Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek
06-03-2016
De Langelis
Een ritje van 70 km in het zonnetje, dan een pintje, dan naar KV'tje... Dat was het vermetele plan dat uw dienaar gisterenmorgen via Whatsap de wereld instuurde. De strakblauwe hemel, een te verwaarlozen briesje en een toch al prikkelend voorjaarszonnetje hadden hem zowaar in een euforische stemming gebracht.
U, als lezer, weet natuurlijk wel beter en kan dergelijke boude uitspraken naar waarde schatten. Om kwart voor één kwamen de eerste wolken opzetten en toen er moest gestart worden vielen de druppels op de valhelmen.
Maar niet gezeurd, met z'n zestienen gaan we van start richting Veurne en Adinkerke en de regen is maar van korte duur. Ondertussen is er frisse noordwester komen opzetten, zodat er moet worden rondgedraaid. Dit gebeurt op voorbeeldige wijze door Noël, Ronny, Geert Pirelli, Renaud V. en uw dienaar.
In het traject tussen Veurne en Adinkerke hebben we de wind nu echt op kop en is het harken. We kruipen zodanig in elkaars wiel dat een gat in de weg maar in extremis kan ontweken worden. Peter is iets minder bij de pinken met twee platte banden als gevolg.
Eens dat euvel verholpen vervolgen we onze weg. Peter neemt nu het zekere voor het onzekere en pakt resoluut de kop om zo tijdig obstakels te kunnen ontwaren.
Met de wind in de rug gaat het nu een stuk vlotter, en maar goed ook want er doemen dreigende wolken aan de einder. Het vlieden we in gestrekte draf langs de vaart. De koprijders krijgen er blijkbaar niet genoeg van, of ze willen een natte zooi, in alle geval wordt er nog doorgetrokken tot aan Snaaskerkebrug. Tijdens de laatste vier kilometer is het dan ook prijs: een ware zondvloed wordt ons deel.
Om u maar de ernst van de toestand te omschrijven: in het lokaal wordt er massaal warme choco besteld, met enige logistieke problemen tot gevolg.
Gelieve nog te willen noteren dat Leo volgende zaterdag het nummer 70 als rugnummer wordt opgespeld. We zijn met z'n allen uitgenodigd om dit heugelijke feit te vieren, volgende zaterdag vanaf 16u30 in café Den As. Dus ook als er niet gereden kan worden.