Wielertoeristenclub PLACORA
Tofste clubtje van 't land
Inhoud blog
  • Vispaleis Bredene
  • Tot aan de schreve (en er niet over).
  • Met zes op het groot mes
  • Umbraco nr.10 en andere hindernissen
  • Zwoel Stuivekenskerke
    Zoeken in blog

    {TITEL_VRIJE_ZONE}
    Laatste commentaren
  • Food Articles & Kitchen Tips (RECIPESLIVING)
        op -overlijden van de moeder van Chris Coppin
  • Join the Brew Crew (trendbrewers)
        op -overlijden van de moeder van Chris Coppin
  • Master Your Money with Micro Munch (micromunch )
        op -overlijden van de moeder van Chris Coppin
  • Play to win Emirates Draw Online - Win Millions For A Better Tomorrow (emirates draw)
        op -overlijden van de moeder van Chris Coppin
  • Play to win Emirates Draw Online - Win Millions For A Better Tomorrow (emirates draw)
        op -overlijden van de moeder van Chris Coppin
  • Gastenboek
  • Prettige zomerse zonnige dag
  • Brother printer tech support
  • Een fijne koude weekend toegewenst
  • Zaterdagritje
  • Heb een aangename tweede Pinksterdag

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    01-06-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De vierdaagse van de Ventoux
    Een eerste neerslag van onze belevenissen op en rond de Reus van de Provence. Wijl schrijver dezes deze lijnen elektronisch neerpent zijn Christ en Co. nog onderweg naar huis. Daarom, vooraleer ons wedervaren te vereeuwigen nu al woorden van lof en dank voor de puike organisatie in handen van Remi, Renaud en Christ. Zonder hun inbreng hadden we de Koekelaarse Poggio moeten beklimmen.

    Maar terzake thans, want de achtbare lezer is ongetwijfeld razend benieuwd hoe we het er hebben van af gebracht. Wel, om kort te zijn, uitstekend!. Niettegenstaande de 17 Placora's op twee locaties logeerden (door olijkerds Kamp Noord en Kamp Zuid genaamd) hebben er zich, vier lekke banden buiten beschouwing gelaten, geen ernstige incidenten voorgedaan.

    Woensdag: Paul J. heeft een ritje (sic) uitgestippeld door de Gorges du Nesque. Iedereen is om 10u op de afspraak; Kamp Noord heeft er dan al 12 km en de beklimming van de Col du Madeleine (453m) opzitten. We peddelen door een prachtig landschap richting Mounier, waar we halthouden voor de lunch. Na een culinair hoogstandje rijden we verder naar Sault, waar de wegen splitsen. Wie zin heeft kan er een rit van 120km van maken, de rest kan 'binnen door' naar Bédoin.

    Uw dienaar kiest voor dit laatste, niet in het minst omdat de volgende dag de beklimming van de Kale Berg op het programma staat. Hij had zijn eega immers beloofd zijn verstand te gebruiken. Kennis van het wegennet is echter essentieel. Wat blijkt: de route naar Bédoin leidt langs Chalet Reynard! Een klim van een kleine 20 km wordt dus voor de wielen geschoven. Het dient gezegd dat dit aan een gezapig tempo verloopt en dat de stijgingspercentage rond de 5 à 6 % bedraagt. Toch zijn we gelukkig dat we er even kunnen halthouden en een cola nuttigen.

    We nemen dan de afdaling naar Bédoin en kunnen al eens kennis maken met het parcours voor morgen. En dan volgen nog eens de 12 km over de Madeleine, wat het totaal op 85 brengt. Niet slecht voor een instappertje!

    Donderdag: D-Day. Er werd afgesproken om de klim vanuit ieders kamp aan te vatten. Kamp Zuid start in Bédoin, Kamp Noord in Malaucène. Uw dienaar behoort tot de laatste groep en gaat volle goede moed van start. Iets te enthousiast zal later blijken. Na enkele kilometers gaat het stijgingspercentage de hoogte in: 3 km à 12 %. Toch even op adem komen en de hartslag laten dalen. Het spreekt vanzelf dat iedereen op zijn eigen tempo naar boven gaat.

    Het weer is ideaal: zon, niet te warm en een licht briesje. Toch is de Reus van de Provence een harde noot om kraken. Uiteindelijk bereikt uw dienaar de top na 2u30 zwoegen. Private Steve is de beste klimmer met een tijd van 1u46. Renaud is de snelste vanuit Malaucène in 1u58. Georges bereikt de top ruim een kwartier later met de historische gepeperde uitspraak 'juist onder twee uur' !

