Denkt u dat ik in 2010 een marathon zal kunnen uitlopen (binnen de 5 u.) of niet ?
Rondvraag / Poll
Ik ben dus een man van 43 jaar. 1.80 m. groot en weeg momenteel 82,8 kg., Hoeveel kg zou ik nog moeten afvallen, om mijn ideaal marathongewicht te bekomen ?
VOORLOPIG GEPLANDE WEDSTRIJDEN 2010
24.05.10 : Aarschotse stratenloop : 9 km (als ik er klaar voor ben ???) 18.06.10 : Ramselse Routeloop : 10 km 26.06.10 : dwars door Geel : 10 km 05.07.10 : Nike Classic : 10 km 05.09.10 : Oevel : 15 of 1/2 halve marathon 10.10.10 : Eindhoven : 1/2 halve marathon
(onder voorbehoud, van wat de coach in petto heeft voor me : zal eerstdaags worden vastgelegd)
van 100 kg, tot het lopen van de marathon, doe je mee ?
22-08-2008
Uitgeregend als een verzopen kat.
Men zegt soms dat je alles eens moet meemaken, bvb in een zondvloed lopen, zodat je daarnaar kan refereren tijdens de marathon. Wel, ik heb die zondvloed vandaag over mij heen gehad, en dit tijdens mijn rustig duurloopje van 50 min. Na 10 minuutjes lopen aan een hartfrequentie van rond de 130, begon het te regenen, maar de lucht zag wel degelijk zwart ... En toen begon de zondvloed. Positieve kant van het verhaal. Ik heb enerzijds eens fatsoenlijk doorgelopen, want de regen, dewelke mijn t-shirt volledig doordrenkte deed me kou krijgen. Vandaar dat ik zo snel als mogelijk thuis wou zijn, maar ik wou wel degelijk mijn training doorzetten en niet schuilen. Ik heb op die 50 min. 9,5 km. gelopen. Snelste tijd voor mij ooit. Anderzijds heb ik nu meegemaakt wat het is om met kletsnatte kleren te lopen. Het was 19° buiten, en toch kreeg ik kou (desondanks mijn lopen). Wat moet dat dan zijn wanneer je ergens in oktober een halve marathon gaat lopen, en je krijgt zo'n plensbui over je heen ? Hoe wapenen gerenormeerde lopers zich hiertegen ? Vragen die me thans bezighouden. Maar de tijd zal wel raad brengen zeker !
Zondagmorgen ga ik een strandloopje doen in Nieuwpoort. (hopelijk is het goed weer aan zee dit weekend) Ik zal daar maandag uiteraard verslag van uitbrengen.
Aan alle mooie liedjes komt inderdaad telkens een einde. En verlof is steeds "te snel" voorbij. Dit zijn statements die absoluut waar zijn. Morgen is mijn laatste verlofdag (groot verlof).Drie volle weken niet aan het werk moeten denken, en leven als God in Frankrijk, zijn voorbij. Nu niets aan te doen, en dus moeten we het beste er maar van maken zeker... Over het beste er van maken gesproken... Het is een tijdje geleden dat ik nog eens over mijn gewicht heb gesproken. Momenteel (deze morgen) streepte de weegschaal 82,8 kg aan. Mijn absolute laagterecord sinds jaren. Dit is wel degelijk het resultaat van regelmatig te gaan lopen, want mijn eetpatroon is niet gewijzigd ! Ik ben eens benieuwd waar dit gaat eindigen. Waarom ? Wel, zoals eerder geschreven, train ik zeer graag (zou elke dag willen lopen, maar het gezond verstand zegt, dat mijn spiertjes - pezekes en gewrichtjes ook moeten rusten) maar ik eet en drink ook zeer graag. Dus als ik wel degelijk kan afvallen met regelmatig te lopen, zonder steeds rekening te moeten houden met wat ik eet of drink, is dit zeer goed meegenomen. Nietwaar ?
Vandaag heb ik een uurtje uitgelopen aan een gemiddelde hartslag van 132. Ik heb daarbij toch 10 km. gelopen. Dit wil zeggen dat ik ook met het lopen vooruitgang boek. Ik heb vandaag echt genoten van alles en nog wat, wat ik op mijn trajekt ben tegengekomen. Van mooi afgereden grasvelden tussen de (fruit)bomen, als van een oude traktor van een hobbyboer, als van collega-lopers die ik tegenkwam, en natuurlijk van de mooie avondzon. Gewoonweg zalig.
Morgen wordt het nog wat keuvelen hoor. 50 minuutjes lopen aan 75% max. hartslag.
Vandaag heb ik het genoegen gehad om samen met mijn zoon een toertje te gaan lopen. We zijn vertrokken in Tongerlo-dorp om zo via Westerlo naar huis te lopen. De afstand dewelke we samen hebben afgelegd was zo'n 13 km. Het zonnetje was van de partij en met 21° prima loopweer.
Bij deze training heb ik zo'n 862 Kcal verbrand en dit met een gemiddelde hartslag van 138. We hebben het trajekt afgelegd in juist 1u 20 min.
In het begin had ik het redelijk moeilijk, maar dat was gewoon mijn eigen stomme schuld. Ik had een frietje gegeten met een ommelet-witlof. Zeer lekker, maar toch 'te zwaar' om daarna eventjes te gaan lopen. Een zware maag dus, met achteraf een beetje buikpijn... "Eigen schuld, dikke bult."
Morgen heb ik (wat het lopen betreft) een rustdag. Ik plan wel om morgen een kilometertje te gaan zwemmen. Zo blijven we toch een beetje bezig hé.
Zo ik stop mijn relaas voor vandaag. Ik heb deze nacht het triathlon-gebeuren in China opgenomen, en ga daar nu met een lekker glaasje wijn van genieten...
Ik ben De Groof Dirk
Ik ben een man en woon in Ramsel (Belgie) en mijn beroep is .
Ik ben geboren op 29/11/1964 en ben nu dus 60 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: lopen - voetbal - triathlon - paarden -voeding (lekker eten) - wijn.
E-mail mij
Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.
wedstrijden in 2008
07.07.2008 : Classic Tessenderlo (10 km): 01.04.00 u
wedstrijden in 2009
01.01.2009 : Silversterrun Westerlo (11 km) : 01.09.54 u
26.04.2009 : Eftte maratho Antwerp(10 km) : 01.01.46 u
19.06.2009 : Ramselse Routeloop (10 km) : 01.01.46 u
27.06.2009 : Dwars door Geel (10 km) : 01.02.00 u
aantal gelopen km'sin 2010
januari 10 februari maart 30 april mei juni juli augustus september oktober november december