11/05
Bron: GVA
Voor de heraanleg van het Kristus-Koningplein werd in februari in een tiental straten een blauwe zone ingevoerd.
In de blauwe zone mag je van maandag tot zaterdag tussen 9 en 19u enkel parkeren met een parkeerschijf. Bewoners kunnen wel een bewonerskaart aanvragen. Er werden er voorlopig 144 uitgedeeld.
De nieuwe parkeersituatie werd in maart en april op vraag van het district geëvalueerd door het gemeentelijk autonoom parkeerbedrijf GAPA. Er werden 2.523 voertuigen gecontroleerd. Een op de vijf kreeg een parkeerboete.
Maar 58% had wél een parkeerschijf gelegd. Het aandeel parkeerboetes zou moeten dalen naar ongeveer een op de zeven. De meeste auto's stonden geparkeerd op het Kristus-Koningplein en op de Markt.
"Het is te vroeg om uitvoerige conclusies te trekken, maar voorlopig is er een positieve tendens, de invoering heeft zijn effect niet gemist en de parkeerdruk is afgenomen", aldus districtsschepen van Verkeer Koen Palinckx (CD&V). Een tweede evaluatie volgt in september.
ASCH
|