Op de dag dat hier in Nederland het carnavalsseizoen geopend wordt en overal een, vanwege de heersende Mexicaanse griep, wat verflauwd 'Helau' geroepen wordt, herdenken Belgie, Frankrijk en Engeland hun oorlogsslachtoffers van de Eerste en Tweede Wereldoorlog en sinds de laatste tijd zijn daar ook aan gekoppeld alle andere oorlogen waarin Navo-Eenheden betrokken waren.
Op 11 november 1918 werd er in een treinwagon in het Franse Rhetondes, gelegen in het bos van Compiègne, een wapenstilstand gesloten tussen enerzijds de Duitsers en anderzijds de Engelsen en Fransen en na een oorlog die achtenhalve miljoen gesneuvelde militairen en een ongekend aantal burgers het leven gekost heeft en 100 miljard pond sterling aan materiaalkosten met zich meegebracht had, was een vierjarig verbeten oorlog, waarbij 132 landen betrokken waren, geëindigd.
Op 7 mei 1945 waren het weer de Duitsers die na een bijna 6-jarige wereldoorlog, begonnen in april 1939 tegen de Polen en zich langzaam uitbreidend over de hele wereld het onderspit moesten delven en de strijd tegen de geallieerden moesten beëindigen na nog een wredere oorlog als 'De Grootte oorlog' met nog meer slachtoffers en materiaalkosten, maar weliswaar met minder naweeën dan de eerste Wereldoorlog; dit door het gebruik van gifgasgranaten uit 1914-1918 die nog steeds niet onschadelijk zijn gemaakt.
In de Eerste Wereldoorlog was Nederland neutraal en met betrekking tot de Tweede Wereldoorlog herdenken wij 5 mei als bevrijdingsdag met daaraan gekoppeld ook andere oorlogen, zoals bvb de strijd in Nederlands-Indië en Korea. Op Belgisch grondgebied en hoofdzakelijk in West Vlaanderen en Frankrijk, heeft de Eerste Wereldoorlog lidtekens achtergelaten die nog steeds zichtbaar zijn. Meer dan duizend foto's uit die perioden met frontgevechten, kille moord en fusillades zijn in mijn bezit en nog steeds kan ik er met mijn kop niet bij dat de mensheid omwille van het 'smeer' steeds opnieuw tot geweld overgaat met als eindresultaat een heleboel ellende en verdriet bij mensen die hun hele bezit en dierbaren hebben verloren.
Nederland zij geprezen dat ze in de eerste Wereldoorlog veel Belgische vluchtelingen hebben opgenomen, maar bij de oude Engelse garde is men nog steeds verbitterd over het feit dat wij Hollanders, de grootste aanstichter van al die ellende, de Duitse keizer Wilhelm, politiek asiel verleend hebben.
Als ik terugga naar 1914 en loop zo de geschiedenis na, dan zijn er na de Eerste Wereldoorlog tot op heden, nu 91 jaar later, een honderdtal schermutselingen geweest die met optelling van de Grootte Oorlog en Tweede Wereldoorlog aan burgers en militairen 250 miljoen slachtoffers heeft geëist, hierbij waren tot nu aan toe 175 landen bij betrokken en het totaal aan materiaalkosten was in de orde van 500 miljard pond sterling. Het zijn de munitiefabrieken, wapenfabrikanten en consorten die er wel bij varen, verder niemand!
Een oorlog om de welvaartsbronnen van nederland en België hoeft niet meer gevoerd te worden, want wij hebben alles, op onszelf na, verpatst en zijn straatarm en onze regeringen hebben vanaf 2000 zelfs kans gezien om een schuld op te bouwen waar niet meer uit te komen is.
Laat deze 91ste oorlogsherdenking niet alleen voor Belgen, Fransen en Engelsen een herdenkingsdag zijn, maar ook voor alle nationaliteiten een dag, waarbij we de oorlog voorgoed afzweren en onze welvaartsbronnen gezamenlijk benutten om een menselijk bestaan voor iedereen mogelijk te maken.
Dit moet echt op korte termijn gebeuren, want anders moet ik mijn waarde vriend, de Amerikaanse ziener en schrijver Ronald Weinland, nog gelijk geven die zegt dat we aan de vooravond van een Derde Wereldoorlog staan, waarover hij schrijft dat die komende tijd vele malen erger zal zijn dan de allerergste tijden die we voorheen uit onze menselijke geschiedenis kennen.
 Vluchtelingen enclave Zondereigen, r-boven en beneden van Roey
 Wereldoorlog 1 Boven Engelsen, beneden Duitsers in loopgraaf
 In wagon Duitse gezant Erzberger, Hope, Memyss, Foch & Weygand
 IN AKTETAS BIJ FOCH ZIT GETEKEND DOCUMENT
 NICHT GEWOLLT ODER AUCH NICHT GEWÜNSCHT!
 Hieronder ook nog wat foto's uit Wo-II van Capitulatie Duitsland mei 1945 Van links naar rechts: de Duitse officieren Voncelof, Obendorf, Winterfeldt en Marriott. Rechts: Engels ontvangst en begeleiding comité
 Lüneburger Heide 4 mei ´45: Montgomery ontvangt Duitse Delegatie met betrekking tot Capitulatie van Duitsland Op de foto's daaropvolgende ziet u Veldmaarschalk Montgomery en Duitse stafofficieren
 Hoogste Duitse stafofficier Keitel ondertekent op 7 mei 1945 Capitulatiedocument

|