Inhoud blog
  • Ondergang
  • Stuurmanskunst
  • Shame
  • Zoeken in blog

    Foto
    Foto
    Foto
    Zingen met je hart

    28-02-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bach in Brugge
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Dagje uit naar Brugge?

    Combineer het dan misschien met het slotconcert van het weekend van de Kooracademie Brugge (voorheen: de Internationale Bachdagen). Zondag 9 maart om 16.00 uur in de kerk van de Minderbroeders-Kapucijnen, Boeveriestraat 18 in Brugge.

    Op het programma:

    BWV 30 Freue dich, BWV 45, Er ist dich gesagt, BWV 117 Sei Lob und Ehr en BWV 123 Liebster Emmanuel.

    Kaarten (vvk 12 EURO) kan je bestellen via: tickets@kooracademiebrugge.be


    28-02-2014 om 10:59 geschreven door carlo claes  


    >> Reageer (0)
    27-02-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jan Hoet naar de Olympos


    27-02-2014 om 09:45 geschreven door carlo claes  


    >> Reageer (0)
    26-02-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Victor Hugo

     

    Op 26 februari 1802 werd Victor Hugo geboren in Besançon. Hugo was schrijver, dichter, essayist en staatsman. Hij wordt beschouwd als één van de grootste romantische auteurs van de 19e eeuw. Hij schreef romans, gedichten, toneelstukken, essays en politieke toespraken en liet een uitgebreide briefwisseling na. Zo kennen we hem dan ook uit ons middelbaar onderwijs.

    Minder bekend is dat hij ook een talentvol tekenaar was. Hij liet ongeveer 4000 tekeningen na. Oorspronkelijk was het niet meer dan een hobby, maar die hobby werd gaandeweg belangrijker wanneer hij zich ging toeleggen op de politiek en minder op schrijven. Tekenen werd zijn creatieve uitlaatklep in de periode 1848-1851. In dat decennium was zijn emotionele leven stilaan een puinhoop. Zijn vrouw onderhield een (platonische) relatie met Sainte-Beuve. Zijn broer Eugène, die krankzinnig was geworden, overleed. Zijn overspelige relatie met Mme Léonie Biard kwam aan het licht en verwekte schandaal. Zijn dochter Leopoldine en haar man verdronken in de Seine.


    26-02-2014 om 16:00 geschreven door carlo claes  


    >> Reageer (0)
    25-02-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Agenda
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    April wordt een drukke maand in mijn kooragenda. Misschien een goed idee voor de koorleden dat zij eventjes checken of zij ook alle data die hen kunnen interesseren, genoteerd hebben.

    Ma. 31/3                    20.00-22.00              Bestuursvergadering Musica ad Nives

    Za. 12/4                     8.00                          Weekend Londen tot en met di. 15/4

    Wo. 16/4                    19.00                        Paasviering Borgerstein (MaN)

    Zo. 20/4                     10.15-13.15              Pasen Musica ad Nives (MaN)

    Ma. 21/4                    10.00-12.00              Posse Leest (KORILE)

    Za. 26/4                     14.00                        Opening FvV-Mechelen (KORILE)

    Zo. 27/4                     14.00                        Prov. Koorzangtornooi Oud-Heverlee

    En ondertussen kan ik al vragen aan de leden van KORILE om zeker aanwezig te zijn op de repetitie van 29 april. Dan is er de eerste kennismaking met onze koorcoach Inez Carsauw. In mei volgen  nog twee avonden met haar.


    25-02-2014 om 09:45 geschreven door carlo claes  


    >> Reageer (0)
    24-02-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.tandenborstel
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Op 24 februari 1938 brengt de Amerikaanse firma Dupont de eerste tandenborstel gemaakt van nylon op de markt. De gewoonte om tandenborstel te gebruiken is ontstaan in China en de materialen die men aanwendde waren bewerkte stukjes bot met aan een uiteinde ruige haren van dieren. In de vroege negentiende eeuw kende de tandenborstel een snelle opmars in Frankrijk. De reden hiervoor was niemand minder dan Napoleon Bonaparte. Hij had een obsessie voor mondhygiëne en deed Marie-Louise, zijn tweede vrouw, bij hun huwelijk dan ook verschillende zaken voor mondverzorging cadeau. Tandenborstels zouden snel verspreid raken over Europa en Japan.

     


    24-02-2014 om 09:04 geschreven door carlo claes  


    >> Reageer (0)
    22-02-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Voi che sapete
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Bij het voorbereiden van onze tweede aria voor onze koorcyclus rond opera, kwam ik terecht bij de Nozze di Figaro van Mozart. Om toch wat achtergrond te hebben, probeerde ik het libretto te bezien. Maar zoals in elke opera buffo raak je al gauw verstrikt in de intriges. Nog erger dan het klassieke blijspel Boeing, Boeing. Figaro wil trouwen met Susanna, de graaf wil echter de eerste nacht met Susanna (de toekomstige bruid), de gravin wil met haar graaf, Micheline wil met Figaro, Cherubino is dan weer hopeloos verliefd op de gravin. Na alle mogelijke verkleedpartijen is het tenslotte toch ‘eind goed, al goed’.

    Je kan je nauwelijks voorstellen, dat het oorspronkelijk toneelstuk van de Beaumarchais zoveel schandaal verwekte dat het verboden werd in Wenen door keizer Jozef II. Gelukkig haalde de librettist da Ponte er de scherpe politieke kantjes af, en bleef het schandaal beperkt tot het feit dat de openingsscene in de slaapkamer begint.

    Wij gaan met het koor voor de aria “Voi che sapete”: aria die de page Cherubino zingt voor zijn aanbeden gravin.


    http://www.youtube.com/watch?v=o7y3_SZqNi4


    22-02-2014 om 14:13 geschreven door carlo claes  


    >> Reageer (1)
    21-02-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Pulp
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Ik word dagelijks overstelpt met aankondigingen van (koor)concerten c.q – optredens. Jammer genoeg zit er veel koren onder het kaf. Meer dan eens heb ik al een lans gebroken om koorleden naar concerten te krijgen. Maar dan moeten het wel optredens zijn die een meerwaarde betekenen voor onze mensen. Je kan natuurlijk altijd uit sociale overwegingen je verplicht voelen om ergens naar toe te gaan, al geldt ook hier dat je dan nog niet de onschuldige burger moet verleiden om naar pulp te gaan luisteren. Daarmee doe je meer kwaad dan goed, verknoei je de smaak van minder gevormden.

    Ik ben dan ook heel kritisch bij het aankondigen van een concert op deze blog en ik hoop van u hetzelfde.

     


    21-02-2014 om 14:59 geschreven door carlo claes  


    >> Reageer (0)
    20-02-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Leipzig

     

    Je zal al ondervonden hebben dat mijn mooiste vakanties uit citytrips bestaan.  Om diverse redenen ga ik graag telkens opnieuw weer naar Londen (koormuziek, tradities), Parijs (orgelcultuur, musea, culinair), Praag (art déco, atmosfeer op straat), Rome (de schatkamer van de Westerse kunst), Sint Petersburg (paradijs van de Europese russofiel), Barcelona (Gaudi, de Ramblas).

    Voor de repetitie van verleden dinsdag heeft onze vriend Keith mij lekker gemaakt met zijn kort verslag over zijn bezoek aan Leipzig. Meer nog dan elders leeft Bach er voort als je Thomaskirche bezoekt, of een tijdje spendeert in het Bachmuseum. Geen wonder dat Mendelsohn in die stad er de Mattheuspassie terug op de hitlijst plaatste, na jaren van vergetelheid. En om de appetijt nog wat meer aan te wakkeren bracht hij (Keith dus) een geweldige CD mee die hier wellicht totaalonbekend is. Je moet bij gelegenheid maar eens luisteren naar “Musikalische Morgenunterhaltung” (Label: Raumklang) met geweldige kamermuziek uit de Romantiek, uitgevoerd op authentieke instrumenten uit die periode. Pareltjes!

    Het reisprogrammaboekje is weer aangevuld.


    20-02-2014 om 13:04 geschreven door carlo claes  


    >> Reageer (0)
    19-02-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.KeyMusic

    De marktleider van de verkoop van instrumenten in de Benelux heeft zijn zetel in Sint-Niklaas. In de loop der jaren heb ik er of voor mijzelf of voor koren en ook voor vrienden al zes digitale piano’s gekocht. Wat aan de buitenkant op een klein muziekhandeltje lijkt, verbergt achter zijn gevel een massaal grote toonzaal, waar je niet uitgekeken geraakt. Een feest om te kijken, uit te proberen, te beluisteren.

    Ik kan me echter voorstellen – en met mij nu ook de directeur van Key Music – dat de drempel toch een beetje hoog is, en dat de Ankerstraat in Sint-Niklaas niet het middelpunt van de wereld is. Vandaar het opmerkelijk initiatief om tijdelijk in het Shopping Center Waasland (tot eind april) een pop-up store te openen. Natuurlijk zullen daar maar een klein aantal instrumenten beschikbaar zijn, maar misschien toch voldoende om nieuwsgierigen de weg te wijzen naar het megamagazijn.

    En als het experiment succes heeft, dan wordt de vestiging in het shoppingcentrum wel definitief. Alles is goed om iemand de smaak te pakken te laten krijgen.

    KeyMusic, Ankerstraat 81, Sint-Niklaas.

    http://www.keymusic.com/be/


    19-02-2014 om 14:00 geschreven door carlo claes  


    >> Reageer (1)
    18-02-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het ritme van de bonobo


    Dan zit je lekker aan je middageten, op het menu: erwtensoep, een sateetje met veldsla en gebakken aardappeltjes, en een toetje. En ineens ligt op je bord een heel spectaculair bericht over muzikaliteit van apen.  Bonobo’s zouden volgens een Amerikaanse wetenschappelijke studie gevoel voor ritme hebben. Deze apen zouden in staat zijn om het ritme van een menselijke drummer te imiteren op een eigen trommel. Bij het drummen zouden zij een voorkeur hebben voor een tempo van ongeveer 280 slagen per minuut. Dat is dan in complete tegenspraak met de hypothese dat maatgevoel een unieke menselijke eigenschap is. Want in tegenstelling met talloze grappen over drummers, vergt een geavanceerd maatgevoel een complexe binding tussen gehoor en motoriek.

    http://www.zie.nl/video/wetenschap/Bonobos-hebben-gevoel-voor-ritme/m1mzgvaflknt

    De Bonobo’s hebben nog wel andere dingen gemeen met onze soort. Waarom kreunen vrouwen eigenlijk bij seks? Omdat ze er van genieten natuurlijk, maar ook om te laten horen dat ze een goede partner hebben gevonden.  Althans, zo werkt het volgens Britse gedragspsychologen , bij bonobo’s. In tegenstelling met de chimpansee is de bonobo zachtaardig, speels en gericht op seksueel plezier. Als we dan nog weten dat de mens genetisch niet meer dan 1.3 % van zowel de bonobo als van de chimpansee, dan zet dit wel aan het denken. Voor sommige wetenschappers (weliswaar heftig bestreden door andere) zijn chimpansee en dwergchimpansees  dan weer twee bijkomende mensensoorten.

    Benieuwd hoeveel bonobo’s er in mijn koor zitten, en of ze het ritme correct overnemen. Voor visionaire ideeën over dit onderwerp verwijs ik ook graag naar Suske en Wiske (De Tamtamkloppers).


    18-02-2014 om 13:26 geschreven door carlo claes  


    >> Reageer (0)
    17-02-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Afwezig ?
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Ik heb de laatste maanden echt niet te klagen over afwezigheden in de koren. Af en toe zorgt natuurlijk een kwaaie wind voor een risico om weg geblazen te worden. En mensen met een drukke agenda zijn soms ook eens verplicht om te kiezen. Daar kan ik allemaal goed in komen. Het is nog leuker als je de dirigent verwittigt dat je afwezig gaat zijn. Het is immers geen kwestie van streepjes zetten, maar veeleer een zaak van de repetitie goed te kunnen voorbereiden. Het is dus handig om te weten of er stemmen onvertegenwoordigd blijven. Een mailtje kost niks.

    Ik heb gemerkt dat het vooral de mannen zijn die mij trouw verwittigen als ze belet zijn. Heel erg bedankt daarvoor!

    17-02-2014 om 13:05 geschreven door carlo claes  


    >> Reageer (0)
    16-02-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.In Vlaamse velden

    Hoe komt het toch dat de herdenking van WO I overal zoveel emoties oproept, dat een serie als “In Vlaamse velden” niet alleen een kijkcijferkanon is, dat de boekenmarkt overstroomd wordt door memoires, fotoboeken en historische analyses? De directe betrokkenen zijn al jaren dood, de actoren zijn bevriende naties geworden, de verwoeste gebieden al lang terug groen en rood in hun landelijke rust of kleinsteedse gezapigheid.

    Wellicht werden de verhalen een stuk van ons collectief geheugen. Elke familie in Vlaanderen had zijn eigen kleine “Groote Oorlog”. In het hoofd van mijn nonkel hingen de beelden van de Slag der Zilveren Helmen, die hij als vierjarige meemaakte, onmiddellijk bij het slagveld. In het levensverhaal van Bobontje bleef Uden (in Nederland) de plaats van het vluchtelingenkamp waar zij een kind kreeg.

    Of hoe  geschiedenis niet alleen een zaak is van veldslagen en krijgsheren, maar even goed van kleine mensen die stierven of overleefden.






    16-02-2014 om 09:51 geschreven door carlo claes  


    >> Reageer (0)
    15-02-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tornooi Vlaams-Brabant
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    De koorzangtornooien van de provincie Vlaams-Brabant zijn een interessante uitzondering op de organisatie in de andere provincies. Het gaat om een driejaarlijkse cyclus, waarin de koren gegroepeerd zijn volgens de geambieerde kwaliteit. Dit jaar komen alleen koren uit eerste afdeling, uitmuntendheid en eredivisie aan bod. Interessant vergelijkingsmateriaal in een kijk op wat het “betere” amateurkoor te bieden heeft.

    Voor de muziekliefhebber springt een datum er tussen uit: zondag 27 april presenteren zich 8 koren allemaal op het niveau van uitmuntendheid en ere-afdeling. Deze uitzonderlijke namiddag vindt plaats om 14 uur in het Don Boscovormingsinstituut, Don Boscolaan 15 in Oud-Heverlee.

    15-02-2014 om 09:31 geschreven door carlo claes  


    >> Reageer (0)
    13-02-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Op tijd
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Valentijn komt er aan: moment van opperste commercie, maar ook momentje om je heel goeie vrienden (en niet alleen je liefje) te zeggen dat er iemand aan hen denkt, dat het fijn is om bij mekaar te horen. En ik zeg dit vandaag al, want anders geraakt mijn boodschap toch maar ondergesneeuwd.

    Fijne Valentijn xxx


    13-02-2014 om 13:25 geschreven door carlo claes  


    >> Reageer (0)
    12-02-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Pasen in Borgerstein

    Ik heb weer een uitnodiging gekregen van Borgerstein om de paasviering te laten verzorgen door één van de koren. Ik moet nog wel eventjes overleggen met het bestuur, maar ik hoop dat we er naar toe kunnen met Musica ad Nives. Twee goede redenen om voor het koor uit Borgerhout te kiezen: de datum is woensdag 16 april om 19.00 uur waardoor dat optreden meteen een goede generale repetitie is voor de Paasviering in Onze Lieve Vrouw ter Sneeuw. En bovendien kom ik pas op dinsdagavond thuis uit Londen, zodat  wij dan Paasvakantie kunnen nemen in Leest. Zoals iedereen ondertussen weet, heeft Borgerstein een speciaal plekje in mijn hart.



    12-02-2014 om 13:36 geschreven door carlo claes  


    >> Reageer (0)
    11-02-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nootschieten
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Als ik over de middag in de auto zit, dan is de kans groot dat mijn radio is afgestemd op Radio 4 (Nederland). Om 12.50 u. is er het programma "Nootschieten". Je krijgt één maat uit een of ander klassiek muziekstuk te horen en dan gaan de luisteraars aan de slag om componist en compositie te vinden (?), raden. Je zal maar op zoek gaan naar -God betere het - de Turkse Fragmenten opus 62 van ene Mikhail Ippolitov-Ivanov. Toch zijn er van die fanaten die blijven proberen en na (meestal) een dag of 5 de oplossing hebben gevonden. Bij de grote meesters slaag ikzelf er na enkele maten wel in om te zeggen wie het schreef. Het handteken van de componist is immers uniek. Mendelsohn, Bach, Mozart, zijn zo herkenbaar. En als dat al niet lukt, ook de stijlperiode is typisch. Wat niet wegneemt dat de presentator vaak een duwtje moet geven, opdat de deelnemers er uit geraken.

    http://www.youtube.com/watch?v=NIsl6VMPwTw

    11-02-2014 om 13:29 geschreven door carlo claes  


    >> Reageer (0)
    10-02-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jef Neve



    Hoe klassieke muziek en jazz harmonieus in één persoon kunnen samengaan kan je ontdekken als je naar het oeuvre van Jef Neve kijkt, één van Vlaanderens meest gevierde componisten en vertolkers in binnen- en buitenland. 36 jaar jong, geboren in Turnhout op 8 maart 1977, droomde Neve al van zijn zesde jaar ervan om componist te worden.  Hij studeerde aan het Lemmensinstituut in Leuven. Hij heeft masterdiploma’s in jazz, piano en kamermuziek


    Voor wie hem niet kent: hij is de componist van de muziek bij de serie “In Vlaamse velden” die momenteel op TV 1 loopt. Maar hij is zoveel meer. Vier voorbeelden:

    Het derde deel uit zijn 2e pianoconcerto (2012):

    http://www.youtube.com/watch?v=pE2x27SwT-M

    Een orgelcompositie : “Composition for my grandmother”

    http://www.youtube.com/watch?v=hkZ0CCvYzQ0

    Met zijn jazz trio: “Saying goodbye”

    http://www.youtube.com/watch?v=qLePmz7KVtw

    Vertolker van J.S. Bach:

    http://www.youtube.com/watch?v=7Rt-GWOEmE0



     


    10-02-2014 om 00:00 geschreven door carlo claes  


    >> Reageer (0)
    09-02-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.I tenori

    Eén zekerheid was er alvast voor het feest van de tenoren: we parkeerden naast het frietkot. Ook over da alcoholische mogelijkheden van de avond kon er maar weinig twijfel bestaan: het was verzamelen geblazen in de brasserie van Brouwerij Den Anker, waar niet alleen Lucifer en Gouden Carolus op het menu stonden. De klim naar de 2e verdieping werd door 39 ingeschrevenen aangevat (later op de avond nog meermaals herhaald) en leidde naar een gaandeweg sterker geluid. Het was duidelijk dat hier zich een vrolijke bende verzamelde. Laat mij niet langer stilstaan bij Mechelse koekoeken en botervissen. Wij weten al langer dat muziekverenigingen ook een traditie hebben van eten en drinken. Wel het vermelden waard is de geboorte van een ensemble "I quattro tenori", dat zijn publiek in de ban houdt met een wervelend totaalspektakel. Ettelijke Carolussen later zullen zij bovendien de aanwezigen dwingen tot een gesmaakte uitvoering van het muzikale meesterwerk "Vogeltje gij zijt gevangen", waarin een zekere Marina uitblonk door haar solistische gaven. Ik weet niet hoe het geëindigd is; zeker is dat sommigen voorzagen dat zij een taxi zouden moeten nemen. Of ... wat een koor allemaal niet kan.


    09-02-2014 om 09:58 geschreven door carlo claes  


    >> Reageer (0)
    08-02-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Grijs gezongen 2014
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Overgenomen uit E-zine van Koor & Stem

     

    5-6.03 2014 // OUDE ABDIJ - DRONGEN
    Koormidweek (woensdag-donderdag) voor 55-plussers met koorervaring. Het grote succes van de vorige edities vraagt om een vervolg. Deze keer onder leiding van Godfried Van de Vyvere. In het prachtige kader van de abdij van Drongen zal Godfried ons laten proeven van pareltjes uit de Vlaamse en internationale koorliteratuur. Verschillende muzikale perioden en stijlen komen aan bod en zingen wordt afgewisseld met musicologische informatie en muzikale weetjes. 

     

    Onder impuls van Vic Nees vond in 2009 voor het eerst ‘Grijs gezongen’ plaats. De tweedaagse voor zangers, die een rijke koorcarrière achter zich hebben, bleek een schot in de roos! Na twee edities gaf Vic Nees de fakkel door aan Marie-Claude Rémy en in 2012 aan Johan Van Bouwelen. Voor deze editie vonden we Godfried Van de Vyvere bereid het initiatief verder te zetten. 

    Godfried Van de Vyvere is docent aan het Lemmensinstituut en de SAMWD te Sint-Niklaas. Hij dirigeert het gemengd koor Acantus, Beveren, het meisjeskoor Gynaika, Sint-Niklaas en het kamerkoor Terpander en leidt regelmatig workshops voor Koor&Stem.

    In het prachtige kader van de abdij van Drongen zal Godfried ons laten proeven van pareltjes uit de Vlaamse en internationale koorliteratuur. Verschillende muzikale perioden en stijlen komen aan bod en zingen wordt afgewisseld met musicologische informatie en muzikale weetjes. 

     

    Praktische info en inschrijven

    Lokatie
    De historische Oude Abdij te Drongen.

    Op woensdag 5 maart ontvangen u we vanaf 10 uur, op donderdag 6 maart is er een toonmoment om 16 uur.

    Doelgroep
    zangers 55+, mét koorervaring

     

    Prijs 
    € 100 (leden Koor&Stem), € 105 (niet-leden). Dit omvat cursus, logies en volpension (lakens/ dekbedovertrek meebrengen of ter plaatse huren, er is een donsdeken). 
    € 80, leden; € 85, niet-leden, voor cursus en maaltijden. 
      
    Inschrijven vóór 20 februari, 
    enkel met dit formulier. Fax of mail het ingevuld terug. De inschrijving is geldig na storting van het voorschot van € 50 per persoon, op rek. BE 28 4470 0193 0120, K&S gent.

    Info

    Marleen Moortgat, 09 220 24 84, marleen.moortgat@koorenstem.be 

     

    Contactpersoon: Marleen Moortgat
    Email: marleen.moortgat@koorenstem.be
    Telefoon: 09 220 24 84

     


    08-02-2014 om 00:00 geschreven door carlo claes  


    >> Reageer (0)
    07-02-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bijblijven
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Wat voor de jeugd evident is, is het niet altijd voor de vorige ouder wordende generatie. Ik probeer wel mee te blijven met de zgn. sociale media. Facebook, deze blog, netlog … zijn zaken waar ik gaandeweg heb leren aan wennen. En nu heb ik – mede dankzij de directeur van de VDAB Sint-Niklaas – mij ook maar gewaagd aan Twitter. Het is nog wel eventjes leren, maar wat Quickie kan, moet ik ook kunnen.

    Niet dat het naar mijn gevoel allemaal zo geweldig is. Er kruipt tijd in om het allemaal te volgen. En vooral is er het grote gevaar van oppervlakkigheid, korte one-liners waardoor de werkelijkheid gereduceerd wordt tot enkele lettertekens. Waar de kunst van het briefschrijven al verloren ging door email, is er nu ook de tendens om ongenuanceerd een opinie te lanceren zonder de onderbouwing met argumenten.

    En toch doe ik maar mee, al was het maar om door mijn kleinkinderen niet in het hoekje gezet te worden, waar de oude spullen wachten op het containerpark.  


    07-02-2014 om 09:04 geschreven door carlo claes  


    >> Reageer (0)
    06-02-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Cantatille zong
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Zoals aangekondigd ben ik gisterenavond naar een optreden geweest van het koor Cantatille uit Rupelmonde. Mijn stille vrees dat het een politieke meeting van CD&V zou worden, gelardeerd met een vleugje koormuziek, werd gelukkig niet bewaarheid. Ruim een uur koormuziek, en slechts een kleine inleiding. De stadsschouwburg van Sint-Niklaas was goed gevuld. Daarmee wordt  meteen een pijnpunt aangegeven. Een gemiddeld kamerkoor is niet noodzakelijk geschikt om een schouwburg vol te zingen. Het kiezen van een locatie voor je eigen kooroptreden blijft belangrijk voor het uiteindelijk resultaat.

    De dirigent kondigde aan dat het concert ook een beetje een try-out was voor het nakende provinciaal koorzangtornooi.  Ik ken natuurlijk niet hun wedstrijdprogramma, maar ik kan er mij wel iets bij voorstellen. En laten nu juist de stukken waarvan ik vermoed dat ze in Gent aan bod zullen komen, juist het meest zwak en aarzelend klinken.  Anderzijds waren er dan weer heel mooi gezongen stukken (vooral in het tweede, meer populaire gedeelte) die het publiek echt konden bekoren.

    En tenslotte: het koor had de voorzet maar in te trappen wanneer zij “Joke” (in een bewerking van Wilmots) als bisnummer mochten zingen voor de aanwezige Vlaamse minister van Cultuur, Joke Schauvliege.


    06-02-2014 om 09:32 geschreven door carlo claes  


    >> Reageer (0)
    04-02-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.City
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Van 12 tot 15 april trekken opa en oma met de eerste serie van hun kleinkinderen naar Londen, één van vakes lievelingssteden. Als ik ooit de lotto win, wat nog niet zo evident is want je moet eerst meespelen, dan zou het goed mogelijk zijn dat ik mij daar een optrekje koop. Het is immers een wereldstad waar meer nog dan elders, voortdurend iets te beleven valt op muzikaal en ander artistiek gebied.

    Enkele jaren geleden hadden we al eens een leuk weekend in Londen met mensen van KORILE, MaN en het Ruysscheveldekoor. Een weekend vol met muziek (3 concerten in drie dagen). Wie weet kunnen we dit nog eens dunnetjes over doen.


    04-02-2014 om 09:11 geschreven door carlo claes  


    >> Reageer (0)
    03-02-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.250000



    03-02-2014 om 09:16 geschreven door carlo claes  


    >> Reageer (0)
    02-02-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.La douce, la poétique


    Eén van de heerlijkste programma’s op de radio is op zaterdagavond op Klara, tussen zes en acht. Het is nu al maanden dat Kurt Van Eeghem een gast ontvangt om te verwijlen bij het Franse chanson. Gisterenavond was het helemaal feest met Fred Brouwers erbij. Tijd ook om eventjes te mijmeren over de schoonheid van het Frans en de Franse cultuur. In onze collegejaren kon het nog, nu worden we bijna gedood door de tsunami van het Anglo-Amerikaans geweld op de radio.

    Het is al helemaal niet meer bon ton om te zeggen hoe jammerlijk groot de kloof geworden is met Frankrijk, maar ook met onze franstalige landgenoten. En toch:

    Luister maar even naar een paar prachtige chansons  - en zeker ook naar de poëtische teksten - die gisterenavond aan bod zijn gekomen. Dan zal je meteen merken dat er nog veel meer is dan Brel, Aznavour, Piaf.


    Mauranne met “Sur un prélude de Bach”:

    http://www.youtube.com/watch?v=LadJeS310kc

    Francis Cabrel zingt over “Les chevalies cathares”

    http://www.youtube.com/watch?v=JE_zZEEkwwE

     Joe Dassin met het heimwee: “mijn huis is alleen nog maar een lied”. Mon village au bout du monde.

    http://www.youtube.com/watch?v=ib-w37HJw-o

    En dan het onvergetelijke “La montagne” van Jean Ferrat:

    http://www.youtube.com/watch?v=RbTXbKD-BdE



     


     


    02-02-2014 om 00:00 geschreven door carlo claes  


    >> Reageer (0)
    01-02-2014
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Introductie dirigeren
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Op zondag 16 februari 2014 van 10 tot 17 uur organiseert Koor&Stem te Ranst een initiatiedag  koordirectie. Deze studiedag staat open voor iedereen die interesse heeft in koorzang.  Dirigenten, zangers, leerkrachten AMV en samenzang uit het DKO en leerkrachten muzische vorming uit het basisonderwijs zijn welkom.

    De initiatie vertrekt vanuit de praktijk. Via eenvoudige liederen begeleiden de docenten de deelnemers in de wondere wereld van de koordirectie en reiken je tools aan om op een verantwoorde manier met de stem om te springen. Naast individueel advies zullen de docenten een aantal facetten uit de handboeken “ Stemvorming. Een doe-boek” van Jeanine Lambrechts en het “Handboek voor koordirigenten” van Michael Scheck toelichten.

     PRAKTISCH:

     • Docenten: Jeanine Lambrechts en Philippe Poot

     • Locatie: Hof van Zevenbergen, Kasteeldreef 22, 2520 Ranst

     • Prijs

                . Ik bezit de handboeken stemvorming & koordirectie en betaal dan 25 €.  

                . Ik heb beide handboeken nog niet en betaal 45 euro (handboeken + cursusgeld) In het cursusbedrag zijn de koffiepauzes en een warme maaltijd inbegrepen)

     

    Betalen op rekeningnummer : 001-4635533-76  Koor&Stem Antwerpen vzw

     

     • Inschrijven doe je bij Anita Croon  (voor 11 februari 2014)

                . tel : 0476 57 19 21

                . mail : anita.croon@skynet.be

     


    01-02-2014 om 10:03 geschreven door carlo claes  


    >> Reageer (0)

    Archief per maand
  • 01-2021
  • 12-2020
  • 11-2020
  • 10-2020
  • 02-2018
  • 01-2018
  • 12-2017
  • 06-2016
  • 05-2016
  • 04-2016
  • 03-2016
  • 02-2016
  • 03-2015
  • 02-2015
  • 01-2015
  • 10-2014
  • 09-2014
  • 08-2014
  • 07-2014
  • 06-2014
  • 05-2014
  • 04-2014
  • 03-2014
  • 02-2014
  • 01-2014
  • 12-2013
  • 11-2013
  • 10-2013
  • 09-2013
  • 08-2013
  • 07-2013
  • 06-2013
  • 05-2013
  • 04-2013
  • 03-2013
  • 02-2013
  • 01-2013
  • 12-2012
  • 11-2012
  • 10-2012
  • 09-2012
  • 08-2012
  • 07-2012
  • 06-2012
  • 05-2012
  • 04-2012
  • 03-2012
  • 02-2012
  • 01-2012
  • 12-2011
  • 11-2011
  • 10-2011
  • 09-2011
  • 08-2011
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 09-2005

    Ik ben Carlo (Carlo Claes), geboren op 20 september 1944. Als je goed telt weet je hoe oud / jong ik ben. Enkele jaren geleden gaf ik mijn job als resoc-coördinator van Waas en Dender op om met brugpensioen te gaan. Sindsdien kan ik mij aan mijn echte passie wijden: de koormuziek. Ik dirigeer twee koren:   Fiori Musicali uit Sint-Niklaas en  het Hanswijkkoor in Mechelen. Zo ontmoet ik iedere week een hoop fijne, lieve mensen. Maar hier is de wereld nog veel groter. Dus kom ik nu ook jou tegen.
    Foto

    Gastenboek
  • Hallo medeblogvriend(en)
  • Een gezegende midweek voor de feestdagen
  • Groetjes aus Entenhausen
  • fijn lief
  • nieuw kleurtje

    Druk oponderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek



    Blog als favoriet !

    Zoeken met Google




    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Zoeken in blog



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs