De hele morgen heeft uw dienaar met het hoofd in de nek gelopen: zal het lukken of niet. Even voor enen nog een telefoontje van JP Bakker. Zullen we...?
Na lang aarzelen dan toch het fietsplunje aangetrokken en richting vertrek gereden. De dreigende wolken in het westen voorspellen weinig goeds. Toch komt ook Geert aangereden, en iets later Paul J en Georges. Zet daarbij nog gastrijders Wim (die kandidaat lid is) en Jurgen en de lezer weet dat er hier serieus zal gefietst worden.
De Keuneleute wordt wijselijk uitgesteld. Onder leiding van Georges en Paul gaan we richting Koksijde en Veurne. Even voorbij Oostduinkerke gaan de hemelsluizen open. Eerst enigszins aarzelend, maar allengs met volle goesting.
Uw dienaar houdt het in Koksijde voor bekeken en slaat af richting Oostende. De andere gezellen zetten moedig hun weg voort. Het dient gezegd dat schrijver dezes de avond voordien een oud-leerlingenfeest op school had en niet al te fris is. Een excuus als een ander.
Half onderkoeld en doornat rijdt uw dienaar het lokaal voorbij en gaat hij bekomen in een warm bad.
De inschrijvingen voor de Belcanto Classic op maandag 27 augustus zijn geopend. Klik naar onderstaande link. Vergeet niet dat het aantal deelnemers beperkt is.
Koning Aolus is ons de laatste weken niet gunstig gezind, met als gevolg dat ook nu de voorziene rit moet worden vervangen. De strakke noordooster noopt ons om opnieuw richting Nederland te rijden.
Negen Placora's vertrekken door de Schorre, aangevoerd door de jarige Danny G. en kampioen Georges. Via de vaart gaat het dan richting Brugge; er wordt voorbeeldig rondgedraaid zodat niemand in de problemen komt en er toch een strak gemiddelde wordt aangehouden. De doortocht door Brugge verloopt deze keer bijzonder vlot.
Georges' GPS leidt ons dan via een aantal smokkelweggetjes naar Hoeke waar een zonnig terras ons met open armen ontvangt. Uw dienaar nuttigt er twee Boskeuns, net als 28 jaar geleden toen hij voor het eerst papa werd (in alle eerlijkheid, toen waren het er wel meer...)
Op de terugweg wordt zoveel mogelijk de wind mee gezocht, wat niet altijd evident is. Toch komen we zonder al te vele problemen rond kwart voor zes aan in het lokaal. Daar wachten de voorzitter, Noël en Christ ons op.
Blijkbaar is er een probleem rond het vertrekuur. 13u30 is ideaal voor langere ritten (vandaag tekenden we 95km op de teller) maar niet voor iedereen haalbaar. Daarom nogmaals deze oproep om uw voorkeur kenbaar te maken. Indien een belangrijk deel van onze leden vindt dat 13u30 te vroeg is, zal er naar 14u00 worden overgeschakeld. Weet dan wel dat ritten van boven de 80 km uitgesloten zijn. Reageer dus via deze site of meldt het volgende woensdag.
In het lokaal worden we getrakteerd door de jarige en kunnen we genieten van de lentezon, tot Lorre zijn stoor naar beneden haalt.
Uw dienaar verlaat het gezelschap als eerste, en kan dus niet niet melden hoe de debatten geëindigd zijn. Volgende zaterdag staat - als Aolus een beetje mee wil tenminste - de Keuneleute op het programma.
