Het is al vijf jaar geleden dat onze ploegmakker ons veel te vroeg verliet. Zijn fietsvrienden hebben er een mooie traditie van gemaakt om de tweede zaterdag van oktober een rit te rijden ter nagedachtenis van Georges.
Het weer zat deze keer echt niet mee. Van de voorspelde nazomer kwam niets in huis, integendeel, de miezerige regen deed veeleer aan herfst denken. Hoe dan ook, om twee uur staat een ruime Placora-delegatie aangevuld met heel wat Eastenders-collega's op de afspraak. De koersfiets is blijven op stal staan, iedereen heeft de MTB van de haak gehaald.
We splitsen ons op in twee groepen: eentje die de weg op gaat, een andere die voor de duinen kiest. Uw dienaar kiest voor de tweede.
Het dient gezegd, het duinenparcours ligt er bijzonder vlot berijdbaar bij. Dankzij de regen is het los zand vastgekoekt, nergens moet er voet aan de grond worden gezet.
Steve Flitser heeft het moeilijk, met een valpartij zonder erg tot gevolg. Ligt de oorzaak aan het feit dat hij zijn smartphone niet bij heeft en dus geen foto's kan trekken?
Tweede incident in Westende waar Renaud zijn ketting tussen zijn voorblad trekt. Gelukkig is Steve er om de nodige Ethias Assistance te verlenen.
In Lombardsijde en in Westende zijn er wijzigingen aangebracht aan het parcours. Het is iets technischer geworden, wat de pret alleen maar kan verhogen.
Een kleine twee uur na het vertrek arriveert uw dienaar helemaal uitgeregend terug aan het lokaal. Er wachten evenwel stuutjes met gekapt om op krachten te komen.
We halen nog wat anekdotes op waar Georges een centrale rol in vervulde, waarna moe maar voldaan huiswaarts wordt gekeerd.
Volgende week treedt de winterwerking in. Afspraak om twee uur aan het Duinenkerkje voor wie in de duinen gaat rijden.
|