Het weer leek vandaag niet aan onze kant te staan: vrij zware regenval in de namiddag en in de vooravond stevige buien met hagel. Maar om half acht was het droog. Eerst werden de joggers die langs het Kasteel liepen of op de Piste bleven de 'weg' opgestuurd. Op die manier was het overzichtelijk om de groepen te laten vertrekken die voor de diploma's van resp. 10 en 15 km liepen. Er werden vijf groepen langs Kalken gestuurd (3 van 15 km en 2 van 10 km). Geert Schepens was de 'bezem'-wagen van dienst en stelde zich op, op een tweetal plaatsen op het parcours. Hij heeft niemand moeten meenemen maar het gaf toch een gevoel van zekerheid.
Iedereen liep perfect zijn afstanden en ook volgens het tempo dat hij aankon. Ben regelmatig tussen de verschillende groepen gaan lopen en iedereen was zeer blij dat hij zijn grenzen kon verleggen. De voornaamste reden van het 'vlot' lopen van iedereen is de 'regelmaat'. Er zijn lopers bij die van oktober tot nu geen enkele keer 'over geslagen' hebben en op die manier kweek je een enorme basisconditie. En eens de basis er is, is het vrij makkelijk om langere afstanden te lopen. Dat ook een vrij groot aantal mensen de langere afstanden vlot loopt heet alles te maken met telkens de zeer grote aanwezigheid op de trainingen.
Na het lopen werden de diploma's uitgereikt bij een 'glaasje' gluhwein (die 10 liter werd even vlot verteerd als de 10 km....) en opnieuw telkens dezelfde zin 'Dat had ik toch niet verwacht dat ik dat ooit ging kunnen'. Een belangrijke factor dat ook bij zo een avond als vandaag naar boven komt is het groepsgevoel. Het is ook de groep die bij vele mensen het niveau serieus naar omhoog haalt.
De winter is mss niet veel soeps geweest en was winderig en regenachtig maar vandaag is bewezen dat we op de Veldmeers niet hebben stil gezeten en dat we op een gezonde manier aan onze conditie gewerkt hebben.
Zondagvoormiddag wordt er ook gelopen - deze keer verzamelen we om 9u30 aan de Bareldonck Kapel op den Donk. We kunnen dan opnieuw een training doen met een simulatie van de "10miles'.Ook voor andere lopers zal parcours uitgestippeld zijn.
Een beetje napraten na de 'snelle' 15 km...
Uitleggen...  Glunderen na de 10 km...
Aandachtig luisteren tijdens de diploma-uitreiking...
 In oktober gestart en nu 15 km...
|