Welkom op de blog van Filip Hoornaert.
Ik heb deze blog gemaakt om mijn hardloop ervaringen met jullie te delen. Veel leesplezier, en laat gerust uw reakties en/of opmerkingen achter.
“Ultramarathon?” To those who know, no explanation is necessary .... To those who do not know, no explanation will suffice.
18-10-2009
Eerste week na de marathon Eindhoven
De eerste week na de marathon in Eindhoven stond in het teken van de recuperatie, lees platte rust. Een weekske verlof genomen, zodat de beentjes in alle rust konden bekomen.
Helaas net zoals bijna iedere andere loper in Eindhoven dinsdag een zere keel, koortsblaas, en een ferme verkoudheid erbovenop. Is niet te vermijden met die regen en de koude wind van afgelopen zondag.
Dan maar proberen uitzieken, vrijdag toch een herstelloopje op 't programma gezet, al snotterend 10,5 km gelopen aan de eeklose sporthal en stadspark, in een rustig tempo, en de laatste ronde ging het vanzelf, zodat ik toch nog aan een gemiddelde van bijna 10 per uur kwam. Niet slecht voor een eerste loop.
Vandaag zondag stond onze wekelijkse lange duurloop op het programma, in 't Leen in Eeklo, prachtige bossen, met een buitenronde quasi volledig onverhard van een 8tal km. Patricia en Ronny waren op de afspraak voor een 20tal km, 2 buitenrondjes en een ommetje van een goeie 4km langs de vaart. Dat beloofde weer een gezellige duurloop te worden.
Langzaam gestart, eerste rondje slechts aan 9,2 km/h, was toch een beetje zeer traag, en dus een tandje bijgestoken in het tweede deel, waardoor we op 20,8km uitwamen in 2h07, toch nog 9,83km/h gemiddeld.
Met 31 km was dit een kleine week, maar al bij al toch twee goeie trainingen afgewerkt. Nu terug opbouwen tot Deinze - Bellem, waar ik de halve marathon graag onder de 1h55 zou lopen, wat een PR zou betekenen. Met Patricia als haas moet dat lukken !
Na mijn eerste marathon in Amsterdam (4h44) vorig jaar, dit jaar Eindhoven op de kalender gezet.
De voorbereiding werd ernstig verstoord door een achillespeesontsteking, waardoor ik in augustus bijna niet gelopen heb. Laatste weekend van augustus dan toch met de moed der wanhoop de training hervat. Inschrijving was reeds betaald, hotel geboekt, en belangrijkst : Eddy en Patricia warm gemaakt om hun marathon debuut te maken. Afzeggen was dus onmogelijk.
Zaterdag reeds vertrokken samen met Ed en Pat, en na twee uurtjes onderweg aan het Sofitel aangekomen, ingecheckt, geluncht, en naar het beursgebouw om rug- en borstnummer af te halen. Op de lopersbeurs nog een beetje geshopt, een koffietje gedronken, en 't was alweer tijd om terug naar het hotel te keren, een uurtje te rusten, en voetjes onder tafel voor de pasta party.
Nadien toch nog een Leffeke genuttigd, en dan slapen. kwestie van uitgerust aan de start te verschijnen.
Na een super ontbijt rendez-vous met Marina, Guy en Patrick vóór het hotel, echte supporters die mijn vrouwtje Inès kwamen gezelschap houden, en op naar de start.
Net voor de start nog enkele krekenlopers tegen het lijf gelopen, en dan postgevat in startvak C2 samen met Pat en Ed, warme kledij aan 't vrouwke afgegeven, en weg waren we. Ed ging er meteen vandoor, Pat ben ik na een kleine kilometer terug tegen gekomen, maar eens ze haar tempo vond stond ik er alleen voor. Dan maar een goed tempo gezocht, tot de pacers voor 4h15 me inhaalden. Hoewel ik 4h30 vooropgesteld had, toch maar besloten om te volgen, gezien dat tempo me goed af ging.
Op km 18 de eerste passage langs mijn supporters, en nog eens aan km 20, deed deugd om bekenden langs het parcours te zien, ook nog andere facebookers en bloggers gespot. Halve marathon doorgekomen in 2h06, en 't ging fantastisch, tot km 30... de hemelsluizen opengingen, en ik het groepje met de pacers moest laten gaan. Ik had op dat moment 't gevoel dat het tempo licht verhoogd werd, en in combinatie met de regen ging het voor mij te snel. De pacers zijn binnengekomen op 4h10, dus kon wel eens gelijk hebben ivm het verhoogde tempo.
Nog 12km, ondertussen terug droog, en een paarm echt afgezien, tot de bevoorrading rond km 35, goed gedronken en appelsientje gegeten, en 't ging terug beter, tot de laatste km toen 't vat echt leeg was, en we nog een buitje te verwerken kregen. Zalig gevoel aan de finish, 4h17m51s, liefst 26 minuten sneller dan mijn eerste marathon, en niet stikkapot...
Aan de finish stonden Inès, Marina, Guy en Patrick me op te wachten, vestje aangetrokken, power bar genuttigd en goed gedronken, en snel het bad in op de hotelkamer. Nog een beetje gerust, en dan samen met de supporters en Eddy en Patricia (die beiden onder de 4h hebben gelopen, schitterend debuut) nog iets gaan eten, supergezellig !!
Kortom, een geslaagd weekend, sportief een succes, zeer goed hotel, veel ambiance, goed gezelschap.
Volgend jaar zetten we Eindhoven terug op de kalender, maar eerst Antwerpen denk ik.