Verslag rit zaterdag 22 oktober 2011: Gemmenichxml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
Koud ( vriestemperaturen ), maar ook zonnig weer zorgde ervoor dat het vanmorgen drummen was aan t bushokje. De bestemming zou worden afgesproken in functie van het weer, stond op de blog. Ik hoorde Epen en Gemmenich vallen, dus werden die twee aan elkaar gekoppeld. In afbouwen hebben ze bij de 3x20 duidelijk geen zin. Als t weer slechter wordt zullen we wel vanzelf afbouwen.



Dik ingepakt vertrokken we onder kopwerk van Valère Ph en Peter over Schoonbeek en Eik naar Zutendaal. Opgrimbie, Kotem, langs de E314 ( oppassend voor de tegenliggers ), de grens over.
We rijden deze keer niet de kasseien-maasberg af, eerlijk gezegd ben ik daar niet kwaad om. Elsloo, Beek. Valère leidt ons kris kras overal door. Geverik, Schimmert, Arensgenhout, steeds in klimmende lijn. Dalen naar de A79 om weer verder te klimmen. Achter me hoor ik roepen denk aan het gemiddelde , maar ik grap ik ben vandaag het gemiddelde , Valère laat zich niet vangen en blijft op een doenbaar tempo de kop trekken. We laten Valkenburg rechts liggen, passeren stoeterij Ravensbos en zetten onze tocht richting Gemmenich voort.
Genietend van de mooie vergezichten rijden we door Strucht, Etenaken waar de Keutenberg netjes blijft liggen. De zon is intussen ook goed doorgebroken, maar door de tegenwind blijft het toch wat aan de frisse kant.
Iets bekender klinkend in de oren, al was het maar door de Amstel Gold Race: Partij, Mechelen, Vijlen. In de verte zien we de toren van Vaals liggen. Verder klimmend naar Gemmenich waar papa en ik de groep moeten lossen, maar we weten dat we bijna aan de koffie zijn, geen erg dus. Na 70 kms mocht dat ook wel.
Yvan en Marcel, beide jarig, trakteren op taart. Proficiat mannen ! Tafels worden tegen elkaar geschoven om onze grote groep samen te kunnen zetten. Koffie, een gezellige babbel in een toffe sfeer. Valère Ph wordt herkend door een wielertoerist die jaren geleden op dezelfde vakantie-plek vertoefde: geen haar veranderd dus !




Van al dat klimmen had ik het toch wat warm gekregen, en warmte daar kan ik niet zo goed tegen: de beanie wordt ingewisseld tegen een tot muts geplooid bufke. Het onderlijf met lange mouwen gaat uit. Even bibberen bij vertrek, zeker in het bergaf rijden. Maar na de klim van Plombières naar Hombourg hoor ik daar niemand nog over klagen. Peter wordt aan de kop afgelost door Quinten, zodat Peter de kans krijgt wat mooie plaatjes te schieten.
Aubel, en dan, heerlijk, de wind in de rug, de zon in t gezicht, in dalende lijn: Saint Jean Sart, Mortroux, Dalhem. De achterkant van de Richelle op, waar we in de afdaling welliefst vier lijkenwagens onder politiebegeleiding tegemoet komen. Het doet me nog maar eens beseffen dat ik NU moet genieten, niet morgen. En genieten doe ik, met vrienden op pad, de neus in de wind, wat moet een mens meer ?






Haccourt, Heur-le-Romain, een stuk van de Hautain. Bassenge, langs de grot van Petit-lourdes omhoog, richting Val-Meer. http://www.youtube.com/watch?v=k9ia1RE6VYM
Aan de lichten in Herderen schuift Leon naar rechts, hier springt ie gewoontegetrouw het voetpad op, gevolgd door Valère B. Een mens zou voor minder: die stomme stukken blauwe steen, ik wen er maar niet aan. Maar ik weet ook dat dit het laatste stukje echt bergop zal zijn
de stal nadert.
Grote Spouwen, Martenslinde, Bilzen, Schoonbeek, waar de cirkel rond is.
In t Paenhuys, waar we door Jan getrakteerd op suikerwafels, wordt nagekaart over de mooie rit, merci Valère ! Eigenlijk zouden we best wel eens meer aan die kanten mogen rijden.
Edgard B, herstellende van zn valpartij, en David, in zn tweede week rust, komen ons nog even vergezellen.
Ook een dikke merci aan de kopmannen, de man van Sporza en iedereen die mee geweest is. Het is fantastisch om in zulke temperaturen toch 14 mensen aan de start te zien !
Gereden door: Valère Ph, Quinten, Peter, Jos P, Jos B, Omer, Yvan, Marcel, Leon, Martin, Didi, Stephane, Valère B, Vanessa
Ritgegevens: 139 kms, 28,1 gemidd, 1119 hms
Link naar de rit: http://connect.garmin.com/activity/123401112



|