Zoeken in blog

"Allerlei linken"

Google maps

Google nieuws

Google vertalen

Den Bosrand


Routeplanner

fietsen in Oost-Vlaanderen

Vertalen met AltaVista

Vertalen met Google

Bureaublad achtergrond
Archiefkast

Recepten zoekmachine
 
Zandstorm creatief atelier


Verstuur één kaartje

Infolijn
schoolvakantie's

Millenniumschool

Take my hand

Lucky-Birds

ABC gezondheid

Tuinadvies

Kruiden

"Gastronomisch plezier"

 
Degustation

 Dôme

Het gebaar

 Eric Fernez

Kruidenmolen

 In de Wulf

"Kranten"

Nieuwsblad

Het laatste nieuws

Gazet van Antwerpen

De zondag

De standaard
"Vrouwenblad"

Libelle

Flair

Nina

Plusmagazine

Story

Lili
Archief per maand
  • 12-2024
  • 09-2019
  • 05-2019
  • 03-2019
  • 02-2019
  • 12-2018
  • 09-2018
  • 01-2018
  • 12-2017
  • 11-2017
  • 10-2017
  • 04-2017
  • 01-2017
  • 12-2016
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 02-2007
  • 01-2007
  • 12-2006
  • 11-2006
  • 10-2006
  • 09-2006
  • 08-2006
  • 07-2006
  • 06-2006
  • 05-2006
  • 04-2006
  • 03-2006
  • 02-2006
  • 01-2006
  • 12-2005
  • 11-2005
  • 09-2005
  • 07-2005
  • 01-2005
  • 01-2004
  • 01-2003
    Betoverend veelzijdig

    24-04-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bierhuis de Mythe brengt jong en oud samen

    Zoektocht met de krant naar het gezelligste cafeetje, ( 9) op één na laatste cafeetje- Wie in de streek van Wevelgem op cafe wil, kan niet voorbij bierhuis De Mythe. De kroeg verhuisde in 2004 naar de markt van Wevelgem, maar de gezelligheid verhuisde gewoon mee.

    Eva Cuylits en Filiep Vanwolleghem staan al bijna 14 jaar achter de tapkraan yan Bierhuis De Mythe op de Grote Markt in Wevelgem. Ooit waren ze een koppel, maar intussen zijn ze vooral goede partners die De Mythe draaiende houden. "Ik wist als jonge gast al dat ik later een café zou open houden", vertelt Filiep Vanwolleghem (41) die van opleiding eigenlijk laborant chemie is. "Hoe gaat dat ?" Je bent actief in de jeugd-club klust wat bij in de horeca en voor je het weet heb je de smaak te pakken."

    En zo opende Filiep in juni 1994 café De Mythe, vlakbij het Wevelgemse kerkhof en op een zucht van de aankomstlijn van Gent-Wevelgem. Een leuke locatie, maar met nogal wat nadelen. Vandaar dat we op zoek zijn gegaan naar een nieuwe stek. Die vonden we uiteindelijk in het centrum recht tegenover de kerk.
     
    Flesje bij bier
    Na ruim drie jaar hard werken werd een oud kapsalon omgetoverd tot Bierhuis. De Mythe en in augustus 2004 werd er verhuisd. Ons café is geen dag dicht geweest, vertelt Filiep. Het is hier veel groter en nóg gezelliger dan op de vorige locatie. Dat de naam daarbij wijzigde in Bierhuis De Mythe is geen toeeval. We willen daarmee benadrukken dat we meer zijn dan zomaar een café vertelt Eva Cuylits (35).

    Behalve een bier van de maand van het vat, hebben we ook constant een zestigtal speciale bieren in de aanbieding. Daarbij serveren we de klanten ook steevast het flesje. Dat hoort gewoon zo, want op café gaan is meer dan snel wat pinten pakken. Opmerkelijk is ook dat De Mythe maar liefst twee soorten pils van het vat aanbiedt. Hier in Wevelgem is dat de standaard, maar bezoekers die van iets verder komen, staan daar inderdaad van versteld, lacht Filiep. Het is eigenlijk simpel: 55 % kiest voor Stella, 45 % voor Jupiler: Dat verschil is te klein om de klanten een keuze op te dringen.

