De startpagina voor jong en oud Welkom op dit blog met veel uiteenlopende onderwerpen.
Op rechts van deze site staan
de rubrieken en categorieën
en of u nu onderwerpen zoekt
over ziektes, oorlogen,
politiek, rampen of nieuws
en dies wat meer, u vindt
het allemaal hier op dit
blog van Eef waar u nooit
op uitgekeken raakt!
22-09-2024
Politieke Hindernissen uit Verleden en Heden
Om een inzicht te krijgen over onze geschiedenis uit het verleden gaan we terug naar de periode van 1780 tot 1795 en hebben het dan over democratisering, een grote rol speelt de zogeheten Franse Tijd lopend van 1769 tot 1821, belangrijk is ook de periode van 1772 tot 1843 en het conflict met de zuidelijke staten onder Willem I en de totstandkoming van een Belgische Staat (ooit een stukje geschreven over la muette de Portici). in 1848 kwam er ook een Nieuwe Grondwet tot stand en in 1839 begon een tijd van nieuwe ontdekkingen en je zou kunnen stellen het machinale tijdperk. Dit alles heb ik hier op Internet gebracht in staatjes die deze tijdperken belichten, zodat u een inzicht krijgt over deze periodes en ook hoe in Nederland alles verlopen is in de achter ons liggende 4 eeuwen en de aanloop naar de nieuwe tijd gevolgd door een Eerste Wereldoorlog en met een tussentijdse vredesperiode van 21 jaar naar een Tweede Wereldoorlog en hoe het verder gegaan is kunt u allemaal lezen in mijn uitgebreide verhalen, die ik geschreven heb.
POLITIEKE WIRWAR IN NEDERLAND: Na de laatste verkiezingen voor de Tweede Kamer is hier in Nederland sinds kort een Regering gevormd met uitsluitend zogenaamde politici met veelal Rechtse Denkbeelden en in het geding zijn verschillende voornemens van dit Kabinet betreffende het Asielbeleid, de BTW-verhoging op bijna alle producten en zelfs op het lidmaatschap van een sportverening etc. Ook in de zorgverlening is gesleuteld en samenvattend komt het hier op neer dat de rijken financieel erop vooruit gaan en de gewone burger door de vele lastenverhogingen erop achteruit gaan. Eveneens zijn er door deze regering wat het klimaat betreft maatregelen genomen die stuiten tegen de EU-voorschriften en wat ook op veel ellende kan stuiten is de hedendaagse samenstelling van Eerste en Tweede Kamer en de nodige conflicten kunnen gewoon niet uitblijven. Met die BTW-verhoging steken veel Nederlanders de grens over en ik heb iemand een proef laten nemen die boodschappen in Duitsland gedaan heeft en er benzine getankt. Alles is er 20 procent goedkoper als in Nederland; dus tel uit je winst en straks wordt dat verschil mogelijk 25 procent!
