Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek
{TITEL_VRIJE_ZONE}
{TITEL_VRIJE_ZONE}
Luik-Bastenaken-Luik 2011.
Tilff-Bastogne-Tilff 2011.
26-10-2008
Guur herfstweer !
Hallo,herfstblogger, 't was weer om in de luie zetel rond het haardvuur naar de veldrit te kijken deze namiddag,ware het niet dat ik de wei in moest voor mijn lange duurlooptraining van 16 kilometer.Om kwart voor vier ben ik gestart,tot iets voor vijf.De eerste rondjes werden afgelegd in motregenweer maar het tempo zat er wel meteen goed in.De rondjes werden afgelegd in 7'30"(12,800/u),daar waar ik er in het voorjaar nog 8'00 over deed.Met nog een drietal rondes te lopen werden de hemelsluizen pas helemaal opengezet.Zeiknat(sorry,vrijheid van de schrijver)maar o zo voldaan mocht ik naar huis terugkeren.Vooral voldaan na de inspanningen van gisteren.Gelukkig was het slechte regenweer voor vandaag voorzien.Gisteren waren de Oostvlaamse landbouwers nog volop bezig hun maïsoogst aan het binnenhalen,met erg vuile wegen als gevolg.Het was nu al geen sinecure om door de droge aardekluiten door te laveren-is het niet,Rudi?-laat staan met kletsnatte weggetjes!Mijn looptempo heb ik constant kunnen aanhouden,wat alvast beloofd voor de volgende maanden.Wie gisteren het blogske gelezen heeft ,weet ondertussen wat het volgende doel wordt.Ik wil mijn blogtitel alle eer aandoen en kies dus resoluut voor de Nacht-Marathon in Torhout.Het is een cliché,zo groot als een huis,maar zeg dus nooit nooit!!Normaal moest ik reeds van 1 juli gestart zijn met de voorbereiding op de RVV van volgend jaar maar de scheenbeenblessure ,die me zes weken aan de kant hield ,zorgde ervoor dat ik mijn marathon moest lopen halverwege september.Om daarna nog te beginnen met die RVV training was dit rijkelijk te laat.Een andere optie was nog het deelnemen aan een duathlonwedstrijd maar de beslommeringen die dat teweegbrengt ,en die ik hier reeds uitvoerig aan bod liet komen, lieten me uiteindelijk kiezen voor het lopen van een tweede marathon.Die tweede marathon,Target One bis, zeg maar is natuurlijk geen doel op zich meer.Er moet wat uitdaging aan vasthangen.Wat het uiteindelijk zal worden,dat moeten de komende maanden uitwijzen.Voorlopig houd ik het bij een aankomstplaats in de Top 100,wat zou moeten gepaard gaan met een drietal minuten onder mijn tijd van de IFF-Marathon in Ieper,of ong.3u.20'00".In het weekend heb ik mijn volledig trainingsschema vastgelegd van november tot en met de Nacht,maar daar vertel ik morgen alles over.De komende week wordt de laatste met slechts 2 looptrainingen.De duurloop van zondag wordt wel opgetrokken van 16 naar 20,8 km.Zo,het doel is gekend,vanaf vandaag wordt in het logboek weer het YTD-cijfer vermeld.Dat is de maximale trainingsafstand die ik tot op heden heb gelopen,uitgedrukt in meters.Dat wordt nu dus 16000 m.en moet op 19 juni 2009 42195 m.bedragen.Ik ben er klaar voor om mij 8 maanden te smijten,hopelijk komen jullie weer even vaak als vorige zomer kijken op het blogske,hoe het met de trainingen gesteld is! Adiós. Logboek:Afstand: 16 km.Tijd 1u.14'51".Snelheid: 12,826/u.YTD:16000 m. Medisch rapport:- GHS:169.
