"Dag twee van de week over ecotips" 
Op openbare plaatsen en kantoren is het al langer gebruikelijk om de handen te wassen zonder de kraan manueel aan te raken. Maar diverse fabrikanten hebben die infraroodtechniek nu ook geïntroduceerd op mengkranen voor thuisgebruik, zodat we ook de temperatuur van het water kunnen instellen en bijregelen.
Het systeem verhoogt niet alleen het gebruikscomfort, het komt ook het milieu ten goede. Dankzij deze sensortechnologie kan u water besparen omdat het water alleen maar stroomt als dat vereist is. Dat is vooral waardevol als u de mengkraan frequent gebruikt. Volgens fabrikant Hansgrohe, die de kranen produceert, zakt het waterdebiet daardoor tot ongeveer zes liter per minuut tegenover 13,5 liter per minuut voor een standaard mengkraan. Per dag stroomt het water van een wastafelkraan ongeveer vijf minuten lang. Op die vijf minuten bespaart u volgens Hansgrohe met hun EcoSmart-technologie al ongeveer 32 liter.
Voor een gezin van vier mensen betekent dat een jaarlijkse besparing van ongeveer 47.000 liter. En dat komt ook uw portemonnee ten goede. Jaarlijks zou u zo ongeveer 235 euro kunnen besparen. (nieuwsblad)
|