 |
|
 |
| Vertalen, vertaalbureau, vertalingen, vertaler, literatuur, Ezzulia, forum |
| Vertalen, vertaalbureau, vertalingen, vertaler, literatuur, Ezzulia, forum |
 |
| 04-07-2013 |
Ikigami: The Ultimate Limit, deel 8: Schuld en boete & Het ware gezicht van de eerste liefde |
Naar het schijnt veroorzaakte dit deel al opschudding bij de douane.
Een heel pakket bronmateriaal voor de Nederlandstalige versie van Ikigami met bestemming Kana werd aan de Europese buitengrenzen tegengehouden.
Op mangafora barstten de disucssies los.
Volgens sommigen was er geen enkele reden om Ikigami tegen te houden, want andere manga's durven veel verder te gaan. Het zou louter het werk zijn van een ambtenaar die bij de steekproeven toevallig dat pak koos, en die zich helemaal niet liet leiden door de inhoud.
Volgens anderen was het net omwille van de inhoud: de enige boeken die door de douane worden tegengehouden zijn immers boeken met extreem geweld of pornografische inhoud. En Ikigami 8 zou in die categorie vallen. Doordat het Japans bronmateriaal was, zouden de tekeningen gemakkelijk wantrouwen opwekken bij wie de taal en dus het verhaal niet begreep.
Hoe dan ook: het was alleen maar oponthoud, en de ware reden van de inbeslagname zullen we nooit kennen.
De zending liep wel vertraging op, waardoor Ikigami 7 met een maand vertraging verscheen. Daardoor volgde deel 8 uitzonderlijk snel op deel 7.
Nu hebben we eindelijk de kans om zelf uit te zoeken of het wantrouwen van de douane terecht was. Sommigen blijven bij hun mening: het was toeval. Maar ze geven wel allemaal toe dat het duidelijk 16+ is. -_^
Verschenen in juni 2013 bij uitgeverij Kana.
230 z/w-pagina's, 9,95 euro.
ISBN 978-94-6210-038-1
IKIGAMI by Motorô MASE © 2005 Motorô MASE / Shogakukan Inc.
04-07-2013, 12:40 geschreven door Peter Motte 
|
|
|
|
 |
| 31-05-2013 |
Ikigami: The Ultimate Limit, deel 7: Rouwprentje & De droom die ik probeerde te verwezenlijken |
Eindelijk kunnen we het concreet in handen krijgen: het zevende deel uit de bewogen serie Ikigami van Motoro Mase.
Zoals elk ander deel telt ook dit twee volledige verhalen.
In Rouwprentje is er een conflict tussen een oude fotograaf die aan analoge fotografie wil vasthouden, omdat hij geniet van het ambachtelijke aspect ervan, en een jongere vriend van hem, die wil overschakelen naar de digitale fotografie, omdat hij vreest met analoge fotografie niet meer aan de bak te komen.
In De droom die ik probeerde te verwezenlijken wil een liefhebber van street dance voor zijn overlijden nog eens een laatste keer tonen wat hij in zijn mars heeft.
De verschijningsdatums van de delen 8 tot en met 9 werden al aangekondigd, en we verwachten dat ook deel 10 wel zal verschijnen.
Iedereen houdt zijn hart vast voor de verkoop, want manga deemstert weg in het Nederlands. Dat is sneu, want de lange verhalen bieden voor weinig geld veel leesgenot. Manga is een aparte toevoeging aan het striplandschap, die we niet graag verloren zien gaan.
Verschenen op 8 mei 2013 bij uitgeverij Kana.
240 z/w-pagina's leesplezier voor 9,95 euro.
ISBN 9789462100312
IKIGAMI by Motorô MASE © 2005 Motorô MASE / Shogakukan Inc.
31-05-2013, 10:00 geschreven door Peter Motte 
|
|
|
|
 |
| 20-05-2013 |
Alejandor's Leugen, door Bob van Laerhoven |
Bob van Laerhoven heeft hier een clip over zijn nieuwste boek, Alejandro's Leugen.
Bob gaf het volgende commentaar:
Mag ik u om een kleine gunst verzoeken?
Na de vertalingen van mijn romans De Wraak van Baudelaire en Terug naar Hiroshima worden er nu ook proefvertalingen in het Engels en in het Frans gemaakt van mijn pas verschenen roman Alejandro's leugen.
Van de Nederlandstalige book trailer van de roman op YouTube wordt er
binnenkort ook een Engelse en Franse versie gemaakt.
Met de Engelse versie van deze waarlijk mooie clip, geproduceerd door
fotografe Debby Termonia, wil ik graag meedoen aan een wedstrijd voor
boektrailers van Where Writers Win.
