Druk op onderstaande knop om een positief berichtje achter te laten in mijn gastenboek (let wel : obsceniteiten worden eruitgeflikkerd !)
Motortoerisme...mijn hobby
Motortoerisme... mijn passie Enkele korte flashes uit mijn motorrijderscarrière die begon in 1972.
Regelmatig een korte impressie van de nieuwste modellen.
Ook komen de meest gekke motoren aan bod alsmede bijzondere verkeerssituaties.
Treffens en andere activiteiten.
En niet te vergeten mijn collectie 'Politie-bikes'en badges.
30-10-2006
Ambulance motoren Zuid-Limburg
In Zuid-Limburg worden in december voor het eerst twee motoren ingezet. Hetgaat om een proef met het vervoermiddel. Ambulancemotoren worden al succesvol gebruikt in verscheidene Nederlandse steden. Zes ambulanceverpleegkundigen van de GGD krijgen op dit moment een opleiding om zich veilig met het vervoermiddel te kunnen verplaatsen. De ambulancemotoren zullen dagelijks tussen 8 uur 's morgens en 18 uur 's avonds worden ingezet voor eerste hulp zonder vervoer van patiënten. Vooral in de dichtbevolkte steden Geleen, Heerlen en Maastricht kunnen de motoren volgens projectleider Harrie Coenen een goede dienst bewijzen. "Per dag zal worden bekeken in welke stad ze worden ingezet, dynamisch ambulancemanagment heet dat. De motoren kunnen veel sneller ter plaatse zijn, zeker als er een file staat zoals dat regelmatig gebeurt bij De Geusselt in Maastricht. Als uiteindelijk toch vervoer van de patiënt nodig blijkt, kan dat alsnog. Maar de eerste hulp is dan wel al verleend. De motoren kunnen ook ingezet worden bij evenementen".
De Zuid-Limburgse GGD heeft het systeem afgelopen zomer al uitgeprobeerd met twee motorrijders uit Utrecht. "Zij assisteerden tijdens de touraankomst in Valkenburg. De wegen in grote delen van het Heuvelland zaten toen verstopt. De ambulancemotoren functioneerden heel goed. Ze zijn twee maal uitgereden en waren snel ter plaatse". De apparatuur aan boord van een ambulancemotor is bijna identiek aan dat van een ziekenwagen. medicijen, apparatuur voor hartbewaking en beademingsmateriaal wordt allemaal op de motor meegenomen. Alleen spalkmateriaal heeft een motorrijder niet bij zich. De motoren zijn herkenbaar aan de gele kleur en de blauwe lampen. In december gaat de proef, die tot november 2007 zal duren, van start.
Reacties op bericht (0)
Over mijzelf
Ik ben Guy Vandendriessche
Ik ben een man en woon in Izegem (België) en mijn beroep is gewezen rijkswachter en veiligheidsagent.
Ik ben geboren op 04/06/1955 en ben nu dus 69 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: motortoerisme, terrariumdieren, plastic modelbouw, snorrenclub,....