- 4 babyoctopussen van ongeveer 500 gr., schoongemaakt - 3 el fruitige olie - 2 el rode wijn azijn - 2 teentjes look, geperst - 3 el bladpeterselie, fijngehakt - 1/2 tl zoet paprikapoeder - peper en zout - 1/2 tl chilivlokken - 1 el kappertjes, gehakt - sap van 1 citroen
De octopussen gedurende dertig seconden blancheren. Dit vier à vijf keer herhalen. De octopussen daarna gedurende één uur zachtjes koken, onder deksel. De kooktijd dient eventueel nog met een twintigtal minuten verlengd of tot de octopussen gaar zijn.
Van het vuur afhalen, in het vocht laten afkoelen en dan afgieten.
De tentakels in stukken van twee centimeter snijden, de rompen in kleinere stukjes.
De olie verhitten en azijn, look, twee eetlepels bladpeterselie, paprikapoeder, chilivlokken, kappertjes en octopus toevoegen. Gedurende drie minuten laten pruttelen.
Het geheel overbrengen in een aardewerken schaal en laten afkoelen. Peper en zout toevoegen en een nacht in de koelkast plaatsen.
Op kamertemperatuur laten komen, besprenkelen met citroensap en bestrooien met de rest van de peterselie.
(Uit : Zeevruchten, snacks, salades, soepen en meer. Tirion)
De website van de Mars-express ; heb je eens nood aan een topografische kaart van Mars, hier ben je aan het juiste adres. Maar ook wel veel meer dan dat ...
Een Nederlands onderzoek bevestigt een Brits onderzoek uit 2003. Multivitaminen, mineralen en vetzuren toegevoegd aan de voeding zorgen voor een aanzienlijke daling van de agressie bij gedetineerden. Waarschijnlijk dragen bepaalde voedingsstoffen bij tot een verbeterde stofwisseling in de hersenen. Of deze resultaten kunnen geëxtrapoleerd worden naar een gewone populatie is onduidelijk en vraagt verder onderzoek.
Het onderzoek werd uitgevoerd door onder andere Dr. Gert Schuitemaker, hoofdredacteur van het tijdschrift 'Ortho'
- 600 gr. kalfsgebraad - 1 ui, in stukken - 1 wortel, in stukken - 1 stengel bleekselderij, in stukken - 1/2 l. witte wijn - een laurierblaadje
voor de saus : - 1 blikje tonijn van 100 gr. - 4 el yoghurt - 4 el mayonaise - 4 el kappertjes, afgespoeld - 6 ansjovisjes op olie, afgespoeld - peterselie, fijngehakt
voor de afwerking : - rucola - 4 tomaten, ontpeld en ontpit, in blokjes gesneden - 2 el kappertjes, afgespoeld
Het vlees gedurende vijftig minuten samen met alle andere ingrediënten laten koken. In de bouillon laten afkoelen.
Voor de saus alle ingrediënten glad mixen.
Stukken ciabatta even onder de grill krokant laten worden. Het brood beleggen met stukjes rucola, stukjes tomaat en dunne sneetjes van het kalfsvlees.
- 600 gr. kalfsgebraad - 1 ui, in stukken - 1 wortel, in stukken - 1 stengel bleekselderij, in stukken - 1/2 l. witte wijn - een laurierblaadje
voor de saus : - 1 blikje tonijn van 100 gr. - 4 el yoghurt - 4 el mayonaise - 4 el kappertjes, afgespoeld - 6 ansjovisjes op olie, afgespoeld - peterselie, fijngehakt
voor de afwerking : - rucola - 4 tomaten, ontpeld en ontpit, in blokjes gesneden - 2 el kappertjes, afgespoeld
Het vlees gedurende vijftig minuten samen met alle andere ingrediënten laten koken. In de bouillon laten afkoelen.
Voor de saus alle ingrediënten glad mixen.
Stukken ciabatta even onder de grill krokant laten worden. Het brood beleggen met stukjes rucola, stukjes tomaat en dunne sneetjes van het kalfsvlees.
