Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek
17-05-2015
Belcantour 2015
Een druilerige zaterdagmorgen. 8u30, zeven Placora's staan paraat om richting Westouter te trekken. Maar waar is Hank? In deze onmisbaar omdat hij met de camionette van Wim voor het fietsenvervoer hoort te zorgen. Uiteindelijk belt Renaud hem op. Blijkt dat de aanvoerder van de stand ervan overtuigd is dat we pas om 9u30 vertrekken!
Eens dit misverstand van de baan gaat het zonder problemen naar de startplaats. Peter en Paul kiezen voor de 120 km, de rest van het gezelschap houdt het bij 105. Een natte Kemmel lijkt ons niet zo aanlokkelijk.
De eerste kilometers maken onmiddellijk duidelijk dat er zal moeten gewerkt worden: Sulferberg, Rode Berg en Scherpeberg volgen elkaar in snel tempo op. Eens die bergen overwonnen wordt het parcours glooiender. We nemen afscheid van het dynamische duo en rijden richting Cassel, waar we rendez-vous hebben voor de lunch.
Even is er nog verwarring wanneer we tijdens de beklimming van de Cassel links worden gestuurd, terwijl het centrum rechts is. Uw dienaar twijfelt, maar volgt op aandringen van Renaud dan toch de pijlen. Renaud kan nog eens uithalen met een 'omtrekkende beweging'; inderdaad, ook rondom Cassel werd er tijdens WO I hard gevochten.
Het wordt zoeken om een tafel voor zes te vinden, maar uiteindelijk slagen we er in. Een pronte waardin ontvangt ons zonder veel poeha. De Affligem is van 't vat, stoofvlees, potjesvleesch en garnaalkroketten zijn van topkwaliteit. Driekwartier later komen P & P aan; de ene P heeft al wat meer kleur dan de andere.
De laatste veertig kilometer leggen we gezamenlijk af. Het zonnetje doet schuchtere pogingen om door de wolken te priemen, zodat het nog best aangenaam wordt. Op het einde is Boeschepe-berg een smerig kuitenbijtertje. De bende valt enigszins uit elkaar, maar we vinden elkaar terug in de vertrekhal.
De tripel Bernardus is een perfecte afsluiter van een mooie trip!
Reacties op bericht (1)
17-05-2015
belcantour
Voorwaar een geslaagde tocht op een schitterend parcours.