- 500 gr. patisseriebloem - 500 gr. vloeibare honing - 1 zakje bakpoeder - 5 el melk - kaneelpoeder en gemalen anijszaadjes naar smaak of kant en klare peperkoekkruiden - 1 el suikerparels
De patisseriebloem, de honing, het bakpoeder en de melk zeer goed mengen tot een homogeen beslag. De kruiden toevoegen en nogmaals goed mengen. Vijftien minuten laten rusten. Het mengsel in een rechthoekige bakvorm scheppen en er de suikerparels overheen strooien. De peperkoek gedurende minstens twee uur op 160°C bakken
De chocolade laten smelten in de microgolfoven of in een warmwaterbad. De melk, de room, het rietsuiker, het cacaopoeder en het kardemompoeder opwarmen. De gesmolten chocolade erdoor roeren. Over hoge glazen verdelen, laten afkoelen en in de koelkast door en door koud laten worden.
De suiker in de sterke koffie oplossen. De melk en de slagroom erbij gieten. Op hoge snelheid mixen tot het mengsel mooi schuimt. Deze slagroom over de glazen verdelen.
Afwerken met een bolletje notenijs en serveren met een sneetjeje peperkoek (zie blog peperkoek).
In 1906 brak in New York een tyfusepidemie uit en minutieus epidemiologisch onderzoek wees uit dat Mary Mallon, een kokkin, zelf kerngezond, de bron van de epidemie was. Bij elke familie waar ze ging koken liet ze een spoor na van zieken en zelfs doden. Mary was drager van de bacterie 'Samonella typhi' en infecteerde via besmette voedingswaren haar omgeving.
- 44 % kampt met overgewicht - 18 % ontbijt niet - 19 % eet niet elke dag groenten - 24 % gebruikt geen melkproducten - 39 % eet niet elke dag fruit - 35 % eet niet gezond wegens onregelmatige werkuren - 34 % eet niet genoeg groenten en fruit door een te drukke levensstijl
Zebravisjes zijn straffe beestjes: ze bezitten bijna alle genen van de mens. Dat maakt de diertjes natuurlijk van een onschatbare waarde voor wetenschappelijk onderzoek naar allerhande humane kwalen. Bovendien is een zebravis-embryootje volledig transparant, zodat het gemakkelijk onder de microscoop kan onderzocht worden. Op volgende site neem je een kijkje door die microscoop:
De Koninklijke Nederlands Chemische Vereniging geeft een tweewekelijks tijdschrift uit. Volgens henzelf om 'in tijden dat chemie wordt gelijkgesteld aan 'stank' en 'slecht', dat het de tegenpool van 'natuurlijk' is, de scheikunde toch de eer te geven die het toekomt. De website :
Wil je graag meer te weten komen over de NASA, en alles wat ook maar iets met ruimtevaart en veel meer dan dat te maken heeft, : link één. De tweede (Nasa-gerelateerde) link gaat over nanotechnologie. Redelijk moeilijk, maar indrukwekkend knappe plaatjes.
Hoe zit het nu eigenlijk met de elementaire deeltjes want dat meterie meer behelst dan atomen die zijn samengesteld uit electronen, protonen en neutronen wisten we al :
Hersenimplantaten : volgens BLTC (wie of wat dit is, is niet erg duidelijk) één van dé methoden om pijn en verdriet van de aardbodem te bannen. Op de site 'Wirehead hedonism' bespreken ze meerdere methoden tot het verkrijgen van het ultieme geluk :
Mind Justice daarentegen heeft een site ontwikkeld waarop je aalerhande documenten kan terugvinden die moeten bewijzen dat al sinds de jaren (19)40 geheime diensten en andere overheden stelselmatig werken aan methoden om onderdanen geestelijk te beïnvloeden en te controleren :
Catherine Verfaillie, onderzoekster stamceltechnologie KUL :
"Vrouwen zijn biologisch benadeeld. Het is niet zo dat ze minder kunnen of dat ze minder willen. Maar gedurende tien jaar in hun leven verliezen ze de competitie met de mannelijke helft van de wereld."
- 100 gr. fijne griessuiker - 1,5 dl. water - 2 kardemompeulen - 1 of 2 dunne reepjes sinaasappelschil - 5 dl. sterke, versgezette koffie, afgekoeld.
In een pannetje de suiker met het water op een laag vuurtje verwarmen tot de suiker opgelost is. De kardemompeulen en de reepjes sinaasappelschil toevoegen en laten afkoelen. De peulen en de schilletjes eruit zeven. De siroop door de koffie scheppen. Het koffiemengsel overgiete in een ondiepe diepvriesdood. De doos twee tot drie uur in de diepvries zetten tot het mengsel begint te bevriezen. Met een vork de ijskristallen omscheppen en opnieuw in de diepvries zetten. Tijdens het opstijven het ijs nog tweemaal luchtig omscheppen zodat het een korrelige structuur krijgt. Met een lepel krullen van het ijs scheppen en deze in hoge glazen scheppen. Het ijs direct serveren.
De ijsblokjes, melk, speculoossiroop en de espressoshot in een blender tot een luchtige massa mixen. De wanden van een coctailglas met chocoladetopping decoreren. de coctail zorgvuldig in het glas schenken en afwerken met gemalen speculoos. Garneren met twee koffiebonen.
Reuzel (sain doux) is een voedingsvet dat ontstaat door rug- of ander varkensvet uit te smelten. Het is een fijn, wit vet daat voornamelijk gebruikt wordt voor gerechten met een langere bereidingstijd. Het wordt ook als frituurvet gebruikt. Het verdraagt een temperatuur van 210°C.
Vijfhonderd gram aardappelen (bijvoorbeeld belle de fontenay) gaar koken in water met een teentje knoflook, een takje rozemarijn en twee blaadjes laurier. Pureren met 200 cl. kkokvocht, 250 gr. room, 100 cl. olijfolie en een teentje knoflook. Met de staafmixer tot een gladde puree mixen en deze in een sifonspuit doen.
Meer lekkere recepten vind je in het kookboek `Kook met Jamie` van Jamie Oliver, ISBN 90-215-8059-4, Kosmos Z&K Uitgevers.
Benodigdheden
olijfolie
1 rode ui, gepeld en fijngehakt
1 tot 2 verse rode Spaanse pepers, ontdaan van de zaadjes en fijngehakt
1 afgestreken lepel kaneel
een bosje verse basilicum, de blaadjes apart, de steeltjes gehakt
2 blikken van 400 g gepelde tomaten van goede kwaliteit
2 blikken van 300 g tonijn in olijfolie, van goede kwaliteit, uitgelekt en gevlokt
zeezout en zwarte peper uit de molen
500 g rigatoni of penne van goede kwaliteit
de geraspte schil en het sap van 1 tot 2 citroenen
een handjevol vers van het stuk geraspte Parmezaanse kaas
Bereidingswijze
Verhit een scheutje olijfolie in een pan met dikke bodem en bak de uitjes, Spaanse peper, kaneel en de steeltjes van het basilicum 5 minuten op matig vuur tot de uitjes zacht en lichtbruin zijn. Zet het vuur hoog en doe de tomaten en tonijn er bij met een flinke snuf zout. Druk de tomaten kapot met de bolle kant van een lepel, laat het mengsel aan de kook komen en houd het 20 minuten tegen de kook aan. Proef of er nog wat zout en peper bij moet. Kook intussen de rigatoni in een pan kokend water met wat zout volgens de aanwijzingen op de verpakking. Laat de pasta als deze al dente is uitlekken in een vergiet en bewaar een beetje van het kookvocht. Hussel de pasta met de grof gesnipperde basilicumblaadjes, een scheut olijfolie, de citroenschil, het citroensap en de Parmezaanse kaas door de tonijn en tomatensaus en meng alles goed. Maak de pasta zonodig smeuïg met een klein scheutje van het kookvocht. Proef of er nog zout of peper bij moet en serveer de pasta direct.
- 1 kg. stevige vis zoals zeeduivel, zeewolf, rog (liefst gemengd) - 4 verse schoongemaakte sardines - 1/2 kg. mosselen - 5 el olijfolie - 2 gesneden uien - 3 gesneden tomaten - 1 gesneden groene paprika - 4 teentjes gesnipperde knoflook - 5 grote aardappelen in blokjes - 1 peperoncini, van zaden ontdaan - laurier - peper en zout - 3 dl. visbouillon - 1/2 fles witte wijn - 1 bosje zeer fijngesneden koriander
De ui in de olijfolie fruiten. De tomaten, look, paprika, laurie en peperoncini toevoegen. Na enkele minuten soven de visbouillon en de witte wijn toevoegen. Een half uur zacht laten pruttelen, dan de aardappelen toevoegen. Na nog eens tien minuten pruttelen de vis toevoegen. Vijf minuten later de venusschelpen, de mosselen en de sardines toevoegen. op smaak brengen met peper en zout. Nog enkele minuten laten koken onder deksel. Bij het opdienen de koriander over de caldeirade strooien.