- 2 zalmfilets van elk 500 gr., zonder vel - 50 gr. zout - 50 gr. suiker - 200 gr.dille, fijngehakt - witte peperkorrels, gekneusd
voor de wasabisaus : - 2 el yogurt - 1 el mayonaise - wasabi naar smaak
voor de salade : - mengeling van kruiden en scheutjes naar keuze - 1/2 venkelknol, in dunne staafjes
Het zout en de suiker in een grote diepvrieszak mengen. De stukken zalm toevoegen en de gesloten zak goed schudden zodat de zalm volledig bedekt raakt met het mengsel.
Een stuk zalm in een schaal leggen. Bestrooien met dille en peperkorrels en er het tweede stuk opleggen. Afdekken met folie en een gewicht. Alles vierentwintig uur laten marineren in de koelkast.
Voor de saus de yoghurt en de mayonaise mengen en er wasabi aan toevoegen. Opletten, wasabi is best pittig.
Voor serveren de stukken zalm afspoelen en in fijne plakjes of in dobbelsteentjes snijden. Samen met de kruidensalade en de venkelstaafjes op een bord schikken.
- 2 komkommers, geschild, ontpit, in stukken gesneden - water - 1/2 l. groentenbouillon - 2 sjalotjes, in stukken - 1 potje yoghurt - 1 el gehakte dille - 100 gr. grijze garnalen - pezo
De sjalotjes glazig stoven in een bodempje water. De komkommer en de bouillon toevoegen. De komkommer op een zacht vuurtje laten gaarkoken. Deze doep laten afkoelen.
Het geheel mixen, de dille toevoegen en opnieuw mixen.
Kruiden met peper en zout.
In de koelkast door en door laten koud worden.
Serveren met een scheutje yoghurt, een greep grijze garnalen en enkele plukjes dille.
Voor de vulling feta, ei, munt, oregano, peper en nootmuskaat tot een pasta prakken. Deze pasta koel apart houden.
Het filodeeg op een werkoppervlak leggen en afdekken met een vochtige doek. Eén velletje deeg nemen, het met olie bestrijken en het in de lengte in vier repen verdelen. Een flinke eetlepel vulling op een hoek van een lange reep scheppen. De korte naar de lange kant vouwen, en dit herhalen zodat je een driehoekig pakketje verkrijgt. Dit pakketje met olie bestrijken en op een bakplaat leggen. Herhalen voor elke reep deeg en alle vulling.
De driehoekjes gedurende twintig minuten in een op 180 °C voorverwarmde oven bakken.
De tiropitakia warm of koud serveren.
Je kan hierbij een glas retsina, ouzo of fix-bier drinken.
- 8 pladijsfilets - 100 gr. gekookte ham, in blokjes - 100 gr. groene tomaat, ontvemd en ontpit - 300 gr. risottorijst - 4 sjalotjes - 1 l. lichte gevogeltebouillon - 2 dl. WW - 6 el olijfolie - panko (Japans broodkruim) - 1 teentje knoflook - foreleitjes - bieslook - peper en zout - eventueel verse garnalen
De sjalot fijnsnijden, de look hakken en dit mengsel gaarstoven in één derde van de olijfolie. Onder voortdurend roeren de rijst toevoegen en glazig stoven.
Wijn en bouillon toevoegen en alles onder deksel laten garen.
De vis door de panko halen en kruiden met peper en zout.
De tomaten in blokjes snijden, de bieslook versnipperen.
De visfilets in de resterende olijfolie op hoog vuur bakken; ze laten uitlekken op keukenpapier.
De hamblokjes en de tomaten door de risotto roeren en op smaak brengen.
De vis op warme borden serveren met de risotto ernaast geschikt.
Garneren met bieslook, foreleitjes en eventueel garnalen.
Het geeuwen verklaard : het helpt mensen om zich mentaal "bij de zaak te houden". Het is dus geen uiting van vermoeidheid, maar een manier om slaap uit te stellen en om frisse lucht op te doen en zo zuurstof naar de hersenen te sturen.
