Hoewel de kamercommissie binnenlandse zaken gisteren in de namiddag niet bijeen is gekomen, de adviezen van de Raad van State zijn nog niet aangekomen, werd in de voormiddag wel gewoon vergaderd. Op die bijeenkomst staan de mondelinge vragen aan de betrokken minister geagendeerd.
Over twee themas wenste ik meer duidelijkheid van de minster van binnenlandse zaken te verkrijgen.
Op het einde van de vorige legislatuur werd er een ontwerp goedgekeurd aangaande de instelling van de gemeenschapswachten. Dit ontwerp wil een duidelijker kader schetsen om de verschillende functies in het raam van toezicht op de veiligheid meer te stroomlijnen. Aangezien de uitvoeringsbesluiten ontbreken stellen zich een aantal problemen. Zo dienen gemeenten zich binnen de zes maanden te engageren na indiensttreding van de wet. Concreet betekent dit voor 9 januari 2008. De keuze ligt wel bij de lokale overheden om de nieuwe dienst al dan niet in het leven te roepen. De subsidiëring die de gemeenten momenteel krijgen voor de verschillende functies, zal ook na de oprichting van de dienst gemeenschapswachten verder lopen. Dit laatste is voor vele gemeenten een hele geruststelling.
De andere vraag handelde over het pas ondertekende actieplan dat de federale politie samen met haar Albanese collegas ondertekenden in het kader van hun bilateraal samenwerkingsakkoord.
Ik was nieuwsgierig naar het feit of er nog met andere landen dergelijk akkoord was gesloten. We hebben immers akkoorden op vele verschillende manieren. Zo zijn er onder meer het Schengenakkoord, Europol en het verdrag van Prüm. Blijkbaar is er naast Albanië ook een bilateraal akkoord met Polen en Roemenië gesloten.
Dit recent ondertekend actieplan omvat dat twee Belgische experts in Tiranna een cursus van 4 dagen zullen geven, waarna er een delegatie van 3 Albanese politiemensen naar België zal afzakken.
Dit alles zal 127 manuren kosten en een prijskaartje hebben van slechts 1100. Jaarlijks zal er ook nieuw actieplan opgesteld worden. We kijken uit naar de evaluatie van 31 december.
18-10-2007 om 13:40
geschreven door Michel 
|