Alle roldoorbrekende pogingen ten spijt, het blijft de vrouw (80 procent) die kookt. Als de man de schort voorbindt, is dat in het weekend. Zijn kookkunsten zijn dan wel iets uitgebreider en exotischer.
Drie jaar lang De gemiddelde vrouw spendeert drie jaar van haar leven, of 17 dagen per jaar, om 45.990 maaltijden te bereiden. De meesten vinden het niet erg om te koken: ze zien het als een manier om hun gezin toch een gezonde, evenwichtige maaltijd voor te zetten. Opvallend: 20 procent van de vrouwen kookt per maaltijd drie of meer verschillende gerechten.
Dieet en/of vegetariër Meestal is de extra maaltijd voor de man, die het dieet van zijn vrouw niet wil volgen of omdat hij een speciaal dieet moet volgen wegens te hoge cholesterol, maagzweer of diabetes.
Op de tweede plaats komen de tieners in het gezin. Ofwel zijn ze kieskeurig, ofwel zijn ze vegetariër. Tien procent van de gezinnen huisvest één of meerdere vegetariërs.
Groenten verwerken Om hun gezinsleden groenten te doen eten, verwerken veel vrouwen ze in een gerecht. Champignons in spaghettisaus, of broccoli in een curry, worden gemakkelijker naar binnengespeeld dan als ze puur op het bord liggen.
Dat is niet onbelangrijk: verse groenten en fruit zijn nodig om het immuunsysteem op peil te houden. Om de vegetariër tegemoet te komen, verwerk je best zoveel mogelijk vitaminen B en ijzer in een gerecht.hln
Yaya doet vanalles op bevel na het drinken van bier.
Cao beweert dat zijn eend bier drinkt en intelligent is. "Hij doet wat ik vraag, maar hij moet wel bier drinken bij zijn maaltijd."
De Chinees wandelt elke dag met zijn zesjarige makker door de stad Dalian. "Hij verstaat me, hij tuimelt of vliegt op mijn bevel en komt altijd terug. Bij zijn maaltijd wil hij altijd een kommetje bier, anders wil Yaya niet eten", beweert Cao op femalefirst.
Mannen die graag nakomelingen willen, doen er goed aan lange, hete baden en langdurige bubbelbadsessies van het programma te schrappen. Een Amerikaanse studie heeft de link tussen warmte en onvruchtbaarheid bij mannen die al langer vermoed werd, bevestigd. De resultaten werden gepubliceerd in 'The journal of the Brazilian Society of Urology'.
Voor de studie werden mannen die regelmatig baadden gevraagd te stoppen met liggen in warm water. Na drie maand bleek de kwaliteit van het sperma bijna vijf keer beter. De studie bevestigt daarmee een pilootstudie waaruit al naar voren kwam dat de helft van de mannen die minder baden namen, beter sperma kregen. De andere helft bleek te roken, waardoor de resultaten vertekend werden.
Hoewel dit een van de eerste onderzoeken is waar het verband tussen warmte en mannelijke onvruchtbaarheid wordt bevestigd, is het resultaat niet echt verrassend. Van spermacellen is geweten dat ze relatieve koelte waarderen. Dat is ook de reden waarom de teelballen zich buiten het lichaam bevinden. De lichaamstemperatuur (gemiddeld 37°) is al te warm voor de spermacellen. Om die reden wordt ook het dragen van spannende onderbroeken of broeken afgeraden.
Groene groenten en fruit kunnen levens redden. Ze barsten immers van de vitaminen, mineralen en andere voedingsstoffen die jaren aan je leven kunnen toevoegen. Slecht nieuws evenwel: de groentjes die het het meest bitter smaken, bevatten de meeste goede stoffen. Een opsomming:
Broccoli: bevat een stof, I3C, waarvan onderzoekers geloven dat het kapot DNA kan herstellen, waardoor kankercellen bevochten worden. Cruciale kankergenen kunnen worden beïnvloed door de dingen die we eten, zegt expert ter zake Elite Rosen.
