Druk op onderstaande knop om een positief berichtje achter te laten in mijn gastenboek (let wel : obsceniteiten worden eruitgeflikkerd !)
Motortoerisme...mijn hobby
Motortoerisme... mijn passie Enkele korte flashes uit mijn motorrijderscarrière die begon in 1972.
Regelmatig een korte impressie van de nieuwste modellen.
Ook komen de meest gekke motoren aan bod alsmede bijzondere verkeerssituaties.
Treffens en andere activiteiten.
En niet te vergeten mijn collectie 'Politie-bikes'en badges.
23-08-2010
17de Herfsttoer MC Toervrienden
17de HerfstToer - MC Toervrienden 25 en 26 September 2010 't Goorhof Kerklei 18 - 2960 St.-Job-in-'t-Goor Bepijld vanaf de E19, Antwerpen-Breda, afrit 4 St.-Job-in-'t-Goor Inschrijvingsrecht : 5 euro (1 drankje) Inschrijvingen : zaterdag van 9 tot 17 uur en zondag van 8 tot 16 uur. Volledig bepijlde rondrit van 170 km naar Zeeland. Er is geen laatste aankomstuur want het klassement wordt gemaakt aan de hand van het aantal inschrijvingen en de pijlen blijven hangen tot maandag. Prijsuitreiking : Zondag 17 uur. Info: Swa Weyten 03 295 91 03 of 0478 64 30 24 toervrienden1@gmail.
Het was omstreeks 09.15u dat mijn twee genodigden in Izegem arriveerden. De Nederlandse Wim Peeters uit Zeeland en François Vanheukelom uit het Antwerpse Olen. Beide zijn lid van de Nederlandse Honda Pacific Coast Motorrijders Vereniging. François vertegenwoordigt de Belgische vleugel van deze Motorclub. (zie http://www.pc800.nl/)
Een zou een vrij technische rit worden, met jammergenoeg niet veel 'bezienswaardigheden'. Wel veel landelijke wegeltjes met alle ongemakken van dien : bochten, tegenliggers, fietsers, landbouwvoertuigen. Het vergde heel wat van de rijvaardigheid van de motorrijder vandaag...
Oostrozebeke
Waregem-Zulte
Met een eerste controlepost in cafe Tempo in Wortegem
François kreeg al een klein 'hongertje' en deelde zijn meegebrachte gevulde koffiekoeken met zijn collega's.
Binnen het cafe dronken we nog een koffie.
Dan ging het verder over Oudenaarde...
We zaten ongelukkiglijk een heel eind op dezelfde route als onze medereizigers/fietsers
Via Hemelveerdegem komen we aan in Schendelbeke waar we in cafe Perron aan het pitoreske stationnetje onze tweede stempel kregen.
We vervolgen onze weg naar Grimmige en Geeraardsbergen. En toen begon het plotseling uit het niets water te gieten ! Vlug schuilen onder de bomen en ons voorbeeld werd door velen gevolgd. Tijd om onze regenkledij aan te trekken.
Een haastig schietgebedje in de plaatselijke kapel van OLV van Zeven Smarten kon ook al niet, want de zaak was gesloten !
Dan maar weer op weg tussen de regenbuien en de opklaringen door.
Naar Waarbeke (we volgen nu de Dender Route) en komen aan in Galmaarden. Even verderop valt mij iets eigenaardigs op : er staat daar in het gemeentje Atembeke een heuse kerk te koop !
In Atembeke, een gehucht bij Moerbeke (Geraardsbergen) staat een kerk te koop.
De Onze-Lieve-Vrouwkerk in de Atembekestraat, op een boogscheut van de beroemde Bosberg, staat al sinds oktober 2006 leeg, maar ze is nog niet ontwijd. Het kerkje dateert uit de jaren 1960. Ze wordt beheerd door een vzw Parochiale Werken en valt dus niet onder een kerkbestuur, zoals dat voor andere parochiekerken wel het geval is. De stad toont interesse om het kerkje te laten gebruiken voor activiteiten van openbaar nut. Daarom wordt de verkoop tijdelijk opgeschort. Als er geen overeenkomst komt met de stad, gaat de verkoop gewoon door. Sowieso wordt de kerk niet zomaar aan eender wie verkocht; de toekomstige bestemming moet voor iedereen aanvaardbaar zijn.
Op weg naar Moerbeke...
Ghoy en Ogy, in de omgeving van Lessinnes (Lessen)
... en komen aan in Ellezelles waar we eventjes halt houden om ons regenpak uit te trekken, voor een slokje en een foto van die fameuse 'Kattenmolen'. Eigenlijk 'Moulin du Cat Sauvage'... Lees er alles over op http://www.molenechos.org/molen.php?AdvSearch=455
Door het Muziekbos van Ronse... naar Kluisbergen en daar laat ik Wim eventjes kennismaken met onze beroemde 'Patersberg' (een moeilijke passage in de Ronde van Vlaanderen)
Het was opletten geblazen met die landbouwvoertuigen : merendeel van die wagens hebben al geen signalisatie en als ze er al hebben gebruiken ze ze niet !
Even een halte in de Pontstraat te Berchem aan de voormalige taverne van charmezanger Eddy uit Kluisbergen...
De zaak was gesloten... Volgens een 'lokale gazette' woont hij daar zelfs niet meer...
Via Kerkhove, Waarmaarde en een stukje Anzegem stoppen we in Vichte aan motorzaak Schiettecatte voor een derde controle en werden we er ontvangen met een tractatie.
Ondertussen waren onze peeceetjes ook aan een tractatie toe en vulden we de tanks even verder aan een Total in Deerlijk-Statie.
Klop 16.30u kwamen we aan in Izegem en was het nog even wachten tot 17.00u voor de prijsuitreiking en de tombola-trekking.
Wim werd als enige Nederlandse gast naar voren geroepen en in de bloemetjes gezet en mocht van Stad Izegem enkele geschenken in ontvangst nemen, waaronder een trofee van de Stad, een strandbaddoek van de Sportdienst en een mooi boek over Izegem zelf.
Als plaatselijke belleman werd ik op het podium geroepen om de hoofdprijs (een mooie damesfiets) te trekken en de gelukkige winnares (een dame uit Passendale) naar voren te roepen voor de persfoto. Natuurlijk deed ik dit ZONDER micro !
En dan gingen organisator Jean-Paul en zijn medewerkers aan de slag voor een twee-uur-durende tombola-trekking !
Voor mijn 'belleman-diensten' kreeg ik twee flessen lekkere witte Rivaner/StMartin tafelwijn, waarvan ik er eentje wegschonk aan mijn co-rijder François. Hij drinkt geen alcohol, maar zijn Agneske wel (zei hij) !
Na het verlaten van de zaal, begeven we ons terug naar onze moto's om ons klaar te maken voor de terugtocht (voor mij minder belangrijk, want ik woon amper 300 meter van het gebeuren), maar Wim en François hebben nog enkele uren rijden voor de boeg. En wat gebeurt er ? Wim denkt dat hij zijn (glazen) trofee goed vast heeft, maar laat hem toch ongelukkig uit zijn handen glippen en paf ! In tien stukken. Het kroontje en het plaketje zijn nog gaaf, dus (handig als ie is) durf ik erom wedden dat hij er thuis een nieuw van maakt !
Volgens de gegevens van de organisatie waren er voor beide dagen 1206 inschrijvingen en zijn er vier ongevallen te betreuren...
Met dank aan de Cois voor het toesturen van zijn actie-foto's !
Er stonden ook een twintigtal kraampjes waar new-age en hippy-spullen te koop werden aangeboden.
Een 'witte heks' was bloemenkransen aan het vlechten...
En natuurlijk mochten de traditionele pensen niet ontbreken... deskundig klaargemaakt op de BBQ
Deze mooie Chinese 'vlieger' toornde hoog uit boven de hoofden van de aanwezigen
Op de 'festival-weide' leek het wel de finale van het WK voetbal : voor de gelegenheid had iedere deelnemer een oranje t-shirt gekregen...
Het motoren-park was er weer eentje om U tegen te zeggen... Een kleine greep uit het aanbod... (voor meer fotomateriaal kun je altijd een kijkje nemen naar voorgaande edities op dit blog)
Deze oude BMW was ook van de partij
Niet te vergelijken met deze prachtige combinatie van Honda Goldwing 1800
Er komen meer en meer 'trikes' opdagen bij zulke aangelegenheden
Naar gewoonte was ook 'Jumbo' weer gemonteerd vooraan op de 'pacewagon'
De kop van de karavaan wordt steevast getrokken door deze oude Goldwing met vlag
De escortes staan reeds te popelen van ongeduld om de terugweg aan te vatten
In Deerlijk centrum waren enkele verkeerspalen versierd met olifanten-maskers
Bij het verlaten van de dorpskom stonden toeschouwers de voorbijrijdende sidecars toe te wuiven
In Oostrozebeke werden we onthaald op fanfaremuziek en majoretten.