    Eva en Filiep gaan er ook prat op dat De Mythe altijd een erg open minded café is geweest. We hebben een erg gevarieerd publiek. Dat is niet onlogisch, want nogal wat sport-clubs, van voetbal over volleybal en krachtbal tot mountainbikers, verzamelen hier wekelijks. Bovendien hebben
    we erg veel geïnvesteerd in toegankelijkheid voor andersvaliden.Hoewel er een hoogteverschil van een meter is, kan een rolstoelgebruiker probleemloos van vooraan het café tot op ons terras rijden. Ook de toiletten werden aan de noden van andersvaliden aangepast. Wij vinden dat normaal, maar in veel cafés is er geen plaats voor hen. (mvdr)

    Waar kan je De Mythe  vinden? Grote Markt 16, Wevelgem Uitbaters: Eva Cuylits en Filiep Vanwolleghem. 
    Soort café: praatcafé.
    Opmerkelijk: twee soorten pils van het vat.
    Specialiteit: een zestigtal speciale bieren.
    Eten: snacks, vispannetje, lasagne, spaghetti.
    Prijs van een pintje : 1,40 euro. Openingsuren: dinsdag tot vrijdag vanaf 16 uur, zaterdag en zondàg  van 10 tot 13.30 uur en opnieuw vanaf 16 uur.

    De vorige acht cafeetjes



    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bionische ogen doen blinden weer zien
    Al jaren wordt in de VS geëxperimenteerd met kunstogen, die slechtziende mensen hun zicht terug moeten geven. Het Amerikaanse berijf Second Sight brengt de tech-niek nu naar Europa.
     
    Deze week kregen twee blinde vijftigers in een Londens zieken-huis bionische ogen ingeplant. Goedkoop zijn de bionische ogen niet, vermoedelijk gáan ze rond 23.000 euro kosten.

    In de VS wordt al jaren geëxperimenteerd met kunstogen  ouder wordende mensen  bij wie het netvlies door een erfelijke aandoening ongevoelig wordt. De techniek wordt steeds beter. In die mate dat Second Sight toelating kreeg voor klinischeproeven in de VS, Mexico  en Engeland.

    Het bedrijf hoopt dergelijke bionische ogen over drie jaar commercieel op de markt te brengen. Deze week kregen twee blinde vijftigers in het Londense ziekenhuis Moorfields bionische ogen ingeplant. Het komt er op neer dat ze  een bril dragen  met daarin kleine digitale cameraatjes die een zwart witbeeld draadloos doorsturen naar een minicomputer die gedragen wordt aan de broeksriem.

    Afhankelijk van de patiënt zijn de resultaten al dan niet spectaculair. Na de operatie kan je zeker opnieuw licht en donker van elkaar onder-scheiden.

    Sommige patiënten zien na afloop voldoende details om zonder blindenstok te kunnen lopen. Linda Moorfoot, een Amerikaanse die al enkele tijd dergelijke ogen draagt, is opgetogen: 'Ik kan mijn kleinzoon zien voetballen, en ik zie mijn kleindochter dansen door de kamer".
     
    De volgende stap die het bedrijf wil zetten is de cameraatjes verder verkleinen zodat ze kunnen worden ingeplant in de oogbol. 
                     

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Geheim van glimlach Mona Lisa ontrafeld

    Onderzoekers hebben voor het eerst wetenschappelijk aangetoond met welke kleuren Leonardo da Vinci de geheimzinnige glimlach van Mona Lisa heeft geschilderd.


    Mix
    De kunstenaar gebruikte in de basislaag een mix van vermiljoen (helderrood) en witkleurige lood en in de bovenste laag een unieke okerkleur, aldus een baanbrekend onderzoek dat dinsdag in het Amerikaanse blad Applied Optics is gepubliceerd.

    Rokerig
    Het schilderen van verschillende, transparante lagen olieverf over elkaar die diepte, volume en vorm creëren, heet sfumato. Da Vinci ontwikkelde de techniek waarbij kleuren in elkaar overlopen in de vijftiende eeuw. Sfumato betekent rokerig en is afgeleid van het Italiaanse woord voor roken, fumare.

    Camera
    De wetenschappers gebruikten voor het onderzoek een speciale camera, die honderd miljoen kleurenspectra kan meten. De camera werd voorheen alleen in atmosferisch en oceanografisch onderzoek gebruikt. (anp/mvl)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Leer Dirty praten
    Ben je nog wat onzeker, probeer het dan eerst via de telefoon.

    Krijg jij blozende wangen van 'sex talk' of kruip jij al in je schelp als je geliefde in bed niet zwijgt? Nochtans is het een erg makkelijke manier om je partner op te winden.

    Praten in bed heeft volgens sekstherapeuten twee belangrijke voordelen. Het versterkt de communicatie tussen koppels, het is een manier om te weten wat je partner precies wil in bed. En het verhoogt ook de seksuele verwachting en opwinding.

    Als hij ermee begint, betekent dit vaak dat hij wil dat jij ook wat mondiger bent in bed. Weet je niet hoe je er aan moet beginnen? We geven je enkele tips.

    Regels
    Voor je er aan begint, leg je best een aantal regels vast. Als hij dingen van je verlangt waarbij jij je niet goed voelt, zeg het dan meteen. Je moet niets doen dat je aanvallend of denigrerend vindt. Vrouwen en mannen verschillen op veel vlakken, dus ook in hun wensen over taalgebruik in bed.

    Oefenen
    Probeer op voorhand al eens te oefenen. De bedoeling hiervan is dat de woorden je niet meer vreemd klinken, maar vlot in de mond liggen. Het is ook belangrijk een goed evenwicht tussen woord en daad te vinden. Te veel gebabbel zonder actie, dat heeft niemand graag.

    Research
    Bekijk eens wat tijdschriften of dvd's als je niet kunt bedenken wat te zeggen. Bedenk op voorhand wat situaties en improviseer daar rond. Door al eens wat materiaal te bekijken, kom je in de juiste stemming en breid je je woordenschat uit. Je moet je niet meteen aan het moeilijkste wagen. Begin bijvoorbeeld met iets onschuldigs als "Ik wil je, nu!".

    Telefoon
    Schrikt het idee je nog wat af, begin dan met gesprekken via de telefoon. Zo moet je je partner niet aankijken en is het makkelijker om je grenzen verleggen.

    Vreemde talen
    Ben je goed in talen, dan kan je het eens in een vreemde taal proberen. Vooral Frans staat bekend om zijn sexy klanken.

    Andere trucs
    Lukt het echt niet, weet dan dat er nog andere manieren zijn om erotisch te communiceren. Je kan je bijvoorbeeld opwindend bewegen of sexy kreunen om je partner aan te moedigen. (ep)

    >> Reageer (0)
    23-04-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Overwinnen
     

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Werelddag van het boek en de auteursrechten
    Een reden voor de Unesco om 23 april uit te roepen tot Werelddag van het boek en de auteursrechten.

    "De vader van de ridder met het droevige gelaat"
    Miguel de Cervantes y Saavedra overlijdt op 23 april 1616. Hij is een van de belangrijkste Spaanse schrijvers en vooral bekend door zijn creatie Don Quichot. Hij leidt tot zijn veertigste een zeer avontuurlijk bestaan waar pas wat rust in komt als hij in 1585 debuteert met de herdersroman 'La Galatea'.

    Hij schrijft een twintigtal toneelwerken, maar zal beroemd worden door zijn roman El Inge-nioso Caballero Don Quijote de la Mancha. Vanaf 1597 schrijft hij het eerste deel van zijn meesterwerk. Het is het verhaal van een dolende ridder, Don Quichot, die het verloren ridderideaal probeert te realiseren, maar daar wegens de snel veranderende verhoudingen in zijn leefwereld niet in slaagt.

    Zijn metgezel en knecht, Sancho Panza, is een simpel en genot zoekend figuur, prototype van de nuchtere volksmens. Op deze dag in hetzelfde jaar 1616 overlijden ook de schrijvers William Shakespeare en Inca Garcilaso de la Vega.



    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Geluk schrijf je neer
    Het klinkt te eenvoudig om waar te zijn:
    schrijf drie positieve gebeurtenissen op per dag en een mens wordt er gelukkiger van.



    Psychologisch onderzoek maakt duidelijk dat positieve voorvallen de stemming danig beïnvloeden. Deze oefening maakt het volgens psychologen voor iedereen mogelijk om content door het leven te stappen. En laat dat nu hetgene zijn wat we werkelijk willen, toch?

    1. Kijk 's avonds terug op de afgelopen dag. Zoek daarbij naar drie goede of positieve voorvallen. Een oude kennis die je opnieuw zag, een werk dat afgerond is, iemand die voor je klaarstond? Het positieve kan ook een ander overkomen, zolang jij er maar blij mee bent.

    2. Omschrijf in enkele woorden die gebeurtenis. Pen neer waarom jij het zo positief vindt. Deze fase is uiterst belangrijk, omdat het effect zo versterkt wordt. (lvl)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Botten en gewrichten gezond houden
     Wie een goede lichaamshouding aanneemt en zijn rug op een verstandige manier gebruikt, kan veel rugklachten voorkomen of verminderen. Dit zijn enkele tips: 

     Zorg voor voldoende beweging.

     Kies voor sporten die weinig gewrichtSbelastend zijn: zwemmen, fietsen, wandelen
     Leg de nadruk op rug- en- buikspierversterkende oefeningen.
     Verzorg je lichaamshouding als je rechtop loopt/staat: 

     Zorg voor een rechte rug
     vermijd te hoge hakken;
     zorg ervoor dat het werkblad in de keuken voldoende hoog is om voorover gebogen staan te vermijden;
     zet keukenmateriaal dat je dagelijks gebruikt binnen handbereik, om voortdurend "bukken te voorkomen. 