Spruitjes: Bevat veel glucosinolate dat long- en maagkanker bestrijdt
Waterkers: De enzymen van waterkers zouden ook beschermen tegen kanker
Erwten: Deze kleine bolletjes zijn goed voor het volledige immuunsysteem door de vitamine C, wat het risico en de ernst van een astma-aandoening zou verminderen.
Avocado: Gekend bij het grote publiek van de dipsaus guacemole, bij wetenschappers voor de hoge gehalten vitamine C en E en vijf andere stoffen die de lever beschermen.
Voedselkilometers Bedenk echter dat deze groeten aan kracht inboeten naarmate ze meer afstand hebben afgelegd om uiteindelijk bij u thuis te belanden. Deze voedselkilometers spelen wel degelijk een rol. Vitamine C is het grootste slachtoffer: meer dan 24 uur na het oogsten van vitamine C-rijke groenten is 90 procent al verdwenen. Waterkers een bom van gezondheid - waterkerssoep
volgende update over de gezonde voeding (voedingsdriehoek op maat)
De Britse oerpopster Tom "Sex Bom" Jones heeft in alle stilte zijn gouden bruiloft gevierd. De 66-jarige Jones en zijn even oude vrouw Linda vierden hun vijftigste huwelijksverjaardag in hun villa in Los Angeles.
Sir Tom, die voor de burgerlijke stand Thomas Woodward heet, trouwde op zestienjarige leeftijd, toen Linda hoogzwanger was. Een maand nadien kwam hun enige zoon ter wereld. Jones kende een hele reeks affaires, maar keerde steeds naar zijn echtgenote terug.
Onlangs zei hij in een interview: "Ik wil mijn vrouw niet verlaten". Opmerkelijk: Linda Trenchard woont al jaren geen concerten meer bij van haar man. Ze zou ermee zijn gestopt toen het blijkbaar de norm werd dat vrouwelijke fans ondergoed op het podium keilen. belga hln
Van 3 tot en met 11 maart loopt de jaarlijkse "week van de vrijwilliger". Die vele duizenden mensen, die zich belangeloos inzetten voor hun medemensen, worden dan zelf eens verwend. Voor de inzet en steeds te kunnen rekenen op de vrijwillige medewerking.
Wat kan je betekenen als vrijwilliger? je bent sociaal meevoelend en je kan je gedurende enkele uren per week of per 2 weken vrijmaken. Als je alle aandacht en belangstelling kan geven waar nood aan is, Je helpt waar je kan.
Voor de zestigste editie van Kuurne-Brussel-Kuurne gaat de trofee Ambroos naar Tom Boonen.
De finale: Steegmans trekt perfect aan voor Boonen en de Balenaar maakt het overtuigend af. Sieberg tweede, Iljo Keisse derde. Chavanel komt als vierde over de streep, Steegmans nog als vijfde. Ook Amorison staat in de toptien. Nesten schenkt winnaar een 'mini-Ambroos'
Traditioneel krijgt de winnaar van Kuurne-Brussel-Kuurne een pluchen ezeltje cadeau op het podium. Kuurne wordt immers de 'ezelsgemeente' genoemd. Voor deze jubileumeditie heeft kunstenaar Nesten echter een versie uit klei gemaakt, Het diertje kreeg de naam 'Ambroos' mee. De grotere versie van de ezel is de mascotte van mijn blog.
Welgeteld twee dagen heeft de tandem Steegmans-Boonen nodig gehad om zich in het nieuwe seizoen op Belgische bodem te bewijzen. Als de ideale locomotief trok Steegmans de massaspurt in Kuurne-Brussel-Kuurne aan en met veel machtsvertoon maakte Boonen het als de ware tornado af. Na een derde plaats in de Omloop Het Volk en winst vandaag hebben Boonen en Quick.Step er meteen een erg leuk openingsweekend opzitten. De blauwbloezen zetten alles op een massaspurt toen bleek dat Rosseler, mee in een kopgroep van negen met daarbij vijf Belgen, geen winstkansen meer had. Dat was pech voor de Nederlander Matthé Pronk maar vooral voor een sterke én slimme Preben Van Hecke. Het duo strandde op twee kilometers van de finish, waarna de slokoppen van Quick.Step het heft in handen namen. Einde Kuurne-Brussel-Kuurne.
Vandaag Zondag 4 maart 2007 Wielerhoogdag Jubileumeditie voor de zestigste keer Kuurne-Brussel-Kuurne
Traditioneel krijgt de winnaar van Kuurne-Brussel-Kuurne een pluchen ezeltje cadeau op het podium. Kuurne wordt immers de 'ezelsgemeente' genoemd. winnaar verleden jaar
"De weergoden zijn goedgezind in mijn Kuurne" Sfeerbeelden start Kuurne- Brussel- Kuurne 2007 klik in het beeld
Lingerieontwerpster Murielle Scherre wordt de ambassadrice van frisdrank Gini. De fabrikant en de ontwerpster sloegen de handen in elkaar voor de nieuwe campagne Do You Dare? Volgens Scherre is Gini de meest sexy frisdrank en daarvoor poseert ze graag als Eva uitdagend op de flesjes. Adam is ook van de partij, want de hele campagne draait om verleiden.
Verleidingstips Van maart tot mei zijn Adam en Eva op twee limited-edition-flesjes te bewonderen. De flesjes en posters worden verkocht in bepaalde horecazaken of kunnen gewonnen worden door op de Giniblog te vertellen hoe de verleidingskunst werkt. Wie zijn tips liever niet deelt, kan nog altijd een 4-pack Gini in huis halen, dan wordt het collectors item gratis meegegeven.
Ontwerpen Murielle Scherre is met haar lingeriemerk 'La fille dO' één van Belgiës meest opkomende en spraakmakende ontwerpsters. Achter haar ontwerpen schuilt ook de boodschap om met veel lef en humor te willen verleiden. Murielle is dan ook erg trots dat zij door Gini als ambassadrice werd gekozen om samen een campagne te voeren waarin beiden dezelfde waarden en boodschappen kunnen communiceren. Do you dare? vertaalt perfect dat als je iets wil bekomen, je moet durven om ervoor te gaan", aldus de ontwerpster. Meer info op gini
Het Provinciaal Instituut St. Godelieve gaat, als eerste school in Vlaanderen, tijdens de lessen verzorging werken met een realcare babypop. De pop, ook wel chip-baby, simuleert het levensritme van een baby en maakt ook echte babygeluiden. Zo huilt de pop als hij een schone luier of een flesje nodig heeft. Een apparaat rond de pols van de "pleegouder" registreert hoe goed de baby verzorgd wordt.
De pop, die de naam Jacob meekreeg, zal de leerlingen voornamelijk helpen om de zorg en de verzorgingstechnieken, die ze tijdens hun opleiding verzorging verwerven, in te oefenen en toe te passen in de realiteit.
Seksuele voorlichting Daarnaast wordt de pop ook tijdens de lessen seksuele voorlichting ingeschakeld. De realcare babypop laat jongeren ervaren hoe moeilijk het is om voor een baby te zorgen en wat de gevolgen zijn van het hebben van een baby. Zo zal de chip-baby enkele dagen of zelfs een weekend logeren bij de leerlingen. De leerkracht programmeert dan het gedrag van de baby.
De chip-baby kan net zo wispelturig zijn als een gewone baby. Soms is het een echte huilbaby en zal de poppenmoeder of -vader de halve nacht wakker liggen. Een apparaatje rond de pols van de leerlingen registreert hun gedrag van minuut tot minuut. Zo kunnen de verzorgingsscores later besproken worden in de klas. belga hln
Soms ben je niet gelukkig en ben je niet tevreden met jezelf. Meestal gaat dat gevoel vanzelf wel over. Stemmingswisselingen (depressie)
Je hebt er moeite mee dat anderen je graag zien. Je hebt geen energie meer, slaapt slecht, je hebt nachtmerries, altijd bang, bang om niet goed te doen, over wat anderen van je denken. Je denkt dat het nooit meer zal over gaan.