- 500 gr. kikkererwten - 1 kg. mergpijpen - 500 gr. rundvlees in blokjes - 250 gr. gerookt spek in blokjes - 2 varkenspoten - 1 varkensoor, in stukjes gesneden - 2 morcilla's (Spaanse bloedworst), in schijfjes - 4 chorizo's, in schijfjes - 2 grote uien - 2 winterwortelen - 3 rapen - 1 groene kool - 2 preien - 8 teentjes knoflook - laurier - peper en zout - 300 gr tomatenpuree - 6 dikke aardappelen - 5 liter water
De kikkererwten een nacht laten weken. Mergpijpen, rundvlees, gerookt spek, varkenspoten en -oor samen met de kikkererwten, de laurier, en de knoflook in vijf liter water zachtjes laten koken. Afschuimen. Na een uur de mergpijpen uit de bouillon halen, de varkenspoten ontbenen en het vlees samen met het merg apart bewaren. Alle gesneden groenten, behalve de aardappelen, aan de bouillon toevoegen. Na dertig minuten koken de tomatenpuree, de morcilla's, de chorizo, het vlees van de varkenspoten, het merg en de aardappelen eraan toevoegen. Nog veertig minuten zachtjes laten koken en opdienen. Traditioneel wordt dit gerecht in drie gangen geserveerd. Eerst de bouillon, dan de groenten en uiteindelijk het vlees.
"Of ik zelf nog gelovig ben ? Wat is dat eigenlijk ? Het enige wat ik geloof of laat ons liever zeggen hoop, is dat de mens in zijn diepste dromen na zijn dood niet zal worden ontgoocheld. Whatever it may be, want ik kan me daar niks concreets bij voorstellen."
Journalist Mark Delire, bekend van de Laatste show :
"Vlamingen zijn directer. De titels in jullie kranten zijn veel minder omfloerst dan bij ons. Wij hebben vaak meer wworden nodig om iets te zeggen. En er wordt inderdaad veel gepraat nij ons op de radio."
"Al die zogenaamde tegenstellingen tussen Vlamingen en Walen zijn op niets gebaseerd. De politici maken er gebruik van om zich te profileren op de kap van het andere landsgedeelte."
Achthonderd gram lamsnek met been door de beenhouwer vacuum laten trekken. Het vlees in de vacuumzak in een warmwaterbad op 70°C gedurende 24 uur laten garen. In ijswater laten afkoelen. Het been verwijderen en het vlees in vier gelijke stukken snijden. Gedurende 10 minuten krokant bakken in een pan met olijfolie.
"Op restaurant gaan vind ik iets sociaals. Dat doe je niet om eens goed te gaan eten. Het allerbelangrijkst is de persoon met wie je aan tafel zit, op de tweede plaats komt het interieur, de sfeer, en de muziek, en pas op de derde plaats staat het eten."
Milieuactivisten vrezen dat biotech-gewassen met ingebouwde pesticiden niet alleen de schadelijke insecten de das omdoen maar ook 'onschuldige' en 'nuttige' dieren schade berokkenen. Onderzoekers bestudeerden daarom regenwormen die gevoederd werden met deze gewijzigde plantensoorten. In de meeste gemallen worden weinig of geen tekenen van vergiftiging vastgesteld. Uit tests in het vrije veld blijkt dat het voorkomen en de soortenrijkdom van de regenwormen veel meer bepaald wordt door plaatsgebonden factoren zoals de grondbewerking en de grondkwaliteit, dan wel door de aard van het voedsel dat op betreffende grond verbouwd wordt.
In Ecuador is een tweede stemronde op 26/11/06 nodig. Rafael Correa behaalde 25% van de stemmen, zijn rivaal Alvaro Noboa 27%. Ecuador is politiek gezien nogal een eigenaardig land. De afgelopen tien jaar zijn er acht presidenten de revue gepasseerd en sinds 1979 hebben er amper drie hun ambtstermijn volgemaakt.
Alvaro Noboa is een 55-jarige liberaal die een bananenimperium van z'n vader geërfd heeft. Hij ligt vooral goed bij de elite van het land maar tracht de vele armen (76% van de bevolking) te paaien met het argument dat hij ze met zijn ondernemerstalent zal verheffen tot de middenklasse. Tijdens de campagne strooide hij gul in het rond met computers, medicijnen en geld. De 34-jarige Rafael Correa ontkent de beschuldigingen van Noboa dat hij een dictatuur naar Cubaans model wil installeren. "Ik ben geen communist en de mensen kennen mij. Wat ze ook weten is dat de anderen een bende slavendrijvers zijn die kinderen voor zich laten werken en die hun belastingen niet betalen."