Zo gaat dat tegenwoordig: voor alles heb je een wedstrijd J.
Maar om te kunnen meedingen moet de Nederlandstalige "moederversie" wel op z'n minst 1000 "views" hebben en liefst een aantal commentaren.
Omdat de clip nog maar recent online staat, zijn die 1000 views ver van
binnen.
Mag ik u daarom vragen of u de trailer even wilt bekijken en eventueel een
commentaar eronder wilt zetten? Dat kost u slechts een paar minuten en ik
ben er flink mee geholpen, waarvoor bij voorbaat grote en hondstrouwe dank.
Nu ik toch bezig ben ( en met verlegen afgewend gelaat J), durf ik u ook nog vragen of u deze mail zou willen verder sturen naar vrienden en bekenden die geïnteresseerd zouden kunnen zijn in het bekijken van deze sfeervolle clip en die misschien bereid zijn om eronder een kort commentaarstukje te schrijven.
De teller staat ondertussen op 400.
20-05-2013, 10:40 geschreven door Peter Motte 
|
|
|
|
 |
| 03-05-2013 |
Ikigami tegengehouden door de douane |
Eindelijk schrijf ik je weer omdat er grote dingen gebeurden, en wel door toedoen van de douane.
Toen enkele maanden geleden een pakket bronmateriaal voor de uitgave van de Nederlandse Ikigami in Europa arriveerde, werden sommige ambtenaren wantrouwig en werd de verzending tegengehouden.
De echtgenote van een gepensioneerde douaneambtenaar informeerde bij haar man, en kreeg als antwoord dat als die boeken aan de buitengrenzen van Europa werden tegengehouden, dat alleen door extreem gewelddadige of pornografische inhoud kon zijn.
Stripverhalen zijn natuurlijk boeken die je niet kunt lezen als je... niet kunt lezen. Een beeld zegt misschien meer dan duizend woorden, maar de woorden die de slachtpartij van puur tekst naar tekst met beeld hebben overleefd, zijn cruciaal.
En het overschot was in het Japans.
Het heeft dus wat tijd geduurd voor de douane wist dat het niét om ongepast materiaal ging, en pas daarna werd het pak weer vrijgegeven.
Daardoor verschijnt Ikigami 7 een maand later dan gepland.
De echte boosdoener is volgens mij echter Ikigami 8, en dat verschijnt wel op tijd.
03-05-2013, 11:39 geschreven door Peter Motte 
|
|
|
|
 |
| 26-04-2013 |
Nieuw pakket Doubt 1 - 4 aangekomen! |
Vandaag is mijn kortingspakket Doubt aangekomen, en het ziet er dus zo uit.
30 euro in plaats van 39,80 euro is een prijs waarvoor ik het niet wou laten liggen.
Het aanbod is van de uitgever, het is niet een speciale actie van een of andere winkel.
Met het ISBN moet je het dus in elke goede boekhandel kunnen krijgen.
Vraag naar dit ISBN: 978-94-62100305.
26-04-2013, 09:00 geschreven door Peter Motte 
|
|
|
|
 |
| 11-04-2013 |
Niet twijfelen aan Doubt! |
We worden tegenwoordig overspoeld met aanbiedingen van Kana.
Er is een flinke hap genomen van de prijs van de 4-delige serie "Doubt": de reeks is NU verkrijgbaar voor 30 euro in plaats van 39,80 euro. Elk deel telt 200 p's z/w.
"Doubt" gaat over enkele tieners die opgesloten worden in een huis waar een seriemoordenaar rondwaart. Het is een pure thriller.
Het verhaal zit vol verrassende wendingen.
Het aanbod is van de uitgever, het is niet een speciale actie van een of andere winkel.
Met het ISBN moet je het dus in elke goede boekhandel kunnen krijgen.
Vraag naar dit ISBN: 978-94-62100305.
11-04-2013, 08:32 geschreven door Peter Motte 
|
|
|
|
 |
| 08-06-2012 |
Gratis strips bij de Quick! |
In de categorie willekeurig stripnieuws:
De restaurantketen Quick geeft in juni stripalbums weg bij sommige menu's voor 9- tot 12-jarigen.
Er kan o.a. worden gekozen uit twee Naruto-boekjes.
Een oranje boekje met de hoofdstukken 245 (Naruto keert terug!!) en 246 (Hun groei), en een blauw boekje met de hoofdstukken 247 (Indringers in Suna) en 248 (Het zand slaat terug...).
Het is een ideale gelegenheid om gratis kennis te maken met deze manga.
De hoofdstukken komen uit Naruto 28, en in dat deel begint een nieuw verhaal. Het is dus een uitstekende keuze.
