Bij dit droge en toch wel vrij mooi herfstweer stonden we met welgeteld 15 man en 1 vrouw aan het 3x20-buskotje voor een tripke naar (voor de verandering) Gemmenich.
Deze locatie is eigenlijk perfect voor een 3x20-ritje, want het is zo zwaar te maken als men zelf wilt.Op de koop toe, is de vlaai en de koffie er goed en niet te duur.
Wat moet men dan nog meer hebben? Gezelschap en Kms in de benen samen met fietsmaten (en matinnen) van 3x20.
We gingen van start met David en een krak van wel 70 jaar aan kop Leon.Deze laatste loodste ons naar Vroenhoven via wegen die we normaal niet snel nemen.Te Vroenhoven ging het dan gelijk meestal langs het kanaal op naar Lixhe om daar het water over te steken richting Voerenland.Van Moelingen, s Gravensvoeren naar St-Martens-Voeren.
Hierna werden we op een extraatje getrakteerd.Jawel, De Planck werd onze oud ijzer of karton geschoven.
Tijdens het trappen naar Teuven zei ik nog tegen Leon dat hij s morgens n ferm cartouche had afgeschoten en ik had het nog maar net gezegd en pardoes hij had er n ander nodig. Nu voor zijn achterband.
Valère Ph. fikste dit met nog wat vochtige handen in een wip en we zaten weer op de fiets voor dat we t wisten. Zo toerden we dan verder via Sippenaeken tot in Gemmenich waar er vandaag (jawel) 4 vlaaien moesten besteld worden met al dat volk.Gelukkig was de rijstvlaai nog niet uitverkocht.Twee bakkies Troost en we konden terug huiswaarts keren, want ik moest voor Het Donker thuis zijn van La Mama. Uiteraard had ik vandaag mijn voorzorgen genomen door lampjes mee te nemen als mijn Duvelkes te goed zouden smaken in t Paenhuys.
Een voorzorgsmaatregel is nooit niet slechter hé.
Hijs de zeilen met Quinten & Flor aan kop,
Anders schoot er misschien nog wel een band kapot
Via Aubel, Val-Dieu naar Dalhem
Anders kreeg je op de Richelle nog een snottebel
Het uur van Romain was nog maar net geslagen
Of Petit-Lourdes wilden ons behagen
Val-Meer, Herderen, Grote en KleineSpouwen
We zullen het ons niet berouwen.
Dan via de wegen van Bilzen en Schoonbeek
en voor we het wisten, zaten we int Paenhuys van Djopenbeek
Hier werd nog wat nagekaart over het toch weer mooie ritje met een natje en een hapje van onze Jan.Mercikes.Niet enkel aan Jan, maar aan iedereen die is meegeweest.Het was weer fijn om al trappend in Gemmenich geweest te zijn.
Van de partij: Sabine as First en only lady and off course 15 gentelmans: Omer, Edgard, Valére B., Valère Ph., Leon, Roger, Yvan, Marcel, Flor, Stephane, Quinten, Frans, David,Marc & Didi
Ikzelf moest werken en kreeg van Flor een verslag binnen over de rit, waarvoor ne dikke merci !
Weer een vreemd gezicht aan het bushokje: met liefst 14 stonden we aan de start.
De mensen keken raar zoveel renners die op 2 november nog gaan fietsen. Onze Spanjaard Roger was ook terug van de partij, mooi gebruind!!! We vertrokken met Peter en Quinten op kop richting Hannut,het was een beetje frisjes bij het vertrek maar na enkele kilometers kregen we het een beetje warm,we reden via Guigoven, Borgloon,Vechmaal,Otrage en dan werden de bordjes van de Bles 'Dor gevolgd.
Het tweede bord reed Peter al verkeerd,bijna met zekerheid heeft hij gisteren weer aan de Duvel gezeten, maar het is hem vergeven een jongen die zo zijn best doet. Peter en Quinten hadden een stevige wind op kop maar afgeven staat niet in hun woordenboek.
En zo ging het verder via de Bles'Dor tot Hannutwaar onze Leon ging vla halen. Met koffie en choco ging die smakelijk naar binnen.
Dan werd de terugweg aangevat met Omer en Flor op kop die het beulenwerk van Peter en Quinten overnamen. Leon maakte er nog een plaatselijke ronde van en toen we terug op de juiste weg waren ging het via Avennes, Geer, Lens, St-Remy en onderweg werd er genoten van de prachtige herfstkleuren en ging het verder langs Jeuk, Boekhout, Engelmanshoven en hier verliet Martin ons richting thuis.
Dan Hoepertingen,Wellen en Diepenbeek aan het Klein Cafeke reed Stefan naar huis en aan de Nanofstraat reed ook Quinten naar huis die moest zijn gras nog afrijden.
Onze Jos B heeft de rit volledig uitgereden proficiat Jos je hebt klasse te koop.
Het record van Peter en Quinten 52,5 km werd door Omer en Flor verbeterd en zij reden 56,5 km met een beetje rug wind, eerlijk is eerlijk.
In Den Alver aangekomen werd het nodige vocht besteld wat uiteraard goed in de smaak viel. Er speelde hoem papa muziek en onze Marcel voelde zich super. Nog even de fantastische groepsgeest onderstrepen waar de opkomst een bewijs van is.
Reden mee: Omer, Jos B,Edgard,Valere B,Roger,Leon,Yvan,Marcel,Flor,Peter,Martin,Stefan,Quinten en Franske.