Geld weg terwijl je typt (infectie op Duitse internetgebruikers).
Een nieuw stuk malware leegt je bankrekening terwijl je zelf ingelogd bent. De trojan Urlzone toont een verkeerd bedrag op je rekening en schrijft gelijktijdig een deel van het werkelijke bedrag over.
Dit blijkt uit onderzoek van beveiligingsbedrijf Finjan. Vooralsnog lijkt de infectie zich te richten op Duitse internetgebruikers.
De belangrijkste vernieuwing aan deze trojan is dat hij een poging doet om gangbare detectiesystemen die verdachte transacties waarnemen te omzeilen. Zo wordt aan de hand van het bedrag op de rekening berekend hoeveel geld er veilig gestolen kan worden.
6.400 besmettingen De beveiligingsonderzoekers wisten de server waar de malware mee communiceert te achterhalen. Deze bleek onbeveiligd. Uit gegevens op de computer is afgeleid dat bijna 90.000 mensen de site waar de trojaan op staat hebben bezocht. Ongeveer 6.400 van hen zijn geïnfecteerd. Van de besmette gebruikers zijn er een paar honderd bestolen.
Over een periode van 22 dagen in augustus hebben de beheerders van deze malware bijna 300.000 euro buit gemaakt. Het geld is overgemaakt naar zogenaamde mules. Dit zijn tussenpersonen die geld van een bankrekening halen en met andere diensten versturen, zodat het niet te traceren is. (ZDNet M.G)
De hospitalisatieverzekering wordt beter voor de consument
De hospitalisatieverzekering wordt beter voor de consument
Recht & Geld De hospitalisatieverzekering betaalt de kosten terug (ziekenhuisverblijf, zware ziekte) die niet gedekt worden door de ziekteverzekering. De zogenaamde Wet Verwilghen van juli 2007 verbeterde de voorwaarden voor de verzekerde, maar moest zelf enkele aanpassingen ondergaan.
Bruuske premieverhogingen, opzeggingen bij het verlaten van de werkgever, discussies over bestaande ziektes,... De hospitalisatieverzekering kwam de voorbije jaren zo vaak negatief in het nieuws dat de wetgever besloot in te grijpen. Nu lijken de problemen grotendeels van de baan.
Het wettelijke kader De zogenaamde Wet Verwilghen van 20 juli 2007 (gepubliceerd in het Staatsblad van 10 augustus 2007) introduceerde een paar positieve nieuwigheden voor de verzekerden: de hospitalisatieverzekering kon sindsdien levenslang duren, een indexmechanisme moest bruuske prijsverhogingen voorkomen en wie met pensioen ging, uit de echt scheidde of van werk veranderde, kreeg de kans om de verzekering via de werkgever, individueel verder te zetten.
Hoe goed de genoemde wet ook was bedoeld, op enkele punten bleef ze onduidelijk en ook het indexmechanisme kwam nooit van de grond. Daarom werd net voor de zomer van dit jaar de Wet Verwilghen bijgestuurd. De wetswijziging van 17 juni 2009 (Staatsblad van 8 juli 2009) verduidelijkt dat de bepalingen van toepassing zijn op alle hospitalisatieverzekeringen, bestaande én nieuwe. In de eerste versie van de wet bestond hierover betwisting tussen de verzekeraars en de consumentenvereniging Test-Aankoop.
Wat betreft de specifieke index - die was bedoeld om de premie jaarlijks en zonder schokken te laten evolueren in functie van de kosten voor medische verzorging - heeft de wetgever nu de FOD Economie aangeduid om hem op poten te zetten. Op dit ogenblik is hij nog niet klaar. Verwacht wordt dat dit nog enkele maanden kan duren. En zolang de index er niet is, zijn verhogingen bij verzekeraars die het financieel moeilijk hebben, niet uitgesloten. Momenteel kunnen we als consumenten, dus alleen maar hopen dat we geen vervelend Bericht van aanpassing van uw premie uit de brievenbus moeten vissen.
Levenslang verzekerd Wél van toepassing, is de bepaling van de nieuwe wet die stelt dat de verzekeraar de polis niet meer mag opzeggen (behalve wanneer u de premie niet betaalt of wanneer u fraude pleegt, uiteraard). Vroeger werden verzekerden al eens opgezegd omdat ze ziek werden. Dat behoort nu tot het verleden. De verzekeringnemer kan de polis wel jaarlijks opzeggen (u moet uw verzekeraar dan 3 maand op voorhand verwittigen).
De verzekeraars moesten dit levenslangprincipe gerealiseerd hebben voor 1 juli 2009. Wie een verzekering geniet via zijn werkgever en binnenkort stopt met werken of verandert van werk, kan de verzekering op eigen naam verderzetten zonder een vragenlijst in te vullen of een nieuw medisch onderzoek te moeten ondergaan. Er is geen wachttermijn en er kunnen geen nieuwe uitsluitingen op medisch vlak worden opgenomen.
De medische index In de toekomst moet de (te creëren) medische index vermijden dat plotse en omvangrijke premieverhogingen worden toegepast. In afwachting wordt de bestaande index van de consumptieprijzen gehanteerd. Die nieuwe medische index zal gebaseerd worden op objectieve parameters (zoals de gemiddelde ligdagprijs of de erelonen van de dokters) en op het medische consumptiegedrag (de evolutie van de werkelijke medische uitgaven). De FOD Economie moet de volgende weken of maanden deze index op punt stellen. Wanneer een verzekeraar, ondanks de index, toch het evenwicht zou verliezen tussen inkomsten en uitgaven, zal de CBFA (Commissie voor het Bank-, Financie- en Assurantiewezen) hem verplichten zijn tarieven aan te passen. (plusmagazine)
Wat verbruikt mijn Pc nog wanneer de stroom uitgeschakeld is ?
Dag drie (week ecotips).
Verbruikt mijn computer stroom als hij uitgeschakeld is?
Wat is het verschil bij mijn computer tussen afmelden, afsluiten, sluimerstand en slaapstand?' vraagt een lezer ons. Ik heb zo een vermoeden dat mijn pc nog een klein beetje stroom verbruikt wanneer hij is uitgeschakeld', zegt een andere milieubewuste lezer. Vragen genoeg...
Bij het uitschakelen van de computer wordt de gebruiker altijd geconfronteerd met de keuze: afmelden, afsluiten, sluimerstand, slaapstand en afsluiten na updates. Welk programma men ook kiest, een computer verbruikt nog 3 tot 4 watt per uur elektrische stroom. Dat minimale verbruik kan in een jaar tijd oplopen tot 25kW en meer. Het vergt slechts een minieme inspanning om dit bedrag te besparen.
Het stroomverbruik is afhankelijk van de computerprogramma's', zegt Bart Stoffels, hoofdredacteur van PC Magazine. Gamen kost het meeste energie, ongeveer 350tot 450watt. Dat is zonder het scherm gerekend, dat nog eens ruim 10watt verbruikt.'
Afmelden. De computer blijft onder gewone werkingsspanning staan en verbruikt dan 150watt. Hij wacht gewoon tot de gebruiker zich opnieuw aanmeldt.
Slaapstand. De computer verbruikt 5tot 10watt omdat het geheugen onder spanning wordt gehouden. Alle data worden in het geheugen opgeslagen. Vanuit de slaapstand kan je sneller opnieuw beginnen te werken.
Sluimerstand. Deze stand is nog iets zuiniger dan de slaapstand. Alle gegevens worden nu op de harde schijf opgeslagen. Het heropstarten duurt iets langer.
Afsluiten. Ook nadat de computer is afgesloten, verbruikt hij nog wat energie. Vaak blijft het scherm onder spanning staan. Volgens de nieuwe Europese norm mag een scherm niet meer verbruiken dan 1watt. Maar volgens Bart Stoffels voldoen vele nieuwe pc's nog niet aan deze norm. Ook de randapparatuur zoals een printer verbruikt nog een paar watt. Soms krijgt de gebruiker ook de keuze om af te sluiten na updates'. Doe dat als u uw programma's enigszins up-to-date wil houden. Voor het extra verbruik hoeft u het niet te laten, want deze taak is al na een paar minuten uitgevoerd. U hoeft dus niet bang te zijn dat uw pc urenlang zal blijven aanstaan. De ventilator maakt misschien wat lawaai, maar die verbruikt slechts 1watt.
Wie echt zeker wil zijn dat hij geen stroom verbruikt, kan maar beter doen zoals Bart Stoffels zelf: 's avonds alle toestellen helemaal afzetten. Je kan het best de stekker uittrekken, maar dat kan eenvoudiger met een stekkerblok (circa 6 euro, nvdr.), dat bij alle ingeplugde toestellen automatisch de stroomtoevoer verbreekt.' (nieuwsblad JMB)
Waarom zijn de elektriciteitstarieven niet overal gelijk?
Kleine lettertjes lezen loont. Zo ging luisteraar Theo Wuyts, geprikkeld door een advertentie van energiedistributeur Eandis, aan het rekenen. Een gemiddeld gezin verbruikt elk jaar ongeveer 4.000 kilowattuur elektriciteit en 1.500 kubieke meter aardgas. Voor die hoeveelheid is er maar liefst 366 euro verschil tussen de duurste en de goedkoopste regio die Eandis bedient. Theo Wuyts vroeg zich terecht af: waarom zijn de tarieven niet overal gelijk?
De redactie van Peeters & Pichal deed de rekenoefening van de luisteraar over en kwam tot gelijkaardige resultaten. Een gezin in het Oost-Vlaamse Zottegem betaalt voor elektriciteit en aardgas 250 euro minder dan een vergelijkbaar gezin in het Zuid-Limburgse Heers. In Lint blijkt het 230 euro goedkoper dan in Lubbeek...