Noël, J-P, J-P, Yves, Paul, Danny en ondergetekende samen met gastrijders Marnix en X tekenen present. Buienradar geeft geen regen aan tussen 18:00 h en 21:00 h. Wind 3 à 4 Bft uit W-N-W. Naast de aangekondigde afwezigen valt het op dat geen enkele facteur aanwezig is . Zijn die zo druk doende hun premie van de post na te tellen of wat? Zo zie je maar dat je geen CEO of zo moet zijn om in de prijzen te vallen. We houden die tractatie wel tegoed . Gezwind gaat het naar het spaarbekken van Nieuwpoort en langs de IJzer gaat het gas erop met wind in 't gat. Een beetje van het goede te veel en aan Schorebrug zetten Marnix en Yves achteraan onze Noël voor de rest van de rit voorbeeldig uit de wind (en dus in een zetel). Stuivenkenskerke kerk wordt bereikt met 31,6 Km/h gem. op de klok. Vanaf nu hebben we nooit meer echt windvoordeel maar Paul, Danny, J-P Bakker en ondergetekende houden er een goede kadans op na. De bergprijs gaat, als ik het goed gezien heb, naar Yves; de sprint aan Spegelaere ging tussen Yves en Paul. Eindresultaat 31,5 Km/h gem. Consternatie in het lokaal; slechts Noël en ondergetekende blijken dust te hebben
Tien Placora's aan de start op een gure zaterdagmiddag. Het plan om naar Potje Paté te rijden wordt algauw opgeborgen. De noordooster zou ons wel snel ter plaatse blazen, maar de terugweg ziet niemand zitten.
Een alternatief dan maar: richting Brugge om dan via Zuienkerke, De Haan, Klemskerke, Bredene en de Schorre naar het lokaal te rijden. Geen tussenstop vanwege te lage temperaturen.
Even voor Gistelbrug sluit de vervelende gastrijder aan die ons vorige woensdag al voor de wielen reed. Snedige opmerkingen hebben weinig invloed op de pipo, die ofwel vlak voor de groep of er ergens tussen in rijdt. Vlak voor Brugge houdt hij het dan - eindelijk - voor bekeken en keert hij zijn kar.
Het is Georges die de weg toont en hij doet dat goed. Een enkel foutje in Bredene wanneer hij vergeet zijn hand uit te steken waardoor iedereen rechtdoor rijdt... Niet getreurd en verder naar de Blauwe Sluis om dan via de vaart huiswaarts te keren.
Even voor Oudenburg moet er fors in de remmen worden gegaan wanneer een auto zijn voorrang van rechts neemt. JP Fol tikt het achterwiel van uw dienaar aan, waardoor hij van nabij kennis met het asfalt maakt. Gelukkig zonder al te veel erg, of zoals JP het zelf verwoordt "het is vooral mij ego dat geraakt is".
In het lokaal is de sfeer optimaal, niet in het minst wanneer ook Remi zijn opwachting maakt (netjes afgeleverd door mevrouw Remi). Sterke verhalen wisselen elkaar af. Zo blijkt dat we in feite sterk zijn in bergritten (herbergritten meer bepaald).
Het Tilff-weekend krijgt meer en meer vorm. Het plan is om de zondag vroeg te vertrekken en na de rit een 'zetje' te doen en dan te blijven overnachten. Iedereen akkoord! Wie van plan is mee te gaan wordt vriendelijk verzocht dit zo vlug mogelijk te melden zodat de nodige logistieke maatregelen kunnen worden getroffen.
Deze week kondigt zich druk aan: zondag, maandag, woensdag en dan opnieuw zaterdag met - als het weer het toelaat - een uitgerokken Keuneleute.
Uw dienaar moet helaas verstek geven omwille van uiteenlopende redenen: Parijs-Roubaix, gaan eten in Watou en KV - Eupen. Tot zaterdag dus.
U kunt de tussenstand raadplegen op de website. In het vakje 'downloads' vindt u het volledige overzicht; op de pagina zelf enkel het overzicht van de maand maart.
Proficiat Richard: hij is de maandwinnaar! Moet hij nu zaterdag opnieuw trakteren?
Mede door het onzekere weer slechts 11 Placora's aan de start. Samen met een drietal gastrijders (waaronder oud-lid Wim) vatten we ons vertrouwde parcours aan. In de rand toch even de in het oog springende schoenen van Richard vermelden. Uw dienaar trekt zaterdag naar den Aldi om een nieuwe zonnebril te kopen.
Met de wind schuin mee wordt er fors doorgetrokken. In Stuivekenskerke wijst het gemiddelde 33 + aan!. We laten dan even het tempo zakken omdat Dr. Cancellera problemen heeft met de ketting. Met de hulp van Peter V. en gastrijder Marnix rijdt hij het gat dicht.
Gastrijder Wim zet van ver de spurt op de brug in. Hierdoor wordt alles een beetje ontregeld en is het niet echt duidelijk wie er nu als eerste boven komt.
Nog altijd blijven we doorstoempen; uw dienaar moet de koptrekkers soms wel even ter orde roepen. 35 per uur met wind tegen is voor sommigen van het goede teveel.
Over de uitslag van de eindspurt bestaat er ook al onduidelijkheid, niet in het minst omdat Georges de meet steeds op een andere plaats legt. Kwestie van de concurrentie te vlug af te zijn. Wat er ook van zij, met 31.3 gemiddelde aan het lokaal mogen we stellen dat algemene vorm voldoet.
In het lokaal worden we vergast op een lekkere pizza. Leo heeft het alweer gemist. De eerste tournee neemt Wim voor zijn rekening om zo zijn terugkeer te vieren. Zo mogen er nog zijn!
Na de eerste helft Chelsea - Benfica blaast uw dienaar de aftocht, de gebeurtenissen van vorige week nog vers in het geheugen. Remi is van hetzelfde gedacht, te meer dat hij thuis ook nog een en ander moet goedmaken. Dr. Cancellara en Christ besluiten om als achterhoede te blijven.
Zaterdag gaat de rit normaal gezien naar Potje Paté. Vertrek om 13u30. Nog dit: op paasmaandag wordt er ook gereden. Vertrek om 9u30. Vergeet de rit niet te noteren in 'den boek'.
Slechts 8 Placora's op de afspraak. Heel wat afwezigen omwille van allerhande redenen. Richard, Georges, Geert, Pascal M, Danny G, Jean-Pierre, Leo en uw dienaar trekken de Schorre in richting Damme. Even voor de verloren kost worden we nog ingehaald door Postman Dan, die net iets te laat op het appèl was.
Het weer is niet om over naar huis te schrijven: een schrale noordenwind met nu en dan een vlaag stuifregen over ons heen. Aangenaam is anders. We laten het evenwel niet aan ons hart komen. Er wordt netjes rondgedraaid en via de vaart en het kanaal rijden we naar Brugge. Daar staan we voor een opgehaalde brug en ontstaat er even verwarring over de te volgen weg. Postman Dan trekt resoluut de kop richting Damme.
In Damme aangekomen opnieuw even twijfel, deze keer over de waterplaats. Op initiatief van Georges rijden we naar Oostkerke, met uitzondering van Postman Dan, die in Damme linksaf slaat. Niemand weet waarom...?
Een uitzonderlijk moment in Oostkerke: de meerderheid kiest voor koffie en warme choco. Alleen de jarige Richard en Georges houden zich sterk en gaan voor een Leffe.
Op de terugweg blijft het bijwijlen opboksen tegen de wind. Via De Haan en de Driftweg komen we uiteindelijk in Bredene aan, te midden van de carnavalgekte. Schepen De Roo toont zich hier een meester in door als een bezetene voor ons uit te rijden. Het is tijd dat het naaktstrand weer open is.
Het is al een lange tijd dat we kapitein Zorro nog in ons midden hadden. Daarom besluiten we om de overzet te nemen en hem eens goedendag te zeggen. Buiten een extra zeemijl op het overzicht levert dit niets op, want blijkbaar had kapitein Zorro den vroegen. Richard maakt wel van de gelegenheid gebruik om zijn kennis van het havengebied te etaleren.
Terug in het lokaal worden we opgewacht door de voorzitter, Postman Dan en Paul en Steve. Deze twee laatsten hebben er 140 km op zitten op het vernieuwde Ronde van Vlaanderenparcours. Respect!
Richard trakteert de bende voor zijn verjaardag, en naar verluidt zijn er nog een aantal blijven plakken. Uitzonderlijk verlaat uw dienaar vroeg het lokaal, gelokt door de gezinsplicht.
In één ruk dan ook maar het verslag van het zondagochtendritje, dat volledig in het teken stond van de Ronde. Postman Dan, Richard, Peter V. , Georges en uw dienaar trekken naar Roksem om daar de ontsnapping van de dag te zien tot stand komen. Naast ons staat Eric De Vlaeminck. Het is alom bekend dat kampioenen elkaar opzoeken. Na 25 km is uw dienaar al opnieuw thuis.
