Welkom op de blog van Filip Hoornaert.
Ik heb deze blog gemaakt om mijn hardloop ervaringen met jullie te delen. Veel leesplezier, en laat gerust uw reakties en/of opmerkingen achter.
“Ultramarathon?” To those who know, no explanation is necessary .... To those who do not know, no explanation will suffice.
28-05-2013
Leiden Marathon
Afgelopen zondag gingen we met de Krekenlopers op uitstap naar de mrathon van Leiden. Met 50 deelnemers, waaronder een tiental supporters, was de bus zo goed als volzet. In Leiden kon je zowel een halve als een volledige marathon lopen, maar ook een kidsrun, 5 en 10km. Op alle afstanden waren de Krekenlopers vertegenwoordigd !
'T was vroeg opstaan, de bus vertrok al om 6h30. Gelukkig had Inès me voorzien van een stapel pannenkoeken, dat verzachtte de pijn van het vroege opstaan :
Chauffeur Ronny, neenee niet Ronny King maar een naamgenoot (gelukkig), bracht ons veilig ter plaatse, even later konden we ons startnummer afhalen in de Pieterkerk. Ik had al stevig getraind die week, er stonden al een goeie 60km op de teller, en die voelde ik toch wel, had niet echt veel zin in een marathon, blijkt uit volgende foto :
De weersomstandigheden waren ook niet van die aard om mijn humeur om te slaan : een tiental graden en een strakke noordoostenwind, waardoor we verkleumd naar de startvakken wandelden, Hier met Patricia en Bart.
Gelukkig konden we een windvestje aandoen, en net voor de start bij Filip deponeren ! Na nog een paar sanitaire stops waren we al rijkelijk laat aan het startvak, waardoor we helemaal achteraan het pak dienden plaats te nemen. Daar ging ons plan (van Bart en mezelf) om de ballonnen van de 4h te volgen, die waren nergens te bespeuren.
Om 10h30 werden de marathon- en halve marathonlopers samen op gang geschoten. Het duurde een goeie 10 minuten vooraleer we de start passeerden, zo goed als in laatste positie ! De inhaalrace kon beginnen. Ik had er nog steeds niet veel zin in, Bart vertrok dan nog in een stevig tempo, 10,8km/h, het was laveren tussen de tragere lopers, dat kostte energie, en werd er ook niet vrolijker van (bedankt Bart om mijn humeur te verdragen). We hielden het tempo strak, haalden de ballonnen van de 4h30 bij !! Na 1/4 race passeerden we in 58:49, minuutje voorsprong op het schema van de 4h dus.
De afsplitsing van de halve marathon kwam er na 11km, daarna werd het rustiger op het parcours. Even een sanitaire stop ingelast, en enkele kilometers verder passeerden we de pacers van de 4h15. Je zag die mannen zo denken, waar komen die 2 nu vandaan !. Nu begon ook het moeilijkste deel van het parcours, een paar kilometer in de vlakte met de wind pal op de neus. En het begon zowaar beter te gaan, ik zette me aan kop, kmke van 5:21, een loper en loopster volgden in ons spoor. Halfweg passeerden we in 1:57:38, exact hetzelfde tempo als na 1/4 wedstrijd, straf met die tegenwind !
Nu trokken de anderen de kop, tijd voor een recuperatiemoment. Bart kreeg het moeilijk, we lieten onze medelopers langzaam van ons weglopen, tot aan de bevoorrading aan km26 Bart het rustiger aan wou doen. Ik had er nu wel zin in gekregen, wou die 4h niet meer laten schieten, en liep het gaatje terug dicht. Wat meer ambiance nu in de dorpjes, we bleven samen tot aan km 32 terug een lang stuk met de wind schuin op kop. Ons groepje viel uiteen, ik ging alleen verder, haalde steeds meer lopers in, voelde me nog betrekkelijk goed.
Toen haalde ik Rob bij, die het zwaar had tegen de wind, en vroeg of hij mocht aanpikken zonder over te nemen. Natuurlijk, maakt mij niets uit als het gevraagd wordt. Rob was vooraan gestart, kon nog onder de 4h eindigen, maar moest dan wel doorlopen. Ik zou wel haas spelen, versnelde nog wat, het laatste stuk tegen de wind in hadden we het alle twee zwaar, gelukkig doken we dan de stad terug in, waardoor de wind geen rol van betekenis meer speelde. Na een halve km recuperatie gingen we vol aan de bak om die 4h voor Rob binnen te halen, het was zijn derde marathon, besttijd was 4h14.
Op drie km van het einde zat er zowaar voor mezelf ook nog een besttijd in ! Dat gaf me vleugels, hoewel er nog een paar zware knikjes in het parcours zaten, trok ik het tempo nog op tot boven de 12km/h. Teveel van het goeie voor Rob die me succes toeriep, en de rol lostte. (Rob zou uiteindelijk in 4:00:21 finishen...) De laatste km er dan nog alles uitgeperst, de aanmoedigingen van de Krekenlopers en supporters langs het parcours deden deugd, ik haalde de finish na 3:53:00 nettotijd, een dikke minuut sneller dan mijn vorige besttijd, en dat in een zware trainingsweek !
Supercontent, de felicitaties van supporter nr 1 Inès in ontvangst genomen, onder de koude douche (10 douches voor 9000 man !!), en een prachtige dag afgesloten met een paar pintjes in het zonneke ! Ook op de bus nog een paar pintjes, aangeboden door het bestuur van de Krekenlopers !
Volgende zaterdag wacht alweer de marathon in Stockholm, een vijfdaagse reis met de cavalopers en vrienden !! Daar ga ik me gewoon aansluiten bij de ballonnen van de 4h, en er een sight seeing trip van maken !
Nog een paar fotokes, van onze trouwe supporters :
een paar prijsbeesten van de halve marathon, Patricia, Eddy en Luc ;
en de twee Ronny's na de aankomst (the King op de marathon, RonnyG op de 10km :
Het is weeral een tijdje geleden dat dit blogje werd bijgewerkt, de laatste tijd was superdruk, dochter alleen gaan wonen, lange werkdagen, kamer gerestyled ...
Een week na Zeeuws Vlaanderen liep ik een jogging in Sleidinge. De marathon zat duidelijk nog in de benen, met moeite een gemiddelde van 10,6km/h gehaald op een afstand van een kleine 12km ! Gelukkig maakte de après veel goed, cavalopers Patricia en Eddy, Ronny en Bea, Bart, Filip en ons Inès werden zowaar getrakteerd op een live optreden.
Begin mei was er dan de 10 miles in Aalter, een organisatie van mijn club JCAalter. Een mooi golvend parcours over 4 ronden, met twee bruggen per ronde. Zowaar geen simpel rondje. Er een mooi tempoloopje van gemaakt, clubgenotes Cindy en Conny gehaasd, en op 't einde nog een lange versnelling aangehouden, goed voor een gemiddelde van 11,2km/h.
Gisteren dan de zondagse cavaloop, samen met Bart, David en ultrafenomeen Luc een goeie 19km afgelegd in het Leen. Voor de cava nadien waren er opvallend meer deelnemers ... Bart vierde verjaardag, Luc zijn 221km op het WK 24h afgelopen zondag in Steenbergen !!
Nu profiteren van drie weekjes vakantie om wat kilometers te maken, vandaag al goed gestart met 17 trailkm in het Leen, in de regen, door de modder. Ook twee marathons op het programma, zondag Leiden, en volgende week Stockholm. Ik hoop op 3 weken met weekvolumes boven de 80km, in voorbereiding op de 50km op de Nacht Van Vlaanderen, en daarna de 6 uur in Aalter op 21 juli. En wie weet wat er daarna nog volgt ?
Zaterdag 20 april liep ik de marathon Zeeuws Vlaanderen, van Terneuzen naar Hulst. Ik had deze marathon twee jaar geleden reeds gelopen, en vond het toen al een prachtig parcours, het leek me wel leuk om hem nu eens in de andere richting te lopen.
Met Filip naar Hulst gereden, al direct Tillo en Eddy tegen het lijf gelopen, we waren vroeg dus nog een koffietje gedronken op een terrasje, vooraleer op de bus te stappen die ons naar Terneuzen zou brengen.
In Terneuzen omgekleed, nog een paar clubgenoten van de Krekenlopers en JCAalter tegengekomen, en in een waterzonnetje plaatsgenomen achteraan het pak. Bedoeling was om met een goed gevoel aan te komen, geen prestatiedruk dus ! Van bij de start liepen Filip en ik een comfortabel tempo rond 10,5km/h, eerste drie km op de dijk tegen de wind in, daarna een goeie 17km landinwaarts met de wind schuin in de rug. Ik had de week voordien de batterij in mijn borstband vervangen, en daarbij was het plastic licht beschadigd, ambetant, dan maar al lopend de borstband uit, en over de schouder gehangen. Geen hartslagregistratie meer, maar ook geen irritatie meer.
Na een goeie 10km kwam het eerste stuk onverhard eraan, meteen eentje dat kon tellen, een goeie km over een oneffen pad. Twee jaar terug ben ik daar stuk gegaan, nu ging dat redelijk vlot. Stilaan veranderde het parcours naar grotendeels onverhard, zo heb ik het graag ! De looprichting veranderde ook, vanaf km 20 de wind vol op de neus, sommige stukken was het echt beuken. Het tempo ging dan ook nog licht omhoog, de halve marathon gepasseerd net boven de 2h, de clingse bossen boden nog wat beschutting tegen de wind. Ik wist dat er op het einde nog een paar zware stukken aankwamen, en hield bewust een beetje in, Filip liep langzaam van me weg.
