Er is geen oprechter liefde dan de liefde voor lekker eten ! nu ook op www.facebook.com/groups/Edithshapjes
12-01-2013
Coffee Parfait
Lekker receptje en heel snel klaar. Kan makkelijk op voorhand worden gemaakt.
Nodig :
- 3 eidooiers
- 100 gr suiker
- 2.5 dl room
- 2 eetlepels oploskoffie
- 1 dl wisky of amaretto
- chocolade koffiebonen voor de afwerking
Werkwijze :
Eidooiers + suiker kloppen in de speedychef tot een luchtige mousse. De room samen met de oploskoffie halfstijf kloppen. De room + amaretto onder de eiermassa mengen. Verdelen over kleine glaasje en enkele uurtjes in de vriezer plaatsen. Afwerken met een dotje room en koffieboom.
- 600 gr vis ( zalm, pangasiusfilet, kabeljauw, zeetongetjes, garnalen)
- 700 ml melk + 300 ml witte wijn + 2 soeplepels visbouillon (mijne was kreeftenbouillon van PH)
- 3 soeplepels maizena
- peper + zout
- lasagnebladen
- geraspte kaas
- 4 wortelen
- wit van 2 preien
Werkwijze :
De wortelen en prei kuisen en fijnsnijden. In de microgourmet stomen gedurende 18 minuten.
De vissaus bereiden : neem het microplus schenkkannetje vul het met de melk tesamen met de witte wijn en bouillon. Hou een heel klein beetje apart voor de binding te maken. En de rest zet je in de microgolfoven gedurende 5 minuten op 800 Watt De overgehouden vloeistof doe je in de shaker samen met 3 soeplepels maizena + peper en zout. Goed schudden en toevoegen aan de warm geworden vloeistof uit de microgolfoven. Met de klopper goed roeren en het geheel terug 2 minuten in de microgolf plaatsen gedurende 2 minuten op 800 Watt. Roeren en indien niet dik genoeg nog een minuut terug plaatsen.
Neem de ovale ultra pro van 2 l en doe er wat saus in en dan een laagje groenten. Hierop een laag lasagnebladeren. Weer een beetje saus en een laag vis. Goed tegen elkaar plaatsen. Beetje saus, laag lasagnevellen dan laagje groenten en weer wat saus en opnieuw laagjes vormen tot alle vis en groenten op zijn Op het laatste pas de garnaaltjes overstrooien samen met nog saus en overstrooien met geraspte kaas.
Het deksel op de ultra pro leggen en 20 minuten in een voorverwarmde oven plaatsen van 180°C. Na de 20 minuten doe je het deksel eraf en laat het nog 10 minuten staan in de oven van 180°C.
Lekker met een glaasje witte wijn erbij ! Voor mij liefst Côtes du Rhône of een roséetje Gris de gris........hou wel een beetje van produkten uit het zuiden....;)
Zin in een lekker toetje en toch niet zoveel tijd. Dan is dit het ideale dessert.
Nodig :
- 1 appel
- mespunt speculooskruiden
- 20 gr bloem
- 10 gr boter
- 10 gr suiker
- 3 soeplepels chocoladeparels
- een tas of soepkom
- eventueel een soeplepel havermoutvlokken (optie)
Werkwijze :
Appel schillen en in stukjes snijden en in een soepkom of tas doen. Ondertussen de crumble maken door de bloem + suiker + boter te mengen met de vingers tot poeder. De chocoladestukjes erbij voegen + de speculooskruiden. De crumble bovenop de appelstukjes strooien en de soeptas in de microgolf zetten gedurende 2, 5 minuten op 800 watt.
Serveren met een bolletje ijscrème. Kan U het vlugger ?
De muffinvorm is momenteel in aktie bij Tupperware en vond het dan ook leuk nog een idee mee te delen. Ik had hier nog wat rijpe bananen liggen en die waren net ideaal om te verwerken in dit receptje.
Nodig :
- 50 gr boter
- 125 gr suiker
- 175 gr zelfrijzende bloem
- 125 gr chocoladeparels
- 1 ei
- 250 ml melk
- 2 à 3 rijpe bananen naargelang de grootte
Werkwijze :
Plet de bananen met een vork in de vier in één kan. Voeg melk en ei toe samen met de gesmolten boter (smelten in microkannetje in microgolf). Voeg de zelfrijzende bloem bij het mengsel, suiker en de stukjes chocolade. Alles goed mengen met de platte klopper. De muffinvorm vullen met het deeg. Je kan met deze hoeveel 14 muffins bakken of eventeel de overschot van deeg gebruiken in de mini tartelettevorm.
Afbakken in een voor verwarmde oven van 180°C gedurende 35 minuten. De mini tartelettes hebben maar 25 minuten nodig.
Ze zijn gewoon weg heerlijk....smelten in je mond !
Of wil je er zelf niet aan beginnen, geef mij een seintje en ik bak ze voor jou en kom ze laten proeven indien je wat vriendinnen uitnodigd....Deze muffin promotie loopt nog tot 28 januari. En ik heb nog een extra geschenk in petto voor wie hier op ingaat. Het is zeker de moeite dat kan ik u alvast verklappen.