Praten helpt om je weer beter te voelen, neem iemand in je omgeving bij wie je je goed voelt, het zal goed aanvoelen te weten dat je er niet alleen voor staat.
Soms voel je je zo slecht. Je ziet geen oplossing voor je problemen. Misschien durf je wel eens naar slechte probleemoplossers te grijpen zoals alcohol, drugs, zelfverwonding of extreem eetgedrag. Deze oplossers zorgen ervoor dat je je eventjes beter voelt, maar jammer genoeg helpen ze het probleem niet op te lossen. Op termijn kunnen deze slechte probleemoplossers zelf zeer schadelijk zijn.
Liefdesverdriet kan heel gevaarlijk zijn.Piekeren, slapeloosheid en het gebrek aan eetlust kunnen het lichaam extreem uitputten en moedeloosheid en gevoelens van minderwaardigheid kunnen leiden tot depressie, obsessies of andere psychisch ongezonde toestand. Dat schrijft het medisch vakblad BodyTalk, dat verwijst naar een boek van de Londense arts Frank Tallis die hiermee artsen alerter wil maken voor gezondheidsrisico's van een patiënt met liefdesverdriet. Volgens het tijdschrift verrast een afgebroken verliefdheid de hersenen met een heuse afkick. Verliefdheid gaat immers gepaard met een wervelwind van gestimuleerde stoffen in de hersenen.
Wraakzucht Zo is er bijvoorbeeld dopamine dat voor passie en euforie zorgt en verslavend werkt omdat ons lichaam steeds meer nodig heeft om hetzelfde effect geven. Deze stoffen kunnen zorgen voor verschillende emotionele uitwerkingen. Bij een liefdesbreuk zien we immers dat passie plots kan ombuigen naar woede, verdriet en wraakzucht.
Openhartigheid Na een verbroken verliefdheid sluiten velen zich bovendien af, willen alleen zijn en hebben een tijdlang een rothumeur. Verwijzend naar een boek van de Nederlander Roel Van Duijn wijst BodyTalk er echter op dat openhartigheid helpt en openlijk over pijn en verdriet praten vruchtbaarder is. Van Duijn zelf werd jaren geleden geveld door hevig liefdesverdriet en is er naar eigen zeggen enkel bovenop gekomen door te schrijven en te praten met anderen. belga/hln
De tuinkriebels komen op in maart. Wanneer de zon opsteekt kunnen we beginnen aan de voorbereidingen, die zijn nodig om de ganse zomer te kunnen genieten van de tuin met al zijn pracht en praal
1. bemesten van de tuin. 2. De heesters die in de zomer of de herfst zullen bloeien mogen we nu nog snoeien. 3. Hakken en wieden Het onkruid begint terug goed te groeien. Verwijder het wanneer je kan en laat het niet groeien tot het zich uitzaait. 4. Vaste planten vermeerderen door scheuren of delen. 5. Bloembollen van verschillende zomerbloeiende planten mogen nu al de grond in. 6. Het gras begint boven de 6°C terug te groeien. Het maaien kan vanaf half maart weer beginnen. Een tuin met een pas afgereden gazon ziet er onmiddellijk voor de helft mooier uit. 7. Rozen snoeien. 8. Tot slot in de moestuin: Start pas met het planten van groenten als de grond voldoende is opgewarmd. Buiten planten van de jonge afgeharde groenteplanten zoals bloemkolen en slasoorten.
Zondag zestigste editie Kuurne-Brussel-Kuurne Ook voor hun jubileumeditie blijven de organisatoren van Kuurne-Brussel-Kuurne vasthouden aan het vertrouwelijke parcours. Zondag leggen de renners 193 kilometer af in de zestigste editie van Kuurne-Brussel-Kuurne. Daarin zitten acht hellingen en twee plaatselijke ronden op en rond Kuurne van zowat elf kilometer verweven. De eerste bult is de Edelare na goed 29 km wedstrijd. Met de beklimming van La Houppe vat men de echte bergzone aan met als scherprechter de Oude Kwaremont na 111 km, waar de koers meestal 'openbreekt'.