Ondertussen waren we in een dorp gepasseerd, ambiance, orkestje, veel volk op de been, leuk ! Laatste 5km, lang stuk rond Hulst op de weg, pal tegen de wind, zwaar ! Een versnelling geplaatst tot bij Filip met de bedoeling om me weg te steken achter zijn brede rug, ik waaide er echter al snel weer af. Nog 3km, een stuk onverhard dat er zeer slecht bij lag, onder de 4h kon nog, dan moest ik wel doorlopen. Tandje bij gestoken, Filip terug bijgehaald en ter plaatste gelaten. Laatste loodjes waren de wallen rond Hulst, waar de wind ook nog vrij spel had, nog een tiental stervende zwanen ingehaald, en de finish, 3:59:03 ! Yes, onder de 4h, en nog een goed gevoel ook.
Nog genoten van een lekkere warme douche, en een paar leffekes op de zonovergoten markt van Hulst. Nummer 28 was weer een voltreffer, prachtige marathon, perfecte organisatie, en voor de derde keer onder de 4h gedoken ! Op naar een volgende uitdaging, 2 marathons op 1 week, Leiden en Stockholm !!
Zondag 7 april : de eerste editie van Vlaanderen' s mooiste. : de marathon van Zwalm. Met een auto vol cavalopers, Patricia en Eddy, Filip en ikzelf, afgezakt naar de Zwalmstreek, ter plekke ook nog David tegen het lijf gelopen, die voor de halve marathon ging. Een lange file aan de inschrijvingstafel, hoewel we vooringeschreven waren toch een lange wachttijd om ons startnummer af te halen. Veel bekend volk, teveel om op te noemen. De start werd een kwartiertje verlaat, wegens de onverwacht grote toeloop. Het zonnetje scheen, dus who cares !
Van bij de start liepen Filip en ik in een mooi groepje met halve marathonlopers, die binnen de 2 uur wouden finishen. Het parcours ging op en af, een paar pittige klimmetjes eigen aan de streek, maar wat een mooie zichten boven ! Een sanitaire stop verplichte me om te achtervolgen, de aansluiting met het groepje lukte redelijk makkelijk, dat ging hier precies redelijk goed ! Een paar km voor halfweg begonnen de halve marathonlopers langzaam te versnellen, Filip ging mee, ik besloot om het tempo aan te houden om me niet te vergalopperen. Halfweg net onder de 2 uur.
Filip liep een honderdtal meter voor me uit, samen met Joeri. Ik vond het wel goed zo, dit tempo kon me net onder de 4h brengen, en ik voelde me nog best goed. Een estafetteloper kwam bij me, en begon een praatje, tempo licht verhoogd, en enkele km samen gelopen, tot ik een gelleke nam, en mijn laatste exemplaar verloor. Even terug, ik wou op het einde niet zonder brandstof vallen. Ondertussen Filip gespot in het struikgewas voor een sanitaire stop, en op een lang recht stuk, km 27, de Joeri in het vizier. Eens bij Joeri gekomen zei hij dat het beste eraf was, de opeenvolging van marathons en ultra' s begon zijn tol te eisen. Onder de 4h zat er nog steeds in, ik voelde me nog zeer goed, dus het tempo nog wat opgetrokken. Aan km 30 dan eens te goei gerekend, en er zat verdorie nog een pr in !
Ik wist dat er op het eind nog een lange klim kwam, en de laatste 3km waren bergaf. Dus nog wat overgehouden, maar ik kon toch een mooi tempo aanhouden, 't ging feitelijk nog uitstekend. Die klim op km 35 ging nog verbazend goed, een paar km op de hoogvlakte even bekomen van de inspanning, en dan stortte ik me naar beneden, dat pr kon nu niet meer misgaan ! Terug in Zwalm kwam David me tegemoet met de fiets, ik riep dat er een pr aankwam, hij draaide meteen terug, en bleef me de laatste km aanmoedigen. Dan de finish, 3:54:16 !! Supercontent, op zo'n parcours, zonder specifieke training, een superdag dus !
De rest van het gezelschap dan, Patricia op het podium, Ed ook een pr, Filip onder de 4h, iedereen tevreden, zoals je ziet op de foto's in het vorige blokje, David, bedankt voor de cava ! De après was ook in orde, clubgenoten en bekende lopers genoeg !
Dit was zonder meer één van de mooiste marathons die ik liep, 27 ondertussen. Schitterend parcours, draaien en keren, heuvel op en af, precies zoals ik het graag heb. Volgend jaar kom ik hier zeker terug !