Virusnieuws: Uitgebroken is het RS-virus (Respiratoir Syncytieel Virus) Het is een ernstige verkoudheid en aangetroffen is het voornamelijk bij baby's en peuters. Het kenmerkt zich vooral door het optreden van zware benauwdheidsaanvallen. Ouders met kleine kinderen dienen attent te wezen als u het vermoeden hebt dat uw kindje hierdoor getroffen is en wacht niet langer en neem direct contact op met uw huisarts!
Coronanieuws: Bijna alles is weer geoorloofd en naar de meeste landen kunt u weer op vakantie gaan, maar wees hierbij attent want overal worden bij toelating eisen gesteld en als u daaraan niet voldoet krijgt u moeilijkheden en wordt teruggestuurd. Bekend is dat sommige personen last hebben van bijwerkingen nadat men gevaccineerd is. De meeste bijwerkingen zijn: spierpijn, hoofdpijn, je niet lekker voelen, vermoeidheid, rillingen, misselijkheid en koorts. Overleden na vaccinatie zijn voornamelijk personen die wat mankeerden en sowieso al zwak van gezondheid waren en niet altijd is gezegd dat dit gekomen is door de entstof. Bekend is ook als iemand's afweer niet goed werkt het lichaam het virus niet opruimt. Mensen met veel aandoeningen kunnen het beste in overleg gaan met hun huisarts bij twijfel om zich te laten vaccineren. Mij is opgemerkt dat het virus wat geluwd is en de mutaties momenteel niet meer tot grote sterfte leidt, maar het is afwachten hoe de algemene gesteldheid is na de vakantieperiode.
EK-Nieuws over het voetballen: Zojuist, om 16.00 uur, kwam via de Microsoft Nieuwsdienst het bericht binnen dat de vele supporters van het Nederlandse oranje-elftal waar Nederland om 18.00 uur in het Hongaarse boedapest de strijd opneemt tegen Tsjechië moeilijkheden ondervonden hebben met de regenboogvlaggen die ze meegenomen hadden om te protesteren tegen de Homowet in Hongarije; Deze vlaggen zijn door de stadionscouts in beslag genomen. In tegenstrijd tot dit bericht hoorde ik zojuist (16.10 u) op de NOS-berichtendienst van de TV dat men dit aanvankelijk wel had willen doen, maar men dit toch achterwege had gelaten en goed gevonden.
Rampen: Voor enkele dagen terug vond in Tsjechië een tornado plaats die ontzettend veel schade toegebracht heeft in voornamelijk de plaatsen Hodonín en Breclav. Er zijn ook enkele doden gevallen en 150 personen werden gewond waarvan enkele ernstig. We hebben hier in Leersum onlangs ook het resultaat gezien van de zware stormen die mogelijk door de wereldwijde klimaatwisselingen optreden en veel schade en ellende teweeg brengen. We zullen daar rekening mee moeten gaan houden en regelingen voor moeten treffen. In Miami, in de USA-staat Florida, is een appartementengebouw met 236 woningen ten dele ingestort en onder het puin zijn inmiddels 4 mensen dood aangetroffen en 159 personen zijn vermist en liggen vermoedelijk nog onder de puinhopen. In Florida treft men grondlagen aan die voornamelijk bestaan uit kalk en zoutlagen, verder is het een gebied met veel onderaardse waterkanalen (sprongen) en hierdoor kunnen plots zinkgaten vallen. Ook bij overstromingen en bv. bij gesprongen waterleidingen kunnen grondveschuivingen en/of zinkgaten optreden. Of dit de oorzaak van de ramp is geweest, moet nog onderzocht worden. Volgens berichten op Internet kan de oorzaak ook wezen het slechte onderhoud van het bouwsel. Allemaal verschrikkelijk, maar dat is de wereld van vandaag!





|