Dag zaterdagblogger, eindelijk beslist,de blogrubrieken zijn aangepast ,dus zie je wat het wordt voor volgend jaar.Wegens tijdgebrek geef ik morgen en de komende dagen uiteraard meer info omtrent mijn beslissing van het hoe,waarom en vooral waarvoor.Vandaag was het fietstraining en wat voor één !Amper 51 kilometer maar naar lastigheid toe zeker de moeite.Samen met Rudi hebben we een groot stuk van de E.Merckxroute afgefietst in en om Kluisbergen.Onmiddellijk na de start in Ruien moesten we de Kluisberg op.Genietend van het prachtig landschap kwamen we vlot boven om knal de verkeerde weg naar beneden te rijden.Via Orroir zijn we dan terug de Kluisberg opgereden en...afgereden,deze keer op het goeie parcours.De volgende helling was de Oude Kwaremont,monument uit alle voorjaarsklassiekers.Slechte stenen,lang maar niet te steil.De volgende beklimming was de Paterberg,mooie kasseien,steil, stijgingspercentage van 20%.De beklimming verliep vrij vlot,ik had zelfs nog een tandwieltje over achteraan.Daarna volgde nog een gemakkelijke helling,de Hotond.De route volgt vanaf hier vlakkere wegen,terug naar Ruien toe,maar vermits we op een bepaald ogenblik slechts enkele kilometers van de Koppenberg zitten neem ik er deze altijd graag bij.Goede kasseien,steil én lang,een tophelling zeg maar.Ook hier ging het vlotjes naar boven (en nog vlotter naar beneden).Beneden gekomen,in Maarkedal,een schitterende natuurstreek,zijn we dan via Oudenaarde terug naar Ruien gefietst,met een prima verlopen training in de benen.Voor Rudi verliep het wat minder vlot,hoofdzakelijk wegens een gebrek aan durf en aan parcourskennis.Maar met de kennis die hij vandaag weer bijgeleerd heeft komt dat allemaal wel in orde de komende maanden !Morgen terug loopdag,16 km.in het park,waarschijnlijk na de middag want onze bezoekers van deze avond sluiten graag als laatste de deur!Tot morgen,met veel info! Bye. Logboek:Fietsen.Afstand:51 km.Tijd:-Snelheid:- Medisch rapport:- GHS:144.
Hoi blogmarathonner, na onze Kemmeltocht had ik aan mijn fietscompagnon de Eddy Merckx fietsroute aangeprezen.Bij mooi en droog weer gaan we er zaterdag werk van maken.Het traject is slechts 46 km.lang maar redelijk geaccidenteerd.Onmiddellijk na de start in Ruien(Kluisbergen)dient de Kluisberg beklommen te worden.Daarna volgen nog een paar RVV-bergjes,niet van de minste overigens met o.m.de Oude Kwaremont en de Paterberg.Als we heel even van het parcours afrijden kunnen we er ook nog de Koppenberg bijvoegen.Tenminste als de goesting er nog iets...Als ik zo de poll bekijk,dan wordt het stilaan duidelijk wat mijn volgende doel zal worden,alhoewel,dat werd toch bereikt op 14 september ?!In elk geval zal ik maandag bloggen wat het uiteindelijk wordt.Eerst nog een weekendje brainstormen met de coach.Vandaag was het opnieuw rustdag,ik kijk alweer uit naar een sportactief weekeinde.See you. Logboek:Rustdag. Medisch rapport:- GHS:-
Dag blogvolger, om halfnegen ben ik gestart met de eerste loopkilometers van de week.In uitstekend oktoberweer,dat wel.Droog en niet te fris,windstil ook.Het loopgevoel was dan ook navenant.Het zinderend gevoel dat ik zondag had in mijn linkerbeen is verdwenen,enkel de GHS blijft wat te hoog,eigen aan een verminderde conditie.Maar die hoeft nog lang niet top te zijn.Als ik de 'pollstemmers' volg dan moet die conditie er pas weer zijn op 19 juni want iedereen stemde tot hiertoe op de Nacht.Vreemd.En nog maar eens een bewijs dat duatlon echt niet leeft onder de mensen.Alhoewel,met een bende amateurs aan het roer van de duatlonclubs is dit eigenlijk niet te verwonderen.Zo staat nu al wekenlang op de site van B.Vansteelant memorial vermeld dat de datum van de volgende editie eerstdaags op de site verschijnt.Ik begin zo stilaan te vermoeden dat er zelfs geen tweede editie zal komen.By the way,mijn mailtje van vijf weken terug aan hun adres blijft ook nog steeds onbeantwoord...Tot de volgende.Vergeet niet te stemmen op de nieuwe poll.Ciao. Logboek: Afstand:9,8 km.Tijd: 46'32".Snelheid: 12,636/u. Medisch rapport:- GHS:165.
Ha,die blogger, de maand oktober is dit jaar zowat een overgangsmaand qua training.Uitbollend na de maandenlange trainingen tussen november en september.Dat komt natuurlijk ook omdat ik niet voluit ga voor het doel dat ik oorspronkelijk voor ogen had in 2009,mn. de Ronde van Vlaanderen.Door de scheenbeenblessure van april-mei was ik genoodzaakt om verstek te geven voor de marathon van Torhout om dan alsnog de marathon van Ieper te lopen,halverwege september.Om dan nog aan die Ronde-training te beginnen was het te laat,temeer omdat ik het ganse jaar door slechts 30 km.per week heb gefietst.Want die RVV,dat is 260 km.,met 20 hellingen in de tweede wedstrijdhelft,met kasseistroken die niet alleen je fiets maar ook je body volledig door elkaar schudt,die RVV,dat is afzien bij de beesten af.En dat train je niet bij elkaar in zes wintermaanden.Wordt vervolgt vanaf de eerste zomerdag in 2009,maw het doel voor 2010 is de Ronde van Vlaanderen.Wat wordt nu het doel voor volgend jaar? Wel er blijft niet veel keuze meer over,nietwaar? Ofwel de age-group lange afstand duathlon ofwel de Marathon van de Nacht van W-Vlaanderen.Ik sta echt voor een dilemma.Enerzijds val ik niet graag in herhaling,een tweede marathon was absoluut niet gepland,vooral ook wegens tijdsgebrek.Ik bedoel,nu ben ik er 46 en er is nog zoveel dat ik wil bereiken op een medisch verantwoorde manier en met een billijk resultaat.Nu voel ik me fysiek nog zeer goed,maar wat eens ik de vijftig gepasseerd ben? En dat is toch reeds over 4 jaar !Anderzijds heb ik wat problemen met de regeltjes en extra-sportieve toestanden die een duathlon teweegbrengen.Ik doe alles nogal graag op mijn eigen,koppige manier en wordt niet graag 'gestuurd'.Van volgend verhaal ga ik dan ook steigeren: een niet onverdienstelijk duathlonner doet in de wisselzone zijn riempje van zijn helm los,net voor hij stilstaat om te switchen van fiets naar loopproef.Sanctie:1 minuut straftijd,de fiets moest eerst gestald worden.Kijk van zo'n zever zakt mijn broek af.Dezelfde duathleet schreef me ook dat het een paar wedstrijden duurt vooraleer je de wisselzone-toestanden perfect onder de knie hebt.Ook dat wordt moeilijk natuurlijk als je maar één zo'n ding wil uitlopen...Ik geef mezelf nog een weekje de tijd om eruit te geraken.Volgende week dus het verdict!.Morgen de eerste training van de week,2 rondjes van elk 4,9 km.Verslagje morgenavond,even na de klok van tien.Tijd voor de ultieme targetpoll ook !Maak je keuze tussen de twee resterende mogelijkheden.Bye. Logboek: Rustdag. Medisch rapport:- GHS:-
hoy,sportblogger, twee verslagjes vandaag.Gisteren was het weer fietsdag,een ritje met sparringpartner Rudi over 60 km.Naar goede gewoonte was de wind weer van de partij,met vooral kopwind in de eerste helft.Ik had er echter zin in en beukte er maar al te graag op los,wind of geen wind.Het brak me later echter zuur op.Op een helling tussen Torhout en Aartrijke(km.45) voelde Rudi zijn moment gekomen en reed hij bijzonder gezwind van me weg.Reageren had geen zin,zijn versnelling was te snedig.Terwijl mijn motor steeds meer begon te pruttelen,kwam zijn diesel nu pas goed op dreef.Op een niveauverschil vlak naast de snelweg in Loppem(km.55) deed hij zijn nummertje nog eens over.Het is duidelijk dat zijn conditie terug is.Ons kilometertellertje tekende weer veelvuldig boven de dertig,zodat ons gemiddelde ruim 28 km/u.bedroeg.Wat op dit parcours,met veel bochtenwerk en het dwarsen van enkele gevaarlijke kruispunten,meer dan goed is. Logboek:Fietsen.Afstand:60 km.Tijd:-Snelheid:28,4/u. Medisch rapport:- GHS:-
Vandaag stond de training in de Koude Keuken gepland.Gelukkig ben ik nog juist voor de middag geweest want in de namiddag was een loopwedstrijd voorzien.Het met linten afgebakende parcours zorgde wel voor wat hinder.Iedere ronde moest ik een drietal keer onder zo'n rood-wit lint doorkruipen wat telkens voor een remming zorgde,maar een goede tijd zat er toch niet in.De conditie zit duidelijk in een neerwaartse spiraal.Enerzijds omdat ik maar twee keer per week meer ga lopen en anderzijds door mijn fietstraining,waarbij ik me nu ,in tegenstelling tot voor mijn marathon,niet meer spaar.Als training op een duathlon is dit ideaal,als training op een marathon echter,volledig uit den boze!Volgende week wordt een copie van de afgelopen week.Maandag en dinsdag rustdag,woensdag 9,8 km.,donderdag en vrijdag rustdag,zaterdag fietsen en zondag 16 km.parkloop.See you. Logboek:Afstand: 16 km.Tijd:1u.16'35".Snelheid: 12,535/u. Medisch rapport: zinderend gevoel in linkerbeen. GHS:166.