Hoe verklaart André Pictoel van de VREG die prijsverschillen? 'Als je je energiefactuur betaalt, betaal je voor de energie, voor de verdeling ervan en voor de heffingen van de overheid. De verschillen in prijs hebben vooral te maken met de distributie. Sommige regio's hebben een goede infrastructuur en dus minder onderhouds- of herstellingskosten voor het net. Ook de dichtheid van de bewoning speelt een rol: in steden is er een efficiënter net dan in plattelandsgemeenten. In een grootstad kost de distributie van de energie daarom minder dan op het platteland.'
Zijn zulke verschillen in tarieven niet een beetje oneerlijk? Vroeger waren de prijzen toch overal gelijk? 'Vóór het vrijmaken van de energiemarkt was de prijs inderdaad voor iedereen dezelfde, maar dat was eigenlijk een uitvlakking van de prijzen. In de stad betaalde men eigenlijk meer dan nodig en op het platteland iets minder. Nu betaalt ieder de reële prijs.' (nieuwsblad)
Zwarte beha's kunnen de gezondheid lelijk schaden. Dat blijkt uit een Duitse vergelijkende test. De kleurstoffen, gebruikt om de lingerie te kleuren, kunnen zelfs kanker veroorzaken.
Test Het Duitse consumentenmagzaine Öko-test liet 25 zwarte beha's testen van verschillende merken op hun kleurstofgehalte. In Europa gelden daar strikte normen voor, vanaf bepaalde hoeveelheden zouden die kleurstoffen kankerverwekkend zijn. Opmerkelijk is dat acht bustehouders een zeer slechte score haalden.
Huidcontact In heel wat beha's werden verontrustende stoffen gevonden. Para-aminoazobenzeen en anilini zijn gevaarlijke producten die de huid kunnen schaden. In vijf afgekeurde beha's werden grote hoeveelheden gevonden. De stoffen maken bij langdurig contact de huid gevoelig en tasten het zuurstofpeil in het bloed aan. Analine wordt zelfs gelinkt aan blaaskanker.
Opmerkelijk is dat de stof niet enkel in de 'goedkopere' merken werd gevonden, maar ook in de betere merken. Ook organische tinverbindingen werden gespot. Eerdere studies toonden al aan dat al kleine hoeveelheden het immuunsysteem en de hormonen beïnvloeden.
Geen aanraders zijn - de beugelbeha van Kik, een goedkoop merk dat niet in ons land te vinden is. - De Shirt beha van Chantelle - De Damen-Welt beha van het Duitse Real. - De beugel beha Romance van Nina von C - De Nuage van Lejaby - De Hot Light T-Shirt Bra van Sloggi - De Angel Curves van Triumph - De Wonderbra Transparant Line.
Scoorden wel goed: de 'Censored' beugelbeha van NewYorker, de beugelbeha van H&M, de 'Vision' beugelbeha van Schiesser, De 'Marilyn-bh van Hunkemöller, de beugelbeha van C&A, de beugelbh van Esprit Collection en De Push-Up van Passionata. Tips Het consumentenmagazine geeft meteen enkele tips om je zwarte lingerie aan te pakken. Zo was je deze altijd beter in de wasmachine voor het eerste gebruik en breng lingerie met slechte score beslist terug naar de winkel. Een klant mag kwaliteit verwachten. (lvl)
"Nieuwe crème warmt je voeten op" Nooit meer koude voeten. Met die boodschap lanceert Hansaplast een crème die je voeten vanzelf opwarmt. Een handig hulpmiddel, want meer dan de helft van alle dames heeft 's avons last van koude voeten.
Voetenmarkt Vrouwen verzorgen hun voeten steeds beter. Dat komt omdat voeten steeds meer een sensueel element vormen voor heel wat dames. Zo denkt het overgrote deel, volgens een rondvraag van Hansaplast, dat lelijke, onverzorgde voeten een hinderpaal vormen bij het vinden van een nieuwe partner. Om nu ook nog het typisch vrouwelijk koude-voeten-kwaaltje aan te pakken, biedt de nieuwste warme voetencrème beslist een oplossing.
Bloeddruk Het warmtegevoel in de voeten houdt nauw verband houdt met de bloeddruk. En die hangt op zijn beurt af van hormonale schommelingen. Een daling van de bloeddruk en een slechte doorstroming kunnen leiden tot een daling van de temperatuur in handen en voeten. Aangezien vrouwen meer last hebben van bloeddruk-schommelingen zijn ze dus ook gevoeliger voor de daling van de temperatuur in hun voeten. Koude handen, warm hart Mark Newton, onderzoeker aan de Universiteit van Portsmouth, bevestigt dat vrouwen gevoeliger zijn voor kou dan mannen. Ze hebben immers een andere biologische thermostaat en hun lichaam geeft het bloed bij voorkeur aan de belangrijkste organen. Dit systeem zorgt ervoor dat er minder bloed naar hun voeten en handen stroomt, waardoor deze sneller kou hebben. Het oude spreekwoord "Vrouwen hebben koude handen, maar een warm hart" is dus waar.
Slaap Naast hormonale schommelingen en de biologische thermostaat is de slaap eveneens een belangrijke factor. "Wanneer vrouwen moe zijn, zijn ze gevoeliger voor temperatuurschommelingen", stelt Mark Newton. "Eenmaal ze slapen, bereiken vrouwen sneller hun minimale lichaamstemperatuur dan mannen. Precies daarom vlijen de meeste vrouwen hun ijsklompjes zo graag tegen die van hun partner aan, in een poging ze warm te krijgen. En daar is die partner zelden blij mee!" Innovatie De "warme Voeten crème" zorgt er dankzij het activerende Thermocare System voor dat de voeten urenlang prettig warm aanvoelen. Voor extra hydratatie werd de niet-vette formule verrijkt met kokosnootolie en glycerine. De crème dringt snel in de huid in en zorgt voor een zacht resultaat. Tips -Smeer uw voeten helemaal in met de "Warme Voeten crème" (ook de voetzool). -Masseer het product goed in zodat het in de huid dringt en het de thermoreceptoren kan activeren. - Wacht een paar minuutjes tot het effect voelbaar is. Het warmtegevoel kan variëren van persoon tot persoon.5 - Breng het product enkel aan wanneer uw voeten echt kou hebben om zo een optimaal resultaat te bekomen. - Was uw handen grondig na het aanbrengen, om te voorkomen dat het product in contact komt met de ogen.
Enkel verkrijgbaar in de supermarkt. Richtprijs: 5,99 / 75 ml (lvl)
In 26 jaar was het in Vlaanderen nooit zo droog. Er viel amper 64 liter regen per m2 in augustus en september, normaal is dat 144 liter. De boeren hopen maar op één ding: regen. Toch heeft Eddy De Mey 'slecht' nieuws. 'Zeker tot 10 oktober zal er - op een spat motregen na - niks uit de lucht vallen.'
Het is al van 1983 geleden dat het in beide maanden samen zo weinig geregend heeft. 'Het gevolg van een 'blokkade' in de atmosfeer', zegt weerman Eddy De Mey in de kranten van De Persgroep.
De aanhoudende droogte heeft zware gevolgen voor de landbouw. 'De aardappelopbrengst zal 20 pct lager uitvallen, voor koolgewassen verwacht ik een daling tot 35 pct', aldus landbouwexpert Luc Busschaert. Ook andere gewassen lijden onder de droogte. 'Op 1 oktober start het zaaien van wintertarwe en -gerst. Maar men kan gewoon niet met de ploeg in de grond. (nieuwsblad)
Zondagavond. Mijnheer Linga (49) stapt in zijn boot en vaart de Suriname op. Hij verlaat voor een week zijn familie en gaat lesgeven in het dorp Dan. Dat is alleen via de rivier bereikbaar. Zijn leerlingen hebben nog nooit televisie, een auto of computer gezien. Ze spreken wel allemaal keurig Nederlands.
Op maandag 5 oktober, de Internationale dag van de leerkracht, organiseert Studio Globo voor de 3de keer de actie 'Saved by the bell'. Deze symbolische actie vraagt aandacht voor leerkrachten overal ter wereld en voor het recht op onderwijs voor iedereen.
Op maandag 5 oktober, de Internationale dag van de leerkracht, organiseert Studio Globo voor de 3de keer de actie 'Saved by the bell'. Deze symbolische actie vraagt aandacht voor leerkrachten overal ter wereld en voor het recht op onderwijs voor iedereen.
Leerlingen zijn soms opgelucht als ze de bel horen en naar huis kunnen, een beetje het saved by the bell-gevoel. Maar meer dan 100 miljoen kinderen horen vandaag de schoolbel niet luiden. Ook zij zouden graag kans krijgen op onderwijs. Voor hen krijgen de woorden 'saved by the bell' een heel andere betekenis
Doe mee en laat op maandag 05 oktober om 15 uur de schoolbel rinkelen uit solidariteit met alle kinderen ter wereld die verstoken blijven van hun recht op onderwijs. Toon je solidariteit met leerkrachten wereldwijd die vaak in moeilijke omstandigheden moeten lesgeven.
Vorig jaar waren er bijna 65.000 deelnemers. Dit jaar moeten dat er nog meer worden. Via de website www.savedbythebell.be kan je de deelname van je school registreren, gratis lesmateriaal downloaden en vind je heel wat tips en suggesties aangepast aan de verschillende leeftijdsgroepen om dit actiemoment in de klas voor te bereiden.
Maak het belmoment extra krachtig en leuk door je partnerschool in het zuiden te betrekken bij de actie. Wanneer ook ginds tegelijk de bel rinkelt krijgt de symboliek en de uitdrukking van solidariteit nog een extra dimensie. Op de website van 'saved by the bell' vind je de lessuggesties vertaald naar het Engels, Frans en Spaans.
Op openbare plaatsen en kantoren is het al langer gebruikelijk om de handen te wassen zonder de kraan manueel aan te raken. Maar diverse fabrikanten hebben die infraroodtechniek nu ook geïntroduceerd op mengkranen voor thuisgebruik, zodat we ook de temperatuur van het water kunnen instellen en bijregelen.
Het systeem verhoogt niet alleen het gebruikscomfort, het komt ook het milieu ten goede. Dankzij deze sensortechnologie kan u water besparen omdat het water alleen maar stroomt als dat vereist is. Dat is vooral waardevol als u de mengkraan frequent gebruikt. Volgens fabrikant Hansgrohe, die de kranen produceert, zakt het waterdebiet daardoor tot ongeveer zes liter per minuut tegenover 13,5 liter per minuut voor een standaard mengkraan. Per dag stroomt het water van een wastafelkraan ongeveer vijf minuten lang. Op die vijf minuten bespaart u volgens Hansgrohe met hun EcoSmart-technologie al ongeveer 32 liter.
Voor een gezin van vier mensen betekent dat een jaarlijkse besparing van ongeveer 47.000 liter. En dat komt ook uw portemonnee ten goede. Jaarlijks zou u zo ongeveer 235 euro kunnen besparen. (nieuwsblad)
Zoals Hendrik Conscience zijn volk leerde lezen, zo leerde Peter De Smet diens zangers zingen. Nadat hij 14 jaar lang zangcoach is geweest voor zowat iedereen die ooit op Vlaamse bodem een hit scoorde, staat hij nu zelf terug op de planken met Sunset Boulevard. Hierover zegt hij: "Sunset Boulevard is muziektheater zoals het zou moeten zijn, geen musicalcliché waarin ze je met pluimen in je gat het podium op sturen, maar evenwaardig aan veel theater en opera."
Je bent van opleiding een klassieke zanger. Heb je die interesse van thuis uit meegekregen? Mijn vader was een heel goede saxofonist. Hij had alle kwaliteiten in zich om professioneel te worden, maar met een vrouw en twee kinderen om te onderhouden, had hij toch de moed niet om een stabiel bestaan op te geven. Hij speelde soms in het orkest van het NIR, de voormalige VRT, en dan moet je toch op een zeker niveau staan. Op een dag stuurde mijn vader mij naar de muziekschool. Dat hoorde volgens hem bij de opvoeding. Aangezien wij thuis nog een klarinet hadden liggen, werd ik dan maar klarinettist.
Maar uiteindelijk is niet de klarinet, maar wel je stem je instrument geworden. Ja, want op een bepaald ogenblik moest ik in stottertherapie. Tijdens deze sessies moest ik ook zingen. Plots bleek die stem van mij helemaal niet zo onaardig te zijn. Het zingen heeft mij nooit meer losgelaten. Tot grote ergernis van mijn vader wilde ik vervolgens naar het Conservatorium, want "met een diploma Latijn-Wiskunde moest je toch naar de universiteit!" Gelukkig ben ik er in mijn laatste jaar humaniora in geslaagd mijn resultaten zo verticaal te laten kelderen dat zelf het PMS mijn vader ervan kon overtuigen dat het Conservatorium voor een jongen zoals ik nog niet zo'n slechte keuze was. De jaren nadat ik afgestudeerd ben heb ik vele rollen mogen zingen... Les Miserables, Cyrano, Phantom of the Opera, en dan nu Sunset Boulevard.
Maar de afgelopen jaren ben je vooral stemcoach geweest. Hoe is dat gegaan? Het jaar dat ik afgestudeerd was, vroeg Dora Van der Groen mij of ik de acteurs van haar toneelafdeling vocaal wilde begeleiden . Een hele generatie is via mijn klas gepasseerd, waaronder regisseur Dirk Tanghe. Toen hij zijn eerste stuk regisseerde bij Theater Malperthuis, dat was De Getemde Feeks van Shakespeare, kampte zijn leading lady, Gert Portael, met ernstige stemproblemen. Dirk vroeg mij om Gert te begeleiden. Ik heb de première toen drie maanden moeten uitstellen, maar Gert heeft daarna 120 avonden achter elkaar gezongen zonder enig probleem.
Maar één zwaluw maakt de lente nog niet... Waar, maar Gert woonde toen in Boechout en was bekend met de Boechout Beatles, zijnde Jan Leyers en Paul Michiels. Jan, die toch een wetenschappelijke achtergrond had, wilde zijn stem door mij laten onderzoeken. Al snel ging ik over over de tongen in Boechout en kwam ook Bart Peeters bij mij op zangles. En na Bart Peeters kwam Paul Michiels. En die zei: "Peter, ik ga een jong manneke sturen. Ooit zal hij het maken, maar nu heeft hij dringend zangles nodig." Op een dag kwam dat totaal onbekend manneke bij mij binnen. Het was een zekere Koen Wauters. En ineens had ik alle toppers van Vlaanderen op zangles.
Was je ooit iets anders kunnen worden? Ik ben heel slecht in alles waar een pen en penseel aan te pas komen. Ik heb een immense bewondering voor mensen die kunnen tekenen en schilderen. Ik sta met een open mond te kijken naar een man als Picasso die met drie lijnen een hele wereld laat opengaan.
Welke kunstvorm ligt jou helemaal niet? Ik moet een van de grootste jazzfans ooit zijn, behalve als ze gaan improviseren. Free jazz is niet aan mij besteed. Helemaal anders ligt dat bij een Ella Fitzgerald. In mijn ogen is zij een godin.
Met welke drie mensen wil je eens languit tafelen? Ik zou ongelooflijk graag eens met Socrates aan tafel zitten, de man die de filosofie heeft uitgevonden. Ik heb Latijn-Wiskunde gestudeerd, maar heb het mij altijd beklaagd dat ik geen Grieks kan. Ook Michelangelo wil ik ontmoeten. Van schilderkunst tot architectuur en muziek... hij is echt de grootste homo universalis ooit. Ten slotte zou ik niet kunnen kiezen tussen de componisten Bach en Mozart.
In welke periode uit de kunstgeschiedenis had je willen leven? Ik ben tevreden met de periode waarin ik nu leef. Als je ergens middenin zit, dan mis je dingen. Ik word wel heel sterk aangetrokken door het einde van de negentiende eeuw en de opkomst van de grote Romantiek met mensen als Brahms, Wagner, Bruckner en de jonge Richard Strauss. Maar toch wil ik nu leven en kunnen terugblikken op wat geweest is.
Wat neem je mee naar de eeuwigheid? De film Film d'amore e d'anarchia van Lina Wertmüller met Giancarlo Giannini in de hoofdrol. De film speelt zich af in een Romeins bordeel en gaat over een anarchist die een aanslag pleegt op Mussolini. Als boek neem ik Les liasons dangereux van Pierre Choderlos de Laclos mee. Muzikaal mag de Mattheuspassion mijn eeuwige metgezel zijn. (uit in Vlaanderen)
"Volledig mee eens" zou moeten verboden zijn in alle scholen.
In een school in Seraing is verboden om een trolley nog langer als boekentas te gebruiken. Niet alleen zijn de tassen op wieltjes vaak veel groter dan een gewone boekentas, ze veroorzaken ook problemen in de schoolgangen.
'Ouders investeren in zulke trolleys om te vermijden dat hun kinderen rugklachten krijgen door een te zware boekentas. Maar de trolleys zijn vaak drie keer de grootte van een gewone boekentas', aldus een moeder.
Volgens de school heeft het verbod meer te maken met het grote aantal leerlingen in de school: 'Weldra is er in de gangen geen doorkomen meer aan, de trolleys zijn immers erg moeilijk weg te bergen.'
Voor de te zware boekentassen ligt de oplossing voor de hand: boeken en dikke mappen mogen op school blijven doorheen de week. 'Het enige wat de leerlingen heen en weer moeten brengen, zijn hun papieren', aldus de school. (standaard)
Zonnepanelen: De combinatie van overheidssubsidies en garanties van de leveranciers maken van zonnepanelen een hele goede investering en een prima manier om zelf groene stroom op te wekken.
· Zonneboiler: Ook hiervoor geeft de overheid subsidies. Een boiler is bovendien goedkoper dan zonnepanelen. De boiler warmt het water in huis via groene energie op.
· Goede beglazing: Enkel en zelfs dubbel glas laat vrij veel energie uit je woning ontsnappen. Opteer daarom het liefst voor hoogrendementsglas, dat isoleert twee tot drie keer beter dan dubbel glas en tot vijfmaal beter dan enkel glas.
· Goede dakisolatie: Een slecht geïsoleerd dak laat veel energie verloren gaan. Een goede dakisolatie is met andere woorden onontbeerlijk.
· Opletten voor elektronische toestellen: Veel toestellen hebben een digitale display of een lampje dat blijft branden. Dat verbruikt enorm veel energie. Daarom is het aangewezen om de stekker van elektronische apparaten uit te trekken wanneer je ze niet nodig hebt. (nieuwsblad tch).
Deze week krijg je hier nog meer ecotips te lezen.
'Puzzeltapijten' of 'vloerpuzzels' voor kinderen, vaak met cijfers of met het alfabet erop, zitten vol met giftige stoffen.
Tot die conclusie komt Test-Aankoop na controle van negen verschillende puzzels. 'Ze bevatten gevaarlijke solventen en geven die ook af', zegt T-A. De puzzels zijn gemaakt van een rubberachtige, elastische kunststof.
Om ze elastisch te maken en om de slechte geur ervan te verdoezelen, gebruiken fabrikanten chemische stoffen. Die zijn irriterend en giftig, in sommige gevallen zelfs kankerverwekkend en gevaarlijk voor de voortplantingsorganen.
Test-Aankoop raadt aan de puzzels veertien dagen te laten verluchten voor je kind ze mag gebruiken. 'We vragen de producten uit de rekken te halen', zegt Ivo Mechels. (nieuwsblad)
Welk drankje geef je mee aan je kind? Als alternatief voor frisdrank, wordt fruitsap al eens in de boekentas gestoken. Niet dus, fruitsapjes bevatten evenveel suikers als frisdranken en maakt je kind even dik. Enkel water hoort in een gezonde boekentas.
Natuurlijke suikers Heel wat kinderen krijgen een 'gezonder' fruitsapje mee naar school. Vruchtendrankjes zijn in het hoofd van heel wat ouders een gezonder alternatief omdat de suikers zogezegd 'natuurlijker' zijn. De vruchtensuiker uit fruit is echter niet beter of slechter dan de zoetmakers bij frisdranken. De toegevoegde suiker uit cola is zelfs even goed of slecht als de natuurlijke suiker uit vruchtensap of de toegevoegde suiker uit de drinkyoghurts.
Tanden Fruitsappen bevatten bovendien citroenzuur, vergelijkbaar met het fosforzuur uit cola, wat de tanden kan aantasten. Wat het vitamine C gehalte betreft van fruitsappen, is dat zeer gering. Een kind dat normaal eet, heeft geen tekort aan vitamine C en hoeft bijgevolg geen extra's. Appelsap en druivensap bevatten zelfs nauwelijks vitamines.
Water Idem met de ijsthee. Ook dat is geen gezonder alternatief en bevat evenveel suiker en zuren als andere frisdranken. Water, en dat mag ook leidingwater zijn, is het enige gezonde drankje. Ook een calorie-arm lightdrankje kan af en toe. Willen je kinderen toch fruitsap, geef het dan bij het ontbijt of het vieruurtje. Een vers stuk fruit verdient echter alle voorkeur. (lvl)
Ingrediënten voor 2 personen: 2 peren (guyot) 150 g boter 150 g bruine suiker 150 g mascarpone amandelschilfers, even geroosterd in een droge pan
Bereidingswijze: Wrijf de peren even af met een stuk keukenpapier, halveer ze en verwijder het klokhuis.
Bestrijk een ovenvaste schaal met 2/3 van de boter. Strooi de suiker erin, maar houd 2 el achter. Meng de rest van de boter met de suiker, verdeel over de uithollingen van de peren en leg ze met het snijvlak omlaag in de schaal.
Zet ca. 30 min. in een voorverwarmde oven op 180 °C of tot ze gaar zijn.
Serveer met het uitgelopen vocht en de mascarpone. Werk af met amandelschilfertjes.
Geen Halloween zonder lichtgevende pompoenen met gemene oogjes en een grijnzende glimlach.
Met de nieuwe decoratieverf van Histor breng je deze griezelige maar gezellige najaarsfeer zo in huis. 'Perfect Finish Glow in the dark' licht op in het donker en zorgt voor een geelgroen gloei-effect. Sterren en pompoenen De nieuwe verf gaat, na voldoende blootstelling aan licht, 30 tot 45 gloeien. Bijzonder inspirerend met Halloween voor de deur: van griezelige pompoenen tot enge spoken die 's nachts tot leven komen. Bij kleinere rebels schilder je een sterrenhemel aan de muur: wedden dat de kleine beter slaapt? Ondergronden Perfect Finish Glow in the dark is bedoeld voor toepassing binnenshuis en geschikt voor behandelde ondergronden zoals beton, gipsplaat, gipskarton, goed vastzittend glasvezelbehang en ondergronden die al behandeld zijn met een muurverflaag.
Verkrijgbaar in verpakking van 1 liter, goed voor 5 tot 7 m2 lichtgevend oppervlak. Prijs bedraagt 33,45 euro/liter. (lvl)
De finalisten van het programma "K2 zoekt K3" zijn bekend.
Terwijl het programma op vtm pas vanavond werd uitgezonden, kregen onze Nederlandse buren gisteren al de primeur. De nieuwe zangeres van K3 heet Josje, Noa of Madelon.
Belgische gaat door De Vlaamse kandidate Noa Tamara Opdebeeck blijft dus in de race om Kathleen bij K3 te vervangen. Op de Nederlandse zender SBS6 was te zien dat Anne Deliën de finale net niet haalde. De andere twee finalisten komen uit Nederland. Madelon van der Poel speelde al in de musicals Anatevka, Fame en Grease. Josje Huisman, de jongste van de drie, danste onder meer bij de ArenA-concerten van de Toppers.
Finale De finale van K2 zoekt K3 wordt op zaterdag 3 oktober rechtstreeks uitgezonden op VTM en SBS6. Kijkers en de jury sturen dan nog een kandidaat weg, waarna de huidige K3-zangeressen Kristel Verbeke en de zwangere Karen Damen uit de twee overgebleven kandidaten hun nieuwe collega kiezen. Het nieuwe groepslid zal niet lang van haar overwinningsroes kunnen genieten, want de nieuwe zangeres moet onmiddellijk op tournee en nieuwe nummers instuderen. (anp/gb)
Philiipe Gilbert knap zesde De Australiër Cadel Evans heeft in een prangend slot de wereldtitel gegrepen. Hij haalde het solo voor de Rus Kolobnev en de Spanjaard Rodriguez. Philippe Gilbert werd na een knappe race eerste Belg op de zesde plaats.
Nerveus begin Onder een onverhoopte Zwitserse herfstzon ging het gevecht om de wereldtitel van start, met de Italiaanse en Spaanse legioenen in een favorietenrol. Na een openingsaanvalletje van de Duitser Marcus Sieberg, was het echter de beurt aan de Japanner Yukiya Arashiro, die tot twee maal toe een ontsnappingspoging op poten zette. Tweede keer goede keer voor de Aziaat, die vier weinig zeggende namen en een andere Duitser, André Greipel, met zich mee kreeg.
In het peloton werd af en toe nerveus gereageerd, maar er kon nog slechts een enkele noemenswaardige aanval genoteerd worden. Een kwartet rennners, waaronder de Sloveen Gorazd Stangelj, kon aansluiting vinden waardoor een tiental koplopers de kloof konden beginnen uit te breiden. In het pak werd niet of nauwelijks gereageerd, waardoor de tien verschillende nationaliteiten voorin een maximumvoorsprong van om en bij de elf minuten bij elkaar fietsten.
Hoge Landen versus het Zuiden Met nog iets meer dan honderd kilometer voor de boeg, kwam er dan toch reactie vanuit het peloton, dat het tiental vanaf dan aan niet meer uit zijn greep zou laten komen. Een Italiaanse aanval van Michele Scarponi, Giovanni Visconti en verdedigend wereldkampioen Alessandro Ballan was de wake-up call voor het peloton, dat reageerde via onder andere de Belgen Francis De Greef en Greg Van Avermaet en de Nederlander Johnny Hoogerland.
Verder terug in de koers kwam een tweede groep vluchters tot stand met daarin sterkhouders Tom Boonen en Bert De Waele, die mee zorgden voor de aansluiting met de andere ontsnapten. Zo kwam het tot een samensmelting van een dertigtal renners waarin de vier Belgen het moesten opnemen tegen de Italo-Spaanse overmacht. Het tactische geschuif was een feit en de toeschouwer kon zich beginnen opmaken voor de nakende finale.
Verkrampt Wat hierna volgde, was een opeenvolging van aanvallen, ingezet door José Rujano. De dynamische Venezolaan zorgde voor de eerste schifting in de groep achtervolgers, maar kon zijn vlucht niet staande houden. Ook een poging van de Colombiaan Leonardo Duque werd verijdeld door een alerte Boonen en Van Avermaet. Die laatste besloot dan maar zelf een poging te ondernemen, maar ook onze landgenoot kende geen succes. Ondertussen moesten de overgebleven koplopers zich ook gewonnen geven aan de sterk jagende achtervolgers, die ook het peloton steeds meer op afstand konden fietsen.
Met nog twintig kilometer voor de boeg werd duidelijk hoeveel krachten de ontsnappers in hun aanvallen hadden moeten stoppen. Ook de vier Belgen vooraan zaten door het beste van hun krachten heen en moesten de rest laten gaan. Het peloton zag zijn kans en zorgde voor een algemene hergroepering, die weliswaar meteen ongedaan werd gemaakt. Een verscheurende aanval van de Zwitserse sprintbom Fabian Cancellara reet het samengevallen peloton weer helemaal aan flarden, tot ongenoegen van tientallen renners die op hun tandvlees zaten.
Geen Italianen De grote climax nabij kon nog slechts een twintigtal renners het helse tempo in de slotronden aan. Opvallend feit: de Italianen konden steeds minder hun stempel op de wedstrijd drukken, terwijl de Belgen ook nog maar op één man konden rekenen, Philippe Gilbert. Dankzij uitstekend werk van zijn ploegmaats, kon de Waal de laatste ronde met goede hoop op een podiumplaats aanvatten.
Die laatste dertien kilometer zou Gilbert zich echter aan geen enkel cadeau moeten verwachten. Na een strakke aanval van oude bekende Alexandre Vinokourov, schoot alweer Fabian Spartacus Cancellara er als een speer vandoor en zorgde hij zo voor de definitieve schifting richting de eindstreep. Negen namen maakten nog kans op de wereldtitel, waaronder Belgische kopman Gilbert, thuisspeler Cancellara, topfavoriet Damiano Cunego, Alejandro Valverde en Cadel Evans.
Down Under heerst boven Zes kilometer voor de aankomst volgde dan de definitieve afscheiding. Geen Italiaan, geen Spanjaard, maar een ontketende Australiër trok het laken zonder pardon naar zich toe. Er stond geen rem op Cadel Evans, de Man from Down Under, die moederziel alleen de laatste meters richting wereldtitel mocht afleggen. Met een blik vol ongeloof reed Evans over de streep, kuste zijn trouwring en liet zijn tranen de vrije loop. Een onverhoopt succes voor Australië, dat volgend jaar het WK zelf organiseert. Ongetwijfeld het begin van een lange feestnacht op het zuidelijke halfrond.
In de strijd om de podiumplaatsen spurtte de Rus Alexandr Kolobnev naar de tweede plaats, nipt gevolgd door de Spanjaard Joaquin Rodriguez. Geen Azzurro in de top drie dus, na drie jaar op rij een Italiaans lauraat in het wereldkampioenschap. Landgenoot Philippe Gilbert zag zijn knappe wedstrijd bekroond met een verdiende zesde plaats. Vidoebeelden overwinning. (nieuwsblad Gerry Klompers)