Gisteren hadden we het drama in Luik. Aanvankelijk werd gewag gemaakt van 64 gewonden en vier doden. Het werkelijke aantal gewonden ligt op een aantal van 123 en het aantal doden inclusief dader Amrani op 6. Enkele zwaar gewonden zijn nog in levensgevaar en het is niet uitgesloten dat hierdoor het aantal dodelijke slachtoffers nog hoger uitvalt. De nieuwe Belgische regering laat het ditmaal er niet bij zitten en neemt stringente maatregelen om dit soort misdrijven in te dammen. Na 8 jaren strijd en bezetting trekken de Amerikaanse troepen nog voor de komende kerstdagen zich terug uit Irak. Voor het beschermen van Amerikaanse bedrijven en algemene belangen blijven er enkele bewakingssbataljons achter. De strijd in Irak heeft aan meer dan honderduizend Irakeze burgers het leven gekost. Gesneuveld in die periode zijn ruim 4500 Amerikanen. Obama sprak de troepen toe en bedankte ze voor hun inzet en eindigde zijn speech met het gezegde: ,,Het is makkelijker om een oorlog te beginnen dan te beëindigen"! De Amerikaanse burger kan tevreden zijn dat er eigenlijk een einde in zicht is, want de strijd in Irak heeft zwaar gedrukt op de Amerikaanse belastingbetaler en we kunnen stellen dat deze oorlog, door George Bush begonnen, honderden miljarden gekost heeft.
In Syrië waar de burger hunkert naar democratie en waar ruim 10.000 mensen de dood gevonden hebben, doordat ze in opstand kwamen tegen de regering is een strijd uitgebroken binnen het leger en legerdeserteurs die de zijde van de bevolking gekozen hebben zijn volop bezig om te proberen het regiem op de knieën te krijgen; gisteren vielen er onder de regeringsgezinde militairen 27 doden en een onbekend aantal gewonden.
Onvoorstelbaar dat er in sommige landen nog mensen zijn die op de gekste manieren proberen geld te verdienen en er niet voor schromen dit te doen op een misdadige wijze. We hebben al ooit eens te maken gehad met vergiftigde wijn, zogenaamde olijfolie aangelengd met stookolie, en nu in India met vergiftige alcohol, waarbij al meer dan 150 mensen zijn overleden.
Vandaag werd ook bekend dat de de nog enig levende Nederlandse oorlogsmisdadiger Heinrich Boere vanuit het Duitse bejaardenhuis te Eschweiler overgebracht is naar een gevangenishospitaal om daar zijn straf uit te zitten. Veel stukken heb ik over Boere geschreven en u vindt ze allemaal terug in mijn archief bij oorlogsverhalen of artikeltjes over concentratiekampen. Als de luxe in die gevangenis net zo goed is als in de Strafgevangenis te Scheveningen komt Boere daar niets tekort en zal het hem in zijn laatste levensjaren in de ziekenboeg te Aken aan niets ontbreken.
In de gezondheidszorg moet bij de vele miljoenen die al bezuinigd werden nog eens 600 miljoen extra bezuinigd worden en ditmaal is de GGZ, de Geestelijke Gezondheidszorg, aan de beurt. Door deze bezuiniging verliezen 9000 mensen in de Zorg hun baan. Minister Schippers van volksgezondheid kreeg over al die bezuinigingsvormen in de Zorg tijdens haar speech in de Tweede Kamer gisteren letterlijk van hierboven al een waarschuwing doordat er plotseling een lamp naar beneden viel en de onverschrokken 'lady Iron' zou van de schrik bijna een hartstilstand gekregen hebben.
|