Volgens de extreem-rechtse vice-minister van onderwijs van Polen, Miroslaw Orzechowski, moet de theorie van Darwin niet langer onderwezen worden op school. Hij vindt de evolutietheorie een 'laffe mening van een oude, niet-gelovige man'.
Uit onderzoek aan de Stairnmillis universiteit in Belfast blijkt dat 80% van zoenenede proefpersonen, zowel mannen als vrouwen, zowel rechts- als linkshandigen, hun hoofd naar rechts draaien wanneer ze hun 'doelwit om te kussen' benaderen. De 20% die dat andersom doet zou minder emotioneel van aard zijn. Je linkerwang wordt namelijk gecontroleerd door je rechterhersenhelft, waar ook de emoties gelocaliseerd zijn. Je biedt dus op die manier een emotioneel meer geladen contact aan. Duitse onderzoekers ontdekten in een ander onderzoek dan weer dat zoenen gezond is. mekaar dagelijks zoenende partners leven vijf jaar langer, hebben minder verkeersongevallen, zijn minder vaak ziek en verdienen 20 tot 30% meer.
"De waarschuwing van Disraeli gaat nog steeds op. 'There are three kinds of lies : lies, damned lies and statistics.' opiniepeilingen worden in de regel misbegrepen, regelmatig misbruikt, enzelfs waar dat niet het geval is, zijn ze veelal misplaatst."
"Zoals de meeste verslavingen zijn de nadelen van overmatig gebruik groter dan de baten."
Indien je vaak een erg lang webadres moet intikken, is het mogelijk een verkorte versie met het programmatje Tinyurl te krijgen. Je tikt het lange adres in, en je krijgt onmiddellijk een kort in de plaats :
Rafael Correa, de favoriet voor de preidentsverkiezingen in Ecuador, is getrouwd met een Belgische, Anne Malherbe. De twee leerden elkaar kennen toen ze beiden in Louvain-la-Neuve economie studeerden. Ze hebben drie kinderen van 12, 9 en 4 jaar. Anne Malherbe geeft Franse les aan het lyceum van Quito, en blijkbaar zal daar geen verandering in komen mocht haar man president worden. Ze vindt als buitenlandse dat het niet haar taak is zich te moeien met de Ecuadoriaanse politiek.
De linkse presidentskandidaat in Ecuador, Rafael Correa, is beste maatjes met de president van Venezuela, Hugo Chavez. Ook hun retoriek lijkt wat op mekaar. Correa bijvoorbeeld over een uitspraak van Chavez : "Bush met de duivel vergelijken ? Dat is een belediging voor de duivel. Die is ook wel slecht, maar tenminste slim."
- 1 kg. aardappelen - 750 gr. spruiten - 1 geitenkaasje - 2 dl. wildfond - 1 el zure room - 4 takjes peterselie - peper en zout - nootmuskaat - 8 reekoteletjes - 1 eiwit - 2 el sesamzaad - boter
De aardappelen en de spruitjes samen gaar koken in een pan met gezouten water.
Vijftien spruitjes samen met de zure room, de wildfond, enkele takjes peterselie en peper en zout schuimig mixen.
De geitenkaas bij de gare aardappelen en spruiten voegen en met een vork tot puree pletten, kruiden met peper en (eventueel) zout en nootmuskaat.
De koteletjes in de boter bakken, één minuut ongeveer aan elke zijde. Kruiden met peper en zout. In een vuurvaste schotel leggen. Het eiwit loskloppen en er de koteletjes mee bestrijken. Met sesamzaadjes bestrooien en nog een tweetal minuten in een voorverwarmde oven van 220°C zetten.
De gemixte spruitencoulis ook even doorverwarmen.
De spruitjespuree over de borden verdelen en de reekoteletjes er tegenaan schikken. Serveren met de warme spruitencoulis.
Het enige wat je moet doen op deze website is je naam of een willekeurige zin in te tikken en de wiskundige formule van Andrej Bauer genereert een uniek kunstwerk speciaal voor en over jou :
In feite heb ik het altijd al moeilijk gehad met het woordje textuur als het over voeding gaat. Eigenlijk wist ik gewoon niet goed wat het wilde zeggen. Dus heb ik het vandaag maar eens opgezocht, en dat kan helpen. Volgens Van Dale : textuur is de wijze waarop iets uit vezels is samengesteld; kijk ook bij structuur. En bij structuur : de inwendige bouw van een stof of van een organisch geheel.
De pompoen in plakken snijden, ongeveer de grootte van een halve hand. De plakken aan beide zijden door de bloem halen. In een pan met olie bakken, zonder bruin te laten worden en zonder dat ze op mekaar komen te liggen.