Even tussendoor...
In Meulebeke lachtte de beer op het dorpsplein ons toe.
Even buiten het centrum stond ons nog een verrassing te wachten : de plaatselijke brandweer tracteerde op een douche !
Tot groot jolijt van de deelnemers, want een verfrissing van die aard was enigszins toch wel welkom bij dit warme weer.
Daar staan de 'schuldigen'...!
Ik mag er niet aan denken dat deze tractor in eerste versnelling door zou schieten !
Bij aankomst op het Instituut Dominiek Savio stonden de line-dancers ons op te wachten
Enkele medewerkers in olijke outfit verzamelden zoveel mogelijk handtekeningen om die achteraf aan de organisatie te schenken.
Met veel droefheid melden wij u het overlijden van een clublid van MTC Vlaanderen.
Hilde Wynant was jaren actief lid van de club en overleed na een motorongeval in Duitsland, zij is de echtgenote van Philip Vermeir. De uitvaartplechtigheid vindt plaats in de aula van het crematorium Westlede te Lochristi (Smalle Heerweg 60, 9080 Lochristi) op zaterdag 24 juli om 12.30 uur.
De familie heeft graag dat wie kan ook met de moto komt. Bij deze een oproep aan alle leden en sympathisanten van MTC Vlaanderen om een erehaag te komen vormen bij de laatste groet aan Hilde. Vertrek aan het funerarium De Rycke, Stationsstraat 121, 9450 Haaltert om 11u30. Het is de wens van Filip om van daar al met een aantal motoren mee te rijden met de lijkwagen richting Lochristi. Diegenen die vanuit Aalst vertrekken kunnen samen rijden met Rudy De Meersman, afspraak om 11u aan den Hazard.
Met veel droefheid melden wij u het overlijden van een clublid van MTC Vlaanderen.
Hilde Wynant was jaren actief lid van de club en overleed na een motorongeval in Duitsland, zij is de echtgenote van Philip Vermeir. De uitvaartplechtigheid vindt plaats in de aula van het crematorium Westlede te Lochristi (Smalle Heerweg 60, 9080 Lochristi) op zaterdag 24 juli om 12.30 uur.
De familie heeft graag dat wie kan ook met de moto komt. Bij deze een oproep aan alle leden en sympathisanten van MTC Vlaanderen om een erehaag te komen vormen bij de laatste groet aan Hilde. Vertrek aan het funerarium De Rycke, Stationsstraat 121, 9450 Haaltert om 11u30. Het is de wens van Filip om van daar al met een aantal motoren mee te rijden met de lijkwagen richting Lochristi. Diegenen die vanuit Aalst vertrekken kunnen samen rijden met Rudy De Meersman, afspraak om 11u aan den Hazard.
Met veel droefheid melden wij u het overlijden van een clublid van MTC Vlaanderen.
Hilde Wynant was jaren actief lid van de club en overleed na een motorongeval in Duitsland, zij is de echtgenote van Philip Vermeir. De uitvaartplechtigheid vindt plaats in de aula van het crematorium Westlede te Lochristi (Smalle Heerweg 60, 9080 Lochristi) op zaterdag 24 juli om 12.30 uur.
De familie heeft graag dat wie kan ook met de moto komt. Bij deze een oproep aan alle leden en sympathisanten van MTC Vlaanderen om een erehaag te komen vormen bij de laatste groet aan Hilde. Vertrek aan het funerarium De Rycke, Stationsstraat 121, 9450 Haaltert om 11u30. Het is de wens van Filip om van daar al met een aantal motoren mee te rijden met de lijkwagen richting Lochristi. Diegenen die vanuit Aalst vertrekken kunnen samen rijden met Rudy De Meersman, afspraak om 11u aan den Hazard.
Een motorrijder is vrijdagmiddag even na vier uur zwaargewond geraakt bij een aanrijding op de Zandheuvelweg, op de grens Baarn-Hilversum.
Een bestuurder van een bestelbusje sloeg linksaf, waarbij hij de motorrijder over het hoofd zag. Die klapte frontaal op de bus. Het slachtoffer is overgebracht naar het UMC.
Drachten - De politie onderzoekt een eenzijdig verkeersongeval dat zaterdagmiddag rond 17.00 uur plaatsvond op de Opperhaudmare (N381). Daarbij kwam een 28-jarige man uit Haulerwijk om het leven.
De hulpdiensten waren snel ter plaatse en startten de reanimatie. Ook een traumahelikopter kwam ter plaatse. De motorrijder werd vervolgens in kritieke toestand per ambulance overgebracht naar het UMCG. Daar is hij aan zijn verwondingen overleden.
De Opperhaudmare werd vanwege de landing van de helikopter en voor het onderzoek door bureau Verkeersongevalsanalayse afgesloten. Rond 19.30 uur werd de weg weer vrijgegeven.
Een beetje een verkeerde kijk op de zaken. Vooreerst ligt de oorzaak van motorongevallen voor 80% bij de onoplettendheid van een autobestuurder. Ik ben in mijn loopbaan als 'toeristisch' motorrijder (dus niet met een snelheids- of off-raodmachine) al 7 (ZEVEN !) keer van de baan gereden door een verstrooide chauffeur. Vandaar dat ik de laatste 20 jaar steeds met fluohelm en bijpassend hesje de baan op ga. Ik ben niet verbonden aan een of andere club, dus ik hoef niet te pochen met mijn 'tag'.
De stelling dat bij motorrijders jonger dan 34 jaar het dodenaantal is gedaald, kan misschien wel kloppen, maar er wordt geen melding gedaan van het aantal ongevallen waarbij sommige 'cowboy's' het gelukkig wel overleefd hebben. Het is juist die categorie die nog eens het gashendel durven opentrekken.
Dat de groep van 50-plussers een hogere ongevallenscore krijgen, laat ik in het midden. Ik ben 55 en heb in 1974 ook geen motorrijdersopleiding gehad... dat bestond trouwens nog niet. Maar niemand zal mij komen vertellen dat ik in die 36 jaar ervaring over onvoldoende voertuigbeheersing beschik ! Ja, natuurlijk... als je in je midlifecrisis je spaarcenten van de bank haalt en je als 50/60-plusser direct een Goldwing gaat aanschaffen, is de kans groot dat je (zonder degelijke rijopleiding) binnen de maand uit de bocht gaat of achterop een auto beland.
Een 24-jarige Tilburger is vrijdagnacht overleden aan zijn verwondingen die hij de avond ervoor opliep bij een ongeval met zijn motor.
De man reed met hoge snelheid over een verkeersdrempel op de Kapelmeesterlaan en verloor de macht over het stuur. Het slachtoffer kwam onder een geparkeerde auto terecht.
BMW has unveiled a new fluorescent yellow System 6 helmet, a high-visibility design first developed for Dutch police riders.
For £375 motorcyclists can now buy the striking yellow flip-fronts that weigh in at just 1570g and are among the quietest (86 dB at 60mph) of their kind currently on the market.
Additional features include a drop-down internal sun shield and a mist-resistant double-layered visor. For riders who prefer more sober colours, the System 6 is also available in black, grey and metallic white.
Dave Alexander, BMW aftersales manager said: "The System 6 has been a very successful helmet since its launch last year. It's one of the lightest and quietest helmets on the market.
"We've had a lot of demand for fluorescent clothing and accessories - particularly from riders in urban areas who are very conscious of the need to be visible in all conditions. We're very pleased to be able to offer the added safety of the fluorescent colours in a stylish, modern-looking and well featured helmet."
Met de dood van twee motorrijders in Semmerzake, bij Gavere, staat de teller sinds het begin van de zomer al op vijftien motordoden. En dat alleen al in Vlaanderen. Gemiddeld laat om de twee dagen een motorrijder het leven bij een verkeersongeval !
Twee bevriende motorrijders reden zondagavond in Semmerzake frontaal op elkaar in. Jarno De Cnuydt (28) uit Asper ging om onduidelijke redenen met zijn Suzuki-racebike aan het slingeren. Hij botste tegen zijn vriend Henri Boeykens (48) afkomstig uit Scheldewindeke, die met zijn motorfiets uit de tegengestelde richting kwam aangereden. De klap was enorm. Beide motorrijders waren op slag dood.
'Uit een eerste onderzoek blijkt dat De Cnuydt met zijn arm of helm een verkeersbord heeft aangetikt. Hij is met zijn motor beginnen te schuiven en heeft zo de doorgang versperd. Of één van de twee te snel reed, is nog niet duidelijk', zegt Annemie Serlippens van het Gentse parket.
Defensief rijgedrag
Dit ongeval met dodelijke afloop maakt dat er sinds het begin van de zomer al vijftien motorrijders het leven lieten. En dat alleen in Vlaanderen. In Wallonië liggen de cijfers traditioneel nog iets hoger. Vijftien doden in vijfendertig zomerdagen maakt een triest gemiddelde van bijna één dode motorrijder om de twee dagen.
Erwin Steegmans van de Motorcycle Action Group (MAG), die zich inzet voor de belangen van de motorrijders : "De cijfers zijn hard. Elk jaar voeren wij aan het begin van de lente intens campagne waarin we pleiten voor defensief rijgedrag. We hadden de indruk dat de preventiecampagne zijn vruchten afwierp. In de maanden april en mei waren er minder doden dan de afgelopen jaren. Jammer genoeg stellen we het omgekeerde vast sinds 21 juni."
Geen roekeloos gedrag
Volgens Werner De Dobbeleer van het Belgisch Instituut voor de Verkeersveiligheid (BIVV) is het warme weer van de voorbije weken een cruciale factor. "Vele motorrijders hebben gewacht op de zon om hun motor na enkele maanden van stal te halen. Het is in de zomer een pak drukker op de weg, met heel wat meer ongevallen tot gevolg."
Uit studies van het BIVV blijkt dat 80 procent van de dodelijke motorongevallen tussen april en oktober plaatsvinden. En meer nog, dat de motorrijders die bij een ongeval betrokken zijn slechts in twee van de tien gevallen de oorzaak van het ongeval zijn. Het gaat vooral om perceptiefouten.
"Het gebeurt dat motorrijders verblind worden door de zon of hun motor na een winterslaap fout inschatten. Maar eigenlijk gaat het hier om een structureel probleem", zegt Steegmans. "Het blijft voor automobilisten zeer moeilijk om de rijpatronen van een motorrijder te doorgronden. Al is dat zeker niet altijd een synoniem voor roekeloos gedrag van motorrijders. De cijfers bewijzen het tegendeel. We blijven motorrijders adviseren om defensief te rijden en er nooit vanuit te gaan dat je voorgangers je gezien hebben."
17 en 18 juli 2010 't Goorhof Kerklei 18 - 2960 Sint-Job-in-'t-Goor Bepijld vanaf de E19, Antwerpen-Breda afrit 4 Sint-Job-in-'t-Goor. Inschrijvingsrecht: 5 euro (1 drankje) Inschrijvingen: zaterdag van 9 tot 18u en zondag van 8 tot 16u. GEEN CAMPING en GEEN FUIF ! Volledig bepijlde rondrit van 160 km. Administratieve afsluiting zondag om 16 uur. Prijsuitreiking: zondag 17 uur. Info: Swa Weyten, 0478-64.30.24 toervrienden1@gmail.com
"Ik wil leven", knipoogt verlamde vlak voor machines uitgaan
De 43-jarige Richard Rudd uit het Britse Kidderminster is na een motorongeval verlamd en comateus en zijn leven hangt af van de machines waaraan hij gekoppeld is. Maar toch wil hij leven, zo kon hij op het nippertje aangeven.
De familie van Rudd, die in staat is te denken en te horen, was op het punt gekomen waarop de harde beslissing genomen moest worden: de machines zouden uitgezet worden en Richard zou sterven. De man had zelf ooit gezegd dat hij niet graag zou vastzitten in een nutteloos lichaam.
Maar terwijl de familie zich opmaakte voor het afscheid, ontdekte een dokter dat Richard ondanks zijn verwondingen aan de ruggengraat in staat bleek zijn ogen te bewegen. Zo kon hij antwoorden op simpele vragen. Toen hem gevraagd werd: "Wil je in leven blijven?", antwoordde man "ja".
Ik ben Guy Vandendriessche
Ik ben een man en woon in Izegem (België) en mijn beroep is gewezen rijkswachter en veiligheidsagent.
Ik ben geboren op 04/06/1955 en ben nu dus 69 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: motortoerisme, terrariumdieren, plastic modelbouw, snorrenclub,....