     Zorg voor een gezonde zithouding:
     kies een stoel of zetel die zo hoog is als je onderbenen lang zijn;
     gebruik desnoods een voeten plank zodat je voeten goed ondersteund zijn;
     zorg voor een maximale ruggensteun;
     pas de hoogte van de werktafel aan zodat een comfortabele houding mogelijk is. 

     Zorg ook voor een gezonde zithouding bij het autorijden:
     Plaats de autostoel zodat rug en dijen maximaal steun krijgen. De afstand tussen stuur en pedalen mag dus niet te groot zijn.
     Kies voor een stevige autozitting
     Steun bij in en uitstappen óp de armen om de rug te ontlasten 

     Een gezonde slaaphouding is noodzakelijk om de rug te laten recupereren van de inspanningen overdag:
     Een degelijk bedsysteem volgt en ondersteunt feilloos de contouren van het lichaam. Kies voor een bed dat zich aanpast aan je rug, niet omgekeerd.
     In onderstaande gevallen is er geen juiste ondersteuning:
     Op een zacht bed krijgen schouders en lage rug weinig of geen steun en zakt het bekken diep weg. De tussenwervelschijven zitten gekneld en kunnen 's nachts niet ontspannen (hangmateffect) .
     Op een hard bed ontstaat een grote druk op schouders en heupen en kunnen lage rug en lenden doorzakken. Dat zet de tussenwervelschijven onder grote druk (touwbrugeffect). 

     Belast de rug minimaal bij het tillen:
     verdeel je boodschappen over twee tassen, één in elk hand;
     gebruik eventueel een boodschappentas op wieltjes;
     buig bij het tillen van voorwerpen door de knieën, terwijl de rug gestrekt blijft
     houd een laststeeds zo dicht mogelijk bij het lichaam. 

     Ook voor jongeren:
     Vermijd zware schooltassen
     Overweeg een schooltas op wieltjes
     Draag een schooltas bij voorkeur op de rug, zo dicht mogelijk bij het lichaam

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Smeer elke dag margarine
    Denk maar niet dat margarine beter verdwijnt op de boterham. Boter uit een vlootje heeft een gunstige samenstelling met veel goede onverzadigde vetten en weinig slechte verzadigde vetten. Dat stelt het Nederlandse Voedingscentrum. Elke dag de boterham besmeren is een makkelijke manier om elke dag de goede hoeveelheid binnen te krijgen. Onterecht worden alle vetten over dezelfde kam ge-scheerd.

    Hoeveelheid
    Steeds werd geopperd dat vrouwen 20 gram per dag en mannen 35 gram per dag, konden gebruiken. Het nieuwe advies is 45 gram per dag voor vrouwen en 50 gram per dag voor mannen. 5 gram mag op de boterham gesmeerd worden, 15 gram kan dienen voor de warme maaltijd.

    Gezonde voeding
    De groep 'margarine, halvarine, bereidingsvetten en oliën' zijn een belangrijke bron van essentiële vetzuren en vitamine A, D en E. Ze vormen een essentieel onderdeel van onze voeding. (lvl)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Chocolade kan je baby redden
    Dagelijks chocolade eten tijdens de zwangerschap vermindert het risico op een hoge bloeddruk, zegt recent Amerikaans onderzoek. Deze aandoening staat bekend als pre-eclampsie en betekent jaarlijks de dood van 1.000 baby's in Groot-Brittannië.

    Bloedvaten
    Onderzoekers toonden aan dat vrouwen die tenminste vijf keer per week chocolade eten, 40% minder kans hebben op pre-enclampsie dan vrouwen die slechts een keer per week chocolade eten. De precieze oorzaak van deze aandoening is nog niet geweten. Maar het heeft te maken met bloedvaten die zich niet goed ontwikkelen in de placenta.

    Theobromine
    Onderzoekers aan de universiteit van Yale in de Verenigde Staten volgden 2.291 zwangere vrouwen. Ze namen bloedstalen om het niveau van theobromine te meten. Dit is een chemische stof die voorkomt in chocolade en goed is voor de gezondheid. Het kan bijvoorbeeld een blijvende hoest genezen. Vrouwen met het hoogste niveau van theobromine in hun bloed door het eten van chocolade, hadden het minste risico om pre-eclampsie te ontwikkelen.

    Veel bedrust
    Pre-enclampsie verhoogt de bloeddruk van een vrouw en reduceert het transport van zuurstof en voedingsmiddelen naar de baby. Als gevolg hiervan worden ze te vroeg geboren en sterven vele baby's. De normale behandeling van deze aandoening houdt veel bedrust in en medicijnen die de bloeddruk van de moeder verlagen. Dit vermindert de stress op het kindje en geeft het de kans om te groeien. Maar de behandeling geeft geen garanties, want het geneest de toestand niet. (ep)

    >> Reageer (0)
    22-04-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eenvoud siert
     

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Voet bij stuk
    Voeten verdienen je aandacht! Laat ze vrij. Wratten en schimmels aan de voeten zijn geen drama. Met enkele gepaste zorgen en voorzorgen kan je ze makkelijk voorkomen. En dan kan je zorgeloos met blote voeten op het strand of in het zwembad.

    Voor velen is de zomer synoniem met zon en zwembad. Uren liggen of slenteren langs het bad of op het strand of gras. En dan een lange douche. Maar verliezen we dan die microben die er overat krioelen niet uit het oog? Zeker, maar een schone en ongeschonden huid is een sterke hindernis voor al die beestjes. Een goed 'onderhoud' van je voeten beperkt het risico op heel wat pro-blemen.

    Sporters krijgen soms te kampen met twee oorzaken van problemen aan de voeten: Wrijvingen en zweet.
    Blaren, kloven, schimmels ... Voeten zijn van nature vrij droog omdat ze weinig talgkliertjes be-vatten. De uiteinden worden ook minder goed geïr-rigeerd. Sporters krijgen te maken met twee belangrijke oorzaken van voetproblemen: wrijvingen en zweet. De wrijvingen veroorzaken blaren of eelt op de drukpunten. Die laatste vormen een natuurlijke bescherming ... op voorwaarde dat ze niet te dik zijn. Zoniet zullen kloven openbarsten, wat heel pijnlijk is en de deur openzet voor infecties.

    Een vette crème voor voetverzorging en regelmatig gebruik van een voetrasp na het baden verminderen de eelt en voorkomen kloven (kom wel niet met de rasp op de kloven zelf!). Misschien heb je last van een vervorming aan de voet wanneer op drukpunten zich verhoorning voordoet? Bij likdoorn, eeltknobbels en eksterogen kan een podoloog soelaas bieden met schoenzolen op maat.

    En wat met zweetvoeten? Wel, oppassen want schimmels zijn gek op vochtigheid. Een goede tip: laat je voeten zoveel mogelijk vrij. Geen sokken en schoenen dus die ze eigenlijk alleen maar 'marineren'. Leer, gore-tex verwijderen het zweet net als sommige soorten sokken. 

    Oppassen met douches enzo Wie een goede hygiëne heeft, voorkomt schimmels of mycosen. Iedereen wast zijn of haar voeten met zeep of douchegel. Toch moet men ze beter, aandachtiger verzorgen want sommige producten irriteren de huid die aan de uiteinden al zo droog is. Heel belangrijk is ook dat elke teen en de plooien ertussen goed gedroogd worden. Verder verdienen je schoenen evenveel aandacht als je voeten: maak de veters goed los en laat ze goed luchten.

    Een andere oorzaak van problemen Zijn de nagels ingegroeide nagels vooral. Knip je voetnagels recht en kort, vermijd douches waar wat water blijft instaan. Beter nog zijn douches met plastic latjes op de bodem. En als het er ruikt naar chloor zit je goed: het wijst erop dat er goed  wordt schoongemaakt. Vertrouw ook geen zwem-baden die een vuile, zelfs vieze indruk geven.

    Waar vuil rondzwerft dus, want als dat kan, zullen ook andere dingen er waarschijnlijk even erg of erger zijn. Maak gebruik van de ontsmettings-prays voor voeten voor en na de sauna- of zwem-beurt. Het zijn kleine dingen die veel problemen kunnen voorkomen .
    Je vindt een ruim gamma producten voor voetverzorging bij je apotheker.



     

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. De eerste foto's van Prinses Eleonore
    Prinses Mathilde en prins Filip poseren trots met hun kroost: prinses Elisabeth, prins Gabriël, prins Emmanuel en de kleine prinses Eleonore.
     

     Mama Mathilde, papa Filip en de kleine Elisabeth, Gabriel en Emmanuel zijn alvast heel blij met het nieuwe prinsesje.

    Prinses Elisabeth heeft er een levend poppetje bij

    Lees ook: de biografie van Prinses Mathilde

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De waarheid over leugens bij kinderen
    Kinderen liegen, zoveel is zeker. Maar waarom doen ze het en vanaf welke leeftijd? En wat vooral belangrijk is:
    hoe reageer je er als ouder op?

    Vanaf wanneer?

    Kinderen liegen al op 8 maanden, zegt professor Vasudevi Reddy van Harvard. Ze beschrijft hoe ze dan al vals kunnen lachen en wenen. Als ze 2 jaar zijn, liegen ze om hun eigen vel te redden, waarbij ze broers of zusjes beschuldigen om straf te ontlopen.

    De theorie van professor Reddy steunt op experimentele tests uit de jaren '80. Het onder-zoek wilde zien of kinderen konden liegen tegen mensen op school of in de crèche. Het onderzoek hield 50 kinderen in de gaten, van baby's tot kleuters.

    Daaruit bleek dat kinderen al op jonge leeftijd naar anderen kijken om te leren hoe ze zich op sociaal vlak moeten gedragen.

    Geleidelijk proces
    Maar dat wil volgens professor David Messer niet zeggen dat ze in staat zijn te liegen. "Kinderen liegen wel al voor de leeftijd van 4, in tegenstelling tot wat vroeger gedacht werd. Ze spelen bijvoorbeeld al van 16 tot 18 maanden toneeltje, wat betekent dat ze het verschil kennen tussen realiteit en doen alsof. Kinderen gaan niet plots liegen, het is meer een geleidelijk proces"

    Waarom?
    Onderzoek toont aan dat kinderen er ontzettend slecht in zijn, ze slagen er maar 15% van hun pogingen in om mensen om de tuin te leiden. Toch blijven ze het doen. Daaruit leidt Reddy af dat liegen een soort leerproces is. "Het begint vaak als een spel, een manier om straf te voorkomen, maar het wordt een instrument om gedragingen testen. Met welke leugens bereiken ze succes, waarmee falen ze?"

    Wanneer en hoe reageren?
    Psycholoog Woolfson waarschuwt ouders geen te zware straffen uit te delen als ze hun kinderen op een leugen betrappen. Ze doen het niet om stout te zijn. Kinderen zien het als een spelletje of willen ermee een dreiging afweren, zoals een ouder die kwaad wordt. Als je kind valselijk een broertje of zusje beschuldigt, moet je kalm blijven. Zeg: "Het was niet je zusje, je mag dat niet meer doen."

    Kinderen liegen soms om reactie uit te lokken, dat kan aandacht zijn. Maar een kind vertelt ook leugens omdat hij of zij je wil verrassen of doen lachen. Het is belangrijk dat je dan ook verrast reageert en niet zegt dat je weet dat hij of zij aan het liegen is. Je moet de motivatie van een kind respecteren, genieten van zijn creativiteit en aan zijn noden tegemoet komen.

    Het is wel belangrijk je kinderen het verschil tussen waarheid en leugens te leren. Sommige leugens serieus genomen worden.

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eieren houden leerlingen in bedwang op school
    Kinderen op een Chinese school moeten zorg dragen voor hun ei. Het doel van het project is zachter leren omgaan met elkaar. De school wil zo iets verhelpen aan het brutale gedrag van de leerlingen in Kunming. "Om veiligheidsredenen kwamen we op het idee. Steeds meer leerlingen raakten gewond omdat ze te ruw met elkaar speelden", zegt een woordvoerder van de school aan Life News Daily.

    Succesvol initiatief
    De leerlingen hebben de startdatum opgeschreven van de dag waarop ze begonnen zijn met het koesteren van hun ei. De leerling die het ei het langst houden kan, wordt uitgeroepen tot 'Ei Ster'. "We controleren ook of ze elke dag hun zelfde ei bijhebben." Volgens de woordvoerer is het intiatief erg succesvol. "We merken dat ze nu veel rustiger met elkaar omgaan. Ze vechten niet meer, springen niet meer wild in het rond of zitten elkaar niet meer wild achterna. Ze lopen zelfs heel voorzichtig de trappen op." Het lijkt erop alsof de eieren de leerlingen bewust gemaakt hebben van hun kwetsbaarheid. (vsv)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Koraal rond Bikini-atol herstelt zich verrassend
    Een halve eeuw nadat Amerikaanse tests met atoombommen het atol Bikini verwoestte, lijken de koralen rond het atol zich stilaan terug te bloeien. Wetenschappers reageren verrast.

    "Ik wist niet goed wat ik moest verwachten", zegt Zoe Richards van het Australisch Koraal Onderzoekscentrum van James Cook University. Zij voerde met een aantal wetenschappers onlangs een onderzoek rond het atol. "Ik dacht aan een onderwater maanlandschap of iets dergelijks, maar was aangenaam verrast. Het koraalrif heeft er zich opnieuw genesteld." Volgens de wetenschappers zorgen zaden van een nabij gelegen atol voor de bloei van het koraalrif op Bikini.

    Toch is niet alles rozegeur en maneschijn. Van de oorspronkelijke soorten koraal zijn er 42 sinds de atoomtesten verdwenen. En ook al is er nog weinig radioactiviteit rond het atol, toch is de bodem er nog stevig verontreinigd. Kokosnoten bijvoorbeeld zijn er nog altijd vergiftigd. De oorspronkelijke bewoners, die voor de testen naar Kili Island werden geëvacueerd en nog steeds compensatiegeld van de Amerikaanse overheid krijgen, zullen in de nabije toekomst dus nog niet meteen terug kunnen verhuizen.

