De grootschalige Tamtam-acties op telefoon- en nachtwinkels, uitgevoerd door de politie, de financiële en sociale inspectie, vertonen een duidelijk positieve tendens. Dat blijkt uit het antwoord van minister van Binnenlandse Zaken Dewael op een parlementaire vraag van Michel Doomst.
Sinds 2004 werden in totaal 1073 winkels gecontroleerd, waarvan er 173 (16 %) moesten gesloten worden. Meer dan de helft van de gedwongen sluitingen vond plaats in 2004, terwijl de laatste twee jaar respectievelijk 20 en 19 winkels (10%) werden gesloten. In 2007 werden de sluitingen verdeeld onder Vlaanderen en Brussel (elk 9) terwijl in het Waalse Gewest slechts één winkel gesloten werd.
Naast de sluitingen werden tussen 2004 en 2007, op een totaal van 1722 controles, 358 mensen zonder papieren (20%) aangetroffen. De helft van de controles vond vorig jaar plaats, maar toen bleek nog slechts 6 procent van de gecontroleerde personen geen geldige papieren te hebben. Bijna zeventig procent van hen werd aangetroffen in Brussel.
De helft van de 358 personen zonder papieren werd reeds opgepakt in 2004. Het is duidelijk dat de controles steeds meer hun vruchten afwerpen. De evolutie van zowel het aantreffen van personen zonder papieren, als het aantal sluitingen van winkels toont een steeds sneller dalende tendens. De kentering is overduidelijk en duidt op de nood om dergelijke acties verder te zetten aldus Michel Doomst. De belangrijkste redenen voor de sluitingen waren het onwettig verblijven van de uitbater of tewerkgestelde enerzijds en het niet naleven van de sluitingsdagen of uurregelingen anderzijds.
18-03-2008 om 14:22
geschreven door Michel 
|