This blog may not be used by others than myself. So if you try to put in some advertisement for goods, pills of other stuff on this blog, by using the reactingbutton or otherwise, your writings will be rejected and removed by the bloghost.
Beoordeel dit blog
11-12-2013
post
Het kan zijn dat de post wat vertraging oploopt zo rond de kerstdagen.... Men zegt dat het komt omdat er kan te weinin mankracht in de postkamers is om de boel te sorteren en/of rond te brengen.Het kan natuurlijk ook komen doordat men hele andere dingen doet dan gewoon het werk waarvoor men betaald wordt:
..... Of het moet zijn dat u geen kerstpost wilt ontvangen???....
(en de hond in de pot.....eh ...brievenbus vindt...)
Lieve lezers,
Door omstandigheden ben ik niet in de gelegenheid om bij al mijn vaste lezers een reactie terug te plaatsen, excuus hiervoor. Ook morgen zal dit een probleempje zijn, daar ik de halve dag met mijn vader op stap moet, en tja, het werk moet ook gedaan worden....
Dus ik ben er wel, maar ik kan even niet reageren wegens tijdgebrek. Helaas.....
Het is weer tijd om de kerstkaarten te versturen.... Zo rond de kerst willen de meeste mensen toch nog wel een echte kaart versturen in plaats van een e-mail. Op deze manier laten ze zien dat de tijd, moeite en aandacht aan de persoon schenken die ze een kaartje toesturen. Velen beginnen daarom al tijdig met het uitzoeken en schrijven van de kerstpost......Wil het een beetje op tijd bij de persoon aankomen die het toegezonden wordt...(Wij krijgen de eerste kaart steevast daags na Sinterklaas... van mijn zwager...)
Klein Jefke bezocht samen met zijn vader een paardenveilinghij keek toe als zijn vader bij verschillende paarden zijn handen liet glijden over de benen, romp en borst van de dierenKlein Jefke vraagt: "Papa, waarom doe je dat?"Papa antwoordt: "omdat, wanneer ik paarden koop, ik wil weten of de paarden gezond en in goede conditie zijn"Jefke kijkt bezorgd en zegt: "Pappie, ik denk dat onze postbode mamma wil kopen...."
De echtgenote houdt in haar hand een zijden zakdoekje omhoog"Is dit niet van je secretaresse"?"Waar heb je dat gevonden"? Stottert de man met een hoogrode kleur op zijn gezicht"Ik niet," zegt de vrouw; "De postbode vond het op je nachtkastje" !!
Karel komt onverwachts vroeger thuis en treft zijn vrouw in bed aan"Dag schat, al op bed?" "Eh ja, ik dacht ik ga een vroeg naar bed, dan kan de verwarming wat lager en dat scheelt in de energiekosten.""Goed idee schat" zegt de man, "Dan kom ik er ook bij!" Terwijl hij zijn pyjama aantrekt zegt hij: "Ze zijn overigens ook bij de post aan het bezuinigingen""Hoezo lieverd"?"Zojuist kwam ik de postbode buiten tegen met enkel een onderbroek aan"
Een jongetje stoort vader en moeder tijdens een vrijpartij"Papa, mama wat zijn jullie aan het doen"? Vraagt het kereltje geschrokken"Geen paniek, jongen" antwoord vader heel kalm, "Je had toch zo graag een klein broertje? Ik maak nu in mama's buik een klein broertje voor je en over negen maanden is hij groot genoeg en komt dan naar buiten om met je te spelen"Het jongetje gaat tevreden terug naar zijn bedje.De volgende dag komt vader thuis van zijn werk en het jongetje zit te wenen op de schommel."Waarom heb je verdriet, zoon" vraagt hij.Het jongetje antwoordt:"Papa, je weet toch nog dat je gisteren een broertje in mama's buik hebt gestopt? Nou, papa, vanmorgen heeft de postbode 'm opgegeten"
Geen zin in lootjes trekken? Geen zin in surprises maken? Geen zin om gedichten te schrijven? Maar wel leuk om gezellig bij elkaar te zitten en een spel te spelen? Hier de spelregels voor een super gezellig avondje, succes verzekerd!
Hoe gaat het spel?
Verzoek iedereen rond de tafel plaats te nemen zodat het spel kan beginnen. Vertel dat er 3 rondes zijn. Men kan gedurende deze 3 rondes dobbelen voor de cadeautjes die op tafel liggen. Elke ronde wordt binnen een vastgestelde tijd gespeeld. Na elke ronde is er weer even tijd om iets in te schenken! (of toiletpauze)
Ronde 1: 20 minuten
Ronde 2: 20 minuten
Ronde 3: 20 minuten
De dobbelsteen wordt bij de jongste persoon aan tafel neergelegd en hij/zij zal verzocht worden te gooien. Het aantal ogen (van de dobbelsteen) geeft aan wat er moet gebeuren. Na deze opdracht gaat de dobbelsteen naar de persoon links. (afhankelijk van welke ronde, zie beschrijving ronde 1, 2 of 3) LET OP: Gedurende ronde 1 en 2 mogen de cadeautjes niet worden uitgepakt! Wanneer er geen cadeautjes meer op tafel liggen, zal er een opdracht moeten plaatsvinden. (een opdracht kan een eveneens een 'kans' zijn). Opdrachten mogen niet worden geweigerd! Wanneer een opdracht uitgevoerd is, blijft deze uit de "envelop". Zodra alle opdrachten uitgevoerd zijn (en deze dus op zijn) gaan ze er allemaal weer in, onder het mom van "nieuwe ronden nieuwe kansen"
.Wat hebben we nodig??
