wskstapperke
stappersnieuws
Op deze blog worden mijn wandelavonturen beschreven
Dorien naamanimaties
Over mijzelf
Ik ben Vandevoorde Dorine, en gebruik soms ook wel de schuilnaam doortje.
Ik ben een vrouw en woon in Lauwe (België) en mijn beroep is weefselcontroleuse.
Ik ben geboren op 20/10/1963 en ben nu dus 61 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: sport in het algemeen.
Inhoud blog
  • Andere blog
  • Wandeling te Wevelgem 15-08-2018
  • Wandeling te Oudenaarde 12-08-2018
  • Wandeling te Krombeke 21-07-2018
  • Wandeling te Jezus Eik 08-07-2018
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Kom eventjes langs!
    computer counters 003
    Archief per maand
  • 08-2018
  • 07-2018
  • 06-2018
  • 05-2018
  • 04-2018
  • 03-2018
  • 02-2018
  • 01-2018
  • 12-2017
  • 11-2017
  • 10-2017
  • 09-2017
  • 08-2017
  • 07-2017
  • 06-2017
  • 05-2017
  • 04-2017
  • 03-2017
  • 02-2017
  • 01-2017
  • 12-2016
  • 11-2016
  • 10-2016
  • 09-2016
  • 08-2016
  • 07-2016
  • 06-2016
  • 05-2016
  • 04-2016
  • 03-2016
  • 10-2015
  • 09-2015
  • 08-2015
  • 07-2015
  • 06-2015
  • 05-2015
  • 04-2015
  • 03-2015
  • 02-2015
  • 01-2015
  • 12-2014
  • 11-2014
  • 10-2014
  • 09-2014
  • 08-2014
  • 07-2014
  • 06-2014
  • 05-2014
  • 04-2014
  • 03-2014
  • 02-2014
  • 01-2014
  • 12-2013
  • 11-2013
  • 10-2013
  • 09-2013
  • 08-2013
  • 07-2013
  • 06-2013
  • 05-2013
  • 04-2013
  • 02-2013
  • 01-2013
  • 12-2012
  • 11-2012
  • 10-2012
  • 09-2012
  • 08-2012
  • 07-2012
  • 06-2012
  • 05-2012
  • 04-2012
  • 03-2012
  • 02-2012
  • 01-2012
  • 12-2011
  • 11-2011
  • 10-2011
  • 09-2011
  • 08-2011
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
    Mijn favorieten 1
  • willy&brigitta
  • Wandelsport Vlaanderen
  • Patty en Freddy
  • Euraudax Belgie
  • 7mijlstappers
  • Jeroen & Kristel
  • Didier Reynaert
  • Freddy Lesage
    Foto
    Bjorn mijn schoonzoon met dochter
    Foto
    Joke mijn dochter met haar dochter
    Foto
    Doortje, met Immeke en ikzelf
    Foto
    Welkom op de blog van mijn opa
    Vakantie plaatjes

    fijn avond zonsondergang met watereffect











    28-05-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Proficiat!
    Proficiat!

    Uw blog is correct aangemaakt en u kan nu onmiddellijk starten! 

    U kan uw blog bekijken op http://www.bloggen.be/wskstapperke

    We hebben om te starten ook al een reeks extra's toegevoegd aan uw blog, zodat u dit zelf niet meer hoeft te doen.  Zo is er een archief, gastenboek, zoekfunctie, enz. toegevoegd geworden. U kan ze nu op uw blog zien langs de linker en rechter kant.

    U kan dit zelf helemaal aanpassen.  Surf naar http://www.bloggen.be/ en log vervolgens daar in met uw gebruikersnaam en wachtwoord. Klik vervolgens op 'personaliseer'.  Daar kan u zien welke functies reeds toegevoegd zijn, ze van volgorde wijzigen, aanpassen, ze verwijderen en nog een hele reeks andere mogelijkheden toevoegen.

    Om berichten toe te voegen, doet u dit als volgt.  Surf naar http://www.bloggen.be/  en log vervolgens in met uw gebruikersnaam en wachtwoord.  Druk vervolgens op 'Toevoegen'.  U kan nu de titel en het bericht ingeven.

    Om een bericht te verwijderen, zoals dit bericht (dit bericht hoeft hier niet op te blijven staan), klikt u in plaats van op 'Toevoegen' op 'Wijzigen'.  Vervolgens klikt u op de knop 'Verwijderen' die achter dit bericht staat (achter de titel 'Proficiat!').  Nog even bevestigen dat u dit bericht wenst te verwijderen en het bericht is verwijderd.  U kan dit op dezelfde manier in de toekomst berichten wijzigen of verwijderen.

