Elke loopavond zien we dat er veel lopers afzakken naar de Veldmeers. Het leek me de tijd om eens wat opzoekingswerk te doen en dit eens in statistieken om te zetten want ook in dit geval is de stelregel 'Meten is weten'. En er kwamen toch enkele min of meer verrassende resultaten naar boven (Saskia alvast bedankt om alle verzamelde gegevens in dit mooi overzicht te gieten).
De Velmeersrunners... Wie zijn zij....
De eerste vasstelling is dat er aanzienlijk meer vrouw zijn dan mannen. Dit konden we ook al in 2011 zien. Toen was echter het verschil nog meer uitgesproken. Nu kunnen we al enige 'verbetering' zien in de aanwezigheid van mannen. 
Geografisch gezien komen de meeste mensen uit Kalken maar ook heel wat mensen uit Laarne. Ik mag ook gerust stellen dat de 'discussie' Laarne/Kalken niet leeft in de groep. Integendeel ik weet zelfs dikwijls niet of iemand van Laarne of van Kalken is. Hier hebben we met de 'Finse Piste' aan de Veldmeers natuurlijk een centraal gelegen ontmoetingspunt (wat heel belangrijk is). Voorts komen er lopers uit 13 gemeenten naar de Veldmeers afgezakt (wat toch ook vrij opmerkelijk is). 
Toen ik de volgende grafiek onder ogen kreeg was ikzelf verbaasd. In het totaal is meer dan de helft van de joggers ouder dan 50. Dit is toch een zeer positieve trend dat gezet is! En waar het mij ook steeds om te doen is geweest 'Mensen aan het sporten zetten die het anders waarschijnlijk niet zouden doen'. Let op even veel respect voor de 'jongeren' want het is een mengelmoes van alle leeftijdscategorieën dat juist de term 'sociaal lopen' tot zijn recht laat komen en zoals ik dikwijls zeg bewijst deze statistiek 'lopen is iets wat door heel veel mensen kan gedaan worden als het op juiste manier (elk 'zijn' tempo/snelheid) wordt aangepakt. En een niet te verwaarlozen aspect is 'de groep' want die zorgt voor een enorme motivatie naar elkaar toe! Deze statistieken zijn getrokken uit de gegevens van de 126 leden en kunnen dan ook als zeer relevant beschouwd worden. 
Zondagsloopje
Volgende zondag wordt het zondagsloopje in twee delen gesplitst:
In het kader van de marathon wordt een lange duurloop gedaan van 30 km die start om 9:00 uur aan Zomerstraat 39. De eerste lus is er één van 16 km (Aardbeienroute) (dus wie 16 km wil lopen kan die gerust meelopen). De tweede lus gaat langs de Kalkense Meersen (we passeren het startpunt ongeveer op kwart voor elf - wie wil kan daar aansluiten voor 14 km). Dus zowel voor 30 km als 16 km (vertrek 9:00 uur) als 14 km (vertrek 10:45) verzamelen aan Zomerstraat 39.
De korte afstand (en we hopen daar ook heel wat lopers te verwelkomen) vertrekt om10:00 uur aan de Sporthal Veldmeers. Lut neemt jullie mee voor een tourken van 5,4 km langs de 'Mote' maar nu eens in omgekeerde richting.
Nu al meegeven dat we in het kader van het zondagsloopje volgende week deelnemen aan de O'Trala-loop (meer info geef ik hierover volgende week)
|