Beklimmingen Daarna volgen nog drie beklimmingen. Na de Nokereberg, aan km 147, gaat het vlak naar Kuurne, waar op en rond de Brugsesteenweg nog twee plaatselijke ronden dienen afgehaspeld te worden. Vorig jaar ging de eindzege naar Nick Nuyens. Hij haalde het toen afgescheiden van Leif Hoste en zijn ploegmaat Tom Boonen. Deze drie rijden dit seizoen elk voor een ander team en vormen ook nu weer, samen met nog een pak anderen, het favorietenkransje voor de eindzege in de West-Vlaamse gemeente.
'Ezelskoers' Kuurne-Brussel-Kuurne wordt wel eens minachtend de herkansing van de Omloop Het Volk genoemd. De laatste jaren is deze 'ezelskoers' wel voor velen een doel op zich geworden. Feit is dat wie zaterdag pech kent, voortijdig de remmen kan dichtknijpen en dan een gooi kan doen naar de zege in Kuurne om zo alsnog zijn openingsweekend ietwat glans te geven. Traditioneel krijgt de winnaar van Kuurne-Brussel-Kuurne een pluchen ezeltje cadeau op het podium. Kuurne wordt immers de 'ezelsgemeente' genoemd. belga
Zomerslippers worden deze zomer wel hoogst origineel. Fabrikant Reef heeft alvast twee aparte modellen klaar: slippers met een ingebouwde cargoruimte of drankreservoir.
Geldbeugel Handtassen op het strand zijn niet meer nodig. De Stash-slippers zijn ontworpen voor strandgangers met gebrek aan opbergruimte in hun schaarse zomerkledij. In de schoen is immers wat plaats voorzien voor een bankkaart, een beetje geld of een sleutel. Via een velcrostrip blijft het schuifje mooi zitten.
Tapkast Een goed product vertrekt steeds vanuit een behoefte in de markt, redeneren ze bij Reef. De Dram zou heel wat jongeren kunnen behagen. Wie graag een stapje in de wereld zet en eens van een whisky-cola nipt, weet dat je daarvoor soms diep in de buidel moet tasten. De zool van de Dram bevat een reservoir waar je een flinke scheut van je favoriete drankje in kan bewaren om mee op stap te nemen. Een draaistop sluit het geheel mooi af tot op het moment dat de dorst toeslaat.
De teenslipper is gemaakt van kunstleer en is waterbestendig. Een trechtertje om het reservoir te vullen, wordt bijgeleverd. Verder is er nog een kleine kroonkurkentrekker die door de surfers zelfs gebruikt kan worden als schroevendraaier.hln Meer info op de site reefdealers
Een ondervraging bij duizend kinderen in Groot-Brittannië toont aan dat het slecht gesteld is met de algemene voedselkennis van de jeugd. Hoewel de kennis wel toeneemt met het ouder worden, blijft er een groot gat in de kennis over de voeding, besluiten de onderzoekers.
Eén op tien achtjarigen weet niet dat kotelet van een varken afkomstig is, terwijl drie procent van de stadskinderen wist niet dat een hamburger van de koe afkomstig (tegenover 8 procent van de plattelandskinderen). Een op tien kinderen uit de stad weet van wat yoghurt gemaakt is. Maar het dieptepunt is dat twee procent van de ondervraagde kinderen denk dat koeien eieren leggen en dat spek van een schaap of koe komt.
