Als jongeling had ik het ook al door en nú als ouderling, gelukkig niet van een of ander bedreigd kerkgenootschap, maar wel als burger van de aardse stoofpot, bedeeld met een matig verstand, lopend met een loopstok en uit mannelijk schaamtegevoel in de god zij de vroegte achter mijn rollator een rondje lopend tot het eind van de straat en weer terug, dat het vertoeven in het pluche een gevaarlijke plaats is om besmet te worden met de zogenaamde nieuwe ziekte, die wetenschappelijk de naam draagt van de One Pool Thinking Illness, afgekort de zogeheten OPTI. Dit is een ziekte waarbij het geen verschil maakt of je liegt of de waarheid spreekt.
Binnen deze maatschappij heb je te maken met drie soorten mensen en of ze nu blank, zwart, mohammedaan, christen of hindoe zijn maakt niets uit. Wat wel geldt is hun maatschappelijk bezit en welzijn en hierin zijn drie categorieën te onderscheiden. Op de eerste plaats hebben we de categorie harde werkers die zo stom geweest zijn om hun baas rijk gemaakt te hebben en heden ten dage invalide zijn of afgekeurd en nú op een houtje mogen bijten. Op de tweede plaats hebben we hier de categorie die we kunnen rekenen tot de rijke graaiers, die buiten de grens wonen en van daaruit opereren om mensen een poot uit te trekken. Tot de derde categorie reken ik de slimmeriken die van twee walletjes eten en altijd overeind blijven in wat voor omstandigheden ook.
We staan aan de rand van een Derde Wereldoorlog en er zijn nog altijd mensen die dit niet geloven, misschien omdat ze nu nog over een vette bankrekening beschikken. Verhagen is er gisterenmiddag tijdens een paar steken in zijn rug, waarbij hij ineens weer wat menselijk ging denken, achter gekomen, dat de multiculturele samenleving, waarbij de een met zijn Duitse grootvader, de ander met zijn Turkse buurman en een verre vriend met zijn Marokkaanse vrouw met drie buitenechtelijke kinderen van een Russische vader, en van die verbasterden lopen er tegenwoordig maar zat rond, niet aan tafel gaan zitten met Geert Wilders en zijn lijfwachters om gezellig een potje te gaan toepen of klaverjassen. Nee beste lezers: ,,Dat is er niet bij"!
Wie blijven tot het laatst wel overeind als er hier in Holland een opstand uitbreekt, de infrastructuur het af laat weten, de upper ten door het gepeupel onthand wordt en zelfs de breedste kleerkast en speknek geen bescherming meer kan bieden aan onze in het pluche verzonken en nu in de voddenmand terecht gekomen volksvertegenwoordigers; velen zijn tot mosterd vermalen of van hun knappe kop bevrijd door vermaledijde jongelingen die bij de Taliban strijders in Afghanistan of Pakistan een spoedcursus koppensnellen gevolgd hebben. Wie, Wie, Wie....? Dat zijn de slimmeriken, maar die hebben dan weer de pech dat het milieu wat nu al zwaar vergiftigd is met allerlei moderne wegsmijt tierlantijntjes het ook af laat weten en wat zie je gebeuren? De hele wereld verdwijnt plots in een onzichtbare vuilcontainer!
Toch gaat het menselijk ras op een of andere planeet verder, want dáár is ondertussen onze Limburgse uitvinder Chriet Titulaer (zie inzet) samen met Wubbo Ockels naartoe vertrokken, zodat er hoog in de atmosfeer van andere planeten, dan die kleine verdwenen aardse dwerg, toch nog leven in de brouwerij komt, mits ze niet vergeten zijn om bvb wat hoog opgeleide prominenten en tevens een paar niet onaanzienlijke dames van de andere kunne mee te nemen naar deze nieuw ontdekte en zuurstofrijke planeet "Veritas". Ze zullen daar als uitverkorenen naar een 'aardsparadijs' moeten zoeken, maar ik waarschuw ze allemaal alvast daar geen verboden vruchten te plukken en heel voorzichtig te zijn dat ze niet met de OPTI, waar de aarde uiteindelijk mee naar de filistijnen is gegaan, besmet te worden. Aardige Peer die Wubbo, ik mag die kerel wel!
 oude buurjongen Bokkie v/d Laan gaat mee omhoog!
 Gebruinde en gebaarde Geert hoort als gedoger mee te gaan!
 Camille Eurlings wordt ook op 'Veritas' luchtvaartdirecteur!
 Ja, hier met Ab Wubbo: ,,Kom me alstublieft snel ophalen"!
 Zonder Maria van Bijsterveldt Vliegenthart gaat reis niet door
 Gerda Verburg nemen we mee voor de vrolijke noot!
 We zijn allemaal terroristen stond er vandaag in de krant; dus...
 Zonder dissidenten kunnen we politiek op 'Veritas' vergeten!

|