Hallo,weekendblogger, na twee uur proberen is het me nu toch gelukt om een berichtje te schrijven.Blijkbaar waren er problemen met de server,waardoor ik reeds sommige items van de blog zag verdwijnen.Alle problemen lijken nu gelukkig opgelost,zodat dit blogske nog enige tijd behouden blijft.Niet alleen problemen op de blog,ook mijn werkdag verliep vandaag niet rimpelloos.In Brugge opent volgende week een hypermarkt van een Franse supermarktketen zijn deuren.Het aangeworven personeel,een paar honderd mensen,is vandaag ,onder de hoede van de vakbonden,gaan betogen voor een loon,gelijkwaardig aan dat van het personeel in de andere vestigingen.Let wel,ze hebben nog geen dag gewerkt en ze gaan reeds opslag gaan eisen.(Vakbonden vragen niets,ze eisen,tot wat dat leidt merk je in de auto-assemblagebedrijven).En nog,vooraleer je ergens aan de slag gaat zitten beide partijen toch bijeen om tot een akkoord te komen,waaruit dan een arbeidscontract voortvloeit ?Ik bedoel,als je niet akkoord kan gaan met wat de werkgever je wil betalen,bol het dan af en zoek elders werk.Toegegeven,met de huidige economische toestand is dit geen evidentie.Wat heb ik nu met die staking te maken ?Wel,ik kon me nergens inchecken,alle onthaalmedewerkers waren ofwel thuis,ofwel in Brussel.Nu kan ik volgende week opnieuw dezelfde klanten bezoeken.Maar eerst genieten van een sportief weekend.Goed om de opgelopen frustraties af te reageren.Zaterdag zal dat met de fiets gebeuren op het gekende parcours van 60 km.Na de eerste tip van gisteren volgt hier een tweede,waarmee jullie alweer een keuzemogelijkheid minder zullen overhouden,wat betreft mijn volgende doel: 'Acht maanden volle bak trainen voor een uitdaging van een kleine twee uur,daar begin ik niet aan!'Adios. Logboek:Rustdag. Medisch rapport:- GHS:-.
Dag blogvolger, de eerste training van de week zit er eindelijk op.Twee rondjes van 4,9 km.of 9,8 km.in totaal.De parcoursaanpassing valt bijzonder goed mee,ik moest het al veel eerder gedaan hebben.Niet alleen uit veiligheidsoverwegingen,maar ook om niet steeds voorbij die enge bomenrij te moeten passeren met afgevallen takken die je niet ziet liggen vanwege de complete duisternis.Het weer was ook uitstekend om in te lopen,een graad of twaalf en droog met weinig of geen wind.Morgen volgt een nieuwe rustdag en zaterdag mag de koersfiets weer bollen.Een zestigtal kilometer op het vertrouwde parcours die nog steeds aangeklikt kan worden in de rubriek 'mijn favorieten'.Waar je ook nog kan op klikken is de poll.Ik kan al een heel klein tipje van de sluier oplichten.'Waar tot nu toe nog niet op gestemd is daar hoef je ook niet op te stemmen'.Voilà,er schieten al maar vier mogelijkheden meer over...Tot morgen,see you. Logboek: Afstand: 9,8 km.Tijd: 47'00.Snelheid:12,510/u. Medisch rapport:- GHS:166.
Hey rodeduivelsblogger, een maand na de marathon duikt er hier en daar nog een fotootje op van de bewuste wedstrijd.Zoals deze zwart-wit prent van Petra Mingneau,genomen aan 'de boot' in Merkem,aan kilometer 29,na ruim twee derden wedstrijd.Tijd om de kop wat op te frissen dmv een kletsnatte doch deugddoende,aangereikte spons.Met dank aan één van de vele vrijwiligers én aan Petra ! Ondertussen wordt duchtig 'gepollt'.De meningen zijn redelijk verdeeld,met een licht overwicht voor het lopen van een tweede marathon,mn de Nacht.Ik laat de poll nog even open en beloof ten stelligste dat ik ten laatste op 1 november de knoop doorhak.Nog eventjes geduld.Normaal was voorzien dat ik zou lopen vandaag,maar ik had wat teveel 'papparasserie-werk'voor het euh...werk ,waardoor ik morgen de 9,8 km.zal afleggen.Verslagje nadien,rond tienen.Bye. Logboek:Rustdag. Medisch rapport:- GHS:-
Hé blogvolgelingen, speculeren dus.Niet zozeer op de beurs dezer dagen,alhoewel,'t is misschien nu het moment om er in te stappen,maar wel op hetgeen mijn volgende doel zal worden...Er zijn eerder al een paar suggesties gevallen.Ook fotograaf Freddi Flash meent vrij zeker te zijn van stuk.Hij is dan ook een aandachtig lezer,vooral tussen de regels door.Maar of hij er in zijn reactie op een vorig bericht rechtop zit weet ik nog zo niet.Misschien wel,misschien niet.Weet je wat,het is alweer een tijdje geleden,ik gooi er nog eens een poll tegenaan.Kunnen jullie ook een gokje doen.Vandaag stond er geen sportactiviteit op het programma en dat was welgekomen na het intensieve weekeinde,waarin het fietsen en lopen een ideale training was voor mijn duathlonvoorbereiding.Ook morgen geen training,het loopplunje mag voor het eerst uit de kast op woensdagavond.Tot één dezer!Bye.En vergeet niet te 'pollen'.
Blogsporter, neen,de titel slaat niet op een nieuwe aflevering van de Matroesjkas,maar op het gevoel dat ik had tijdens het lopen,na de Kemmeltocht van gisteren.De bilspieren voelden echt zwaar aan,het was dan ook niet evident om binnen te zijn in 1u15'00".Het was deze namiddag ook superdruk in de Koude Keuken.Veel wandelaars,veel kastanjerapers,ééntje die leerde fietsen,restaurantbezoekers die een luchtje kwamen scheppen tussen twee gerechten door...Nu en dan was het echt laveren tussen de mensen door wat ook al niet bevorderlijk is om rustig te trainen.Het is wel zo dat ik nu niet echt tegen de klok aan het trainen ben,daarvoor heb ik nog 8 maanden tijd,maar het is wel plezant om steeds met dat gemiddelde van 13/u.te flirten.Toch is de conditie van vorige maand stilaan aan het wegtrekken-en maar goed ook,het mag iets rustiger in deze periode van het jaar!-dat is af te leiden uit de GHS,die nu telkens boven de 165 ligt.Vanaf november voorzie ik terug drie looptrainingen per week die me zouden moeten toelaten wat rustiger te kunnen lopen naar hartslag toe.Maar eerst oktober nog afwerken.Voor komende week weinig verandering in de training.Rustig aan dus.Maandag en dinsdag twee rustdagen,woensdag 9,8 km.lopen,donderdag en vrijdag opnieuw rusten,zaterdag fietsen en zondag opnieuw 16 km.lopen.Tot de volgende,ciao! Logboek:Afstand:16 km.Tijd:1u.14'49".Snelheid: 12,831/u. Medisch rapport:voorlopig voel ik geen pijn meer aan de linkerhamstrings,bij het lopen. GHS:167.
Hey fietsblogger, zoals gisteren aangekondigd heb ik vandaag samen met Rudi richting Kemmel gereden om de ginds gelegen berg op te fietsen.Gestart in Diksmuide zijn we het schitterende 'natuurgebiedparcours' van de marathon gevolgd tot in Ieper.Van hieruit zijn we dan over Voormezele tot in Kemmel gereden.Op mijn 39x22 verzet was het weer sleuren om boven te geraken maar de voldoening daarna maakt zoals altijd alles goed.In het terugkeren volgden we de fietsroutepunten die vooral kleine onbekende weggetjes aandoen.Heel plezant om er te fietsen.Eén minpuntje daaraan is dat die bordjes veel te laat opgesteld staan.Soms op het kruispunt zelf,waardoor je algauw te ver zit en moet rechtsomkeer maken met tijdverlies als gevolg.Via Boezinge zijn we dan terug langs de Ieperlee en de IJzer naar Diksmuide gereden.75 km.in schitterend weer en een conditie die nog steeds crescendo omhoog gaat.Alom tevredenheid dus,ook bij Rudi die voor het eerst kennismaakte met de Kemmelberg.Voor herhaling vatbaar dus.Maar niet voor morgen,want dan is het terug lopen.16 kilometer in het park.Benieuwd hoe ik de Kemmelberg zal verteerd hebben.Jij ook ?Kom dan morgen een bezoekje brengen aan het blogske.Tot dan. Logboek:Fietsen.Afstand:75 km.Tijd:-Snelheid: 26,4/u. Medisch rapport:- GHS:151.
Hallo weekendblogger, de voorgaande jaren reed ik enkele keren per jaar richting Kemmelberg,een tiental kilometer voorbij Ieper.Omwille van de doorgedreven looptraining voor de marathon werd me aangeraden om slechts één uurtje per week aan crosstraining te doen,zelf te kiezen tussen fietsen of zwemmen.Een ritje heen en terug naar Kemmel is ongeveer 125 km.Dat maakt dat ik ongeveer 4 1/2u.onderweg ben.Maar nu mag het dus weer,al zal ik morgen ,samen met Rudi,van start gaan in Diksmuide.Via het parcours van de IFF-Marathon fietsen we eerst naar Ieper en vervolgens naar Kemmel,om daar de gelijknamige berg op zijn rug te leggen.Als het bergske goed verteerd is dan kan ik zondag in het park wat gaan loslopen.A la prochaine. Logboek: Rustdag. Medisch rapport:- GHS:-
dag bloglezer, geen looptraining vandaag,tijd om wat info te zoeken over een passende duathlon voor volgende zomer.En niet te vinden !Ik zei het reeds eerder,het is echt een klein,nietig wereldje,dat van de duathlonsport,vol onduidelijke reglementen,vol passieve bestuurslui.Ik geef een voorbeeld.In Torhout werd deze zomer een memorial B.Vansteelant op poten gezet.Er is sprake van een tweede editie,volgend jaar in juni,waar ik min of meer mijn zinnen heb/had opgezet.Het is hier in de buurt en Benny was toch wel de vaandeldrager van deze sportdiscipline,een logische keuze dus.Ruim 14 dagen terug stuur ik een mail naar het info-adres op de officiële website van de Benny Vansteelant memorial voor wat bijkomende informatie.Tot op heden kreeg ik nog niet de minste reactie terug.Ik zie het alweer voor me: iemand met een veel te dikke buik,zittend/liggend of hangend aan zijn/haar bureau,zelfs te lui om e-mails te beantwoorden.Pas op,die organisatie zal dan waarschijnlijk nog wel gesteund worden door alle Torhoutenaars via één of andere subsidie.Lees belastinggeld.Jongens toch,en dan maar mekkeren dat we slechts met een schamele twee medailles naar huis kwamen na de voorbije OS.Als je merkt hoe sportverenigingen hier 'werken' is dat toch de pure logica zelve! Die passieve ingesteldheid heeft natuurlijk zijn consequenties.Er kwamen 29 duathleten aan de start van de 'age group'-wedstrijd in juni.Negenentwintig!Een gemiddelde marathon haalt er zo'n 500...Tot morgen.Bye. Logboek: Rustdag. Medisch rapport:- GHS:-
Hey blogbezoeker, vandaag stond de eerste actieve sportdag van de week gepland.Niet meer door de donkere dreef maar via een tarmacweggetje,palend aan het fel verlichte sportcentrum.De afstand werd er iets langer door,maar ik troost mezelf met de gedachte dat ik daar volgende zomer de vruchten van zal plukken bij mijn volgende uitdaging.Arbeid loont,zullen we maar zeggen.Ik koos ervoor om in korte mouw te lopen,weliswaar met mijn knalgele veiligheidsvestje om,en ik heb het me niet beklaagd.Het was precies een zomerse avond,niettegenstaande we toch reeds een flink stuk in oktober zitten.Maar liever dat dan die koude temperaturen die januari en februari zo typeren.Morgen en vrijdag zijn weer twee rustdagen voorzien en zaterdag wordt de fietsroute afgefietst die je rechtsonder de blog kunt aanklikken.Zondagvoormiddag staat in het park van St-Andries-Brugge een 16 km.-loop in het verschiet.Liefhebbers mogen steeds komen meetrainen !Tot de volgende. Logboek:Afstand: 9,8 km.Tijd: 45'21".Snelheid: 12,966/u. Medisch rapport:- GHS:162.
Dag bloggast, wie dit blogske regelmatig leest weet dat ik naast koffie ,ook een boontje heb voor de koersfiets.Toen ik een jaar of tien was kreeg ik mijn eerste koersfietsje en sindsdien ben ik niet meer zonder geweest.Weinig West-Vlaamse binnenwegen zijn me dan ook vreemd,maar toen wij in 1994 in Varsenare zijn komen wonen heb ik toch voor een vast parcours gekozen.Het was de bedoeling om voorbij mijn ouderlijk huis in Eernegem en dat van mijn schoonthuis in Aartrijke te passeren mocht er zich iets voordoen of gewoon om eens binnen te wippen.Er moest ook wat variatie inzitten,een paar hoogteverschillen,wat bochtenwerk,open vlaktes,een stukje bos...Ondertussen heb ik dat parcours al ettelijke honderden keren afgelegd,zonder dat het begint te vervelen.En daarom staat het,dank zij de deskundige medewerking van Rudi-sinds deze zomer mijn vaste trainingspartner-via een link rechtsonder deze blog, voor iedereen die het wil affietsen.Door middel van de pijltjestoetsen linksboven het kaartje kan je inzoemen tot in je eigen straat,tot aan je voordeur eigenlijk.Dus wie graag een stukje fietst,over hoofdzakelijk kleine binnenwegen,weet wat hem te doen staat.Afdrukken dat parcours en 60 km. lang genieten van de Vlaamse polderstreek.Mijn tweede rustdag zit erop,morgen woensdag is het opnieuw lopersdag,2 rondjes van 4,9 km.op harde tarmac.Verslagje morgen,even na tienen.See you. Logboek:Rustdag. Medisch rapport:- GHS:-
Hey maandagbloglezer, zoals eerder gemeld werd het zondagnamiddag de laatste 'wedstrijd' van Eernegemnaar Wim Vansevenant.In typisch Ronde van Vlaanderenweer -regen,wind en koude-werd het ludieke criterium afgewerkt,met enkele hilarische fratsen van 'Sevie' en zijn ploegmakkers,die op die manier het ,ondanks het slechte weer toch talrijk opgekomen publiek,enigszins kon verwarmen.Na de koers gaf Wim 10 gratis vaten in een goed verwarmde tent die bijna afgebroken werd(figuurlijk!)tijdens het optreden van het 'West-Vloms Vintekoor'.Dat we twee uur aan een stuk uitgeregend werden werd al vlug vergeten.Wat dat uitregenen betreft,het was reeds de tweede keer dat het me zondag te beurt viel.In de voormiddag moest ik lopen,tien ronden of 16 kilometer in de Koude Keuken.Ook hier van begin tot eind regen,dus kleddernat na een kwartier.Invloed op de prestaties heeft dat echter niet want mijn training werd afgewerkt aan een gemiddelde van iets onder de 13 km/uur.Ik snap het eigenlijk niet goed.Mijn snelheid ligt hoger dan in volle voorbereidingsperiode op de marathon.Is het dan toch niet noodzakelijk om zoveel mogelijk loopkilometers te malen de maanden voor een marathon?Gaan die vele trainingskilometers ten koste van de snelheid ?Of is het omdat het maar over 16 kilometer gaat en zou ik er compleet doorzitten na bvb.30 of 35 kilometer ?Vragen,vragen,vragen.Jammer dat ik geen 10 jaar eerder aan die marathon begonnen ben.Dan kon ik er mss. 2 of 3 of meerdere lopen en eens van alles uittesten om te zien wat nu eigenlijk de beste trainingsmanier is.Enfin,hoe dan ook denk ik nog altijd dat de manier waarop ik het gedaan heb de beste is.Gewoon opbouwen van 0 naar 42 km.,zonder forceren,enkel en alleen maar naar die, maanden van tevoren gekende ,datum toe pieken.Zorgen dat de topconditie er is wanneer ze er moet zijn en geen maand vroeger.De training van deze week is wat aangepast na mijn parcourswijziging.Maandag en dinsdag zijn rustdagen,woensdag wordt 9,8 km.gelopen,donderdag en vrijdag zijn weer rustdagen,zaterdag fietsdag en zondag opnieuw een parkloop van 16 kilometer.Tot morgen!Bye. Logboek van zondag: Afstand: 16 km.Tijd: 1u.14'25".Snelheid: 12,900/u. Medisch rapport:- GHS:166.
Dag sportblogger, voor de verandering hebben we,Rudi en ik,in de voormiddag onze fietsrit gehouden.Warmer ingepakt dan de voorbije maanden want de thermometer gaf slechts 7°C.aan.Rond elf uur kwam het zonnetje dan toch door de wolken en werd het toch nog goed fietsweer,zij het traditegetrouw met weer behoorlijk wat wind.De fietsconditie komt stilaan weer op het niveau van vroeger,voor ik aan mijn marathonavontuur begon.Het wordt dus stilaan tijd ,vanaf november mss.,om de kilometers wat op te trekken.Computerspecialist Rudi heeft zich deze week beziggehouden met Google Maps en Afstandsmeten.nl,om er een parcours van 80 kilometer van te maken,dat vrijwel integraal de kanaalzone van Varsenare-brug naar Oostende en terug in beslag neemt, plus het parcours van 60 km.waar we nu op rijden.Tachtig kilometer dus over een niet te onderschatten omloop met veel windzones,voldoende bochtenwerk-veel afremmen en optrekken dus-en een tiental hoogteverschillen.Het zijn slechts 'molhopen' maar na een kleine 3 uur fietsen kruipen ze toch ook in de kuiten.Voor de geïnteresseerde wielerliefhebber zal ik proberen het parcours via een link op de blog te plaatsen.Ik geef wel een seintje als het zover is.Na de middag heb ik mijn loopparcours van tijdens de week wat aangepast om niet meer de dreef aan de boerderij te moeten nemen.Het is er echt stikdonker en dus erg gevaarlijk voor valpartijen met eventuele langdurige blessures als gevolg.En van blessures weet ik ondertussen al redelijk veel,ik heb er momenteel geen meer behoefte aan...In plaats van 4,5 km.is het nu 4.9 km.geworden.Nog even ter herinnering:als je nog geen plannen hebt voor morgennamiddag,zak dan eens af naar Eernegem,voor het afscheidscriterium van Wim Vansevenant.Er wordt trouwens nog een afscheid 'gevierd'.Dat van Gert Steegmans die zijn laatste wedstrijd zal rijden voor Quick-Step,nu hij op non-actief geplaatst werd door P.Lefevre. Adios. Logboek:Fietsen: 60,300 km.Tijd:2u10'56".Snelheid: 27,6/u. Medisch rapport:- GHS:-
Hey sportblogger, geen training,dus geen loopverslag vanavond.Wat nieuws in de marge dan maar.Komende zondag wordt in Eernegem de wielercarrière afgesloten van Wim-Sevie-Vansevenant.Wie het wielrennen een beetje volgt weet dat Wim jarenlang één van de betere 'helpers' was in de Lotto-Silence ploeg.Kilometerslang R.McEwen of C.Evans uit de wind zetten,zorgen dat die kopmannen op tijd en stond kunnen eten en drinken,'gaten' dichtrijden,het hoorde allemaal bij de taak die Sevie diende uit te voeren,elke wedstrijd weer,lang voor de tv-camera's op antenne gaan.Een winnaar was Vansevenant niet maar zoveel te meer een gewaardeerde meesterknecht.En dat wordt dus zondag uitgebreid gevierd,na het rijden van zijn laatste wedstrijd,een avondcriterium.Mc.Ewen en Cadell Evans hebben hun deelname al toegezegd,andere bekende renners zullen zeker ook van de partij zijn om Vansevenant uit te wuiven.Afspraak om 14.30 u.voor de voorstelling van de renners,start om 16.00 u.,om en bij de Markt van Eernegem.Bye. Logboek:Rustdag. Medisch rapport:- GHS:-
Yo,de blogger, ik haat het gewoon.Niet meer maar zeker ook niet minder.Ik haat het om weer die lange trainingsbroek te moeten aandoen,die dikke vest,dat stom geel veiligheidsvestje en vooral dat lopen in de duisternis,wat zeg ik,in het pikkedonker,want ik ben pas om kwart voor negen vertrokken voor een loopje van ca.45'.Vooral het stuk langs de Hogeweg en de passage voorbij de boerderij in de Hof van Straetendreef zijn aardedonker en dus bijzonder gevaarlijk voor het oplopen van een blessure.Daarom zal ik in het weekend een kleine parcourswijziging doorvoeren om dan vanaf volgende week niet meer door het 'boerderijgedeelte' te moeten lopen.Tijdens het lopen had ik het gevoel van er een snel tempo op na te houden,wat na het checken van mijn eindtijd echter tegenviel.Is het de wind die me op het verkeerde denkspoor zette of is het de conditie die aan het verminderen is ?Zondag,na mijn halflange duurloop zal ik hieromtrent wat wijzer zijn.De komende twee dagen worden weer rustdagen.Het moment om donderdag eens over wat anders te bloggen...Tot dan. Logboek: Afstand: 9 km.Tijd: 44'08".Snelheid:12,236/u. Medisch rapport:- GHS:166.
Ik ben Guy Devreker
Ik ben een man en woon in Varsenare (België) en mijn beroep is comm.afgevaardigde.
Ik ben geboren op 12/08/1962 en ben nu dus 62 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: wielrennen,lange afstandslopen,levensgenieter en nog zoveel meer.
Het huis wordt gedeeld met een schat van een dochter,Latoya(°11.08.1992)en,tot voor kort, Minou,de poes°1998- +10.08.09
Aangekomen aan station 45 even teruggeblikt naar wat verwezenlijkt werd en ...wat niet.Enkele sportieve uitdagingen wilde ik toen graag nog aangaan.Target One: het lopen van een Marathon: gelopen op 14 IX 2008 én op 19 VI 2009.Target Two: het fietsen van de Ronde van Vlaanderen: gereden op 03 IV 2010.
Hieronder enkele foto's met buurman/trainingsbuddy Rudi,in loondienst bij Bianchi...
Aantal gefietste kilometer als voorbereiding op de Ronde van Vlaanderen 2010, vanaf 1 juli 2009.
juli : 654,8 km augustus : 771,8 km september : 395,7 km oktober : 587,5 km november : 407,5 km december : 386,6 km januari : 492,7 km februari : 51 km (knieontsteking) maart : 826,8 km
aantal gelopen kilometers als voorbereiding op de NVV-Marathon,vanaf 20 september 2008.
september: 33,00 oktober: 112,20 november: 59,50 december: 31,30 blogverslagen van december leren jullie waarom de klm.in november en december zo laag liggen. januari: 152,00 februari: 166,50 maart: 187,20 april: 168,70 mei: 290,40 juni: 136,30 totaal aantal gelopen kilometers t/m 17 juni: 1337,10 + 42,195 op 19.VI.2009.
aantal gelopen kilometers als voorbereiding op de IFF-Marathon,vanaf 01 november 2007.
Niks dan lachende gezichten voor de start,een uurtje of twee later was dat al heel wat minder... Vlnr.:Gert Luyckx,ikzelf,mijn superb-coach-begeleider Luc Duyck.
Afzien als nooit tevoren op weg naar Ieper,samen met een supergeconcentreerde 'coach-begeleider' Luc Duyck.