De uien in dunne plakken snijden en in olie gaar fruiten. Idem met in vier gesneden en ontpitte tomaten. Uien en tomaten mengen.
Apwisselend lagen pompoenplakken en lage uien-tomaten mengsel in een gratinschaal leggen. Bestrooien met wat peper en zout. Bestrooien met paneermeel en laten gratineren
Bacalhao is gezouten, gedroogde vis. De verse wis die hiervoor gebruikt wordt is de heek of mooie meid. Hier wordt hij zelden verkocht maar in Spanje en Portugal is het een topper. In Spanje bijvoorbeeld is Merluza a la plancha of op de plaat gebakken heek een delicatesse. Ook in Frankrijk wordt de 'merlu' zeer gewaardeerd.
Cailles à la Liégoise. Kwartels op z'n Luiks. (4p)
- 200 gr. boter - 4 kwartels - 100 gr. spekjes - peper en zout - 10 cl. jenever - 10 gekneusde jeneverbessen
De kwartels inwrijven met peper en zout. Samen met de spekblokjes in boter aanbakken. Flamberen met jenever. De jeneverbessen toevoegen en met het deksel op de pan in ongeveer dertig minuten laten gaar worden.
Rochefort is één van de zes trappistenbieren in ons land. Vaak wordt gedacht dat de monniken ook kaas maken, maar de gelijknamige kaas komt echter uit een naburig zuivelbedrijf.
"Ik vind beleid veel belangrijker dan politiek in Antwerpen. De laatste drie jaar zijn de gemeenteraden hier héél saai geworden, en dat betreur ik niet. Het woordje 'politiek' heeft hiet de voorbije twintig jaar een heel negatieve bijklank gekregen. Tussen '94 en '03 is er echt niet fantastisch bestuurd - op den duur vonden alleen de media het nog leuk."
"Mijn grootste verwijt aan Dewinter is : hij heeft de stad als samenlevingsvorm tot één groot probleem herleid. Dat op zich is al misdadig. Het VB is de antistadspartij bij uitstek : de stad is voor hen een oord van verderf waar het niet goed leven is. Eigenlijk zegt Dewinter maar één ding : vroeger was het beter. Ja jongens, ga dan in Bokrijk wonen hé."
"Het verhaal van het VB is zo eenvoudig dat je er niet tegenop kan. Bij de SP.A organiseren we als voorbereiding op debatten af en toe rollenspelen. Wel, wie tijdens zo'n debat Dewinter mag spelen, wint altijd. Dan hoef je je nergens iets van aan te trekken en kan je voluit liegen."
Ik mag hopen dat je niet alleen schepen of minister wordt omdat je veel stemmen haalt, maar soms ook omdat je gewoon deskundig bent. In het verleden hebben we al een paar keer gezien dat populaire politici niet noodzakelijk goede bestuurders zijn."
"Elf september heeft veel veranderd. Sindsdien staan alle conflicten veel meer in het teken van het geloof. Voor 11 september werd ik bekeken als een Marokkan, nu als een moslim."
"Als de jongere buitenlanders bi Anderlecht bij elkaar zitten, zeggen de Belgische jongens wel eens : 'hé, dit is hier geen metro-halte'. En omgekeerd, als de Belgen bij elkaar staan, noemen wij ze wel eens het Vlaams Blok. Maar serieuze discussies niet, neen."
"Mijn oproep voor 0110 is : zorg ervoor dat de moslims geen reden hebben om zich tot extrmisten aangetrokken te voelen. Want vandaag ervaren ze in België heel veel wantrouwen."
- 800 gr. paling - 100 gr. zuring - 50 gr. spinazie - 2 el peterselie - 1 tl dragon - 1 tl pimpernel (facultatief) - 1 el citroenkruid - 1 tl salie - 1 tl tijm - 1 el kruizemunt - 5 el kervel - 100 gr. sjalotten - 1 fles witte wijn - 3 eierdooiers - sap van 1 citroen - 100 gr. boter - peper, zout
De sjalotten, zuring, spinazie en de kruiden zeer fijn hakke. De paling in moten van 4 centimeter snijden. De boter smelten en de hiervoor genoemde ingrediënten in de pan doen. Hierop de palingmoten leggen en het geheel begieten met witte wijn. Op hoog vuur aan de kook brengen en daarna nog vijftien minuten zacht laten stoven. De saus binden met drie eierdooiers. Desaus niet meer laten koken om schiften te voorkomen. Op smaak brengen met citroensap, peper en zout.
Dit gerecht kan zowel warm als koud gegeten worden.