EKEREN - De politie van Ekeren heeft dinsdag een gecoördineerde verkeersactie georganiseerd op twee belangrijke verkeersassen. Het ging om locaties waar 's ochtends een groot aantal fietsers langs rijdt.
Vooral de schoolgaande fietsers, traditioneel de grootste groep, werden gecontroleerd. De actie begon om 7.30 uur en duurde tot de straatverlichting werd gedoofd, ter hoogte van de spoorwegbrug en in de Veltwijcklaan, ter hoogte van het viaduct.
Er werden niet minder dan 839 fietsers gecontroleerd. 191 fietsers (±22,5%) droegen fluokledij of hadden een fluo bagcover, 54 fietsers waren in overtreding wat betreft de verplichte fietsverlichting. In 22 gevallen was het licht defect. 16 fietsers hadden hun licht niet aangestoken en 16 fietsen waren niet eens voorzien van verlichting.
27 van de overtreders was jonger dan zestien jaar. 18 waren tussen 16 en 18 jaar oud en 9 waren ouder dan 18.