This blog may not be used by others than myself. So if you try to put in some advertisement for goods, pills of other stuff on this blog, by using the reactingbutton or otherwise, your writings will be rejected and removed by the bloghost.
Beoordeel dit blog
04-01-2014
breien
Vandaag een paar gezellige muziekjes om te spelen tijdens het breien:
Truus Koopmans - Een recht en een averecht
Bill Oddie - The Knitting Song
Nashville Bandwagon - Pardon Me I Didn't Knit That for You
Vandaag breien we verder aan de opgezette steken van gisteren. Net als schrijven gebruikt men voor breien ook pennen.
Verder kun je recht, averecht, rond- en zelfs wild breien!
Je kunt in je eentje breien.....
....maar er zijn ook mensen die in clubverband breien voor de gezelligheid:
Anderen breien met regelmaat een "bruine trui"
Het is een leuke hobby voor de liefhebber, dus:
Daarom voor de leek een instructievideo:
En voor de gevorderde breiers onder ons een patroon voor een warme onderpantalon.....
Wie een beetje doorbreidt kan vannavond nog achter de gebreide broek kruipen!
Benodigd materiaal: dunne witte breiwol; 2 houten breinaalden; 1,75 m katoenen band (5 cm breed); 1,50 m smal lint; een haaknaald passend bij de breiwol; 1 knoop
Gebruikte steken:
Grof boordpatroon: 3 r., 3 av., terugg. zoals de steken zich voordoen.
Boordpatroon: 2 r., 2 av., terugg. zoals de steken zich voordoen.
Ribbels: alle naalden recht.
Werkwijze: De broek wordt in 2 delen (een linker en een rechter helft) op 2 nldn. gebreid.
Broek: (2 gelijke delen breien): met wit opzetten: 120 st. en grof boordpatroon breien. Na 20 toeren in ribbels verder breien. Als 34 ribbels gebreid zijn 16x bij elke 5e ribbel 2 st. mind. (119 ribbels). Over de rest. 86 st. 19 toeren boordpatroon breien. Afkanten.
Afwerking: Broekspijpen tot 28 cm. hoogte sluiten, middenvoornaad tot het grove boordpatroon sluiten, achternaad sluiten.
Aan de bovenkant van de broek het breiwerk met vasten omhaken en voor de stevigheid de bovenrand, van voren glad en van achteren gerimpeld tussen een dubbele katoenen band zetten, deze band heeft de gewenste taillewijdte. De broekband wordt met een knoop en knoopsgat gesloten.
De pijpen met een aangehaakt kantje afwerken: 1e toer: het breiwerk met st. omhaken (een aantal deelbaar door 4), toer sluiten met h.v. in 1e st. 2e toer: * 5 l., 3 st. oversl., 1 v. in het volg. st., vanaf * herh., toer sluiten met h.v. in 1e beginl. 3e toer: 1 h.v. op elk van de volg. 3 l., * 2 l., 1 picot (= 4 l., 1 v. in 1e picotl.), 2 l., 1 v. om het volg. boogje. Vanaf * steeds herh. toer sluiten met h.v. in beginh.v.
Om de pijp meer aan het been te laten sluiten een lintje door de stokjestoer rijgen, het lint een beetje aantrekken en met een strikje sluiten.
Mocht iemand dit breiwerk gaan doen, dan zou ik t.z.t. graag een foto van het resultaat zien. Mét de draagster erin uiteraard.
Misschien is het een idee om de pijpjes wat langer te breien, dan hebben we meteen een legging!
Het resultaat zou er ongeveer zo uit moeten zien:
En met wat aanpassingen is er voor de heren dit modelletje van te maken:
Ik zou zeggen: Voor vandaag brei ik er een eind aan...
In verband met tijdgebrek, heb ik niet op alle reguliere blogs kunnen lezen en hierop reageren. Wie mij gemist heeft: excuus hiervoor, zodra ik tijd heb maak ik het goed, okay?
liefs en groetjes van de Boerin.
Nog twee dagen en we verlaten 2013.... In 2014 kunnen we dan uithuilen en opnieuw beginnen.Wij gaan de laatste dagen lachend het oude jaar uit!
Een man die graag vuurwerk afsteekt gaat naar een afgelegen stuk bos en begint daar astronauten en kanonslagen af te steken,op een gegeven moment word de man op de schouder getikt en ziet een beer staan, de beer zegt: "Hee, maat je houdt me wakker van mijn winterslaap!" Waarna de beer de man keihard van achteren neemt. De man komt bij en denkt: wat is me nou overkomen... Ik zal die beer krijgen dus de man gaat naar België en koopt daar een aantal pakken met nitraten en ander hard knalspul en gaat weer terug naar het stukje bos en begint driftig te stoken, waarna hij weer op de schouder getikt word en wederom de beer ziet staan, die hem opnieuw loeihard van achteren neemt. Als de man weer is bijgekomen denkt en nu is het afgelopen met die klotebeer! De
man gaat naar Polen om shells en ander zeer serieus proffesioneel vuurwerk te halen en denkt zo van de beer af te komen, weer gaat de man helemaal los met zijn vuurwerkbommen en denkt: zo, van die beer heb ik geen last meer. De man wordt echter weer op zijn schouder getikt en ziet weer die beer staan waarop de beer zegt: "Zeg nu eens eerlijk jij komt hier helemaal niet om vuurwerk af te steken hé."
Vandaag voor de verandering niet het kerstverhaal zoals het in de Bijbel verteld wordt, geen stripverhaal of filmpje waarin de geboorte van Jezus wordt aangekondigd.
Vandaag een impressie van de manier waarop men tegenwoordig het Woord van de Geboorte van Jezus Christus zou verkondigen: Via Twitter, Facebook, Whats-ap, Google enz..... Kortom een modern kerstverhaal!
En dan Kerstmuziek......
Volgens de traditie van deze blog op eerste kerstdag de traditionele kerstliedjes en op tweede kerstdag poulaire muziek.
Zo...... Zo vlak voor kerst even mijn checklist afvinken, want mijn hoofd slaat op hol van al de dingen die gedaan moeten worden om het gezellig te maken in huis! Voor je het weet staat de boel op z'n kop als je niet alles onder controle hebt!
De kerstboom staat in volle glorie....
............De ingrediënten voor het kerstdiner zijn in huis......
....Ook kerstkadootjes voor ieder ingeslagen....
...Zodat we de kerstman wat werk uit handen nemen...
(Want je krijgt nooit wat je graag wilt hebben)
......... de boel is voorzien van lampjes.........
De kaarsjes branden:
O
De kerstkleding is uitgezocht en hangt klaar...
Kerstmuziek staat aan:
.....En voor mijn gevoel ben ik toch iets vergeten......
Nou ja, misschien kom ik daar morgen dan nog wel op...
Welkom op mijn blog. Deze blog start heel traag op. Dit komt door het vele bewegende beeldmatriaal dat er in de loop der jaren op verzameld is.
Voor hen die het geduld hebben om te wachten veel blogplezier op deze blog. En voor hen die niet willen wachten tot de blog zich geladen heeft: Bedankt voor je kortstondige bezoekje!