Denkt u dat ik in 2010 een marathon zal kunnen uitlopen (binnen de 5 u.) of niet ?
Rondvraag / Poll
Ik ben dus een man van 43 jaar. 1.80 m. groot en weeg momenteel 82,8 kg., Hoeveel kg zou ik nog moeten afvallen, om mijn ideaal marathongewicht te bekomen ?
VOORLOPIG GEPLANDE WEDSTRIJDEN 2010
24.05.10 : Aarschotse stratenloop : 9 km (als ik er klaar voor ben ???) 18.06.10 : Ramselse Routeloop : 10 km 26.06.10 : dwars door Geel : 10 km 05.07.10 : Nike Classic : 10 km 05.09.10 : Oevel : 15 of 1/2 halve marathon 10.10.10 : Eindhoven : 1/2 halve marathon
(onder voorbehoud, van wat de coach in petto heeft voor me : zal eerstdaags worden vastgelegd)
van 100 kg, tot het lopen van de marathon, doe je mee ?
02-11-2008
duurloop van 15 km
Vandaag zondag, was het een succes voor wat de voetbalploeg van mijn zoon betreft (scholier KSK Heist). Zij moesten vandaag tegen de eerste in de stand (Geel-Meerhout) spelen. Zij zelf, stonden 4des met 5 punten achterstand op Geel-Meerhout. En, ja, na een stevige wedstrijd, zijn ze uiteindelijk gewonnen met 3-2. De competitie is dus terug open ! Ik zou vandaag een duurloopje doen van 15 km. Deze namiddag om 15.00 u. ben ik er aan begonnen. Heel raar, mijne hs was al toen ik mij aan het klaarmaken was opgelopen tot 122. Dit heb ik normaal nooit ??? Nu goed, ik kon nog eens gaan lopen met mijn kort broekje aan (10°), dus wat de temperatuur betrof, was ik in mijn nopjes... Nu echt goed ging het niet hoor. Ik was, zeker in het begin van mijn tochtje, nogal kortademig. Heb ik normaal ook nooit ??? Nu gaandeweg verbeterde dit wel, maar dan begon mijn voetje weer te protesteren. Mijn hs is heel het parcours hoog gebleven. Met een gemiddelde hs van 152, en een max hs. van 173, zijn deze resultaten 'te hoog". Zou ik op iets broeden ??? Uiteindelijk heb ik mijn duurloopje gedaan in 1.44.07 u. Niet snel dus, maar dat was ook niet de bedoeling, en bovendien, vandaag zou ik niet veel beter gekund hebben denk ik. Nog een buitensporige waarde. Ik heb tijdens mijn tocht 1300 Kcal verbrand. Ook veel hé ...?! Morgen heb ik weer een rustdagje, en dinsdag ga ik een wisselloopje van 12 km. doen op de piste. Nu ga ik wat ijs op mijn voetje leggen, en wat andere blogjes lezen. Tot in de week.
Na het behoorlijk, maar één voor één, afwerken van het trainingsschema van coach Mario, vandaag nog eens een kleine rondup. De coach wil me wat sneller maken, vandaar dat er toch redelijk wat wissellopen, bloklopen, enz. op het programma staan. Deze vallen tot op heden nog zeer goed mee zene. Zelfs mijn voetje lijkt iedere keer minder en minder pijn te doen. Maar mijn favorietjes, blijven toch nog altijd de trage duurloopjes. Zo heb ik vandaag (uiteraard weer ingepakt als nen mislukte kerstman) een duurloopeke gedaan van 9 km. Tja, gezien het geen zomer meer is, heb ik me verzoend met de koude. En nu moet ik zeggen, dat het me vandaag ook veel beter afging dan in het begin deze week (de koude dan hé). Waarschijnlijk speelt de gewenning hier ook een rol. Deze 9 km. heb ik gelopen in 54 minuutjes, aan een gemiddelde hs van 140. Dus aan 6 min/km. Het interessante om weten is dat ik wel het gevoel had, dat ik nog veel sneller zou kunnen zene. Dit eigenlijk voor de allereerste keer sedert ik aan het lopen ben. Heb echt op mijn gemakske gelopen... Zouden die wisselloopjes er dan toch voor iets tussenzitten ? Zal we hé ! Morgen ga ik gewoon (tijdens training van de zoon), opnieuw een uurtje lopen. Zaterdag een duurloopje van 15 km. Zondag een wisselloopje van 12 km. Ik zal jullie uiteraard op de hoogte houden. Groetjes, en tot de volgende
