Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek
02-04-2017
J' exige un Picon!
Na alle commotie over salpeterzuurwolken boven het mondaine Zevekote zijn we genoodzaakt om ons traject aan te passen aan de omstandigheden. Een briesje van uit het westen nodigt uit om richting Franse grens te trekken. Uw dienaar bindt op WhatsApp de bel aan door de afbeelding van een Piconpubliciteit te plaatsen, wat op heel wat bijval van de ploegmakkers mag rekenen.
We staan met veertien aan het vertrek, waaronder Zorrootje met een nagelnieuwe occasie carbonfiets en Christ die net op tijd met zijn camionette en nieuwe co-pilote komt aangestoven. In Leffinge moet Christ evenwel al afhaken met een kapot stuur. Gelukkig is hij niet ver van huis; hij zal het euvel nog zelf kunnen verhelpen en een persoonlijk ritje afwerken.
Met dertienen draaien we voorbeeldig rond. We kiezen voor rechte wegen, dus rechttoe rechtaan langs de vaart naar Nieuwpoort, dan richting Veurne om vervolgens af te slaan naar Adinkerke. Deze keer missen we afslag naar Cabourg niet en na een kleine twee uur komen we aan in de Peroquet.
Met de sluiting van het Palais du Picon blijft het zoeken naar een waardig alternatief. Rich beveelt het etablissement Val d'Or aan, dat enkele tientallen meter verder zeewaarts is gelegen. Groot is de ontzetting wanneer blijkt dat ook daar de voordeur gesloten is. Goede raad is duur, want een automaat is er ook al niet bespeuren. Gelukkig wijst de behulpzame campingwachter ons op een zijdeur die wel open is!
Op het terras in het zonnetje is het best aangenaam toeven. Jammer dat de geserveerde drankje niet aan de verwachtingen voldoet. Later zal de PDF melden dat op de promenade in Bray-Dunes er een lekkere Picon wordt geserveerd aan een democratische 3.5! Is genoteerd voor een volgende gelegenheid.
De terugweg met de wind in het voordeel verloopt zonder problemen. Het enige meldenswaardige wapenfeit is dat we nn Nieuwpoort moeten halthouden voor een pi(t)sstop. Even na vijven komen we aan in het lokaal waar Christ en de PDF ons opwachten. Het wordt maar een korte vergadering, want het weireldploegsje moet al om 18u00 de wei in.
Afspraak volgende woensdag; het weerbericht ziet er alvast veelbelovend uit!