Dinsdag en woensdag a.s. is Amma in Houten. Ondanks het feit dat ik binnenkort 2 maanden naar de ashram ga ga ik er ook dit jaar weer naar toe. Ik vind het bemoedigend en inspirerend dat zoveel mensen jaarlijks naar de Expo in Houten komen om haar te zien en uren in de rij wachten op de Darshan de omarming die Amma aan iedereen geeft die de moeite neemt daar een gratis ticket voor te halen. Daarnaast voelt het als India in het klein vol met mensen heerlijk eten informatie via beeld en geluid over Amma's projecten de wereld aan hebbedingetjes en de mogelijkheid om uren naar Amma te kijken op grote videoschermen.
Een smsje bekortte de tijdspanne waarbinnen ik de dokter kon verwachten met 2 uur en op de aangekondigde tijd meldde zich de doktermevrouw. Mijn DTP bleek ook verlopen dus 2 injecties met vaccin verdwenen in mijn linkerarm. De voorspelde spierpijn heb ik inderdaad. Ik krijg een noodpakket antimalaria pillen per post om mee te nemen omdat in geval van nood de Indiase apotheken zich kennelijk niet altijd aan de gewenste dosering schijnen te houden. Onze toeristische uitstap naar de grotten is in een gebied waar overdag knokkelkoortsmuggen en 's avond malariamuggen actief kunnen zijn. De reisadviezen die vroeger in folders meegegeven werden liggen nu als PDF nog te lezen in mijn mailbox. Alle eerdere reizen bleef ik vrij van welk reismalheur dan ook maar ik zal de adviezen voor de zekerheid nog even nalezen.
heeft een voordeel. De jongeman liet weten een ander onderkomen dan mijn huis te verkiezen. Het scheelt een heleboel 'gedoe' dat ik er voor over had gehad maar waarvan, nu het toch niet doorgaat, ik ook wel blij ben dat het gedoe me bespaard blijft. Gewoon de komende weken in mijn woonkamer af en toe met een dierbaar persoon kunnen lunchen, met mijn kleinkind spelen vanuit haar speelgoedkist, met mijn vriendin elkaars voeten masseren op de bank. Geen gesleep met een bed, geen investering in extra dekbed en kussens. Kunnen blijven genieten van volop licht in mijn woonkamer. Soms is een niet verhoord gebed meer genade dan een wél verhoord gebed. Wat ik wél moet blijven doen is werken IK ben er nog ruim 40 dagen voor wie zin en tijd en 55 euro voor een heerlijke massage over heeft.
Dankzij Marktplaats vinden mensen mij voor een massage als mijn advertentie een dagje niet aanstaat is gelijk de telefoon stil. In een andere rubriek vond ik iemand die op zoek is naar een kamer of studio... waar dan ook in Nederland. Ik benaderde hem met de data van mijn afwezigheid maar dat was voor de jongeman té laat en té kort. Ik sliep er een nachtje over en bood hem mijn woonkamer als hoofdverblijf aan ik kan best een paar weken in een gereorganiseerd huis met minder privacy in ruil voor een bijdrage in de vakantiepot. Ik vind het voor het huis ook prettiger als het bewoond blijft dan dat het 2 maanden leeg staat. Als het waar is komt hij donderdag kijken en als 'het klikt' en wederzijds bevalt dan voelt dat als genade. Deze hele reis van plan tot nu gaat voorspoedig en zonder hindernissen. Een super goed nieuw thuis voor Woezel, een gunstig ticket, een probleemloos verkregen visum, mooie plannen met mijn zus voor de binnenlandse trip, donderdag een prik tegen buiktyfus en misschien wel een dankbaar jong mens blij met een deel van mijn huis voor een poosje.