    De waterstofbom die er in 1954 tot ontploffing werd gebracht, was met 15 megaton het meest krachtige nucleaire wapen op dat moment, 1.000 keer krachtiger dan de atoombom die Hiroshima verwoestte tijdens WO II. De explosie vernietigde alles op de drie eilanden van het atol, warmde het water op tot 30.000 graden en liet een krater van 2 kilometer breed en 73 meter diep achter. (hlnsydney/sps)

    >> Reageer (0)
    21-04-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Groot mens
     

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.weekoverzicht alle artikels van 14/04 tot en met 20/04

    Weekoverzicht van 14/04 tot en met 20/04
    overzichtelijk alle artikels geschreven door:
    Yvette uit Kuurne en nog veel meer.
    Maak zelf de keuze welke schakelaar je aanklikt.

      


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dorpen gez!en
    In grote delen van Zeeland bepalen dijken het beeld. Tijdens weekendje Vlissingen  de dorpenroute gedaan (65km).

    Vrijwel alle dorpen die deze route aandoet, zijn op een kreekrug ontstaan. ook de wegen volgen voor een deel de kreekruggen, maar voorbij Meliskerke en tussen Serooskerke en Grijpskerke doorkruist u poelgronden. Aan het hoogteverschil zijn ze nauwelijks te herkennen, wel aan het grondgebruik, want in de poelgronden overheersen de weilanden.


    Start vanaf het hotel Piccard waar we logeerden www.piccard.nl  richting Dishoek voorbij Koudekerke ziet u restanten van de Atlantikwall, de verdedigingslinie van de Duitse bezetter. Walcheren was een belangrijke schakel in de linie, want vanaf de west- en zuidrand controleerden de Duitsers de Westerschelde en de haven van Antwerpen. Na de oorlog zijn veel bunkers opgeruimd, maar tussen Valkenisse en Vlissingen bleef een aantal bewaard.


    Na Meliskerke fiets u door lager gelegen poelgronden. In het vlakke landschap zijn vliedbergen opvallende elementen. Deze verhogingen in het landschap dateren uit de 12de en 13de eeuw en hadden vroeger vooral een strategische functie. De plaatselijke machthebber, doorgaans een rijke boer, kon vanaf de eenvoudige verdedigbare behuizing op de top de wijde vlakke omtrek zien.




    Oostkapelle was vroeger een klein agrarisch dorp, waar boeren pachters waren van de heren van de buitenverblijven, die ook grondeigenaar waren. Nu is het dorp uitgebouwd tot badplaats, maar bij de kerk is het oorspronkelijke ringdorp bewaard gebleven. Aan de kerk valt de vreemde verhouding op tussen de grote gotische toren en het kleine eenbeukige schip. Ooit was het schip veel groter, maar na verwoesting in 1572 door de troepen van Willem van Oranje werd het op veel kleinere schaal weer opgebouwd met stenen afkomstig van de verwoeste kerk.


    Biggekerke is een ringdorp, net als Koudekerke, Meliskerke, Oostkapelle Serooskerke Gapinge en Grijpskerke. Deze dorpen ontstonden op een kreekrug bij een kruising van wegen. Bij de splitsing verrees een kerk en door de aanleg van een weggetje achterom kwam de ring tot stand. Aan de toevoerwegen naar de ring liggen boerderijen. De kerkjes zijn een blik waard. Vaak zijn ze al oud (de meeste Walcherse dorpen zijn van de 12de eeuw). Zo ook het kerkje van Biggekerke, waarvan de toren en het koor van omstreeks 1400 dateren.

    U passert de oudste Zeeuwse badplaats Domburg en  de daaraan grenzende smalle bosstrook van de Manteling met bijhorende buitenverblijven en kastelen (waaroder Westhove). Voorbij Serooskerke doorkruist de route de lager gelegen poelgronden, die rond de dorpen Gapinge, Sint Laurens, Grijpskerke en het gehucht Poppendamme liggen. Aan het grondgebruik zijn ze gemakkelijk te herkennen: Grasland is dominant.

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Op vakantie met de rugzak
     De keuze van een rugzak is al even belangrijk en persoonlijk als die van de schoenen. Een slechte keuze kan je immers spierpijn bezorgen of uit evenwicht brengen. Een slecht aangebrachte riem kan je schouder bezeren en lichte tot erge hinder veroorzaken.
    Om maar te zeggen dat je je best niet zomaar de eerste de beste rugzak aanschaft. Tips trekking: gebruiksaanwijzing voor de rugzak.