Uit mijn archief van 2014 de volgende twee staatjes
Rusland viel in februari 2022 Oekraïne binnen en dit met de gedachte dit land te kunnen overmeesteren in korte tijd, maar het Russische leger is het tot op heden niet gelukt om hun doel te bereiken. De rollen zijn zelfs omgedraaid, want op 6 augustus viel het Oekraïense leger de Russische regio Koersk binnen en bezet aldaar zijn daar zo'n 200 dorpen en enkele steden. De Nieuwdiensten prijzen steeds het grote succes van het Oekraïense leger en beschouwen president Zelensky als een grote militaire strateeg. Echter zonder de hulp van Amerika en diverse Europese landen, verenigd in de Europese unie en een groot aantal in de NAVO had Oekraïne die aanval op Rusland vermoedelijk niet aangedurfd. De Russische Minister van Buitenlandse Zaken Sergei Lavrov zegt dat het Westen met vuur speelt door aan Oekraïne modern Westers wapenmaterieel te leveren. Momenteel is men van Oekraïense zijde al zover gegaan door zelfs doelen in en nabij Moskou onder vuur te nemen en daarvoor gebruikt men raketten waarin verwerkt is een bepaalde stof die het gewenste doel in een vuurzee verandert. In het begin van de de oorlog heeft Poetin gezegd dat hij geen conflict zocht met de NAVO en ook dat hij zich zou houden aan het destijds afgesloten kernverdrag van de Grote Mogendheden, maar hij vertelde toen ook dat zijn gedachte hierover veranderen kon als er een aanval op Rusland gepleegd werd en daar hebben we nu mee te maken. Volgens een groot deel van de Russische bevolking en veel leden van de Opperste Sovjet heeft Poetin gefaald door zijn lakse houding met betrekking tot de inval van het Oekraïense leger in Koersk en daardoor konden er wel eens onverwachte veranderingen gaan optreden, hoorde ik op de Russische TV vertellen. We wachten het maar af, maar beter zou het zijn dat er een algehele wapenstilstand komt die mogelijk leidt tot een vredesovereenkomst. Wat op de duur ook een grote rol kan spelen is dat President Erdogan van Turkije als NAVOlid een economisch Geopolitiek verdrag gesloten heeft met Brazilië, Rusland, India, China en Zuid-Afrika. Deze club bestond al en ook lid daarvan zijn Egypte, Ethiopië, Iran, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten. Als de oorlog tussen Oekraïne en Rusland leidt tot een Derde Wereldoorlog, dan zul je het meemaken dat enkele NAVOLANDEN zich ten voordele van hun economie of anderzijds zich afstandig zullen opstellen! Wat eveneens zijdelings met de strijd van Rusland tegen Oekraïne te maken heeft is dat oliemaatschappij Shell ING-gas aan Turkije gaat leveren en zoals nu op allerlei gebied de wereld te maken heeft met een omslag probeer ik als 91-jarige schrijver enig touw er aan vast te knopen, maar van al die manoeuvres begrijp ik ook geen zier!!
03-09-2024 om 00:00
geschreven door Eef Hübbers
0
1
2
3
4
5
- Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen) Categorie:OORLOGEN: OEKRAÏNE TEGEN RUSLAND DEEL 2
Irmgard Furchner was in de oorlogsjaren van 1939 tot 9 mei 1945 Nazi-secretaresse in het concentratie-en vernietigingskamp van de Nazi's in de Poolse plaats Stutthof gelegen op 39 km. van de grote stad Danzig. In dit kamp zijn tussen de zestig tot tachtigduizend gevangenen die tegen het Duitse gezag waren vermoord door dodelijke injecties en sinds 1943 ook door gasvergiftiging gebruikt in gaskamers of in afgesloten ruimtes in auto' s waar de uitlaatgassen in terecht kwamen. Irmgard ontving op haar kantoor alle correspondentie, maar altijd heeft zij in verhoren ontkend dat zij iets afwist wat er zoal allemaal in dit lager plaatvond. Lange jaren na de Tweede Wereldoorlog heeft zij nog gewoon op een of ander kantoor gewerkt en op leeftijd kwam ze terecht in een rusthuis in Hamburg. Toen internationaal besloten werd dat iedereen die in oorlogstijd gewerkt had in een concentratie of vernietigingskamp medeschuldig was aan alles wat daar heeft plaats gevonden, werd ook zij opgeroepen om voor een rechtbank te verschijnen. Hierna werd zij zoals vele oorlogsmisdadigers die haar voorgingen voorwaardelijk voor haar misdaden veroordeeld en de meeste in Duitsland veroordeelden hebben dus nimmer echt in de gevangenis gezeten en mochten verder genieten van hun lux verblijf in een bejaardenhuis of zelfs in eigen home genieten van hun pensioen. Irmgard Furchner is nu 99 jaar en volgens de Rechtbank in Hamburg is zij een van de laatste uit de Nazitijd die ooit nog zal worden opgeroepen om voor hun oorlogsdaden voor een rechtbank te verschijnen. Volgens dat ik weet is nu de oudste oorlogsmisdadiger ouder dan 100 en in de leeftijd van 97 tot 100 zijn er van Duitse kant of vluchters naar elders nog een honderdtal in leven!