Om de boeren en zuivelhandelaren gerust te stellen: alle kinderen weten wel dat melk van de koe afkomstig is. hln
Vanaf vandaag geldt de nieuwe regeling in verband met voorrang van rechts. Kijk nu maar uit voor de eeuwige twijfelaars die stoppen-aanzetten, stoppen-aanzetten. Ik vrees voor nog meer verwarring dan vroeger.MV
Het Europees Centrum voor de Consument en de Federale Overheidsdient (FOD) Economie starten met een campagne die jonge consumenten moet waarschuwen voor de valkuilen van het internet. De actie loopt onder het motto 'Het klikt niet altijd' en wil jongeren vooral behoeden voor aankopen op veilingsites, aankopen van sms-diensten en mogelijkheden om snel geld te verdienen via illegale piramideverkoop. Ze wil ook wijzen op hun rechten en plichten als consument.
De actie loopt tijdens de maand maart en mikt op jongeren omdat ze de afgelopen jaren zijn uitgegroeid tot een volwaardige en belangrijke groep consumenten. Ze springen bovendien vlot om met internet en mobiele telefonie, wat al even vlot consumeren mogelijk maakt. Koop en aankoop hullen zich echter vaak in een virtuele mist en zetten de deur open voor bedrog en oplichting. De campagne wil jongeren daar beter tegen wapenen.belga-hln Ook op hun website kan je terecht voor een vragenlijst. Die test de kennis van de jonge consument over zijn rechten en plichten bij online aankopen.
Eind 2004 lanceerde de Provincie West-Vlaanderen, in samenwerking met alle West-Vlaamse intergemeentelijke samenwerkingsverbanden voor afvalinzameling en -verwerking, de campagne "Laat geen sporen na. Reken af met zwerfvuil". In het kader van deze campagne werd op vrijdag 18 en op zaterdag 19 maart 2005 over gans West-Vlaanderen een grootschalige zwerfvuilopruimactie georganiseerd.
Omwille van het grote succes van deze actie en de grote interesse van heel wat scholen en verenigingen, organiseren de Provincie West-Vlaanderen en de West-Vlaamse afvalintercommunales opnieuw een opruimactie,
Gedurende deze maand zullen de afvalintercommunales de nodige diensten en middelen (prikstokken, zakken, rolcontainers, verzekering voor de deelnemers enzovoort) ter beschikking stellen van scholen, verenigingen en gemeenten die een opruimactie wensen te organiseren. De Provincie West-Vlaanderen voorziet daarnaast het nodige communicatiemateriaal (aankondigingaffiches, affiches over zwerfvuil, panelen voor pas opgeruimde zones enzovoort) dat door de intercommunales zal verdeeld worden .Milieuzorg
Na een borstamputatie blijven nog steeds heel veel vrouwen zitten met allerlei vragen over borstreconstructie en andere chirurgische gelijkheden. Dr. P Blondeel hoofd van de dienst Plastische en Reconstructieve heelkunde aan de UZGent en pionier van een aantal moderne chirurgische technieken in borstchirurgie, bundelde samen met zijn partner en collega dr.Karlier van de Sijpe zijn ervaringen en en kennis omtrent borstaandoeningen in "Mijn borst" dit boek is een tegengewicht voor allerlei reportages in de media (lees: Beautiful en gelijkaardige sensatieprogramma's) waarin plastische chirurgie al te simplistisch wordt voorgesteld.
In Mijn Borst wordt op een neutrale, objectieve manier de huidige kennis over borstaandoeningen uiteengezet. Je vindt hier een overzicht van de plastisch chirurgische mogelijkheden voor de behandeling van goed en kwaadaardige aandoeningen, reconstructie en esthetische ingrepen (niet enkel borstverkleining maar ook borstvergroting en de correctiemogelijkheden van hangborsten enz.). Mijn Borst is een handige gids voor vrouwen die een borstprobleem hebben, maar hiervoor om één of andeere reden hun arts niet willen consulteren. Het boek bevat tal van getuigenissen en foto's van 'te verwachten' resultaten.
Prof Dr. Phillip Blondeel en Karlien Van de Sijpe, Mijn Borst. Alles over borstchirurgie. Standaard Uitgeverij Nu in de boekhandel. Lees ook: Laat naar je borsten kijken