Deze morgen, kon ik tegen alle verwachting in, zeer goed uit mijn bed. Ik lag zelfs al van 7 u. 's morgens wakker, want ik was van plan, vanaf het licht werd, te gaan lopen. De gevreesde vetloop van 14 km. stond op het programma ! Toen ik vertrok hing er nog serieuze mist in de lucht, maar dat hield me uiteraard niet tegen. Het ging me echt goed af hoor, dat lopen zo zonder vooraf te eten. Totaal geen probleem ondervonden tijdens het lopen. Mijn gemiddelde hs was 137. Dus ik was ook niet moe toen ik uiteindelijk 16 km. gelopen had (kleine misrekening van de afstand). Nu, ik heb deze vetloop afgelegd in +- 7 min/km, wat inderdaad, voor de meesten van jullie zeer traag is, maar ik mocht van de coach zelfs lopen aan 7.30 min/km. Nu ne vetloop zonder te spreken over gewicht en caloriëverbruik, kan uiteraard niet hé. Ik heb tijdens de vetloop 1158 Kcal verbruikt, wat uiteindelijk resulteert in een gewichtsverlies van 1.5 kg. Niet slecht dus hé. En wat het voetje betreft. Tijdens het lopen had ik een lichte pijn-druk, maar verder niets ! Nu, op dit eingenste ogenblik, heb ik echter wel een beetje pijn aan mijn voet. Sebiet wat ijs leggen denk ik. Morgen is er een wisselloop voorzien van 8 km. Ik zal uiteraard niet nalaten morgen verslag uit te brengen. Groetjes, en tot morgen.
Vandaag, zoals aangekondigd heb ik een duurloopje gedaan van 10 km. De coach had gezegd aan 7 min/km. Awel, kwa timing was het lopen perfect. Ik heb echt ook gelet op mijn hs, en deze is niet boven de 145 geweest. Mijn avs was 138. Dus zeer traag, maar constant gelopen. En, geloof het of niet, maar door het trage lopen had ik de kans om eens goed rond te kijken, en op nog geen 20 m. van mij heb ik ne vos gezien. Nog ne keer gezien, en echt ... diene bleef mij echt bekijken ! Diene zat gewoon op straat aan een lantaarnpaal. Straffe toebak hé ! En de jagers maar beweren dat ze alle vossen neergeschoten hadden ... Verder heb ik gene ene loper tegengekomen. Morgen eens rusten, en dan jazeker, "de vetloop" Ik doe daar nogal over, en niet omdat ik moet gaan lopen zonder eerst te kunnen eten, maar wel, omdat ik dan vroeg op moet staan om te gaan lopen. Zoals eerder gemeld. Ik ben nen avondmens, maar absoluut gene ochtendmens. Ik ga nu stoppen met mijn verslagske, want ik ga naar de voetbal kijken (de club is aan het spelen... en Katrientje, moest Cercle spelen zou ik ook zien zene)
dat is wat ik vandaag gedaan heb. Terwijl onze Philippe aan het trainen was op de voertbal, ben ik een toerreke van 9 km. gaan lopen in Heist city. Ik heb 55.06 min. nodig gehad om deze negen km. te overbruggen. Mijn gemiddelde hs was 134. Ja, ik krijg mijne hs precies niet meer omhoog !!! En dit ondanks een toch redelijk lang vals plat. Allee, een goed teken zeker ... Desondanks mijn berichtje van gisteren, ga ik morgen wel trainen. Morgen ga ik zeker nogmaals 10 km. lopen op de Finse piste. Vrijdag rustdagske. En dan zaterdag, ja, EEN VETLOOP van 14 km. Brrrr, ben ik toch bang voor zene... Voilà, kort verslagje vandaag, maar dat mag ook wel eens zeker. Groetjes, en tot morgen.