Het spel is natuurlijk het leukst wanneer het met een grote groep gespeeld kan worden. (ca. 10 personen of meer) Alle personen die zijn uitgenodigd hebben eerder als opdracht mee gekregen 3 grappige cadeautjes van ca. 2,50 euro te kopen. Dit moeten algemene cadeautjes zijn. Op de dag dat het spel gespeeld gaat worden, vraag je deze mensen de cadeautjes in het midden van de tafel, waaraan het spel zal worden gespeeld, neer te leggen. Tip: leuk ingepakte cadeautjes doen het over het algemeen erg goed, ondanks de inhoud. Een grote tafel waar iedereen om heen kan zitten Een dobbelsteen Een kookwekker Een bakje/envelop waar de opdrachten in kunnen Het spel neemt ruim 1 uur in beslag
RONDES
OK het spel kan beginnen!
Ronde 1
Ronde 1 zal een ca. half uurtje gespeeld worden (kookwekker op 20/30 minuten zetten bij aanvang spel) Alle cadeautjes liggen ingepakt en wel bij elkaar in het midden op tafel. Wanneer iemand een cadeautje mag uitzoeken, mag deze NIET worden uitgepakt! Vraag de jongste persoon aan tafel te beginnen met gooien. Het spel zal verder met de klok mee gespeeld worden. Hieronder staan de opdachten voor het aantal gegooide ogen. Wat te doen bij :
1. Je mag nog een keer gooien
2. Geef de dobbelsteen aan de persoon rechts
3. Geen aktie
4. Geef de dobbelsteen aan de persoon twee plaatsen links van je
5. Cadeautje terug op tafel (geen cadeautje, is geen aktie)
6. Cadeautje pakken van tafel
We gaan weer verder ...... ronde 2 ...
Ronde 2 zal gedurende 20 minuten gespeeld worden (kookwekker op 20 minuten zetten bij aanvang spel) Wanneer men weer een cadeautje van tafel mag pakken, dan mag deze nog steeds NIET worden uitgepakt! De cadeautjes die men al uit de eerste rond in het bezit heeft mogen eveneens NIET uitgepakt worden. Het spel gaat verder bij de persoon die in de eerste ronde eigenlijk weer moest gooien. Wat te doen bij :
1. Je mag nog een keer gooien
2. Geef de dobbelsteen aan de persoon rechts
3. Dobbelsteen gaat naar de persoon twee plaatsen links van je
4. Cadeautje ruilen met een ander (naar eigen keuze)
5. Cadeautje afpakken bij een ander (willekeurig persoon)
6. Cadeautje pakken van tafel, geen cadeautje is opdracht
En nu de finale ......ronde 3...
Ronde 3 zal eveneens gedurende 20 minuten gespeeld worden (kookwekker op 20 minuten zetten bij aanvang spel) Iedereen moet nu 1 plaats naar links opschuiven (of de cadeautjes allemaal 1 plaats naar links schuiven) Nu mogen alle cadeautje worden uitgepakt! Het spel gaat verder bij de persoon die in de tweede ronde eigenlijk weer moest gooien. Wat te doen bij :
1. Je mag nog een keer gooien
2. Geef de dobbelsteen aan de persoon rechts
3. Dobbelsteen gaat naar de persoon twee plaatsen links van je
4. Cadeautje ruilen met een ander (naar eigen keuze)
5. Cadeautje afpakken bij een ander (willekeurig persoon)
6. Cadeautje pakken van tafel, geen cadeautje is opdracht
Opdrachten(Dit zijn enkele voorbeelden, wellicht dat je er zelf ook nog wel een paar weet)
Deze voorbeelden kun je uitprinten, knippen, opvouwen en in een bakje doen.
Je mag nog een keer gooien
Je mag nog twee keer gooien
Je mag het allergrootste cadeau bij iemand wegpakken
Je mag je allerkleinste cadeautje ruilen met het allergrootste cadeautje
Wissel van plaats met je buurman/vrouw links of rechts (eigen keuze)
Iedereen moet minstens één cadeautje aan jou afstaan. Iedereen mag zelf bepalen welk cadeautje ze geven.
Maak een foto van de groep, waarbij de personen op leeftijd staan.(jongste links .... tot ouder rechts) Bij succes mag je een cadeau bij de persoon twee plaatsen links wegpakken.
Schenk voor iedereen wat te drinken in (binnen 5 minuten) en je mag nog een keer gooien.
Bij weigering 1 beurt overslaan.
Je moet van plek verwisselen met de persoon die het minst aantal cadeautjes heeft.