Het is dus niet zo dat je die mangareeksen altijd compleet moet lezen. Je kunt soms zonder problemen ergens middenin beginne. Van Ikigami kun je zelfs elk deel eigenlijk los lezen, en bij Detective Conan is dat ook min of meer het geval, omdat elke aflevering minstens twee volledige verhalen bevat.
Een andere mogelijkheid is de stopcomicstrip Mooie navels.
Opgelet: de actie loopt van 6 juni tot 3 juli. Om in vakantiestemming te komen.
Hier meer info over de datums en de albums.
08-06-2012, 11:29 geschreven door Peter Motte 
|
|
|
|
 |
| 19-03-2012 |
Formula Una! |
Er is een nieuwe blog over formule 1: Formula Una!
19-03-2012, 21:51 geschreven door Peter Motte 
|
|
|
|
 |
| 12-03-2012 |
Een nieuw seizoen, een nieuwe URL |
... Ha ja, want op deze plek hebben we niet veel trek. Daarom stoppen wij en verhuizen we naar Formula Una! Onze belangrijkste berichten worden naar ginder gekopieerd.
12-03-2012, 17:17 geschreven door Peter Motte 
|
|
|
Tags:verhuizing, Formula Una
|
 |
| 29-02-2012 |
Eindelijk "Het boek der spoken" van Jean Ray! |
Eindelijk verkrijgbaar: "Het boek der spoken" van Jean Ray! Of John Flanders. Of Raymond de Kremer. Alla, what's in a name? Die man had meer dan 150 pseudoniemen! Hij was een Gentenaar die soms in het Nederlands en soms in het Frans schreef. "Het boek der spoken" verscheen oorspronkelijk als "Le livre des fantomes", en was nog niet in het Nederlands verkrijgbaar. Dat is nu wel het geval. Het is een merkwaardige collectie spookverhalen in een merkwaardige editie: je krijgt in één deel zowel de Franse als de Nederlandse tekst: de ene kant bevat het Nederlandse boek, en als je het boek omdraait, krijg je de Franse versie. Een "back-to-back" wordt zoiets wel eens genoemd. Wie het uitgeven van deze Nederlandse fantasy-auteur avant la lettre wil steunen, kan exemplaren rechtstreeks bij mij kopen voor 19 euro excl. verzendingskosten. Omdat ik de corrector van de Nederlandse versie was, wil ik er desgevraagd nog mijn handtekening in zetten.
"Het boek der spoken", Jean Ray, 2011, 1947 voor de Franse tekst, originele uitgave beperkt tot 300 exn, 15 x 21 cm, 328 p., D/2011/6358/4, 19,00 euro (excl. verzendingskosten).
29-02-2012, 14:36 geschreven door Peter Motte 
|
|
|
Tags:het boek der spoken, le livre des fantomes, jean ray, john flanders, raymond de kremer
|
 |
|
Eindelijk "Het boek der spoken" van Jean Ray! |
Eindelijk verkrijgbaar: "Het boek der spoken" van Jean Ray!
Of John Flanders.
Of Raymond de Kremer.
Alla, what's in a name?
Die man had meer dan 150 pseudoniemen!
Hij was een Gentenaar die soms in het Nederlands en soms in het Frans schreef.
"Het boek der spoken" verscheen oorspronkelijk als "Le livre des fantomes", en was nog niet in het Nederlands verkrijgbaar.
Dat is nu wel het geval.
Het is een merkwaardige collectie spookverhalen in een merkwaardige editie: je krijgt in één deel zowel de Franse als de Nederlandse tekst: de ene kant bevat het Nederlandse boek, en als je het boek omdraait, krijg je de Franse versie. Een "back-to-back" wordt zoiets wel eens genoemd.
Wie het uitgeven van deze Nederlandse fantasy-auteur avant la lettre wil steunen, kan exemplaren rechtstreeks bij mij kopen voor 19 euro excl. verzendingskosten.
Omdat ik de corrector van de Nederlandse versie was, wil ik er desgevraagd nog mijn handtekening in zetten.
"Het boek der spoken", Jean Ray, 2011, 1947 voor de Franse tekst, originele uitgave beperkt tot 300 exn, 15 x 21 cm, 328 p., D/2011/6358/4, 19,00 euro (excl. verzendingskosten).
29-02-2012, 14:24 geschreven door Peter Motte 
|
|
|
|
 |
| 11-02-2012 |
Bob van Laerhoven verkoopt aandelen in literatuur |
Bob van Laerhoven, die ooit samen met "Grand Prix" Marvano de strip "Solitair" schreef, heeft een nieuwe methode bedacht om de vertalingen van zijn boeken te financieren. Hij kreeg de inval om aandelen te verkopen van zijn boeken om daarmee de vertaler te betalen.
Hij heeft dat momenteel al met twee titels gedaan: "De wraak van
Baudelaire" en "Terug naar Hiroshima", twee romans die we durven
aanbevelen.
In Crowd funding: vele kleintjes maken iets groot(s) op zijn blog zet hij het hele idee erachter uiteen.
De lijst met deelnemers staat er ook, en wie interesse heeft, kan via het web deelnemen.
Bob zegt dat hij het gênant vindt en dat het hem op "schooien" lijkt, maar wij vinden dat het getuigt van inzet en initiatief. De minimuminleg bij Bob van Laerhoven is 10 euro. Veel is dat niet. Als de
sponsoring na negen maanden onvoldoende is om de vertalingen te bekostigen en
er dus geen vertaling komt, krijgen de participanten/sponsors 80 procent van
hun investering terug. Dus riskeer je minimum hoogstens ... 2 euro! Daar kun
je soms niet eens een biertje mee betalen. BTW-plichtigen kunnen vanaf 100 euro op aanvraag een factuur toegestuurd krijgen voor culturele sponsoring. Links voor meer info: Crowd funding: vele kleintjes maken iets groot(s) op Bob van Laerhoven zijn blog lijst met deelnemers via het web deelnemen
11-02-2012, 14:21 geschreven door Peter Motte 
|
|
|
Tags:bob van laerhoven, marvano, De wraak van Baudelaire, Terug naar Hiroshima
|
 |
| 10-02-2012 |
Literaire aandelen |
Je zou het niet verwachten, maar ook van literatuur kun je aandelen kopen.
Bob van Laerhoven kreeg de inval om aandelen te verkopen van zijn boeken om daarmee de vertaler te betalen.
Hij heeft dat momenteel al met twee titels gedaan: "De wraak van Baudelaire" en "Terug naar Hiroshima", twee romans die we durven aanbevelen.
In Crowd funding: vele kleintjes maken iets groot(s) op zijn blog zet hij het hele idee erachter uiteen.
De lijst met deelnemers staat er ook, en wie interesse heeft, kan via het web deelnemen.
Bob zegt dat hij het gênant vindt en dat het hem op "schooien" lijkt, maar wij vinden dat het getuigt van inzet en initiatief.
10-02-2012, 11:38 geschreven door Peter Motte 
|
|
|
|
 |
| 24-01-2012 |
Jérôme d'Ambrosio 3e rijder bij Lotus |
Jérôme weg bij Marussia/Virgin was niet helemaal onverwachts. Wie de F1 een beetje volgde, voelde al tijdens de laatste wedstrijden aan dat zijn plaats bij het team te onduidelijk was om zeker te zijn. Toen Charles Piq met veel sponsorgeld begon te dreigen, werd het zelfs wat genant. Er waren nog andere teams waar rijders opstapten: Barichello weg bij Williams, bijv., wat iedereen in Brazilië eigenlijk ook al zeker was, behalve wie wiskundige zekerheid wou. Langzamerhand raakten de plekjes ingevuld, tot alleen nog het tweede zitje bij HRT overbleef. Maar vandaag kregen we het nieuws dat Jérômze zich liever als derde rijder bij Lotus aansluit, dan bij HRT rond te toeren. De Fransman Romain Grosjean en de voormalige wereldkampioen-dankzij-geruzie-tussen-Alonso-en-Hamilton Räikkönen staan daar een trapje hoger dan hem, maar hij heeft dus wel een relatief zware jongen boven zich. D'Ambrosio rekent Lotus bij de topteams. Dat klinkt mij wat overmoedig in de oren. Waar eindigden ze in 2011 in het constructeurskampioenschap? Juist: 5e met 73 punten. Lotus is een goede middenmotor, dat wel. Opgelet: Lotus van 2012 was Renault in 2011, ook wel Lotus-Renault genoemd. Toen het team nog Renault heette, was d'Ambrosio er in 2010 ook al testrijder. Het lijkt terug naar af, maar dat is het niet. Een team als Lotus biedt doorgroeikansen. Er toerde toen ook een Team Lotus mee. Dat heet nu Caterham. In interviews die d'Ambrosio gedurende de laatste maand aflegde, was wel al te merken dat hij liever testrijder was bij een degelijk team, dan effectief rijder bij een hekkensluiter. Jérôme zal aanwezig zijn bij de lancering van het Lotus F1 Team in Jerez (Spanje) op 6 februari 2012. Iets om naar uit te kijken! En dat ene zitje van HRT, dat blijft voorlopig leeg achter...
24-01-2012, 00:00 geschreven door Peter Motte 
|
|
|
Tags:f1, formule 1, world championship, jérôme d'ambrosio, lotus, renault, hrt, kimi räikkönen , romain grosjean, charles piq, virgin, marussia, barichello, williams, caterham, team lotus, jerez, spanje
|
 |
| 23-01-2012 |
Waar manga? Hier manga! |
Onlangs had ik contact met iemand die nogal in paniek leek.
Ze wou een mangareeks bestellen, maar de verkoper beweerde dat ze uitverkocht was.
Ik heb het direct nagevraagd, en alles was nog verkrijgbaar.
Dus voor wie te maken krijgt met onwillende boekhandelaren, dit lijstje:
Waar vind je manga in Nederland?
Ik heb "isbn 9789086770427" in het zoekvak van bol.com ingevoerd, en kwam hier terecht.
Waar je het ook kunt vinden, is op Archonia.
Er is daar een vakje "Nana manga NL", en daar worden alle titels in het Nederlands vermeld.
Ook op de website van de Slegte wordt Nana vermeld.
Waar vind je manga in België?
Verder heb ik ervaren dat je in België manga op de volgende plaatsen vindt:
- veel reeksen staan bijna volledig in de Fnac, en ook in Boekhandel de Poort in Gent
- bij Standaard Boekhandel is het me tot nu toe altijd gelukt om boekjes te bestellen.
Online:
- Proz.com, maar ze lijken me ook niet alles meer te hebben.
- Fnac heeft ook een onlinewinkel. Ik heb hem niet getest, maar dat levert misschien ook wel wat op.
- De Standaard Boekhandel heeft ook een flinke catalogus online staan, maar ik weet niet of je daar kunt bestellen.
- Voor strips in het algemeen is het volgende onlineadresje erg interessant: Stripweb
De manga van Kana
Info over de manga van Kana vind je hier.
Je moet in de lijst in het venstertje links naar beneden scrollen.
Manga-starterkits
Kana heeft ook starterkits gemaakt: dat is deel 1 samen met deel 2 voor een lagere prijs.
Er zijn in totaal zes starterkits:
Starterkit 1 is die met Detective Conan.
isbn 9789063347574
Starterkit 2 is met InuYasha.
isbn 9789063347581
Starterkit 3 is die met Nana.
isbn 9789063347598
Starterkit 4 is die met Naruto
isbn 9789063347604
Starterkit 5 is die met Shaman King
isbn 9789063347611
Starterkit 6 is die met Yu-Gi-Oh!
isbn 9789063347628
ISBN-controle
Toen ik de ISBN's wou controleren, vond ik deze site waar je van alle isbn's van in België en Nederland uitgegeven boeken kunt vinden van welk boek ze zijn.
Andere adressen
Als iemand nog andere adressen kent, ga je gang, post ze gerust in de commentaren. Het mogen onlinewinkels zijn, maar dat is niet verplicht.
23-01-2012, 21:41 geschreven door Peter Motte 
|
|
|
|
 |
| 08-01-2012 |
FantasyWereld.nl over strips |
Nog eens terug naar het uitgangspunt van deze blog: stripverhalen.
Fantasywereld is een website om een zo compleet mogelijk overzicht te geven van de fantasyuitgaven in Nederland. Naast een uitgebreide boekendatabank en recensies publiceren ze interviews en plaatsen ze gastblogs.
Deze week (van 20 tot 27 december 2011) organiseren ze een stripweek met aandacht voor de fantastistische literatuur in de strip.
Er is onder andere een wedstrijd om stripalbums te winnen,
een gastblog van uw dienaar over doodsbezorgers in manga,
en aandacht voor Red Sonja, strips van Stephen King en George R. R. Martin, fantasy in de graphic novel, fantasy-klassiekers zoals Troy, en nieuwe beloften zoals Doubt en De Smaragdridders.
08-01-2012, 10:58 geschreven door Peter Motte 
|
|
|
Tags:manga, strips, stripverhaal, fantasywereld, shinigami
|
 |
|
 |
Met dank aan wie me helpt om deze blog te onderhouden.
(c) 2026, Peter Motte of van de respectieve auteurs en kunstenaars.
Use by AI not allowed. Use for training purposes of AI not allowed.
De teksten en afbeeldingen op deze blog mogen niet worden gebruikt door AI, ook niet voor trainingsdoeleinden.
Alle teksten en afbeeldingen op deze blog zijn louter bedoeld voor kennisgeving aan menselijke gebruikers.
|
| E-mail mij |
Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.
|
|
|
 |