Deze avond omstreeks 21.00u. ben ik gestart met mijn training. Dus als een kerstboom the road op. De coach had een wisselloop op de piste voorzien, maar aangezien de lichten op de piste niet werkten, heb ik de wisselloop maar gedaan op de weg. Ja, inderdaad redelijk op gevoel, maar het lukte wel. Awel, ik heb vandaag precies voor de eerste keer in mijn leven "echt" gelopen. Ik ben weliswaar zeer rustig gestart, maar stelselmatig ben ik gaan versnellen. Ik had ergens gelezen dat je bvb doelen kon creëren door van lichtpaal tot lichtpaal te lopen. Ik heb mijn versnellingen dan ook gedaan telkens tussen 3 lichtpalen, om daarna telkens weer wat uit te lopen. Het ging echt goed. Ik kreeg mijn hs niet echt hoog. Mijn gemiddelde hs was 138. En mijn maximale hs, slechts 151. Straffe kost hé. Bij het uitlopen, daalde mijn hs ook bijna onmiddellijk 20 tellen... Uiteindelijk heb ik 9 km. gelopen in 53,14 min. Mijne voet ? Nog een heel klein beetje last, maar nu aan de enkel zelf... Dus beterschap, en de valling behoort ook bijna tot het verleden. Goed nieuws dus. Overmorgen is er een duurloop van 10 km. voorzien, maar gezien ik donderdag lang moet werken, zal ik die training morgen afwerken. Spannend, want ik moet het parcours nog ergens vinden (afmeten). Mijne zoon moet morgen trainen in Heist, en ik zou van de gelegenheid gebruik willen maken, om tijdens de training van onze Philippe, een toerreke te gaan lopen in Heist. Dus sebiet wat opzoeken met track your run. Het kan dus zijn, dat ik gewoon een uurtje aldaar ga lopen ... Verslag volgt uiteraard morgen.
Vandaag had ik een bericht gekregen van de coach, met de doelstellingen voor het najaar. Dit was voor mij het signaal om mijn loopschoenen te gaan aantrekken. (zal wel moeten...) Alhoewel, ik me vandaag slecht voelde, pïjn in mijn keel, veel hoesten en mijne neus pot toe ben ik toch gaan lopen. Niet ideaal dus om te gaan lopen. Er stond een 10 km. gepland aan 7 min/km. Heel traag dus, maar gezien de omstandigheden snel genoeg. Langs de andere kant wou ik nog eens doorgaan, om te zien hoeveel mijn tijd thans bedraagt op de 10 km. Na een vijftal km. begon ook mijne voet terug wat pijn te doen. Dus voorzichtig zijn, dacht ik, maar toch verdergelopen. Het was bovendien zeer aangenaam. 14 °, een mooi herfstzonnetje, en een paar collega lopers op de Finse piste. Uiteindelijk heb ik er 1.03.00 u. over gedaan. Gemiddelde hs was 148, wat niet te verwonderen was, gezien de toch relatieve moeite die ik moest doen (om te snutten, niezen en hoesten...). Ik heb daarbij 771 kcal verbruikt. Na de training, rustig naar huis, een zalig douchke, en daarna : " ja, gaan eten !!! Friet met een koude schotel met kip. Laat daarbij de nodige pintjes nog genuttigd zijn,(teneinde de medicijntjes te neutraliseren) en we weten weer waarvoor we gelopen hebben Maar, het heeft me gesmaakt hoor ! Terwijl ik nu mijn verslagje aan het typen ben, stel ik vast dat mijn voetje toch nog wat pijn doet zene. Sebiet ijs leggen. Morgen heb ik een rustdagje. Dit komt vanpas, zodat mijn valling wat kan genezen, en mijn voetje wat kan rusten.
Zoals voorzien ben ik vandaag, na de vaste zaterdagtaken, zoals paardenstal doen, tuin wat opkuisen, binnen mee helpen kuisen (de nieuwe man ?? hm hm) opnieuw gaan lopen. Ik had wel serieuze prikkeldraad in mijn keel, en mijne neus was potdicht, maar dat zou me niet tegenhouden hoor. Deze namiddag wanneer het herfstzonnetje bijna verdwenen was, heb ik mijn loopschoenen aangetrokken. Toch nog wel vraagtekens hoor?? Wat met mijne voet ? Zou hij het houden ? Uiteindelijk heb ik vandaag 9 km gelopen. Op 53,38 min. werd de afstand afgehaspeld. Niet snel, maar toch volgens schema. Mijn gemiddelde hs was 145. Pijn ? Niet echt, wel nog steeds die lichte druk aan de binnenkant van de voet, en den achilles die zich e wat liet voelen, maar echte pijn was het niet. Ik was ook helemaal niet moe, dus ++kwa fysiek zit het ook nog redelijk. Met andere woorden : IK BEN TERUG VERTROKKEN ! De verkoudheid dien ik wel een beetje in het oog te houden. De goesting om morgen terug te lopen is er, maar het verstand zegt dat ik beter morgen een rustdagje inbouw. We zien wel. Het schema van de coach zal uiteraard vanaf de volgende keer terug bovengehaald worden... Verslag zal volgens.
Daarstraks op de werkvloer had ik beslist om vandaag nog, eens te proberen, of ik terug kon beginnen te lopen. Om 20.30 u. ben ik dan de wagen ingestapt om naar de Finse piste te rijden (Tongerlo) om daar terug eens te proberen. Inderdaad, het was daar waar ik mijn blessure had opgelopen. Ik moet toegeven, het was met knikkende knieën en met veel vraagtekens hoor dat ik naar ginder reed, daar de pijn nog niet helemaal verdwenen was. Maar ik dacht:" ik kan toch niet blijven wachten ..." Daar aangekomen bleek dat de verlichting niet aanstond, en het bijgevolg TE GEVAARLIJK was om daar te lopen. Maar waar een wil is is een weg, en daar de goesting om te lopen te groot was ben ik dan maar via de grote baan van Tongerlo naar Oevel gelopen, en zo via binnendoor terug naar Sporta. Dit was goed voor +- 7 km. En ja, ik had een beetje pijn aan de binnenkant van mijn voet, maar het ging... JOEPIE DUS . Met mijn conditie was ook alles nog ok, want na aangekomen te zijn, was ik niets moe !!!! Ik kon bij wijze van spreken nogmaals het trajektje doen. Mijn gemiddelde hs was 137. Thuisgekomen was mijn voet NIET dik alleen, dat klein beetje pijn aan de binnenkant van de voet was nog steeds aanwezig. Een beetje ijs erop en zo zal het wel stillekes aan wegebben zeker;.?? Ik denk (hoop) dus, dat ik terug vertrokken ben om mijn droom trachten waar te maken. Je weet wel, die marathon binnen de toegestane tijd afleggen... Zaterdag ga ik dus terug de weg op om een 10 km. op mijn gemakske te lopen, om daarna het schema van de coach terug op te pakken. Vanzelfsprekend hou ik jullie op de hoogte.
Eerst en vooral wil ik ook nog eens via deze weg alle webbloggertjes en mijne maat Filip feliciteren met hun prrekes en hun fantastische resultaten. Ook ik heb genoten van een zondagje Eindhoven. 's Morgens was ik eerst nog een helft gaan kijken naar de voetbalwedstrijd van mijn zoon te Merksplas, om zo af te zakken naar Eindhoven om jullie allemaal bezig te zien. Filip, mijn collega op het werk had zich namelijk ook ingeschreven voor de 1/2 marathon, aangezien ik ook daar zou debuteren. Hij was me komen ophalen te Merksplas om samen naar Eindhoven te rijden. Bijna aangekomen op de parking van de Univ. zei ik nog tegen hem,:" ge zou eigenlijk nen adrenalinestoot moeten hebben, want ge ligt precies nog in slaap...". En, juist op dat moment, EEN ENORME KLAP tegen de voorruit van de wagen. Een duif die haar laatste uur geslagen was. We waren ineens wakker ! Toen Filip gestart was met de 1/2 marathon, had ik tijd om rustig rond te kuieren, en zo heb ik inderdaad veel webbloggertjes live aan het werk gezien. De één kende ik al beter dan de andere (via foto)... Toen ik Vic, Mario en Katrien zag passeren, ongeveer 1 km voor de aankomst heb ik ze trachten aan te treffen (wat gelukt is) aan de finisch. Zo heb ik dan ook Katrien (één der grootste tetteraarsters naar het schijnt) eens mogen ontmoeten. En wat me opviel was dat ze er nog zeer monter en fris uitzag, zo na die marathon. Ik denk dat ik er gelijk nen verfroemmelde zou bijlopen (als ik zou aankomen...) Nogmaals chique dinges ! Na even wachten kwam dan Filip aan. Zo eindigde mijn dagje als supporter. Waarom nu die gemengde gevoelens ? Misschien egoïstisch, maar ik had toch ook zo graag mijn debuut gemaakt, dat ik zelfs een beetje jaloers was op AL die lopers daar. Ik hoop alleszins dat ik er de volgende keer wel bij ben hoor ! Zaterdag ek, ga ik alleszins nog eens proberen met lopen. Ik hou jullie uiteraard op de hoogte.
Met het afvragen wanneer ik terug kan gaan trainen
daar hou ik met tegenwoordig dagdagelijks mee bezig. Dit waarschijnlijkheid tot grote ergernis van de mensen in mijn directe omgeving. Inderdaad, het niet lopen maakt me nogal nerveus... Verder hou ik me bezig met het lezen over alles en nog wat over het lopen, met het bekijken van jullie blogs, en met het maken van een voorlopige jaarplanning 2009. Het ultieme zou daarin moeten worden (bij leven en welzijn) de volledige marathon van Eindhoven (de coach zegt dat dit zou moeten kunnen). Nu ik zie wel wat hij voor mij in petto heeft. Beste bloggertjes en vrienden, alleszins bedankt voor de steun die jullie mij geven in deze toch redelijk moeilijke periode voor mij. En de mensen die me echt kennen, weten dat ik het heel echt moeilijk heb om momenteel niet te kunnen lopen Ik hoop dat jullie zondag in Eindhoven in de eerste plaats een schitterende dag zullen beleven, met eventueel een pr. Succes allemaal, en als het enigzins kan kom ik supporteren hoor ! Ik ben alleszins nu al benieuwd naar jullie verslagjes van de geleverde prestaties en de opgedane ervaringen.
Nu Eindhoven echt dicht bij komt, en iedereen de marathon-koorts heeft, wou ik absoluut (tegen alle goede raad in, en koppig zoals mijn omgeving me kent) eens testen hoe het met mijn enkel gesteld was, en dat ik überhoupt nog een kans op deelname in Eindhoven zou kunnen overwegen !
Dus zoals reeds gemeld ben ik gisteren gaan proberen. Ik voelde zo goed als niets meer aan mijn enkel. Enkel aan de binnenkant van mijn voet nog een kleine druk wanneer ik stapte.
Gisteren, na alle taken gedaan te hebben, kon ik me toch niet houden, en heb mijn loopgerief aangetrokken, in de hoop...
Bedoeling was om 5 km. Te proberen... Amai wat was da ???? Vertrokken met een klein zonneke, regen onderweg en 13° (ik ga idd. nog afzien en kou lijden in de winter ze...) Uiteindelijk 7 km gelopen, MAAR :
1. na ocharme 2 weken niet meer gelopen te hebben : niets of bijna geen fysiek meer ??? Hoe kon dat nu ? HS was wel laag 132, en na het lopen was ik niets moe !!!!!
2. Tijdens het lopen voelde ik mijn voet wel wat, maar was toch blij dat ik thuis was na 7 km lopen. Ja mijn voet begon terug pijn te doen en hoe verder ik liep hoe nadrukkelijker de pijn aan de binnenkant van de voet werd... Onmiddellijk na het lopen had ik (gelukkig) evenwel geen pijn meer...
's avonds had ik WEL een dikkere enkel, en aan de binnenkant van mijn voet, terug pijn !
Tedju dus !!!! Maar, ik denk (hoop) wel dat er idd. een einde van de tunnel in zicht is.
Wat wel zeker is dat ik Eindhoven (voor dit jaar) op mijne buik kan schrijven
Ik zal deze week nogmaals goed rusten met mijn voetje, en de draad vanaf volgende week terug opnemen.
Beste Bloggers, Filip, zeer veel succes in Eindhoven. Hopelijk hebben jullie toch beter weer dan onze webloperkes in Brussel en Keulen. Ik duim voor jullie !!!
Vandaag, juist één week na het debacle van de training op de Finse piste, kan ik toch wel melden dat het toch al veel beter gaat met mijn enkel hoor. Sedert maandag ben ik uit de tape, en moet toch zeggen dat ik al niet meer mank. Uiteraard voel ik nog wel iedere stap dat ik zet (zeer lichtjes, maar toch nog steeds aanwezig), en een lichte druk aan de binnenzijde van mijn voet. Wanneer ik stap heb ik ook nog schrik om mijn voet opnieuw om te slaan. Nu mijn goesting om te lopen is zo groot, en de goesting om in Eindhoven toch deel te nemen, is nog groter, zodat ik volgend weekend, eens zeer rustig ga proberen (no nonsens). Ik heb de coach al gecontacteerd, en die heeft me zelfs al een nieuw trainingsschema bezorgd. Bedankt Mario daarvoor. Rustig aan beginnen, maar heb toch al eens gepiept, en er staan een paar pittige vetloopekes op (zelfs in de week) Wendy, die vetlopen hebben (wat theorie betreft) voor ons geen geheimen meer hé ??!! Ik kijk er toch al naar uit alleszins. Nu ik één week niet aan het lopen ben, vrees ik te moeten melden dat ik reeds 1 volledige kg ben bijgekomen !!!! Dus het wordt echt tijd dat ik terug kan beginnen hé. Mannen en madammen, ik blijf hopen op mijn deelname in Eindhoven, maar anders zal het Kasterlee, of Herentals worden he (november) ! We zien wel...
Dat is infeite al hetgeen ik momenteel doe met mijn voetje. Alhoewel ... Gezien het schitterende weer vond ik het absoluut nog eens noodzakelijk om de stal van onze Itte (ons Fries paardje, en mijn groot schoothondje) grondig onder handen te nemen. Dit tesamen met onze Bob (Bull Mastif) en onze Billy (Jack Russel) die uiteraard constant voor mijn voeten liepen... Als dit gedaan was, ben ik met een goed glas rode wijn, in het zonnetje gaan zitten tesamen bij mijn vrouwke, die ook aan het bekomen was van haar zware werkweek ! Bedoeling was ook dat ik vandaag al een beetje ging rondneuzen op het internet om wat wedstrijdjes in 2009 te plannen. Wat zo wie zo al gepland is, is om met het werk de estafette van de marathon van Antwerpen te gaan lopen op 26.04.2009. Ik zou dan eventueel zelf nog deelnemen aan de 10 miles...??? Verder heb ik alleszins nog niets gepland. Alle ideetjes voor 10 km en verder zijn welkom. Gezien Eindhoven naar alle waarschijnlijkheid in het water zal vallen, ben ik ook op zoek naar nog iets voor einde 2008. Halve marathon van Kasterlee of Herentals ? Ik heb me vandaag met ZEER VEEL PIJN IN HET HART uitgeschreven voor de halve marathon van Eindhoven. Iedereen, maar dan ook IEDEREEN, heeft me afgeraden dit toch in gedachten te houden, maar... en dan denk ik vooral aan mijn collega en grote voorbeeld Filip,(wij gingen samen die 1/2 marathon lopen), maar ook aan de webloglopers die wel gaan meedoen, indien ik echt in de mogelijkheid zou zijn om deel te nemen (als ik vooraf niets meer voel aan mijn enkel), ga ik toch, en schrijf me desnoods terplaatse in ! Ja ja, geen paniek, ENKEL EN ALLEEN ALS IK NIETS MEER VOEL IN MIJN ENKEL !!! Zo ik ga stoppen voor vandaag, en ga nog was grasduinen op het internet.
Deze namiddag heb ik constant gependeld tussen kliniek en huisarts. Eerst een diagnose bij de huisarts omtrent de verstuiking van de enkel, dan doorverwezen naar kliniek voor platen, en echografie, om daarna terug naar huisarts te keren. Waarom allemaal die heisa. Ik wist pertinent zeker, dat als ik me volledig ging laten behandelen in de kliniek, dat ik met een plaaster ging huiswaarts keren. Dit wou ik ten allen tijde vermijden (indien het kon uiteraard), gezien ik dan totaal immobiel zou zijn. Wat blijkt : een scheur in de enkelbanden en een elongatie van de voorste fibulotalaire ligament (m.a.w. een verrekking aan de voorste ligamenten). Minstens 3 à 4 weken rusten !!!! Dit zou dus het einde betekenen van mijn deelname aan mijn eerste 1/2 marathon in Eindhoven. Totaal in zak en as dus ! Toch wel nog enige zalvende woorden van mijn zoon : "Papa, kom op, er komen nog marathons hé ". Dit is een waarheid als een koe, maar daar ben ik uiteraard nu niet vet mee ! Ik ga er dus vanuit dat ik niet deelneem aan Eindhoven, mijn inschrijving zal annuleren, maar als ik toevallig binnen 2 weken niets meer zou voelen, ga ik alsnog naar ginder hoor! Sorry Filip, die er meer dan waarschijnlijk alleen zal voorstaan ginder in Eindhoven, maar ik zal er alles aan doen, om zo snel als mogelijk te revalideren ! Maar, onkruid vergaat niet, dus : i'll be back
Ik zal me dus voornamelijk gaan bezig houden met het lezen van jullie blogs, en stillekes aan mijn programma van 2009 wat gaan bekijken !
Vandaag stond een wisselloop van 12 km. op het programma, waarbij ik 2 km mocht inlopen, om daarna 1 km. te lopen aan 6.30 min. Deze training ging ik afhaspelen op de Finse piste te Tongerlo. Het liep echt zo lekker, dat ik er nog een schepje bovenop deed. 1km. aan 6.10 min. Na telkens een km gelopen te hebben aan 6.10 min. wachtte ik tot in 20 hs gezakt was, om zo terug te starten, tot ik mijn 12 km. gelopen had. En echt waar, in de stromende regen bij posen, maar het ging echt lekker. Ik had zelfs steeds nog wat tijd over ! Mario zal content zijn, denk ik. Toen ik de laatste meters van mijn training aan het afleggen was in redelijke euforie, kwam ik mijn collegaatje van het werk Katrien tegen, die toch ook in dit hondenweer haar km's aan het afhaspelen was. Profictiat Katrien, goed bezig !!. En toen gebeurde het : In mijn laatste meters, was nog een bocht en daar moet ik over één of andere stok gestruikeld zijn en heb mijn voet omgeslagen. En ja, ik voelde het kraken... Het zal toch niet waar zijn hé, dat ik in volle voorbereiding en in de laatste lijn naar mijn eerste halve marathon gekwetst zal geraken ????: Alleszins, mijn enkel doet momenteel serieus pijn, is dik, en kan hem niet fatsoenlijk bewegen. Ik heb uiteraard direct ijs gelegd, en Reparil gel gesmeerd. Hopelijk is er enkel een verstuiking gebeurd, en zal mijn voet er morgen iets beter uitzien dan nu, maar vooral minder pijn doen !!! LAAT ONS HOPEN ... Dit kan niet en dit mag niet gebeuren, ik zie er zo naar uit om samen met mijn mateke Filip, diene 1/2 marathon te gaan lopen. Uiteraard is dit verslagje een weergave van mijn eerste emoties en hopelijk zal het allemaal zo'n vaart niet lopen. Morgen of overmorgen zullen we allicht meer weten. Indeaal lopen op een Finse piste ??? Vanaf nu heb ik daar zeker mijn bedenkingen bij hoor !
Vandaag was het dan zover. Ik ging voor de eerste keer een aantal van mijn collega's webloggers zien, en nog straffer, met ze lopen. Deze morgen ben ik dan vroeg opgestaan voor mijn o zo noodzakelijk taske koffie, om dan te verzinnen of ik een lange of korte broek zou aandoen voor de training. Ik kan u garanderen, beste lezers die niet om 07.30u. zijn opgestaan, dat het koud was deze morgen... Ok, het was belist, het ging toch de korte broek worden. Om 9.40 u. was ik terplaatse op de parking van het Zilvermeer te Mol, waar coach Mario, zijn troepen al aan het opwachten was. Eerst een fotoke, en dan klokslag om 10.00 u. vertrokken. Achteraf bezien, was dit het mooiste parcours waar ik al gelopen had. Prachtige bospaadjes, afgewisseld met lange mooie stroken langs de waterpartijen. Zeer knap gedaan van Mario, en zijn madamme, die dit parcours hadden uitgestippeld. Er waren drie afstanden voorzien, met name : 12 km, 18 km, en 33 km.
Ik had in eerste instantie geopteerd voor de 12 km. Maar met al het getetter (Wendy, Patrick, Vic, Steve en Mario), ging de tijd en de afstand zo voorbij, dat die 12 km. gelopen was voor ik het goed besefte. Dan maar verder gegaan voor de 18 km. Echt een zeer leuke bende die webbloggertjes, die mij overtuigd hebben, om zulke trainingen meermaals te doen ! Misschien een hint ?!! Uiteindelijk heb ik die 18 km. gelopen in 2.06.00 u. aan een gemiddelde hs van 150. Mijn gemiddelde hs valt wel hoog uit, maar misschien was dit te wijten aan dat vele gepraat ? Nu, ik voelde me alleszins nog niet moe hoor, maar mijn verstand hield me toch tegen om voor de 33 km. te gaan. Volgend jaar misschien.
Jongens en meisjes, het was plezant lopen met jullie, bedankt en zeker en vast tot de volgende keer ! Fotokes zullen wel volgen zeker ...
Vandaag moest ik het weten ... Na een slechte week, waarin ik me constant moe voelde, zware benen, pijn in mijn rechter knie en veel stress had, wou en zou ik vandaag de zestien km lopen, dewelke trainer Mario me had voorgeschreven. Gisteren (na het debacle van woensdag) had ik me nog een extra dagje rust gegund , maar mijn lichaam vond dit blijkbaar nodig. En dat juist jullie bloggertjes, mij steeds vertellend, dat ik naar mijn lichaam moet luisteren, was voor mij genoeg om dit dan ook voor letterlijk te nemen. Vandaag ben ik eens tijdig gestopt op mijn werk om rustig op mijn gemak en niet al te laat, te kunnen gaan lopen. En deze keer had ik niets aan het toeval overgelaten hoor. Mijn drinkgordel bij, met wat Isotonendrank, en een energiereepeke, zodat ik right on time kon ingrijpen. Toen ik vertrok, had ik een beetje last van mijn rechter knie, maar van enige vermoeidheid, was plots geen sprake meer. Heel op mijn gemak, en toen nog in een mooi, herfsterig avondzonnetje, liep ik aan een hartslag van 135. En langzaam maar zeker, gingen de km's vlotter en vlotter (allee, naar mijn normen dan hé). Vanaf het moment dat ik ongeveer halfweg was, moest ik een kilometerje of 2 vals-plat omhoog. Nog steeds geen probleem hoor... Uiteindelijk heb ik 'iets meer dan' de 16 km. gelopen in 1.46.02 u. aan een gemiddelde hs van 141. Daarbij heb ik 1221 Kcal verbuikt, hetgeen weer tengoede zal komen voor mijn gewicht. Ik vrees wel dat mijn tempo veel te traag zal zijn voor de ervaren bloggertjes die zondag in Mol aanwezig zullen zijn, maar ik zie er wel naar uit om ze eens te ontmoeten !
Ik ben De Groof Dirk
Ik ben een man en woon in Ramsel (Belgie) en mijn beroep is .
Ik ben geboren op 29/11/1964 en ben nu dus 60 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: lopen - voetbal - triathlon - paarden -voeding (lekker eten) - wijn.
E-mail mij
Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.
wedstrijden in 2008
07.07.2008 : Classic Tessenderlo (10 km): 01.04.00 u
wedstrijden in 2009
01.01.2009 : Silversterrun Westerlo (11 km) : 01.09.54 u
26.04.2009 : Eftte maratho Antwerp(10 km) : 01.01.46 u
19.06.2009 : Ramselse Routeloop (10 km) : 01.01.46 u
27.06.2009 : Dwars door Geel (10 km) : 01.02.00 u
aantal gelopen km'sin 2010
januari 10 februari maart 30 april mei juni juli augustus september oktober november december