Vanaf vandaag zijn er twee 'start to run"- sessies aan de gang: zowel in Uitbergen als in Brussel ('Hijgen na Pasen'). Voor beiden zal er een aparte rubriek zijn maw de raadgevingen en tips volgen die bestemd zijn voor jouw groep.
In Uitbergen is men ondertussen aan de derde week beland. Ik blijf dit een crutiale week vinden want eens men die heeft overleefd heeft men de drempelvrees wat overwonnen en is ook het 'onwennige' er wat van af. Vrij spontaan hebben zich twee groepen gevormd de iets 'snellere' en degene op het 'normale' tempo (nogmaals het is van generlei belang aan welke snelheid je loopt - het blijven lopen is veel belangrijker:!:). Het enorme voordeel hiervan is dat er geen 'enkelingen' tussen de groepen lopen en dat iederen zijn 'babbeltje' kan slaan. Een teken dat men er toch meer dan goed de pas in houdt is dat men deze keer al veel verder gelope was dan de vorige keren (ook al was het maar 1 minuut langer).
Menu week 3
Maandag : 1 ml- 1 stp - 2 ml- 2 stp - 3 ml- 3 stp 3 ml- 3 stp -3 ml- 3 stp tot 23 mXML:NAMESPACE PREFIX = O />
Donderdag: 2 ml- 2 stp - 2 ml- 1 stp - 2 ml- 1 stp -2 ml- 1 stp -2 ml- 1 stp -2 ml- 1 stp -2 ml- 1 stp -2 ml- 1 stp tot 25 m
En de 'anciens' die hebben ook blijkbaar goed de overstap verteerd tussen Overmere-Donk en Uitbergen want ze lopen vrolijk hun kilometerkes en houden er zeker de 'good mood' in :roll:.
Ook enkele tips indien er zich problemen zouden voordoen:
1. Last van stijve kuiten: Bij de meesten is het een tijdje geleden dat ze aan sport gedaan hebben daardoor komt doorbloeding van spieren moeilijk op gang. De beste remedie is hier behandeling met warmte (vb. warm bad, kersenpittenkussentje, ...). Ook mag je zeker het stretchen niet vergeten. Ook de dag na het lopen regelmatig stretchen is een aanrader
2. Pijn in de knie Indien het om een soort stramheid gaat het kalmpjes aan doen en eigenlijk ook warm houden. Indien de pijnen echter konstant en 'stekend' zouden zijn zeker een dokter raadplegen
3. Hiel doet pijn Zeer goed opvolgen (kan wijzen op hielspoor) en bij verslechtering zeker dokter raadplegen.
|