    Uw dienaar en bakker JP ontmoeten elkaar op de top en dalen gezamenlijk af naar wat ondertussen gemeenzaam Chalet Ricard wordt genoemd. Trots op onze prestatie trakteren we onszelf op een grote pint (kostprijs 5.60 € het stuk) die buitengewoon lekker smaakt. In de afdaling wordt uw dienaar de geur van verbrand rubber waar: te veel de remmen gebruikt!

    In Bédoin vinden we de ploegmakkers terug en krijgen we de vele verhalen te horen. De leden van Kamp Zuid verbroederen met de Bredense Ventouristen en zullen tot laat in de nacht nog de polonaise dansen. Kamp Noord moet nog over Madeleine en komt op zijn positieven bij Max.

    Vrijdag: Opnieuw afspraak in Kamp Zuid, en dus eerst over Madeleine voor Kamp Noord. Paul J. heeft opnieuw een gezapig (sic) ritje op de GPS geprogrammeerd. We starten met de beklimming van - u raad het nooit - de Madeleine om dan nog eens de Col de Veaux te bestijgen. Uiteindelijk belanden we in Vaisons la Romaine om er te lunchen. We vormen er weer twee groepen; dreigende onweerswolken doet het merendeel besluiten om de kortste weg naar Malaucène te nemen. Enkel Paul, Renaud en Pilot Pascal zien het zitten om nog een duwtje bij te doen. Een serieus duwtje, als je hun verhaal mag geloven, want de Col de Suzette laat niet met zich sollen.

    Zaterdag: Voor onze laatste dag willen we een mooie afsluiter. De Gorges du Nesque waren zo mooi dat we besluiten om ze in de omgekeerde richting te bewonderen. Een groepje van een zestal kampioenen zal er een langere tocht van maken, de overige elf zullen het houden bij een rit naar Sault en zo door de Gorges terug.

    Het plan is om in Sault samen te lunchen. Eerst moeten we de Col des Abeilles temmen, een kuitenbijter van 7 km. In Sault aangekomen krijgen we het bericht dat het zestal het niet zal halen voor de afspraak. Wij besluiten dan maar verder te rijden. Na enkele kilometers worden we verrast door een fikse plensbui. Gelukkig kunnen we schuilen in een graanschuur, waarna we onze tocht kunnen hervatten. Het worden 25 heerlijke dalende kilometers door een adembenemend landschap. In Flassan raken we even JP Bakker kwijt, die was haltgehouden om een foto te trekken.

    In Bédoin aangekomen sluiten we onze vierdaagse af met een oververdiende frisse pint. 

    's Avonds dan spreken we af in Kamp Noord bij Restaurant Max. Het wordt een jolige avond, waar we onder andere de reus van Zandvoorde, Rik Samaey, mogen begroeten en ook de Franse kampioene snorbaarden. Deze lieftallige jonge dame had die ochtend de Puist van de Provence beklommen in een fenomenale 1u40. Daar viel onze mond van open en zakte onze broek van af (deze laatste uitdrukking om toch even het niveau te schetsen van de gesprekken die gedurende ons verblijf in de streek van Pagnol hebben gekenmerkt)/

    Hier eindigt dit eerste korte verslag. Er zullen ongetwijfeld de komende dagen nog getuigenissen worden toegevoegd. Er wordt ook gewerkt aan een fotoalbum. Nu al zijn er enkele kiekjes te bezochten op onze FB-pagina https://www.facebook.com/pages/WTC-Placora/478362632222340?ref=bookmarks


    Nog dit: vol hoop heeft uw dienaar zijn weegschaal geraadpleegd, in de volle overtuiging dat vier dagen van fysieke inspanning de nodige vruchten zou afwerpen op het vlak van gewicht. Helaas, geen gram is er vanaf gegaan. Laten we het dan maar positief bekijken en stellen dat er ook geen gram is bijgekomen...



    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (3)

    05-06-2014
    Le mont chauve

    Pascal,

    Een pot zonder wrijving...? Alweer geen wc-papier voorhanden? Razz



    05-06-2014, 17:45 geschreven door Surre
    De Kale Berg

    Ik sluit me volledig aan bij Renaud en wil ook vooral Christ bedanken.

    Dit was een fantastische ervaring zowel sportief, cullinair als vriendschappelijk.

    Je moet het maar doen met 7 haantjes één douche en één pot delen zonder enige discussie of wrijving.

    Dank aan Renaat, Henkie, Pierre, Danny, George Pepperoni en uiteraard aan onze Dienaar,

     

    Pilot Pascal

     

     



    05-06-2014, 09:06 geschreven door Pascal
    04-06-2014
    VENTOUX

    dit mooie verslag van onze diennaar verdient uiteraard een reactie

    jean heeft het al aangehaald, en hier wil ik , namens de tgv ers , het nog eens extra

    benadrukken dat we het zonder christ inderdaad niet zo gemakkelijk gingen gehad hebben

    we weten echter uit ervaring dat christ een man uit 1 stuk is waarop je kunt rekenen, maar evident is dat natuurlijk allemaal niet ...

    ik meen te mogen spreken in naam van kamp noord dat vorige week wat ons betreft een absolute voltreffer was

    ondanks de beperkte accomodatie hebben 7 mensen met hun kwaliteiten en gebreken er , natuurlijk mede dankzij de prachtige

    locatie, weersomstandigheden en culinaire geneugten , er het allerbeste van gemaakt .

    op geen enkel moment is er ook maar van enige wrijving of irritatie sprake geweest en hebben we ons in die 5 dagen 100% kunnen

    concentreren op hetgeen er eigenlijk echt toe doet : een beetje bergop fietsen en ons amuseren

    bedankt aan jean, danny, pascal, bakker, georges en henk : we hebben dat niet slecht gedaan , samen Laughing



    04-06-2014, 12:51 geschreven door renaud
    Archief per maand
  • 07-2021
  • 06-2021
  • 05-2021
  • 04-2021
  • 03-2021
  • 02-2021
  • 12-2020
  • 11-2020
  • 10-2020
  • 09-2020
  • 08-2020
  • 07-2020
  • 06-2020
  • 05-2020
  • 04-2020
  • 03-2020
  • 02-2020
  • 01-2020
  • 12-2019
  • 11-2019
  • 10-2019
  • 09-2019
  • 08-2019
  • 07-2019
  • 06-2019
  • 05-2019
  • 04-2019
  • 03-2019
  • 02-2019
  • 01-2019
  • 12-2018
  • 11-2018
  • 10-2018
  • 09-2018
  • 08-2018
  • 07-2018
  • 06-2018
  • 05-2018
  • 04-2018
  • 03-2018
  • 02-2018
  • 01-2018
  • 12-2017
  • 11-2017
  • 10-2017
  • 09-2017
  • 08-2017
  • 07-2017
  • 06-2017
  • 05-2017
  • 04-2017
  • 03-2017
  • 02-2017
  • 01-2017
  • 12-2016
  • 11-2016
  • 10-2016
  • 09-2016
  • 08-2016
  • 07-2016
  • 06-2016
  • 05-2016
  • 04-2016
  • 03-2016
  • 02-2016
  • 01-2016
  • 11-2015
  • 10-2015
  • 09-2015
  • 08-2015
  • 07-2015
  • 06-2015
  • 05-2015
  • 04-2015
  • 03-2015
  • 02-2015
  • 01-2015
  • 12-2014
  • 11-2014
  • 10-2014
  • 09-2014
  • 08-2014
  • 07-2014
  • 06-2014
  • 05-2014
  • 04-2014
  • 03-2014
  • 02-2014
  • 01-2014
  • 12-2013
  • 11-2013
  • 10-2013
  • 09-2013
  • 08-2013
  • 07-2013
  • 06-2013
  • 05-2013
  • 04-2013
  • 03-2013
  • 02-2013
  • 01-2013
  • 12-2012
  • 11-2012
  • 10-2012
  • 09-2012
  • 08-2012
  • 07-2012
  • 06-2012
  • 05-2012
  • 04-2012
  • 03-2012
  • 02-2012
  • 01-2012
  • 12-2011
  • 11-2011
  • 10-2011
  • 09-2011
  • 08-2011
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.

    Blog als favoriet !
    Mijn favorieten
  • bloggen.be
  • Cycling News
  • Mountainbikekalender 2008
  • Willekeurig Bloggen.be Blogs
    axel_buitengewoon
    www.bloggen.be/axel_bu
    Blog als favoriet !

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs