Zaterdag 26 juli, kwart over acht verzamelden 12 West-Vlaamse GR-stappers in het station van Lille Europe voor hun trek naar het Parc National des Pyrénées en het Parque Nacional de Ordesa y Monte Perdido. Met de TGV ging het naar Montpellier waar we voldoende tijd hadden voor een terrasje voor we de Intercities namen naar Toulouse. En vandaar de TER naar Lourdes waar we pas om 20.01 u aankwamen. Gelukkige lag ons Hôtel Océan dicht bij het station. Net op tijd voor een lekker avondmaal.
Zondagmorgen 27 juli, na een uitgebreid ontbijt namen de bus van Maligne des Gaves naar Gèdre. Om 10.28 stapten we uit de bus, maakten de wandelstokken klaar, trokken de rugzak op en poseerden voor een groepsfoto. En weg waren we. Het begon meteen te klimmen. We dwarsten drie keer de weg naar Héas en klommen pittig door het Bois de Coumély. Vrij vlug waren we gestegen van 1011 naar 1563 m. We verlieten het pad naar rechts en zochten de Granges de Hountas op. Massaal bloeide hier de blauwe Pyrenese Iris: daar kon Van Gogh een punt aanzuigen. Ondertussen was het tijd voor picknick en platte rust. Daarna ging het verder omhoog, nu gezapiger. Boven op het plateau was het heerlijk stappen. We dzaalden vrij snel af naar het stuwmeer Lac des Gloriettes. Via de stuwdam zelf kwamen we uit op de D176. Enkele kilometer op asfalt en we kwamen aan in Héas (1500 m), een klein gehucht met de Auberge de la Munia ( slechts 12 bedden!). De halve liters op het terras deden deugd. Wie zin had, kon het piepkleine gehucht verkennen. Lekker avondmaal en iedereen vroeg onder de dekens.
Maandag 28 juli: We merken al bij het ontbijt dat de hemel grijs en grauw kleurt. Toch starten we welgezind voor een zware tocht. We zijn nog maar een half uur aan het klimmen als de eerste regendruppels vallen. Regenvest aan en raincover op de rugzak. minder dan anderhalf uur na ons vertrek staan we aan het Oratoire de la Sainte Famille op 1910 m. We klimmen verder in de bedding van de Gave de l'Aguila: mooie waterval. Als we zo rond de 2000 m zijn, begint het te donderen en bliksemen. Leuk is anders. We komen aan bij de Cabane des Aquilous op circa 2290 m. We overleggen en met zijn vijven besluiten we af te dalen naar Héas en dan de gewone weg te nemen naar de volgende slaapplaats. De anderen gaan het voorziene traject volgen langs de Col d ela Sède en de Cirque de Troumouse. Wij eten onze picknick op onder zeil op het terras van...Auberge de la Munia. Net als we willen vertrekken, komen er nog twee de berg afgewandeld. We wachten mekaar op en samen stappen we bergop. We snijden de haarspeldbochten af van de weg die loopt naar de Auberge du Maillet (1820 m). Rond 4 uur komen we er aan. Na een thee of een cola (voor de suikers!) zoeken we de dortoir op en installeren we ons. Douches zijn er in de kelder. We kletsen wat met een groepje motorbikers uit Elsegem of spelen uno. Om zes uur zijn de vijf anderen er nog niet en we worden op de duur lichtjes ongerust. We kunnen mekaar niet bellen want er is geen netwerk voor de gsm. Kwart voor zeven komen ze toe: moe maar uiterst voldaan. Net op tijd voor een aperitief en een lekker avondmaal.
Dinsdag 29 juli: Het miezert nog als we vertrekken met regenvest en raincover. We klimmen naar de Turon de Pouey Boucou om daarna af te dalen naar het stuwmeer van Les Gloriettes. We blijven aan deze kant en steken de Gave d' Estaubé over. We volgen de bergrivier stroomopwaarts in de schitterende vallei van de Estaubé met zicht op de Cirque d'Estaubé. Hoe geraken we daarover? En langs waar? We picknicken tussen de koeien op circa 1945 m. Dan wordt het weer pittig klimmen in lacets nara de pas op 2430 m: de Hourquette d'Alans. Boven in de smalle doorgang genieten we van het zicht op de andere vallei. Een vlotte afdaling leidt naar de Refuge des Espuguettes op 2027 m. Korte pauze voor we verder afdalen naar de 'beschaving'. We komen uit aan de Gave de Gavarnie en wandelen tussen de toeristen naar het drukke centrum van Gavarnie. Na een verkwikkende douche in ons Hôtel Complostelle genieten we van een pint op het terras van Les Glaciers met zicht op het overbekende Cirque de Gavarnie. We tafelen bijzonder lekker in Les Cascades, dit in samenspraak met ons hotel.
De foto's zijn van verschillende medestappers en van mezelf.
26-08-2014, 20:49 geschreven door Piet Hardeman 
|