Vandaag werd op het Malieveld in Den Haag het eerste lustrum van veteranendag gehouden.
Aanwezig in Den Haag waren alle legeronderdelen en voor het eerst waren er presentaties om van te smullen.
Zo kwamen tijdens het defilé, onder toezicht van Prins Willem Alexander, onze Legerleiding, premier Balkenende, de Minister van Defensie en zijn Staatssecretaris, onderdelen voorbij in allerlei klimatalogische tenues, zoals tropen, woestijn en sneeuwuniformen.
Werkelijk een pracht gezicht! Aandoenlijk was ook de binnenkomst van leden van de Prinses Irene Brigade die als een soort ode aan de bevrijding van Nederland vanuit Normandië naar Den Haag gefietst waren.
Aan een zestigtal militairen werd een dapperheidsmedaille uitgereikt. Verwonderd keek ik ook naar enkele oud-strijders van ver in de tachtig en sommige al in de negentig die nog fier voorbij marcheerden.
Aan alle aanwezigen, ook langs de routes, werden anjers uitgereikt, dit als een soort eerbetoon aan het gedachtegoed van dit alles wijlen Prins Bernhard.
Vandaag was het ook mogelijk om met de veteranen over hun ervaringen te praten; hier werd druk gebruik van gemaakt!
Ook onze luchtmacht presenteerde zich waardig, zowel met oude als nieuwe gevechtsvliegtuigen, boven de route en als ik het goed gezien heb ontwaarde ik zelfs een drietal oude Hawkers die als echte "haviken" over vlogen.
Het hele gebeuren werd omlijst door veel militaire en burger muziekkorpsen.
In Den Haag waren uitgebreide veiligheidsmaatregelen genomen. De hele route was afgezet met zware bloembakken, overal stonden militaire voertuigen en er was ook goede politiebeveiliging.
Toch binnen het hele circuit merkte je daar weinig of niets van en we mogen rustig stellen dat de Veteranendag 2009 geslaagd is en militair en burger nader tot elkaar gebracht heeft.
Foto's van de laatste Veteranendag 2009 kunt u bekijken door te klikken op de site van de Bond van Wapenbroeders http://www.bondvanwapenbroeders.nl/
 BOVEN VETERANEN PRINSES IRENE BRIGADE
 BOVEN MARCHERENDE MARINE EENHEID
 BOVEN OUDE KAMERADEN UIT EEN VER VERLEDEN
 OOK ENKELE PARA DAMES ONTBRAKEN NIET
 PRINS BRENGT SALUUT AAN DEFILERENDE GROEP
 GROEP MILITAIREN IN SNEEUWTENUE
 MOOIE OPNAME DIE 3 FLY-BYERS!
 SPECTACULAIRE SPRONG EN GEZELLIG BIJEEN
|