WHO Waarschuwt voor Gevaarlijk Type Monkeypoxvirus uit Congo
We hebben in 2022 hier in Nederland ook last gehad van het Monkeypoxvirus, maar toen hadden we te maken net het West-Afrika type, dat minder gevaarlijk was en niet dodelijk. Echter in Congo zijn momenteel 30.000 gevallen uitgebroken met het Congotype en bekend is dat dit wel dodeliijk kan wezen voor mensen die over een zwakke gezondheid beschikken en vaak besmet zijn met enkele chronische kwalen. Ook in Ruwanda, Kenia, Oeganda zijn veel personen besmet met dit gevaarlijke en zich snel verspreidend virus. Ik heb er al over geschreven op 8 en 23 mei 2022; zie archief op rechts van uw kant gezien op dit blog rubriek virussen 7-! Wat zijn de verschijnselen? Op de eerste plaats koorts en spierpijn en het ergste is dat je hele lichaam onder de uitslag kan zitten. Bij het Congotype is de koorts alarmerend en die kan hoog oplopen! Tot op heden is er nog geen vaccin voor dit type en wanneer je besmet wordt, kan een koortswerend middel mogelijk voor wat verlichting zorgen. Te hopen is dat we niet met een pandemie te maken krijgen en een eventuele uitbraak hier ter lande zich hooguit beperkt tot enkele gevallen. We moeten het maar afwachten, want in deze tijd ben je onderhand nergens meer zeker van !
Succesvolle Olympiade Nederlandse en Belgische deelnemers
Het liep bij het begin van de Olympische Zomerspelen allemaal niet naar wens. Met het Kruisboogschieten, Judo en Turnen was Nederland geheel uit balans. Met het Openwaterzwemmen was het Sharon Rouwendaal die goud wist te winnen. Bij het Baanzwemmen werd bij deze spelen geen goud behaald en wonnen we met veel moeite en inzet twee bronzen medailles. Heel goed in vorm waren onze roeiers die 4 gouden plakken wonnen, verder 3 zilveren en daarbij ook nog 1 bronzen medaille wisten te winnen. Eerlijk gezegd kende ik dat 3x3 Basketbal niet en voor het eerst zag ik het hier op de Olympische Spelen en meesterlijk vond ik die laatste worp, waarbij Nederland tegen Frankrijk onder volle druk stond en met een worp op afstand in de laatste 20 seconden werden de Fransen verslagen en won Nederland Goud. Wat voor het eerst ook plaatsvond was dat bij de Olympische Zomerspelen bij het Hockey zowel de dames alsmede de Heren een gouden plak wisten te winnen. Voor onmogelijk werd het gehouden dat Sifan Hassan Goud kon winnen met de Marathon en jawel hoor, nadat ze op de 5 en 10 km brons had gewonnen, slaagde zij erin om ook als eerste Nederlander Olympisch Goud te veroveren met hardlopen op deze lange afstand. We stappen even naar onze Belgische buren en zien dat met het Wegwielrennen Goud gewonnen werd door Remco Evenepoel en Brons door Wout Veraert. Een gouden plak werd gewonnen door de atlete Natissatou Thiam, verder won Bashir Abde zilver met de Marathon en bij Taekwondoka was het Sarah Chaâri die Brons won. Een bronzen plak werd bij Judo in de gewichtsklasse van 70 kg gewonnen door Gabriella Willems. Op plaats 1 bij deze Olympische spelen zien we de Verenigde Staten, 2 werd China, 3 Japan, 4 Australië en als eerste Europese land zien we op de 5e plek Frankrijk en Nederland op de 6e plaats is Tweede van de Europese Landen. Grote landen zoals het Verenigd Koninkrijk, Italië en Duitsland staan achter ons. Als Nederland mogen we best trots wezen dat gesteld kan worden dat dat we een echt sportland zijn. Onze Belgische vrienden zaten met diverse sporten in de goede richting en met de volgende spelen zullen ze met atletiek, Hockey en Wegwielrennen opschuiven naar de voorste gelederen!
Olympische zomerspelen 2024 in de Lichtstad Parijs
Officieel worden de spelen morgen op 26 juli 2024 geopend, maar vandaag was er al van alles te doen. Onze Nederlandse dameshandbalploeg wist na een moeizame strijd te winnen van Angola. Door de zenuwen eindigde onze damesploeg van handboogschutters op de 55ste en laatste plaats en deze dames zullen hard moeten werken en zich flink dienen op te peppen om in het verdere verloop van het toernooi zich te verbeteren. De voetbalwedstrijd van Argentinië tegen Marokko werd onderbroken toen op een bepaald moment toeschouwers het veld bestormden. Uiteindelijk was het Marokko dat na twee uur onderbreking na voltooiing van de wedstrijd met 2-1 de match in hun voordeel wist te beslissen. Over veel nieuws tijdens het vervolg van de spelen zal ik verder geen commentaar kunnen geven vanwege dat plaatsing van fotomateriaal op moeilijkheden stuit. Hier met vermelding van resultaten uit het verleden maak ik ditmaal u mogelijk blij en kunt u veel oude herinneringen ophalen en de komende resultaten vergelijken met het OLS-nieuws uit het verleden. Ik wens alle bezoekers van dit net en kijkers naar de sportresultaten van de deelnemers veel plezier. Iedereen strijdt voor het eigen land en ik persoonlijk voor een goed resultaat voor onze Nederlandse en Belgische deelnemers!
Behaalde medailles Ndl: 3 goud, 3 zilver en 1 brons
Van OLS in het Chinese Beijing in 2008 geen staatje
Toen behaalde medailles Ndl : 7x goud, 5 x zilver & 3 bronzen
Sinds ruim een maand hebben we hier ook te doen met een van de varianten van Corona dat te boek staat als het Flirtvirus. Het is een virus met een korte incubatietijd, hetwelk betekent dat je het heel snel van iemand die het onder de leden heeft kunt overnemen. Zoals je weet is een ronddwalend virus ongrijpbaar en mogelijk kan een bepaalde entstof het virus wel wat inbinden, maar het coronavirus met zijn vele varianten is-, om maar een populaire Hollandse term te gebruiken-, niet kapot te krijgen. Wat zijn de besmettingsverschijnselen? Het begint in de regel met keelpijn, hoesten, vermoeidheid, verstopte neus of loopneus, hoofdpijn, spierpijn, koorts, koude rillingen, en je kunt eveneens te maken krijgen met verlies van geur en smaak, kortademigheid en maag en darmklachten. Mensen met onderliggende klachten bv. met hartaandoeningen en longziekte en vele andere aandoeningen die met flirt besmet worden hebben het zwaar te verduren en bij algehele zwakte er zelfs aan overlijden. Momenteel zijn er weinig restricties waar men zich bij besmetting aan moet houden, maar ben je besmet dan is het wenselijk om een paar weken thuis te blijven en nergens heen te gaan. Hier in de buurt en ook bij mijn eigen familie waren personen besmet met Flirt, maar niemand hield zich aan de adviezen die via radio TV en Internet door de gezondheidsdiensten gegeven werden. NIPAHVIRUS: Dit is een virus dat sinds 1999 al bekend is en het zijn vleermuizen die dit virus verspreiden. Voor de vierde keer dwaalt het rond in India. Het is een virus dat zowel mens als dier kan treffen. De incubatietijd bij dieren is vrij kort en het virus kan na een of twee dagen al overgebracht worden. Bij mensen kan het kort of lang wezen en ligt de incubatietijd tussen de twee of 40 dagen. Wat zijn de verschijnselen? Het begint met koorts en vele nare verschijnselen die ook bij andere virussen aan de orde zijn, maar bij het Nipahvirus kunnen de klachten en pijnen overgaan in een zware hersenweefselontsteking, (encefalitus) en in coma geraakt overlijden vele personen aan dit soort virus. Doordat het virus zwaar Pandemisch is, hoop ik niet dat het zover komt dat we hier in Nederland ermee te maken krijgen!
Om gezondheidsredenen moet ik vaak afhaken en kom ik er niet aan toe om een stukje te schrijven. Imiddels is het EK-voetbal voor mannen in Duitsland voorbij en is Spanje op 14 juli 2024 Europees kampioen geworden en Engeland eindigde op de tweede plaats en afvallers in de halvefinale waren wij en Frankrijk. Spannend was de wedstrijd van onze Oranjeleeuwinnen tegen Noorwegen en door hard werken is het onze dames op 16 juli gelukt zich te plaatsen voor het EK-voetbal voor de dames dat in 2025 in Zwitserland gehouden wordt. Ook de Tour de France-met nog twee ritten voor de boeg-loopt naar het einde en het lijkt erop dat de Sloveen Tadej Pogacar gaat winnen met de Deense Vismarijder Jonas Vingegaard op de tweede plaats en als derde eindigt de Soudalcoureur Remco Evenpoel uit België.
Hier beneden Jonas Vingegaard winnaar Tour 2022 &'23
Morgen start Halve Finale van Europees Kampioenschap Voetbal
Uitgeschakeld in de Kwartfinale werd Duitsland, Portugal, Zwitserland en Turkije en met veel inzet bleven overeind Spanje, Frankrijk, Engeland en Nederland. Morgen d.d. 10 juli gaat om 9 uur in de avond Spanje het opnemen tegen Frankrijk. De Spanjaarden kunnen met het snelle heen en weer getik geweldig voetballen, maar de Fransen zijn bij een uitval levensgevaarlijk en enig voordeel geef ik persoonlijk aan de Spanjaarden, maar ik durf niet te zeggen wie deze partij die gespeeld gaat worden in de Allianz Arena te München gaat winnen. Nederland die in de kwartfinale het voor de rust moeilijk had tegen de Turken was na de rust niet meer te houden en met een werkelijk dynamische inzet en met de jeugdige wereldkeeper Verbruggen als goalie wist Nederland de wedstrijd tegen Turkije tot een goed einde te brengen. Op woensdag 10 juli treden we 's avonds om 9 uur te Dortmund aan tegen Engeland en ik heb er een goed gevoel over dat Nederland finalist gaat worden. In 1988 werden we onder leiding van Rinus Michels Europees kampioen. Het was Hans van Breukelen die in de beslissende strijd tegen Rusland het doel op slot wist te houden en de opvallendste spelers in die match waren Frank Rijkaard en Marco van Basten, die in deze fantastische partij met een prachtige omhaal,-werkelijk een doelpunt van wereldklasse-, de hele voetbalwereld in extase wist te brengen en hiermede nadien beloond werd als de beste voetballer ter wereld met een Gouden Schoen!
De eerste wedstrijd in de kwartfinale om het Europees Kampioenschap Voetbal start morgen 5 juli om 6 uur in Stuttgart waar gespeeld wordt de wedstrijd Spanje tegen Duitsland. Drie uurtjes later krijgen we in Hamburg te zien de match Portugal tegen Frankrijk. Op 6 juli om 18.00 uur is het Engeland die in Düsseldorf gaat proberen om te winnen tegen Zwitserland en om 21.00 uur zijn wij Nederlanders aan de beurt om de snelle Turkse voetballers in het voetbalstadion te Berlijn de pas naar de goal af te snijden. Gedacht had ik dat in de Achtste Finale Nederland tegen Roemenië zou winnen (is gelukt) en Turkije de match tegen Oostenrijk zou verliezen. Het was Turkije die in de eerste helft met supersnel voetbal de Oostenrijkers van hot naar haar lieten sjouwen en volledig het spel beheerste. Na de rust probeerde Oostenrijk de Turken op de knieën te krijgen maar de goalie van Turkije wist elk schot te keren. Nederland zou met een goed middenveld en een handige spelmaker die onze snelle voorwaartsen in beweging zet het in de kwartfinale kunnen winnen van Turkije, maar onze Oranje-voetballers zullen keihard moeten werken om dit waar te maken!