Ook het geeuwen in groep wordt zo verklaard. Het is een manier om mekaar wakker te houden en in tijden van nood allen geconcentreerd te blijven.
Hoet het geeuwen vermijden ? Adem door de neus, want daarin zitten bloedvaten die de zuurstof rechtstreeks naar de hersenen voeren.
- 4 pladijzen, met vel - 100 gr. rauwmelkse boter - 2 rijpe tomaten - 1 lepel kappertjes - 1 kg. mosselen - srukje selder, fijngesneden - 2 uien, fijngesneden - 2 dl. witte wijn - bloem - takje peterselie - peper en zout - 40 gr. boter
De vis spoelen, droogdeppen en door gekruide bloem halen.
De mosselen spoelen, ze twee/derde gaar stoven met de witte wijn, de selder, de ui en een peterselietakje. De mosselen uit de schelp halen en apart houden. Het kookvocht filteren en tot twee deciliter laten inkoken.
De tomaten ontvellen en ontpitten en in blokjes snijden.
De pladijzen à la meunière bakken, dus in boter, met bloem bestoven.
De vis uit de pan halen, de bakjus verwijderen en de pan blussen met het kookvocht van de mosselen.
Kort laten inkoken en dan de boter, de mosselen, de tomaten en de kappertjes toevoegen.
Op smaak brengen met peper en zout, en serveren met gekookte aardappeltjes.
Twee eierdooiers loskloppen met 20 gr fijne suiker en 1 tl cacaopoeder. Eén dl melk aan de kook brengen. De melk in een straaltje bij de dooiers gieten en stevig blijven kloppen. Het mengsel over 12 schaaltjes verdelen en deze 10 minuten in een voorverwarmde oven van 160 °C zetten.
Abrikozentaart is lekker met witte chocolade-saus. honderdvijftig gram witte chocolade smelten en vermengen met één deciliter room. Wel zeer calorierijk.
Niet-rijpe abrikozen leg je op de vensterbank. In de koelkast bewaarde abrikozen laat je best voor gebruik op temperatuur komen. Ze smaken dan veel zoeter.
Om abrikozen te pocheren, gebruik je best een basissiroop van vijf deciliter water met 120 à 220 gram suiker. Hier kan nog steranijs, vanillepeulen, kaneelpijpjes, kardemom of gember aan toegevoegd worden. De vruchten kort koken zodat ze niet inzakken. De vruchten uit de pan halen en de siroop verder laten inkoken. Deze siroop over de vruchten scheppen.
Slaatje van witloof, radicchio en kalfszwezerik (4 p)
- 1 kalfszwezerik - 1/2 kilo witloof - 1 radicchio - 50 gr. veldsla - 1 dl. kalfsfond - 4 el witte wijn - bloem - peper en zout - citroensap - plantaardige olie - boter
De zwezerik onder koud stromend water heel goed afspoelen. Geduerende vier minuten blanceheren en laten schrikken in ijskoud water. De vliesjes verwijderen. De zwezerik op een bord leggen, afdekken met een theedoek, een gewicht erop plaatsen, en in de koelkast zetten (liefst gedurende een nacht).
Het witloof, de radicchio en de veldsla in reepjes snijden en vemengen met olie, citroensap, peper en zout.
De zwezerik in plakjes snijden en bestrooien met wat bloem en peper en zout. De plakjes krokant bakken ien een mengsel van boter en olie.
De pan deglaceren met de witte wijn en de kalfsfond, even laten inkoken en op smaak brengen met peper, zout en enkele druppels citroensap.
Siegfried Bracke zou bij de verkiezingen liever exit-polls laten uitvoeren in plaats van te werken met opiniepeilingen vooraf. Alleen zijn daar in een klein taalgebied als België de middelen niet voor. "Het is niet omdat we geen kaviaar kunnen eten dat we ook de biefstukken links moeten laten liggen".