Helaas, je moet twee cadeautjes terug leggen op tafel (je mag zelf kiezen welke 2)
Je mag het grootste cadeau in lengte bij iemand anders wegpakken
Geef je grootste cadeau aan de persoon die nog niets heeft (wanneer iedereen iets heeft, geen actie en gaat het spel gewoon verder)
Je mag van plaats verwisselen met een ander persoon aan tafel. (Let op: het is niet verplicht)
De groep mag bepalen welk liedje jij moet zingen met je mond vol ... (pepernoten, kerstkransjes etc). Bij succes mag je een cadeau wegpakken bij een ander.
En natuurlijk gaan we nog een mooie kleurplaat maken voor de Sint, en wie nog geen verlanglijstje in zijn schoen heeft gedaan: deze kun je ook inkleuren en invullen!
Sinterklaas vaart met z'n pakjesboot op zee.
Plotseling stoot het schip op een rots.
Er zit een gat in de bodem waardoor het water naar binnen gutst.
Maar dan komt 1 van de Pieten op een idee en begint ernaast nog een gat te boren.
"Piet, wat doe je nou?" roept Sint.
Zegt Piet, "Zo kan het water er ook weer uitstromen...
Ene zwarte piet tegen de andere: 'Hoe gaat het?'
'O, prima. Er werken nu al 150 man onder me.'
'Zo ...'
'Ja, ik zit in het kraaiennest op de boot van Sinterklaas.'
Het paard van Sinterklaas is ziek en Sinterklaas laat de dierenarts komen. Terwijl de dierenarts Amerigo onderzoekt blijft Sinterklaas buiten de stal wachten. Na een tijdje komt de dierenarts naar buiten en vraagt om een schroevendraaier. Sinterklaas geeft hem een schroevendraaier en wacht gespannen af. Even later komt de dierenarts terug en vraagt om een hamer en een beitel. Sinterklaas is erg geschrokken en geeft de hamer en beitel. Weer een tijdje later komt de dierenarts terug en vraagt om een grote zaag. Sinterklaas schrikt enorm en vraagt: Het komt toch wel goed met Amerigo?
Dat weet ik niet, zegt de dierenarts. Ik kan mijn koffertje nog niet open krijgen
Twee zwarte pieten lopen over het dak, waarbij een van hen over een dakpan uitglijd. 'Wie is daar?' roept een kindje. De eerste zwarte piet reageerde met een natuurgetrouw 'Miauw'. Het kindje gaat weer lekker slapen. Maar als de andere zwarte piet ook uitglijd wordt het kind weer wakker en roept opnieuw 'Wie is daar?' 'Nog een kat,' roept de andere zwarte piet.
Vandaag geen cabaret......Eenvoudigweg omdat er geen cabaretfragmenten te vinden zijn over de regenboog. Liedjes wel, maar die doen we morgen!Vandaag dus een paar mooie foto's om naar te kijken.
Iets dat past bruggen bouwt tussen regenweer en Zwarte Piet
Vandaar dat we het een en ander combineren.....
Regenboog oh regenboog, gelukkig ben je krom! Anders heette je regenstreep en dat klinkt ook weer zo dom.
Een atheïst loopt door een mooi bos en denkt bij zichzelf:
Wat een mooie bomen!
Wat een mooie rivier!
Wat een mooie dieren!
Terwijl hij langs de rivier loopt, hoort hij geritsel in de bosjes. Hij kijkt om en ziet een hele grote grizzly beer op hem afkomen. De atheïst rent zo vlug als hij kan het pad af. Hij kijkt over zijn schouder en ziet dat de beer hem langzaam inhaalt. Dan struikelt hij over een stronk en valt op de grond. Voordat hij overeind kan komen staat de beer plotseling over hem heen, met zijn zware klauwen opgeheven om toe te slaan.Op dat moment schreeuwt de atheïst het uit en zegt: O mijn God.
De tijd stopt. De beer verstijft. De geluiden in het bos verstommen. En een regenboog vanuit de hemel op de man en een stem klinkt vanuit het licht dat de regenboog uitstraalt. : Jij gelooft niet dat ik besta en je vertelt anderen dat ik niet besta. Je zegt ook dat de schepping een kosmisch ongelukje is. Wil jij dan werkelijk dat ik je uit deze benarde positie bevrijd? Kan ik er dan nu van op aan dat je een gelovige bent geworden?
De atheïst kijkt naar de regenboog en zegt: Ik ben weliswaar met stomheid geslagen, maar het zou erg hypocriet van mij zijn om nu te beweren dat ik ineens een Christen ben geworden. Kunt U dan misschien van de beer een barmhartige Christen maken?
Okay, prima, zo zal het zijn zegt de stem. De regenboog verdwijnt. Het bos komt weer tot leven. De beer zet zijn poot neer en buigt zijn hoofd eerbiedig en zegt: Heer, zegen deze spijs, amen!
Welkom op mijn blog. Deze blog start heel traag op. Dit komt door het vele bewegende beeldmatriaal dat er in de loop der jaren op verzameld is.
Voor hen die het geduld hebben om te wachten veel blogplezier op deze blog. En voor hen die niet willen wachten tot de blog zich geladen heeft: Bedankt voor je kortstondige bezoekje!