Nog dit: er is gezamenlijk besloten om de zaterdagritten om 13u30 te laten starten. Dit geeft ons de gelegenheid om langere afstanden af te leggen. Afspraak nu woensdag om 18u00 of volgende zaterdag om 13u30. Check de site voor het parcours.
Vijftien Placora's aan de start van de eerste woensdagrit.
Met de wind in het voordeel en met Dr. Yves Cancellera als gangmaker loopt het bijzonder vlot langs de vaart. Even consternatie voor het spaarbekken wanneer oud-lid RVDW, in volledige correcte ploeguitrusting, wordt bijgehaald. Zonder blikken of blozen sluit hij aan en zal hij bij ons blijven tot de aankomst (die voor hem in Leffinge ligt).
Het tempo hangt rond de 35, en kan door iedereen worden aangehouden. Voorbij Stuivekenskerke kruisen we onze Douchy-vrienden die blinken in hun nieuwe uitrusting. Dan moet er wat gewacht worden op Postman Dan die er wordt uitgewaaid. Na een korte reorganisatie gaat het dan verder naar de eerste spurt.
Met de wind op de neus wordt er lang gewacht om de spurt in gang te zetten. Het is uiteindelijk Paulino (!) die het haalt voor Dr. Cancellara.
In Slijpe beletten wegenwerken om het normale traject te volgen. We blijven dus op de grote baan en worden voorbijgestoken door drie Douchy's. Ze nemen een kleine voorsprong tot we - als echte profs - de achtervolging ingzetten en de drie vlak voor Leffinge worden gegrepen. Als we ons maar amuseren hé.
De eindspurt dan. Die verloopt nogal tumultueus omdat Peter V., nadat hij de groep op gang heeft getrokken, nogal wild en onbezonnen op de kant gaat. Uw dienaar kan hem maar nipt ontwijken.... Deze keer zijn de bloemen voor een sterke Dr. Cancellara, voor Steve D en Remi.
In het lokaal worden we opgewacht door de voorzitter en even later komt ook Renaud erbij voor een medische persconferentie. Er staan hem enkele zware weken te wachten en we wensen hebben veel sterkte en goede moed. Galgenhumor is ook niet uit de lucht in de trant van "betaal er nu nog maar één nu je nog kan".
Goed nieuws van de lokaaluitbater, want de televisie is in werking zodat we naar de Champions League kunnen kijken. Moe en voldaan arriveert uw dienaar rond 11u00 thuis, waar hij liefdevol door zijn eega wordt opgewacht.
Zaterdag rijden Paul J. en Steve D. de Ronde. De rest trekt richting Damme. Afspraak om 13u30. Hopelijk houden we het droog.
Elf Placora's aan de start. Iedereen van zijn melk nadat uw dienaar het nieuws over Renaud heeft meegedeeld.
De stemming is bedrukt wanneer we besluiten om - ondanks het feit dat wind verkeerd zit - toch richting Palais du Picon te rijden. Met de wind in de rug gaat het vlot. De snelheid ligt ook niet bijzonder hoog (30 - 32) en het zonnetje schijnt. Genieten dus.
De eerste Picon drinken we op het terras, de tweede wordt binnen genuttigd. Toch een fris windje.
En op de terugweg voelen we de bries zeker. Alleen Leo schijnt er geen last van te hebben. Hij trekt resoluut de kop; Remi volgt hem gezwind, Een drukke werkweek heeft duidelijk geen nefaste invloed op zijn prestaties.
Uiteindelijk komt iedereen na 75 km aan in het lokaal. Er volgen twee traktaties want Leo (66) en uw dienaar (45 - met last van discalculie) vieren hun verjaardag.
Belangrijk om weten: morgen gaat het zomeruur in, dus rijden we volgende woensdag de eerste midweek. Paul Jonckheere en Steve Dewulf trekken volgende zaterdag richting Ronde van Vlaanderen. Wie mee wil neemt contact op met Paul.
Hou ook de website in de gaten voor de kalender met dagritten.
Geert is reporter van dienst en stuurde mij onderstaand verslag:
Slechts een kleine delegatie placora's aan de start. Vooraf was Ronny de cafébaas (of is het bistrobaas) gaan overtuigen om tegen de tijd van een onze terugkomst een televisie klaar te zetten. Immers de eerste voorjaarsklassieker was aan de gang.
De wind zat goed voor de op de site voorgesteld rit, dus werd er stipt vertrokken richting Koekelare. De start was blijkbaar zeer stipt, want enkele late en bijna te late vogels moesten zicht spoorslags reppen om nog aansluiting met het peleton te vinden. Ook Christ, met pijnlijke hand, was in dit geval. Richting Zevekote moest hij spijtig genoeg afhaken wegens teveel pijn. Door een aantal twijfelgevallen kreeg de rit een wat ingewikkeld parcours en werd via koekelare, de mokker en Vladslo richting Diksmuide gereden. Een stukje van het woensdagavond parcours werd alvast ter verkennen mee onder de wielen geschoven. Wegens te weinig kilometers werd aan de Schorrebakkehoeve ingedraaid om dan via Keiem en Zande en Zevekote terug huiswaarts te keren. In Zevekote besloot "Remik" om een poging te wagen om het tempo op te trekken. Het bleef bij een eerder korte poging, maar de kilometers in Milaan Sanremo tikten snel weg, en eenmaal in Leffinge was hij niet meer te houden. Blijkbaar had hij nog wat reserve in de tank en trok hij het peloton volledig op een lint, wat Pascal de gevleugeld opmerking ontlokte: "naar huis rijdt hij zo rap niet". Tijdens de gebuikelijke debriefing werd de wedstrijd op het kleine scherm gevolgd. Groot probleem was welke Quickstepper er nu in de laatste bocht zo zwaar onderuit ging.
Met enig leedvermaak van de collega's heb ik mij dan in mijn regenjasje gehesen en met frisse (letterlijk) moed en windop de weg richting Leffinge aangevat.
Veertien Placora's aan de start. Bij de voornaamste afwezigen noteren we Christ (omwille van een heelkundige ingreep aan de hand), Christoph (moest kleren kopen in Brugge met zijn vrouw - vrouwendag is toch voorbij???) en Leo (heeft hij de ouverture van 't Vliegpleintje niet goed verteerd?).
Het parcours staat aangegeven op de website, maar dit is geen garantie dat ze volledig gevolgd wordt. In Aartrijke rijden de koprijders rechtdoor en nemen ze de grote baan richting Zedelgem. Even goed, maar de route is niet zo pittoresk.
Langs de vaart wordt het tempo opgetrokken, ondanks dat de wind tegen zit. Iedereen heeft blijkbaar de ploegentijdrit gezien in de Corsa delle due Mare. Uw dienaar heeft vooral het lot van den Phil in gedachten, en laat zich Gilbertgewijs netjes uitzakken om dan uit de wind te zitten.
In Passendaele gaat het richting Oostende, om daar te besluiten er nog een duwtje bij te doen tot aan de Rattevalle. Zo hebben we op de terugweg opnieuw wind mee. In de ultieme kilometers wordt Noel nog gelost...
In de vernieuwde bistro worden we onthaald op boterhammen met hesp en kaas. De 33ers worden in jeanetteglazen geschonken. Ook het ontbreken van een televisie zorgt voor enige onrust. Er zal nog eens met de baas moeten gesproken worden...
Volgende zaterdag is uw dienaal niet van partij. Hij is dan op de terugweg uit China.
Niet minder dan negentien Placora's aan de start van de tweede zaterdagrit. De voorbode van de lente laat het kriebelen!
Onder aanvoering van kampioen Georges - die zijn titel blijkbaar ernstig neemt - en Paulino zet de groep zich in beweging. Uw dienaar moet al onmiddellijk voet aan de grond zetten door problemen met het versnellingsapparaat. Daarna volle bak in de achtervolging, niet echt de ideale opwarming.
In Leffinge enige opschudding wanneer Paulino de hervorming van het verkeersreglement enigszins voortijdig invoert: hij rijdt door het rood en slaat rechtsaf!
De wind is opgestoken, waardoor het fiks trappen wordt richting Nieuwpoort. Vanaf dan komen we op een meer beschut parcours en en wordt het rustiger. Toch is 'tsjutte' een veelgehoord woord in de achterste gelederen van het peloton.
Via De Panne en Adinkerke gaat het dan richting Veurne, zoals de route op de site het voorschrijft. De wind zit nu in het voordeel en iedereen kan goed mee. Om vier uur bereiken we het lokaal, juist op tijd om vast te stellen dat we te laat zijn voor de aankomst van de Strade Bianche.
Laurent heeft voor boterhammen met hesp en kaas gezorgd, en die gaan vlot naar binnen. Ter info: vanaf 9 maart is het lokaal officieel open en promoveert tot de status van bistro. Je kan er dus ook een hapje krijgen.
Wie zijn lidgeld nog niet betaald heeft kan dit alsnog door 25 te storten op rek. nr.748-0224386-31 met in de mededeling vermelding van naam en 'lidgeld 2012'.
Nog dit: op zaterdag 12 mei wordt de Belcantour gereden. 120 km door het Heuvelland. Reserveer die dag alvast in je agenda!
Iedereen veel rijplezier en een veilig zomerseizoen gewenst! Wil er iemand mij de namen van de deelnemers mailen zodat ik het klassement kan maken op de website. Zoals gezegd op de vergadering van vorige week zal de rangschikking wekelijks worden geüpdatet.
Er kan ook op zondag worden gereden; er worden maximum 60 km aangerekend. Je mag er dus meer rijden, maar die tellen enkel voor de.... van de paus.
Geen al te grote opkomst van de Placora's voor de MTB-sluitingsrit. Daar zal het minder goede weer én de souper van de avond tevoren wel voor iets tussen hebben gezeten. Uit betrouwbare bron hebben we vernomen dat het vernieuwde lokaal rond 3u gesloten werd. Wie de deur achter zich heeft toegetrokken is ons niet bekend, maar we vermoeden dat het hier om de usual suspects gaat.
Richard, Geert, Renaud en uw dienaar, geflankeerd door een vijftal gastrijders, trotseerden de stuifregen en de wind. Het duinenparcours lag er voortreffelijk bij. Een opkomende verkoudheid weerhield uw dienaar van al te grootse prestaties. In Lombardsijde nam hij daarom de afslag en sloot zich even voor Middelkerke aan bij Marre en zijn bendje.
Ze maken er tussen Middelkerke en Mariakerke nog een koersje van. Leuk gegeven wanneer kamerlid Beuselinck mij een pint aanbiedt om een gat toe te rijden. Ik wist niet dat dit de manier was om tot een coalitie te komen.
In den As sfeer zoals gewoonlijk als mooie afsluiter van een leuk winterseizoen.
Volgende week starten we dus op de weg. Afspraak om 13u30 aan het lokaal. Uw dienaar zal er niet bij zijn omwille van gymnastiekverplichtingen. Zoals afgesproken op de algemeen vergadering wordt er niet te vlug en niet te ver gereden om iedereen de kans te geven zich in vorm te rijden.
Meer info over ritten en routes vind je op website (volg de link in het kadertje hierboven)
Ondanks het feit dat de het kwik niet boven nul komt staan toch Richard, Renaud, Peter, Christophe, Kapitein Zorro en uw dienaar aan de start, samen met een vijftal gastrijders.
Het parcours ligt er hard bevroren bij waardoor het tempo best hoog ligt. In Middelkerke rijden we binnen door om zo Nys en co geen schaamrood op de kaken te geven.
In Lombardsijde enig tumult wanneer uw dienaar van de sokken wordt gereden door enkele vermetele tegenliggers. Kapitein Zorro ligt er bijna naast, zij het van het lachen ...
Op de terugweg wordt voornamelijk voor de duinen gekozen, om zo de gladde Duinenweg te vermijden. Uw dienaar zet zich in het wiel van Erwin Praline, want zijn jus is zo goed als op.
Bij Linda en Dreten gekomen doet een warme chocomelk wonderen, zeker als die door enkele Hommels wordt gevolgd. We zien hoe Sven Nys de koers verkoopt aan Stybar en verwachten elk moment CB door het beeld te zien flitsen. Niet dus.
Niet vergeten: volgende vrijdag is er onze kampioenenviering. Dames, Kapitein Zorro komt alleen Tot slot nog dit minder leuke bericht: loods Pascal heeft tijdens het skiën zware averij opgelopen. Een gebroken ruggenwervel doet hem het seizoensbegin missen. Veel sterkte Pascal; we verwachten je gauw terug!