    Toegegeven, het is niet makkelijk in het ruime aanbod met zo'n prijsverschillen bovendien, duidelijkheid te scheppen. Daarom moet je voor je begint te zoeken en te schiften, de antwoorden op enkele vragen hebben. Deze bv : wil je wel of geen zijzakken? Die zijn best handig bij het trekken want dan hoef je niet telkens de zak van de rug te hijsen als je iets wil nemen. Klimmers vinden zijzakken dan maar niks. Ze verkiezen een smalle zak die niet aan de rotsen kan blijven hangen (geldt trouwens ook in de bossen). Verder mag de rugzak je armbewegingen niet be-lemmeren.
    Tips: zijzakken in netjes voor flessen, binnenvakjes met rits om makkelijker spullen op te bergen en in de buikriem een zakje voor gsm of gps en een voor sleutels of zakmes.

    Steun materiaal en accessoires.
    Een goede rugzak moet ideaal uitgerust zijn met een buikriem, en als het even kan ook met een borstriem. Zo zal de zak beter blijven hangen, de schouders minder 'snijden' en je niet uit evenwicht brengen. Controleer ook of alle stukken goed zijn opgevuld. Ga voor een rugzak die goed aan het lijf zit en in een technisch materiaal dat voldoende 'ademt'.
     
    Tip: koop meteen ook een waterdichte hoes voor de zak. De meeste rugzakken kunnen natuurlijk best wat regen verdragen, zeker wanneer je hem regelmatig behandelt. Toch zal constante, harde regen na een tijdje zelfs in goede zakken door de naden heen insijpelen.

    Nog een detail:
    zoek naar hechtpunten om je stokken aan te hangen, of een houweel, musketons of beker. Of overweeg ook de aanschaf van een camelbag, een waterdichte plastic zak ingewerkt in de structuur die je met water kan vullen.

    Heel handig omdat je dan voortdurend kan drinken zonder te stoppen, dankzij het 'slangetje. Dat moet je dan wel regelmatig schoonmaken. Tussen twee trekkings door kan je dat perfect doen met zilverionen.

    Pak de lightversie!
    Je moet natuurlijk even nagaan welk volume je wenst en nodig hebt. Je mag immers niet te groot of te klein kopen. Voor trekkings van een dag of minder volstaat uiteraard een zak van 25 liter. Trek je er langere tijd op uit of de spullen van de hele familie draagt, dan is een zak van 45 liter een betere keuze. Klaar om te vertrekken? Denk goed na over wat je wil meenemen.
     
    Tip: Maak een lijst en leg alles klaar. Zo kan je alles wegen. Het gewicht van een rugzak mag niet hoger zijn dan 1/3 van je lichaamsgewicht. Je stopt best de zwaarste dingen achterin en dichtbij je rug. Anorak en windbreakers zijn licht en die stop je best bovenaan in de zak, ook al omdat je ze dan snel vindt.

    Slim is ook fruit en brillen bovenaan te stoppen. Als de rugzak geen binnenvakken heeft, stop je kledij dan in aparte plastic zakken.
    Niks vergeten? Prima, dan kan je met het allerbelangrijkste beginnen: de tocht zelf!


    >> Reageer (0)


     Eigen hoekje

    't Blogkrantje

    Place2beyvette

    Yvi magazine

    Yvi pagina

    Intro

    Medium 4 you


    "Uit Kuurne"

    Centrumschool

     

    Go santiago


    Mordekoi

    Marc van Roosje




    "Vrije tijd"

    Motel-Saint-Michel

    Le CLos domange
    (Igé)


    Het boerderijleven
    voor kinderen

    Warandehof

    Pieterkenshoeve

    Reutelhoeve

    't Klein Gerigt

    Wilgenhof

    Populierenhoeve

    Schraevenacker

    Klein Burkelhof

    Hof de Abeeleboom

    De Bouwhoeve

    Predikerhof
     
    Jos theys boerderij

    Hageland

    Wambashoeve


    Het Weidehof

    "Franse streken"

    Vakantiestreken in frankrijk

    1/Savoie mont blanc maurienne

    2/Aube en champagne

    3/Ardeche

    4/Aubergne

    5/ De Jura

    Archief per maand
  • 12-2024
  • 09-2019
  • 05-2019
  • 03-2019
  • 02-2019
  • 12-2018
  • 09-2018
  • 01-2018
  • 12-2017
  • 11-2017
  • 10-2017
  • 04-2017
  • 01-2017
  • 12-2016
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 02-2007
  • 01-2007
  • 12-2006
  • 11-2006
  • 10-2006
  • 09-2006
  • 08-2006
  • 07-2006
  • 06-2006
  • 05-2006
  • 04-2006
  • 03-2006
  • 02-2006
  • 01-2006
  • 12-2005
  • 11-2005
  • 09-2005
  • 07-2005
  • 01-2005
  • 01-2004
  • 01-2003


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs