Mijn onvoltooid lijstje vol met dingen die ik graag zou kunnen of toch beter zou willen kunnen is zo groot dat het onbegonnen werk is om er echt een lijstje van te maken.
Sommige zaken hebben waarschijnlijk helemaal geen nut in het dagelijkse leven of heeft zo weinig zin omdat ik er toch weinig gebruik van zal maken.
Ik ben dus bijvoorbeeld geen talenknobbel, heb altijd moeite gehad om vreemde talen te leren. Zelfs met talen die nu zo vanzelfsprekend zijn dat bijna iedereen ze spreekt zoals Frans of Engels heb ik moeite. Het vlot nooit goed en altijd moet ik goed nadenken als ik iets wil zeggen, bang om fouten te maken. Als ik al moeite heb met die talen wat moet het dan worden met bijvoorbeeld Pools die ik ooit met veel moeite ben beginnen leren. Ik heb het dan maar opgegeven. Mijn hersens en vooral mijn tong wou niet mee.
Een muziekinstrument bespelen is ook niet voor mij voorbestemd. Zelfs uit die verdomde blokfluit op de lagere school is nooit iets deftig uitgekomen. Een gemis dus,zelf een tikkeltje jalousie als ik iemand zie spelen.
Zomaar veranderen van werk, van de ene dag op de andere alles opgeven, dat kan ik ook niet. Loyaliteit en trouw, kenmerken die niet meer van deze tijd zijn maar die bij mij nog altijd gelden. Maar misschien had ik het graag anders gewild. Jaren bij dezelfde werkgever blijven is misschien wel een vorm van stabiliteit en zekerheid maar je creativiteit gaat achteruit.
Zomaar je koffer pakken en op reis vertrekken zonder voorbereiding al is het maar voor een weekje. Wildvreemde mensen op straat aanspreken vooral als je een beeldmooi fotomodelletje in spe voorbij ziet passeren die je graag zou willen fotograferen en je haar achterna staart alsof een oude bok een groenblaadje wilt. Weeral te traag, geen durf, weer een punt op mijn onvoltooid lijstje.
Zo blijft mijn wereld altijd hetzelfde, zo blijft de vreemde man voor altijd vreemd. Onvolmaakt gelukkig met in zijn hoofd zijn onvoltooid lijstje maar trouw aan zijn idealen. Niet meer van deze tijd.
02-02-2007 om 17:17
geschreven door stefi 
|