Inhoud blog
  • Adieu
  • En dan ben je stil ...
  • Silence, night and dreams
  • Vensterstaren
  • Wilde kastanjebomen
  • De stilte in mij
  • Onvolmaakt
  • Zonder woorden
  • The Blower's Daughter
  • Scala
  • Gebroken wit
  • Regen
  • I am
  • Quiet night
  • De wind in mijn gedachten
  • Begijnhofdichter
  • Er zijn zo van die dagen
  • Obsessie
  • Alles gaat voorbij
  • Onzeker
    Zoeken in blog

    Gastenboek
  • Jou blog!!!! xx
  • ...
  • Scherven
  • oef...gevonden
  • mooie site

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    E-mail mij

    Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.

    Foto
    fotograffiti
    de blog die in feite niet meer bestaat: fotofragmenten in tekstslierten
    28-08-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Met gesloten ogen

    Met gesloten ogen zat hij met zijn gedachten op een totaal andere plek dan het kleine terrasje van het stadstuintje. Hij voelde de warme gloed van de avondzon op zijn onbedekte huid.

    De zoete geur van de engelentrompetten doordrenkten zijn hoofd. Het gaf een roes van geurverslaving, een zintuiglijk genot. Het windje ritselde met de bladeren en zijn gedachten. Gedachten die ongestoord kunnen zwerven langs lievelingsplekjes zo ver weg.  Hij deed zijn ogen open en zag het fel blinkende stipje van een vliegtuig hoog in de blauwe lucht. En wou dat hij daar in zat.

     

    Hij zat op een terras op de binnenkoer van een van de talrijke verborgen cafeetjes. Verscholen achter eeuwenoude muren en enkel te bereiken langs smalle duistere gangen. Oases temidden de stad. Ze keek hem aan met heldere oplichtende ogen waar hij zichzelf in zag spiegelen.

     

    Vertel iets over jou?

    Er valt niets te vertellen.

    Wat schuilt er dan achter je droevige blik?

    Ik kan je niets vertellen over mijn reizen want ik reis niet.

    Ik kan je niets vertellen over mijn werk want dat haat ik.

    Ik kan je niets vertellen over de liefdes van mijn leven want die waren er niet.

    Ik kan je niets vertellen over de passies in mijn leven, ik kijk enkel naar de tv, zit achter mijn computer en lees de krant of een boek.

    Ik kan je niets vertellen over mijn leven want dat is er niet.

    Daarom zijn je ogen zo dof zonder glinsterlichtjes. Je bent zo moe. Op wat blijf je toch wachten?

    Geef me een knuffel en ik ben al tevreden. Verder heb ik niets meer te doen. Ik heb tijd zat.

     

    De wind streelde de haartjes op zijn armen en benen en hij kreeg een koude rilling langsheen zijn schouderbladen die zijn rug naar beneden liep. Zijn ogen waren nog toe en de gedachten die hij lief had nog altijd aanwezig. Tederheid daar moest hij aan denken zittend in de avondzon met alleen de stilte om zich heen. Waarom hij daar nu moest aandenken wist hij niet. Tedere gedachten en een zachte aai, warme windstrelingen die hij met niemand kon delen. Met zijn ogen dicht zag niemand hem.

     

    Hij wou alleen zijn in zijn leven en toch niet, een klein beetje misschien. Een klein beetje alleen zijn of een klein beetje samen zijn?

     

    Ich bin ein Einzelgänger

    wandel ganz allein

    Nicht mein Wunsch

    muss es Schicksal sein

     

    ( © Lady in red)

    28-08-2009 om 10:28 geschreven door stefi  


    22-08-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Heimwee

    Het heimwee slaat weer toe, het onverwachtse verlangen naar een andere plek om er een tijdje te vertoeven tot weer het heimwee toeslaat en het tijd is om terug te keren. Dat knagende gevoel van het niet zijn, van verlangens naar onbereikbare dingen. Hoe kan ik het uitleggen aan iemand die nooit hetzelfde gevoeld heeft. Hoe kan ik het uitleggen dat ik me onvoltooid voel. Maar dat ik het verder ook niet meer weet. Er is een gemis in het leven van mij.

    Alles wat ik schrijf kan je als onzin in je oren klinken, volslagen nonsens en daar kan ik niets aan verhelpen.

    Iedere dag sta ik terug op en drink eerst mijn kopje zwarte koffie om mijn moegeslapen geest weer tot leven te wekken en opnieuw te beginnen. Soms met veel goesting en soms heel tegen mijn zin. Dan keer ik me in mijn binnenste en doe nukkig mijn ding, jouw negerend omdat dan weer het beest in mij woedt en ik dan bang ben jou te kwetsen. De altijd terugkerend strijd die ik tegen mezelf voer. En dan slaat het heimwee weer toe.

    Nu begin ik te zwerven in mezelf langs stukjes geschreven tekst, flarden muziek, enkele foto’s van iemand anders en soms van mij. Als kind liep ik in de boomgaard, zo groot dat ik bijna verdwaalde of bang was van lange schaduwen en het hoge gras. Ik was ontdekkingsreiziger op reis in de verbeelding. Nu is de boomgaard een lapje grond die je met moeite een boomgaard noemen kan. Het onschuldige jongetje is niet meer.

    Is er nergens een plek waar ik me zal thuis voelen, waar de onrust verdwijnt. Dat voortdurende gehakketak van wisselende gevoelens, van boosheid en blijdschap, van onrechtvaardigheid en gerechtigheid. Tegenstrijdige gevoelens zoals altijd in mijn leven, steeds op zoek naar wist ik maar wat. Zolang ik mijn plek niet vind blijf ik alleen.

    Ik ben nooit diegene die je denkt, altijd iets te verbergen. De achterkant van de maan zie je nooit. Flarden teksten. Stukjes muziek. Die mij raken in mijn binnenste.

    Zeg iets tegen mij, ik wil alleen maar luisteren. Zelf heb ik niet zoveel te zeggen, alleen maar nietszeggende alledaagse dingen.

    Zwaarmoedige melancholische gedachten die me terug veroveren en waar ik stilaan de strijd tegen verlies. Ik kan niet blijven vechten tegen mezelf.

    22-08-2009 om 14:31 geschreven door stefi  


    17-08-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De grote stilte

    Een film om stil van te worden !

    17-08-2009 om 22:49 geschreven door stefi  


    09-08-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Boswegel naar de stilte
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    09-08-2009 om 09:16 geschreven door stefi  


    07-08-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Niets

    Het dwalen langs onverharde bospaadjes, in de schaduwen van hemelhoge boskathedralen was net wat hij nu nodig had. Het gaf hem koelte en stilte, een beetje rust en tijd om even na te denken. Een wandeling om even te bezinnen zou de pastorale werker zeggen. Bezinnen was gewoon even stilstaan bij het leven. Zijn leven. Hij had er precies nog niet veel van gebakken in dat leven van hem. Geen spectaculaire dingen beleefd, nooit de drang gehad om carrière te maken of gezocht naar de liefde van zijn leven. Het was allemaal zo doodgewoon bij hem. Maar hij voelde zich toch gelukkig bij dit simpel bestaan met af en toe een dipje. Niets om je zorgen over te maken ware het niet dat hij op gevorderde leeftijd kwam dat verandering in het leven zo van zelfsprekend niet meer was. Het midlifecrisis gevoel dat bleef sluimeren en waar hij nog altijd geen antwoord op wist. Het boswegeltje slingerde zich verder tussen groen weerkaatsende golvende varens en donkere schaduwen met op de achtergrond de zacht ruisende bladeren als duizenden zuchten. Verloren lopen zou hij niet, hij kende het bos al heel zijn leven lang, van kindsbeen af liep hij hier alleen rond zonder ook maar één momentje bang geweest te zijn.

    Hij had verse lucht nodig. Hij wou dat niemand iets van hem verlangde. Hij wou niemand iets beloven.

     

    Ik kan je niets geven als dat is wat je wilt.

    Niets is weinig maar soms zoveel.

    Voor mij is niets een heel mensenleven.

    Ik begrijp je niet.

    Niemand begrijpt me, alles wat je ziet is niet echt, het is allemaal een illusie zoals mijn leven.

    Blijf jezelf.

    Dat is net wat ik niet kan.

    Ik kan je niet helpen als je dat zelf niet wil.

    Ik denk dat het te laat is.

    Geef mij dan niets.

    Niets.

    Flauwerik.

     

    De nacht is eenzaam en hij was donker. De slapeloosheid dreef hem verder in zijn gedachten. De gedachten, de stilte en hem zelf. Soms kwam een mens te dicht bij hem en dan zou hij zich terug moeten verstoppen achter nietszeggende woorden die soms kwetsen. Woorden als een beschermende bolster. Dat verstikkende gevoel maakte hem angstig, zo onzeker, wanneer een mens zich wou nestelen in zijn gedachten. In de geheime kamers van zijn hoofd.

    07-08-2009 om 08:32 geschreven door stefi  




    Archief per maand
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 02-2007
  • 01-2007
  • 12-2006
  • 11-2006
  • 10-2006
  • 09-2006
  • 08-2006
  • 07-2006
  • 06-2006
  • 05-2006
  • 04-2006
  • 03-2006
  • 02-2006
  • 01-2006
  • 12-2005
  • 11-2005
  • 09-2005

    Blog als favoriet !

    Foto

    Andere blogs
  • gent schetst
  • solange le fay
  • Krakow
  • chocolate moose
  • elselisa

  • Fotoblog
  • tim freh
  • arthur eranosian


  • Foto



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs