Inhoud blog
  • Adieu
  • En dan ben je stil ...
  • Silence, night and dreams
  • Vensterstaren
  • Wilde kastanjebomen
  • De stilte in mij
  • Onvolmaakt
  • Zonder woorden
  • The Blower's Daughter
  • Scala
  • Gebroken wit
  • Regen
  • I am
  • Quiet night
  • De wind in mijn gedachten
  • Begijnhofdichter
  • Er zijn zo van die dagen
  • Obsessie
  • Alles gaat voorbij
  • Onzeker
    Zoeken in blog

    Gastenboek
  • Jou blog!!!! xx
  • ...
  • Scherven
  • oef...gevonden
  • mooie site

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    E-mail mij

    Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.

    Foto
    fotograffiti
    de blog die in feite niet meer bestaat: fotofragmenten in tekstslierten
    19-02-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gent in de mist
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    19-02-2007 om 19:07 geschreven door stefi  


    17-02-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Blog
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Lieven, de man achter de blog "Flarden" heeft een tweede, voor mij erg fascinerende, blog: "De onbekende vrouw". Ooit kocht hij een reeks kringloopfoto's waar telkens dezelfde vrouw opstaat. En nu start hij een zoektocht naar zijn onbekende vrouw. Misschien kunt u hem helpen ?

    17-02-2007 om 18:38 geschreven door stefi  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Of is dit karnaval ?
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    17-02-2007 om 18:25 geschreven door stefi  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Is dit karnaval ?
    Klik op de afbeelding om de link te volgen  

    17-02-2007 om 18:22 geschreven door stefi  


    15-02-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Landschap met kruisje
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    15-02-2007 om 19:30 geschreven door stefi  


    14-02-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sint-Valentijn
    Over 'de liefde die altijd te vroeg of te laat komt, maar nooit op tijd.'

    (uit Manneke Pis)

    14-02-2007 om 08:57 geschreven door stefi  


    13-02-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Lichtstille
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Een mooie fotowebsite "Lichtstille". (in het Nederlands Lichtstil ?)

    13-02-2007 om 18:40 geschreven door stefi  


    12-02-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Staren door de venster van mijn ziel

    Mag ik je zomaar binnenlaten om in mijn diepste zielenroerselen te kijken ? Maar ik wil niet dat je alles van me weet. Ik heb al zoveel gemist in mijn leven dat ik het niet meer mis. Ik mis je dus ook niet.

    Vanuit mijn dakappartement kijk ik uit op de drie torens van Gent, een prachtig zicht op de historische binnenstad of vanuit mijn klein rijhuisje zie ik de duivenkoten van mijn buur.

    Mijn penthouse met bijhorende garage is een toevluchtsoord na een drukke week waar ik tot rust kom of aan mijn donker arbeidershuisje is nog zoveel renovatiewerk aan dat ik er onrustig van word.

    Tussen dromen en werkelijkheid, je staart door de vensters van mijn ziel. Maar ik laat je niet binnen.

    12-02-2007 om 20:16 geschreven door stefi  


    10-02-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Graffitimuur
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    10-02-2007 om 15:31 geschreven door stefi  


    09-02-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Handgeschreven brieven

    Mon copain,

     

    Het is weer een tijdje geleden dat ik jouw nog eens een handgeschreven brief heb gestuurd. Het leven gaat hier zijn gewone gangetje in de winter. Veel ga ik niet naar buiten, mijn oude knoken verdragen de koude niet meer zo en ik ben ook bang om nog ’s avonds als het donker is naar buiten te komen. Je blijft toch nog altijd een vreemdeling in deze mooie stad. Maar als het winterzonnetje schijnt kan je me altijd vinden op al die plekjes die we samen hebben bezocht de laatste keer dat je hier was.

     

    Hoe ouder dat een mens wordt hoe milder hij zou moeten zijn. Zijn rebelsheid uit zijn jeugdjaren verzachten. Zo zou het moeten zijn, niet ? Maar toch is het zo niet dat het gaat in het leven. Er zijn weinig mensen die blijkbaar de juiste keuzes maken in hun leven al zijn ze wel gelukkig met wat ze doen en wie ze zijn maar diep in hun binnenste verlangen ze misschien naar hun jeugddromen die ze nooit hebben gerealiseerd. Op een bepaalde leeftijd kan je echter niet  meer terug en hoop je op het beste in je leven. Je bent gelukkig met hetgeen je hebt, met wie je bent maar op die zeldzame momenten, die bij mij steeds vaker terugkomen, krijg je spijt van verkeerde keuzes in je leven.

    Heb jij altijd de goede keuzes gemaakt mon copain ? Ik veronderstel van wel. Misschien is dit gewoon het lot van de mens dat die keuzes gewoon uitgestippeld zijn. Je hebt gewoon geen andere keuze en je moet je erbij neerleggen.

     

    Het voordeel aan het winterseizoen is dat de toeristen wegblijven en dat je de stad voor je alleen hebt. Alleen de studenten blijven de stad bezetten. Het jeugdig enthousiasme dat een stad levendig houdt en die je meeslepen in hun roes van levenslust.

    Soms zit ik dan op een van die talrijke bankjes van het park in de winterzon te genieten van al die jonge mensen die hier rondkuieren. Sommige koppeltjes arm in arm dicht tegen elkaar. En dan zie je in dit diep gelovig land de jonge paters en nonnen met hun lange habijten en kappen op het hoofd voorbij lopen. Personages als uit een film in een feeëriek filmdecor. En in mijn hoofd maak ik nog altijd honderden foto’s. Beelden zijn een stuk van mijn leven.

    En in mijn appartementje drink ik mijn koffie, versgemaakt van zelfgemalen koffiebonen. Ik hou zo van die geur van koffiebonen. Dan zit ik in mijn zetel die voor het venster staat en kijk naar de voorbijgaande mensen. Een hele leuke bezigheid mensjes bekijken.

    Ach waarom vertel ik je dit weer mon copain, je weet dit alles allang, je weet alles van mij. Ik ben een oude man in een oude stad. Als ik oud ben en versleten (ben ik dat nog niet ?)  moet ik dringend terugkeren naar mijn geboortestad. Een plek waar ik rustig kan sterven.

    Vrees niet vriend, ik hoop het hier nog een paar jaar uit te houden. Deze stad houdt mij jong.

     

    Ouderwetse handgeschreven groeten voor jou

    09-02-2007 om 17:56 geschreven door stefi  


    08-02-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Witte morgen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    08-02-2007 om 18:29 geschreven door stefi  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Witte morgen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    08-02-2007 om 18:28 geschreven door stefi  


    07-02-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nachtronde
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De tand des tijds maakt de nachtronde korter.

    07-02-2007 om 19:48 geschreven door stefi  


    05-02-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mannequin
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    05-02-2007 om 19:09 geschreven door stefi  


    04-02-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Foei
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Gezien in Gent, een doeltreffende en humoristische manier om hondenpoep op de stoep aan te klagen. Je zal er in ieder geval niet intrappen met dat vlagje daarop !

    04-02-2007 om 16:48 geschreven door stefi  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kopje koffie als troost ?
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    04-02-2007 om 13:58 geschreven door stefi  


    03-02-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kopje koffie
    Klik op de afbeelding om de link te volgen   

    03-02-2007 om 18:32 geschreven door stefi  


    02-02-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Onvoltooid lijstje

    Mijn onvoltooid lijstje vol met dingen die ik graag zou kunnen of toch beter zou willen kunnen is zo groot dat het onbegonnen werk is om er echt een lijstje van te maken.

    Sommige zaken hebben waarschijnlijk helemaal geen nut in het dagelijkse leven of heeft zo weinig zin omdat ik er toch weinig gebruik van zal maken.

    Ik ben dus bijvoorbeeld geen talenknobbel, heb altijd moeite gehad om vreemde talen te leren. Zelfs met talen die nu zo vanzelfsprekend zijn dat bijna iedereen ze spreekt zoals Frans of Engels heb ik moeite. Het vlot nooit goed  en altijd moet ik goed nadenken als ik iets wil zeggen, bang om fouten te maken. Als ik al moeite heb met die talen wat moet het dan worden met bijvoorbeeld Pools die ik ooit met veel moeite ben beginnen leren. Ik heb het dan maar opgegeven. Mijn hersens en vooral mijn tong wou niet mee.

    Een muziekinstrument bespelen is ook niet voor mij voorbestemd. Zelfs uit die verdomde blokfluit op de lagere school is nooit iets deftig uitgekomen. Een gemis dus,zelf een tikkeltje jalousie als ik iemand zie spelen.

    Zomaar veranderen van werk, van de ene dag op de andere alles opgeven, dat kan ik ook niet. Loyaliteit en trouw, kenmerken die niet meer van deze tijd zijn maar die bij mij nog altijd gelden. Maar misschien had ik het graag anders gewild. Jaren bij dezelfde werkgever blijven is misschien wel een vorm van stabiliteit en zekerheid maar je creativiteit gaat achteruit.

    Zomaar je koffer pakken en op reis vertrekken zonder voorbereiding al is het maar voor een weekje. Wildvreemde mensen op straat aanspreken vooral als je een beeldmooi fotomodelletje in spe voorbij ziet passeren die je graag zou willen fotograferen en je haar achterna staart alsof een oude bok een groenblaadje wilt. Weeral te traag, geen durf, weer een punt op mijn onvoltooid lijstje.

    Zo blijft mijn wereld altijd hetzelfde, zo blijft de vreemde man voor altijd vreemd. Onvolmaakt gelukkig met in zijn hoofd zijn onvoltooid lijstje maar trouw aan zijn idealen. Niet meer van deze tijd.

    02-02-2007 om 17:17 geschreven door stefi  


    01-02-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Spiegeling
    Klik op de afbeelding om de link te volgen    

    01-02-2007 om 17:51 geschreven door stefi  


    31-01-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Geborgen gevoelens

    Staren door het venster van mijn ziel, gevoelens verborgen achter een muur.

    Zonnestralen leggen lichtstrepen binnenhuis waar ontelbare stofdeeltjes opdwarrelen. Lichtstrepen op de kaften van mijn boeken. Gelezen en ongelezen. Ik moet dringend eens kijken wat ik wil weggooien maar ik kan het niet. Ze staan daar netjes op een rij, op rijen, netjes kaft tegen kaft, willekeurig. Er zit helemaal geen systeem in mijn boekenkast. Boeken op mijn tafel en zelfs op de grond. Soms stoort het mij, soms ook niet. Geen idee waarom ik boeken koop, eenmaal gelezen en dan nooit meer. Ik neem zo moeilijk afscheid van dingen.

    En mensen vraag je aan mij ? Neem je moeilijk afscheid van mensen ? Sommigen blijven voor altijd in mijn hart, anderen zijn verdrongen in mijn geheime kamers of verborgen achter een muur. Ja dus, ik neem moeilijk afscheid van mensen. En toch geldt het gezegde: ‘uit het oog, uit het hart’ ook voor mij. Of toch niet helemaal, sommige mensen blijven steeds staren door het venster van mijn ziel. Ze hebben een stukje van mijn hart meegenomen maar ik vergeef het hen. Herinneringen voor eeuwig gekrast. Ik zal er mee moeten leven.

    Winterzon gefilterd door bleke doorzichtige overgordijnen. Gevoelens geborgen.

     

    31-01-2007 om 17:23 geschreven door stefi  




    Archief per maand
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 02-2007
  • 01-2007
  • 12-2006
  • 11-2006
  • 10-2006
  • 09-2006
  • 08-2006
  • 07-2006
  • 06-2006
  • 05-2006
  • 04-2006
  • 03-2006
  • 02-2006
  • 01-2006
  • 12-2005
  • 11-2005
  • 09-2005

    Blog als favoriet !

    Foto

    Andere blogs
  • gent schetst
  • solange le fay
  • Krakow
  • chocolate moose
  • elselisa

  • Fotoblog
  • tim freh
  • arthur eranosian


  • Foto



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs