Vandaag stond in Markegem een Leffeloop op het programma. Dit is een jogging in de echte zin van het woord. Er is een vrije start, geen tijdsopname en geen klassement. Per ronde dat je hebt afgelegd krijg je een bonnetje dat je achteraf kan wisselen voor een Leffe. Er waren heel wat bekenden o.a. Valerie en Kurt. Chris was samen met ons meegereden en ook Lut liep vandaag 8 km (en het beviel haar heel goed).
Na de zware wedstrijd van gisteren had ik schrik voor zware benen. Het gevoel in de benen viel nogal mee maar er was verdorie weer die ellendige wind. Elke ronde had je een strook van ong. 750 meter waar je de wind volop tegen had en na gisteren begon dat mentaal toch door te wegen. In totaal liep ik een 17 km en had op het einde van de loop toch een vrij goed gevoel (ik liep nu wel bewust aanzienlijk minder snel dan gisteren (9,6 km/u).
Als je het aantal deelnemers bekeek blijkt ook dat dit soort wedstrijden toch ook bij het brede looppubliek enorm wordt gewaardeerd en persoonlijk vind ik dat hier de drempel lager is om deel te nemen (en dat is toch de bedoeling: zoveel mogelijk mensen (recreanten) aan de joggings te laten deelnemen).
Het aantal trainingskilometers is deze week ook ferm de hoogte in gegaan en een weektotaal van 80 km past volledig in de voorbereiding naar Barcelona toe. Vanaf volgende week gaat ook de voeding een enorme rol gaan spelen in de opbouw naar de marathon toe maar hier zal ik in de volgende blogartikels dieper op in gaan.
|