Een cursus korte verhalen schrijven en een NAH hebben het is niet de meest geslaagde combinatie. Mijn eerste taak een voorstelling van mezelf schrijven met een maximum van 1500 woorden. Het is niet de meest gemakkelijke combinatie. Je kan er de basis in kwijt maar dat is zo dom en je wilt wel meer vertellen dan ik ben Inge, 40 jaar en ik woon in... Neen ik wil iets meer doen dan en ik vertel wel terloops dat ik Inge ben en wat verder dat ik 40 jaar ben om dan op het einde te verklappen wat met boeit. Ergerns in het begin probeer ik te schetsen waarom ik deze cursus volg.
Ik vind het niet gemakkelijk om mijn gedachte bij mijn taak te houden. Ik wil dit schrijven en dat schrijven en dan moet er ook wat orde in komen geen chaos. M'n chaos in m'n hoofd komt soms terecht op m'n blad. Ik heb me al voorgenomen om een lijstje te maken over de dingen die erin moeten en de volgorde. Ook de nodige humor krijgt zijn plekje in m'n teksten want uiteindelijk is dit ook heel belangrijk in het leven.
Mijn 2de taak zal wat meer moeite kosten. Het is een taak dat 6 pagina's lang moet zijn. Is het een kinderverhaal dat ik ga schrijven of autobiografisch of gewoon m'n eigen gefantaseerd verhaal ik weet het niet. Eerst moet ik een onderwerp zoeken, m'n structuur zoeken en dan in grote lijnen een verhaallijn uitwerken om dan een verhaal te verzinnen met m'n structuur in mijn achterhoofd. Ik doe mijn best en dan zie ik wel wat het geeft.
Maar met een NAH is het niet altijd even gemakkelijk om alles te combineren en in zo een situatie komt die toch even om de hoek gluren. Daarom dat het zo belangrijk is om een structuur te vinden in wat je schrijft maar ook in je leven. Wij NAHers hebben al een chaos in ons hoofd maar ook in ons leven en het erger maken dan het als is kan je maar beter vermijden. Daarom leef ik m'n leven met lijstjes. Een lijstje voor wat er moet gedaan worden, een lijstje voor boodschappen, een lijstje wat wil ik schrijven ik heb al heel wat papier versleten en volgeschreven. Elk hoekje van het blad zal worden gebruikt en het enige wat ik wel heb is dat ik sommige lijstjes moet leren gebruiken. Boodschappenlijstje gebruik ik, een te doe lijstje voor de gezinshulp gebruik ik ook maar niet voor mezelf en het ene lijst krijgt een leven en ander lijstje krijgt opzich zijn eigen leven tot in de papierbak.
Morgen vertrekt m'n broer 10 dagen naar spanje op vakantie de gelukzak. Ik ben super blij voor hem en z'n vriendin. Ik gun ze het vanharte tot volgende week Marc veel plezier.
|