In de eerste aanloop en ronde van van dit Europees kampioenschap zijn de afvallers Polen, Servië, Oekraïne, Tsjechië, Schotland, Kroatië, Albanië en Hongarije. In de achtste finale vielen tot op heden af Italië, Denemarken, Slowakije, Georgië, België en Slovenië. Zwitserland, Duitsland, Engeland, Spanje, Frankrijk en Portugal gaan over naar de kwartfinales en vanavond om 6 uur wordt gespeeld in München de wedstrijd Roemenië tegen Nederland en om 9 uur te Leipzig de match Oostenrijk tegen Turkije. De volgende spelers staan voor Nederland vanavond in het veld: Verbruggen, Dumfries, De Vrij, Van Dijk, Aké, Schouten, Simons, Reijnders, Malen, Menphis en Gakpo. De verwachting is dat Nederland en Oostenrijk de laatste teams zijn die de kwartfinales bereiken, maar voorlopig blijft alles in het ongwisse. Het spel van tegenwoordig wordt vaak in kleine ruimtes gespeeld en voortdurend heb je een tegenstander die je belet de bal te spelen en af en toe grijpen ze elkaar vast en lijkt het spel meer op een uitkleedpartij. Bij het nemen van een hoekschap zie je in het strafschopgebied veel onregelmatige handelingen, zoals trekken, duwen en knietjes geven en niet één scheidsrechter kan waarnemen wat daar allemaal aan de hand is; soms valt er een doelpunt, die in feite afgekeurd had moeten worden. Stellen kun je dat er bij het voetbal tegenwoordig heel wat meer lichaamsgeweld gebruikt wordt dan vroeger. Wat me ook opgevallen is het soms niet te volgen gedrag van de scheidsrechters bij buitenspel of vermeend Off-side en nog steeds na ruim een eeuw voetbal is dit begrip voor eenieder nog een groot probleem. Dus beste voetballiefhebbers óók vanavond is moeilijk in te schatten wie van de nog vier aantredende teams de volgende ronde gaat halen. We moeten het maar afwachten, maar hopen wel dat Nederland vanavond gaat winnen en zich ook schaart bij de laatste acht!
Goede raadgevingen die winstgevend kunnen zijn! Zwitserland, Duitsland, Engeland, Spanje, Frankrijk en
Portugal wonnen en wie worden de laatste twee gelukkigen?
Het zeventiende Europees Kampioenschap gaat vandaag 14 juni 2024 's avonds om 9 uur van start met de wedstrijd Duitsland tegen Schotland in München en de finale van dit EK vindt plaats op 14 juli in Berlijn. Er worden in deze periode 51 wedstrijden gespeeld, verspreid over 10 speelsteden in Duitsland: Berlijn, München, Düsseldorf, Stuttgart, Keulen, Hamburg, Leipzig, Dortmund, Gelsenkirchen en Frankfurt. In aanmerking voor dit EK komen 55 landen die lid van de UEFA zijn. De kleuren van hun landen vinden we terug in het logo van Europa. De ovale schikking van de vlaggen is ook geen toeval, want je kunt er het bovenaanzicht in herkennen van het Olympisch-stadion in Berlijn, waar de finale gespeeld wordt. De meespelende teams zijn verdeeld in 6 groepen, beginnende bij A en eindigend met groep F. Nederland zit in groep D, samen met Polen Oostenrijk en Frankrijk en spelen hun eerste wedstrijd op zondag 16 juni tegen Polen in het voetbalstadion van Hamburg en deze match begint om drie uur 's middags. De vraag is: "Kan Nederland Europees kampioen worden?" Mijn oordeel is dat Nederland een bijzonder sterk team heeft en als trainer Ronald Koeman met de inzet van spelers dezelfde smaak heeft als bv. F-1 coureur Max Verstappen met het voortdurend banden wisselen in de te rijden wedstrijd, dan is het niet uitgesloten dat wij Holland het Zeventiende EK gaan winnen!