    Er zijn nog een hele reeks extra mogelijkheden en functionaliteiten die u kan gebruiken voor uw blog. Log in op http://www.bloggen.be/ en geef uw gebruikersnaam en wachtwoord op.  Klik vervolgens op 'Instellingen'.  Daar kan u een hele reeks zaken aanpassen, extra functies toevoegen, enz.

    WAT IS CONCREET DE BEDOELING??
    De bedoeling is dat u op regelmatige basis een bericht toevoegt op uw blog. U kan hierin zetten wat u zelf wenst.
    - Bijvoorbeeld: u heeft een blog gemaakt voor gedichten. Dan kan u bvb. elke dag een gedicht toevoegen op uw blog. U geeft de titel in van het gedicht en daaronder in het bericht het gedicht zelf. Zo kunnen uw bezoekers dagelijks terugkomen om uw laatste nieuw gedicht te lezen. Indien u meerdere gedichten wenst toe te voegen op eenzelfde dag, voegt u deze toe als afzonderlijke berichten, dus niet in één bericht.
    - Bijvoorbeeld: u wil een blog maken over de actualiteit. Dan kan u bvb. dagelijks een bericht plaatsen met uw mening over iets uit de actualiteit. Bvb. over een bepaalde ramp, ongeval, uitspraak, voorval,... U geeft bvb. in de titel het onderwerp waarover u het gaat hebben en in het bericht plaatst u uw mening over dat onderwerp. Zo kan u bvb. meedelen dat de media voor de zoveelste keer het fout heeft, of waarom ze nu dat weer in de actualiteit brengen,... Of u kan ook meer diepgaande artikels plaatsen en meer informatie over een bepaald onderwerp opzoeken en dit op uw blog plaatsen. Indien u over meerdere zaken iets wil zeggen op die dag, plaatst u deze als afzonderlijke berichten, zo is dit het meest duidelijk voor uw bezoekers.
    - Bijvoorbeeld: u wil een blog maken als dagboek. Dagelijks maakt u een bericht aan met wat u er wenst in te plaatsen, zoals u anders in een dagboek zou plaatsen. Dit kan zijn over wat u vandaag hebt gedaan, wat u vandaag heeft gehoord, wat u van plan bent, enz. Maak een titel en typ het bericht. Zo kunnen bezoekers dagelijks naar uw blog komen om uw laatste nieuwe bericht te lezen en mee uw dagboek te lezen.
    - Bijvoorbeeld: u wil een blog maken met plaatselijk nieuws. Met uw eigen blog kan u zo zelfs journalist zijn. U kan op uw blog het plaatselijk nieuws vertellen. Telkens u iets nieuw hebt, plaats u een bericht: u geeft een titel op en typt wat u weet over het nieuws. Dit kan zijn over een feest in de buurt, een verkeersongeval in de streek, een nieuwe baan die men gaat aanleggen, een nieuwe regeling, verkiezingen, een staking, een nieuwe winkel, enz. Afhankelijk van het nieuws plaatst u iedere keer een nieuw bericht. Indien u veel nieuws heeft, kan u zo dagelijks vele berichten plaatsen met wat u te weten bent gekomen over uw regio. Zorg ervoor dat u telkens een nieuw bericht ingeeft per onderwerp, en niet zaken samen plaatst. Indien u wat minder nieuws kan bijeen sprokkelen is uiteraard 1 bericht per dag of 2 berichten per week ook goed. Probeer op een regelmatige basis een berichtje te plaatsen, zo komen uw bezoekers telkens terug.
    - Bijvoorbeeld: u wil een blog maken met een reisverslag. U kan een bericht aanmaken per dag van uw reis. Zo kan u in de titel opgeven over welke dag u het gaat hebben, en in het bericht plaatst u dan het verslag van die dag. Zo komen alle berichten onder elkaar te staan, netjes gescheiden per dag. U kan dus op éénzelfde dag meerdere berichten ingeven van uw reisverslag.
    - Bijvoorbeeld: u wil een blog maken met tips op. Dan maakt u telkens u een tip heeft een nieuw bericht aan. In de titel zet u waarover uw tip zal gaan. In het bericht geeft u dan de hele tip in. Probeer zo op regelmatige basis nieuwe tips toe te voegen, zodat bezoekers telkens terug komen naar uw blog. Probeer bvb. 1 keer per dag, of 2 keer per week een nieuwe tip zo toe te voegen. Indien u heel enthousiast bent, kan u natuurlijk ook meerdere tips op een dag ingeven. Let er dan op dat het meest duidelijk is indien u pér tip een nieuw bericht aanmaakt. Zo kan u dus bvb. wel 20 berichten aanmaken op een dag indien u 20 tips heeft voor uw bezoekers.
    - Bijvoorbeeld: u wil een blog maken dat uw activiteiten weerspiegelt. U bent bvb. actief in een bedrijf, vereniging of organisatie en maakt elke dag wel eens iets mee. Dan kan je al deze belevenissen op uw blog plaatsen. Het komt dan neer op een soort van dagboek. Dan kan u dagelijks, of eventueel meerdere keren per dag, een bericht plaatsen op uw blog om uw belevenissen te vertellen. Geef een titel op dat zeer kort uw belevenis beschrijft en typ daarna alles in wat u maar wenst in het bericht. Zo kunnen bezoekers dagelijks of meermaals per dag terugkomen naar uw blog om uw laatste belevenissen te lezen.
    - Bijvoorbeeld: u wil een blog maken uw hobby. U kan dan op regelmatige basis, bvb. dagelijks, een bericht toevoegen op uw blog over uw hobby. Dit kan gaan dat u vandaag een nieuwe postzegel bij uw verzameling heeft, een nieuwe bierkaart, een grote vis heeft gevangen, enz. Vertel erover en misschien kan je er zelfs een foto bij plaatsen. Zo kunnen anderen die ook dezelfde hobby hebben dagelijks mee lezen. Als u bvb. zeer actief bent in uw hobby, kan u dagelijks uiteraard meerdere berichtjes plaatsen, met bvb. de laatste nieuwtjes. Zo trek je veel bezoekers aan.

    WAT ZIJN DIE "REACTIES"?
    Een bezoeker kan op een bericht van u een reactie plaatsen. Een bezoeker kan dus zelf géén bericht plaatsen op uw blog zelf, wel een reactie. Het verschil is dat de reactie niet komt op de beginpagina, maar enkel bij een bericht hoort. Het is dus zo dat een reactie enkel gaat over een reactie bij een bericht. Indien u bvb. een gedicht heeft geschreven, kan een reactie van een bezoeker zijn dat deze het heel mooi vond. Of bvb. indien u plaatselijk nieuws brengt, kan een reactie van een bezoeker zijn dat deze nog iets meer over de feiten weet (bvb. exacte uur van het ongeval, het juiste locatie van het evenement,...). Of bvb. indien uw blog een dagboek is, kan men reageren op het bericht van die dag, zo kan men meeleven met u, u een vraag stellen, enz. Deze functie kan u uitschakelen via "Instellingen" indien u dit niet graag heeft.

    WAT IS DE "WAARDERING"?
    Een bezoeker kan een bepaald bericht een waardering geven. Dit is om aan te geven of men dit bericht goed vindt of niet. Het kan bvb. gaan over een bericht, hoe goed men dat vond. Het kan ook gaan over een ander bericht, bvb. een tip, die men wel of niet bruikbaar vond. Deze functie kan u uitschakelen via "Instellingen" indien u dit niet graag heeft.


    Het Bloggen.be-team wenst u veel succes met uw gloednieuwe blog!

    Met vriendelijke groeten,
    Bloggen.be-team

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - ( Stemmen)
    28-05-2011, 22:56 geschreven door  
    Reacties (0)
    22-05-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euraudax wandeling in het Zwarte Woud 21-05-2011
    100kmvan Marxzell:

    Terwijl de vrouwkes aan het shoppen waren in Karlsruhe, reden wij naar Pfaffenrot om daar deel te nemen aan een Euraudaxwandeling van 100km. Eenmaal aangekomen op onze bestemming, gingen wij op zoek naar de onze vrienden. Na de inschrijving was er nog tijd om iets te drinken en een praatje te maken met de rest  van de wandelaars. Enkele minuten voor tijd begon de baankapitein wat uitleg te geven over deze tocht. We waren met 57 wandelaars, waaronder 28 Belgen. De burgermeester deed ook zijn zegje alvorens het startschot werd gegeven.
    We vertrokken van Pfaffenrot richting Schielberg waar we na een 9tal km een 1°wagenrust hadden. Het was een prima weertje, veel zon, gelukkig stapten we veel langs en door de bossen.




    begon al met een beklimming



    dit is een mooi stuk natuurgebied



    niemand vergeten?









    de zoveelste beklimming





    opweg naar het klooster


    Intussen hadden we reeds het natuurbeschermingsgebied "Abtal und Seitentâler"(ongeveer 2725ha groot) bereikt. We stapten verder richting het Klooster van Bad Herrenalb, daarna naar Käpelle om dan naar Bernbach te wandelen waar we onze bagage kregen. We hadden dan ongeveer een 30tal km gewandeld. Vandaar ging de tocht verder richting Mossbronn. Na deze wagenrust, nog zo'n 9km te wandelen kwamen we aan in Frauenalb, waar we ons avondmaal kregen. Hier waren we iets meer dan halfweg







    regelmatig infoborden

    gezellig terrasje





    mooie zichten







    bijna op het hoogste punt van deze wandeling



    richtwijzer





    verdwaald meertje








    Na ons warm maal kregen we 2x een stuk van iets meer dan 10km te verwerken, het was op en af en kregen ook nog een onweder over ons heen. Gelukkig was dit maar van korte duur. Via Neurod en Grünwettersbach bereikten we Mutschelbach waar we in de plaatselijke sporthall ons ontbijt kregen. Intussen was de dag aangebroken, en konden wij ons veiligheidsvestje en zaklamp achterlaten in onze bagage. Er restten ons nog zo'n 18km te gaan. We stapten verder richting Langensteinbach en aan de Barbara Ruine hadden wij terug een wagenrust. Nu nog richting Ittersbach en dan nog een 5tal km te stappen alvorens we terug in Pfaffentrot aankwamen.












    naar beneden

    zon komt op

    mooi panorama

    bijna in Pfaffenrot

    de laatste kms van deze mooie tocht



    de eindmeet bereikt

    Eenmaal aangekomen ging de baankapitein al vroeg over tot het uitreiken van de Gouden arenden. Er waren 4 Belgen bij die in de prijzen vielen. Proficiat.  het was een hele mooie tocht , maar ook behoorlijk lastig. Na nog iets te drinken, begaven wij ons op de terugweg naar Baiersbronn, waar onze dames zaten te wachten.


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    22-05-2011, 00:00 geschreven door jipie  
    Reacties (0)
    20-05-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verblijf Zwarte Woud 20-05-2011 - 23-05-2011
    Verblijf Zwarte Woud:

    Mijn vrouwke en ik hadden in het weekend van 21 mei een kamer geboekt in Baiersbronn. Ik ging daar in het Zwarte Woud een 100km stappen.  We vertrokken de vrijdagmorgen richting Baiersbronn, en na zo'n 7u rijden, met enkele stops tussenin,  kwamen we aan op onze bestemming. De eigenaar hielp ons met het invullen van enkele formulieren en gaf ons daarna een rondleiding in het hotel. Na deze, ging ik de bagage halen en konden we ons installeren. Ondertussen kwamen onze vrienden eventjes goede dag zeggen. Zij waren hier al een dagje eerder. We deden een terrasje aan en de dames spraken af voor de volgende dag wat ze gingen doen. Zij gingen shoppen naar Karlsruhe terwijl wij die 100km gingen stappen.





























    Na onze 100km tocht was het tijd om ons te verfrissen en een uiltje te vangen. Enkele uurtjes later maakten we een mooie wandeling rond het dorp. Geniet even mee







    is het naar links of rechts?



    op weg naar Sankenbachsee

    rustige paden

    zie ze stralen onze dames





    even naar het vogeltje kijken





    licht golvend







    het serieuze werk kan beginnen

    doe zo voort



    bijna boven



    op weg naar de watervalletjes



    waterval

    Sankenbachsee

    mooie wandeling rond het meer









    info over het meer

    op de terugweg





    naar ons hotel

    geel plaatje duid waterstand aan in 1992



    hotel in zicht


    Na deze prachtige wandeling was het tijd om te gaan eten en dan nog wat na te praten . de volgende dag was het terug tijd om naar huis te rijden. We komen zeker nog eens terug.
    jipie


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (1 Stemmen)
    20-05-2011, 00:00 geschreven door jipie  
    Reacties (0)
    06-05-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wandeling te Moorsele 05-05-2011
    Lentewandeling in Moorsele:

    Een hele mooie wandeling in en rond het dorpsplein van Moorsele, via het nieuw aangelegde groen lint langs de Heulebeek en door het prachtige Provincaal domein Bergelen. Er waren 3 lussen voorzien telkens van zo'n 6.5km.





    beschrijving van het parcours







    hier komt opa in spe

    zicht in het domein Bergelen

    een gepensioneerd konijn



    hier waren rupsen van de spinselmot aan het werk







    mooi kunstwerk





    genieten van de natuur



















    een andere lus begonnen





    verharde paden









    aangenaam om er te wandelen in het heraangelegde groene lint van Moorsele



    de alom gekende Heulebeek









    op verkenning door Moorsele







    verlaten kapelletje



    stralende hemel









    hier hangen de rupsen nog aan de draadjes











    eventjes een kijkje nemen









    op weg naar de eindmeet

    Kerk van Moorsele en nog een kleine km stappen en deze mooie tocht is voorbij.

    jipie


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    06-05-2011, 00:00 geschreven door jipie  
    Reacties (0)
    17-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Instap Euraudax 200km Lommel (laatste deel) 17-04-2011
    Laatste deel 200km Lommel:

    Na  vorige week moesten we nu het 1° stuk(start) en het laatste(naar aankomst) wandelen, goed nog voor zo'n 100km. Start vanuit het Technisch Instituut Provil begonnen we aan een kennismaking door de stad Lommel, via het centrum stapten we direct richting Sahara. (De Lommelse Sahara is een zand en duinlandschap met een grootte van 193ha in Lommel. In het midden ligt een meer en rondom vindt men naaldbossen. Dit landschap behoort tot het Regionaal Landschap der Lage Kempen. De Lommelse Sahara is gelegen in de onmiddellijke omgeving van het Kempisch Kanaal waarover de voetgangersbrug een poort tot dit zanderig gebied vormt. Dit natuurgebied met vele mogelijkheden tot wandelen en fietsen is ontstaan door menselijke activiteiten.Zo ontstond het meer door zandwinning tussen 1920 en 1925 en zorgde de uitwaseming van de vroegere zinkfabriek van Lommel-Werkplaatsen er tussen 1902 en 1940 voor dat alle groene beplanting verdween. Het resultaat was 350ha dor landschap bedekt met wit zand. Om verdere uitdeining te voorkomen, werd na WOII naaldbebossing aangelegd. Met behulp van hagen van sprokkelhout(mutsaards) werd het proces van complete verzanding voorkomrn. Hierdoor werd het zandgebied in de omvang tot de huidige 193ha teruggedrongen. Heden ten dage staat het gebied bekend om de talloze watervogels en de exotische verwilderde zwarte zwanen. Het is één van de alermooiste plekjes van Vlaanderen.)
    Na de doortocht van de Sahara wandelden we verder richting centrum om zo terug naar het Provil te gaan voor onze 1°wagenrust na 12km.




    de startplaats voor de 200km van Lommel  Provinciaal Instituut(Provil)



    Richting Sahara



    zicht op het meer

    is dit België?





    naaldbomen





    oei een hindernis



    voetgangersbrug







    naar uitgang Sahara

    stadhuis van Lommel

    terug aan de startzaal voor de 1° wagenrust na 12km

    Vandaar ging het richting Duits Kerkhof. (Een begraafplaats te Kattenbos in Lommel. Hier rusten Duitse soldaten die gesneuveld zijn tijdens WOII. Daarnaast ligt hier een kleiner aantal soldaten begraven die tijdens WOI zijn omgekomen. Het rerrein is 16ha groot(427x350m) en er liggen 38.560 soldaten uit WOII. Het is, wat betreft de Tweede Wereldoorlog, het grootste Duitse soldatenkerhof buiten Duitsland in West-Europa. Per jaar trekt dit kerkhof tussen de 25.000 en 30.000 bezoekers.)





    aan het Duits kerkhof









    Daarna kregen we enkele mooie stukken natuur, militair domein tot we in Helchteren waren





    Pijnven





    Vlindertuin





    door de Helchterse bossen



    mooi kunstwerk











    door militair domein





    sporen van tanks

    bruin water in de beken



    uit het domein

    terug erin





    aankomst in Helchtel

    kerk van Hechtel,naast onze zaalrust

    kapel op het plein

    hier staan onze dames ons op te wachten met een drankje en een versnapering

    de 4 baankapiteins: Geert - Jipie(ik) - Jean en Hilde


    Na deze halte ging het richting Koersel via terug militair domein en verharde paden naar de volgende wagenrust. Daarna ging de tocht verder richting Heusden-Zolder, maar eerst moesten we de mijnterrils op waar we een prachtig zicht hadden over Limburg.



    militair domein


    militair domein

    weeral bruin water



    recreatieoord "Watersnip"



    rustige wadelpaden



    eindelijk helderwater in de beek

    op weg naar de Mijn terril

    zijflank van de terril



    ingang Mijnterril

    Op weg naar de top. De enige redelijke klim op de hele tocht. (De mijnterril van Heusden-Zolder ligt in de vallei van de Helderbeek, die behoort tot het beekdallandschap van de Zwarte Beek. Het voormalige steenstort, afkomstig uit de steenkoolmijn, vormt samen met de omliggende gronden een kostbaar natuurreservaat met een oppervlakte van 124ha Limburgs "zwart goud" is hier omgesmeed tot een groene diamant.
    Tot het begin van de 20°eeuw bestond het landschap uit de heidevelden met vennen en veenachtige beekdalen van Mangel-,Helder-en Zwarte Beek, en vaak eeuwenoude hooilanden. De ontdekking van steenkool had ingrijpende gevolgen voor het landschap. Met kipwagens en treintjes werd overtollig steenmateriaal vanuit de kolenwasserij in de mijngebouwen naar de terril vervoerd. De berg bleef aangroeien en tegen het einde van de steenkoolontginning in 1992 torende de terril maar liefst 85m boven de grond uit. De hellingen aan de zuidkant genieten van een microklimaat met snelle opwarming. De plantengroei bestaat uit soorten die houden van droge en matig vochtige bodems. Het steensoort bevat leisteen en schiefer die soms harde stenen vormen maar vaak ook broos zijn en verbrokkelen. Dit verbrokkelde materiaal bevat leem dat rijk is aan mineralen en bijgevolg ook planten aantrekt die houden van voedselrijke grond. Om de kwetsbare natuur van de mijnterril te vrijwaren, stippelde het Agentschap voor Natuur en Bos duurzame beheermaatregelen uit. Schapen grazen het terrein en verhinderen zowel bodemerosie als bosontwikkeling. De zeldzame heidebiotoop krijgt op die manier volop kansen.)
     Dit alles verwerken wij in de 1° 60km van deze mooie tocht.





    steil naar de top



    zicht op Limburg vanf de flanken





    Op de top van de Mijnterril






    terug weg naar de Mijnsite van Heusden Zolder voor een volgende wagenrust

    onze dames kwamen ons opwachten en gingen dan mee tot aan de mijnsite


    Hier eindigde onze tocht voor vandaag. Morgen stappen we de laatste 50km van deze 200km





    Start voor de laatste 50km aan camping Holsteenbron  te Zonhoven. Via enkele verharde en onverharde wegen zetten we deze tocht verder richting Helchteren via een wagenrust aan Hoeve St Jan. Via het fietsroutenetwerk en het wandelnetwerk stappen we langs heerlijke en rustige paden naar onze bestemming.


    pad naast camping





    heel rustige paden





    heide gebied




    De Holsteen. (Dit is een verzamelnaam voor 8 grote zandstenen. Uit wetenschappelijk onderzoek blijkt dat deze siliciumhoudende zandstenen, onder bijzondere geologische omstandigheden, ter plaatse ontstaan zijn uit zeezand dat hier 15miljoen jaren geleden afgezet werd. Op één steen zijn groeven te zien die onstaan zijn door het polijsten van prehistorische werktuigen en wapens.)













    Heel heel rustig



    zanderige gronden

    prachtige vergezichten









    mooi natuurgebied















    eventjes uit het natuurgebied







    terug de natuur in







    weeral bruin water























    flessenstruik









    van waar komt al dat bruin water?



    moerasgebied


    om van te genieten




    aan de wagenrust hoeve St Jan



    nu gaan we richting Helchteren



    terug een stuk militair domein













    hier hebben we een zaalrust "De Roepsteen"

    kerk van Helchteren





    hier kwamen we onze Nederlandse vriend Gerrit tegen. Hij kwam ons een beetje vergezellen voor de laatste 40km

    mijn zoeteke kwam efkes tegen

    terug vertrokken, gingen wij richting Molenheide





    naar Molenheide







    onze vriend Gerrit









    terug onze gezellige paadjes om te wandelen



    we stapten nu richting Wijchmaal via onverharde paden

    zullen we eventjes verpozen?







    Vlechtatelier

    resultaat van een specht



    eventjes een halte toeroepen







    hangbrug







    een museumstuk

    vier op een rij





    mooi stuk natuur



















    wagenrust in Wijchmaal

    eventjes notitie maken

    wat zoekt hij daar?

    die hebben wat met bruin water

    welkom in Eksel







    mooi kapelletje



    kerk van Eksel

    Aan de zaalrust "De Geer"

    Japanse kerselaar

    grenspaal tussen Eksel en Hechtel

    we stappen verder richting Overpelt via mooie stukjes natuur en onverharde wegen





















    mag ik ook nog eens op de foto staan

    eventjes bezinnen

    kijkt heel somber

    verdwaalde poes



    mooi pronkstuk

    ingang Dagcentrum





    mooi educatief wandelpark











    genieten van al dat moois

    de man met de eeuwige glimlach

    een paascadeautje







    nog een laatste blik op de mooie natuur, nu de laatst km terug naar Lommel







    nog een kleine wijziging aanbrengen

    hier gaan we naar de voorlaatste wagenrust

    de geitjes Jip en...

    janneke

    De laatste rustpost hebben wij overgeslagen die houden we eventjes geheim tot de dag zelf



    Terug aan onze school waar we gestart waren. Ik heb er enorm van genoten, het was Limburgs op zijn mooist en hopelijk op 3 en 4 juni zal de zon ook van de partij zijn. Ik wens al aan ieder deelnemer van de 200km veel succes.  jipie


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    17-04-2011, 00:00 geschreven door jipie  
    Reacties (0)
    08-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Instap 200km Euraudax Lommel 08-04-2011
    Inwandeling van de Super-Audax van 200km:

    Met de 4 baankapiteins hebben we dit weekend een deel(100km) ingestapt. Voor mezelf als niet Limburger was het een grote eer dat ik mocht mee wandelen aan deze tocht. De eigenlijke tocht start in het weekend van 3 en 4 juni. Het is een 200km in lijn (40u) die het mooiste van de provincie Limburg zal tonen.Het is een internationale tocht, waar er zo'n 100tal wandelaars aan mee doen.

    We begonnen eerst met het nacht gedeelte, we vertrokken aan het domein Bokrijk en stapten tot aan de camping Holsteenbron in Zonhoven.Tijdens deze nachtwandeling maakten we vooral kennis met de stad Genk, waar vooral vele vreemde nationaliteiten wonen.Jammer ik kon geen foto's maken tijdens de nacht. Toen het daglicht aanbrak kon ik dan eindelijk beginnen met enkele foto's te nemen. Naar Zonhoven toe kregen we geregeld mooie stukjes natuur. Ziehier enkele beelden.










    zicht op de terrils

    kerk buitenwijk Genk







    Een van de rustzalen "Het Plot"

    Vooraan Geert - Hilde en Jean de eigenlijke baankapitein









    een mooi stukje natuur











    op weg naar de Holsteenbron





    heel rustig om te wandelen







    hele mooie zichten











    aankomst aan de camping Holsteenbron. Einde van ons 1°deel.

    de in of uitgang van deze camping.

    Het volgende gedeelte die we dag nadien in stapten was vanaf de Mijnsite in Heusden-Zolder tot aan het domein van Bokrijk. Dit was een heel mooi stuk om te wandelen. We maakten eerst kennis met  Heusden-Zolder (wijk mijnwerkers huisjes) om daarna een prachtige natuurwandeling te wandelen. Deze tocht ging via Heusden-Zolder richting Berkenbos, dan vervolgens richting Kiewit naar Kuringen en zo naar Bokrijk. Geniet even mee van deze beelden.





    Vertrek vanop de Mijnsite van Heusden Zolder

    Hilde en Jean  en Geert en Claire





    oude gebouwen van de Site







    op weg naar Berkenbos





    van Heusden naar Zolder

    bonte koe

    kerk van Zolder

    nu op weg voor een heel mooi stuk natuur



    even genieten van dit natuurgebied







    moerasgebieden











    de Kluis



    eventjes een rustpauze inlassen

    genieten van het mooie uitzicht op het kasteel



    Geert en Claire

    baankapitein Jean met co-leider Hilde

    door het mulle zand



    een en al prachtig





    op weg naar het volgend stukje natuur



























    vlonderpaden









    hier hadden we last van de muggen















    eventjes door Kiewit wandelen

    kerk van Kiewit



    misschien een aanrader







    de sportvelden van Kiewit

    nu opweg naar Kiewit Boerderij, een groot domein om met de kinderen te spelen of een mooie wandeling te maken



    terug vlonderpaden



    een heel mmoi stuk natuurgebied















    ingang van Boerderij



    reuze eik



    dit stuk natuur sluit aan bij het domein van Bokrijk






















    naar het domein van Bokrijk



    gouverneur Roppe

    kasteel van Bokrijk


    Hier was het einde van ons eerste deel van de 200km. Volgende week stappen we het deel van Holsteenbron(Zonhoven) naar het einde in Lommel en dan nog de start vanuit Lommel naar de Mijn site in Heusden Zolder.  jipie


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    08-04-2011, 00:00 geschreven door jipie  
    Reacties (0)
    06-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wandeltocht te Beernem 05-04-2011
    Pitztaltocht:

    Het was een speciale tocht voor de wandelclub uit Beernem, ter gelegenheid van de officiële heropeneing van hun vernieuwde clublokaal "Klein Arzlerhof".Van daaruit(voor de gelegenehid uitgebreid met een heus tentendorp) vertrokken de wandelaars, die konden kiezen uit verschillende omlopen, langs rustige landelijke wegen in de wijk Turkije(van waar die naam, weet ik niet), het Lindeveld en andere groene oases van Beernem.Er was een centrale rustpost voorzien in zaal Reigerlo vor al de afstanden. De medewerkers hadden voor deze gelegenheid een aangepaste outfit aan(Tirools). In de namiddag weerklonk er Tiroolse muziek en kon men er proeven van Tiroolse gerechten. Jammer dat de regen een spelbreker was. Iedere deelnemer ontving na de tocht, mits het afgeven van hun controlekaart een unieke pin.



    op weg naar de inschrijving

    zicht op het tentendorp



    vertrokken voor een rustige wandeling




    Begin 1987 werd een nieuw stuk kanaal Gent-Brugge te Beernem ingevaren. De achtergebleven oude bocht(ruim 2km lang) door moeilijke graafwerken"Miserie" met veldstenen) tot stand gekomen, kreeg een nieuwe bestemming als natuurreservaat.
    Het Kanaal werd enkele meters diep uitgegraven in een onvruchtbare streek(Miserie voor de boer)








    Op de zandige bermen vestigde zich een typische flora van heide, heischrale graslanden, struikgewassen met brem en gaspeldoorn. Sommige delen werden tijdelijk als moes en fruittuin in gebruik genomen en verruigden later o.a met opslag van sleedoorn. Zo'n rijkdom aan biotopen zorgt van zelfsprekend voor een gevarieerde dierenwereld. De overvloed aan konijnen trekt veel roofdieren aan. De oude kanaalbocht lokt veel watervogels en zet oeverzwaluw en ijsvogel aan tot nestelen op de steile oevers. Het reservaat vormt ook een geschikte schuilplaats voor kleine hagedissen en hazelworm.










    naar het einde van ons stuk natuur



    afwisselend rustige paadjes en natuur





    mooie reetjes





    op weg naar de controle

    het laatste gedeelte was in de regen



    laatste stukje natuur van deze mooie doorweekse wandeling









    Mooie tocht jammer van de regen die nu en dan als spelbreker optrad. Jipie


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    06-04-2011, 00:00 geschreven door jipie  
    Reacties (0)
    02-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wandeling te Lauwe 01-04-2011
    Leietocht vanuit Lauwe

    Start vanuit de jeugdsite Hoeve Delaere. Men heeft de keuze uit 3 verschillende afstanden. Alle afstanden gaan vanaf het begin richting Biezeveld om er te genieten van de rust aan de visvijvers. Hier verlaat de kleinste afstand ( die ik stapte)de rest om via de Leieboorden naar de Opstal te stappen en na wat omwegen bereiken ze de controle in het Cultureel Centrum van Lauwe.

    Na de controle mken alle afstanden kennis met enkele mooie doorsteekjes van de gemeente. Een veldwegel brengt de wandelaar naar de Bramier waar de kleinste afstand opnieuw afscheid neemt van de rest, en zo langs het voetbalveld van Racing Lauwe naar de Schonekeer en het einde te stappen.



    jeugdsite Hoeve Delaere

    de tevolgen pijlen



    op weg naar de Golden River



    paf langs de Leieboorden













    kapel van het rusthuis

    donkere wolkenvelden over Lauwe



    Terug aan de start waar alles begon. jipie


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (2 Stemmen)
    02-04-2011, 00:00 geschreven door jipie  
    Reacties (0)
    Glitter teksten glitter plaatjes
    Goeie dag vanwege het stapperke!
    Naamanimaties jeanpierre
    Over mijzelf
    Ik ben Vanden Broucke Jean Pierre, en gebruik soms ook wel de schuilnaam jipie.
    Ik ben een man en woon in Lauwe (België) en mijn beroep is gestopt met werken,.
    Ik ben geboren op 21/12/1954 en ben nu dus 70 jaar jong.
    Mijn hobby's zijn: wandelen, tuinieren, fotografie.
    ben aangesloten bij wandelclub de 12uren van Lauwe.
    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.

    Gastenboek
  • Tempat Download Permainan IDN Poker
  • COIN365BET
  • COIN365BET
  • Judi Online
  • IDN POKER

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Bedankt plaatjes
    Blog als favoriet !
    Neeka mijn kleinkind
    Foto
    Foto
    Ik ben Neeka
    Foto
    Foto
    Wandeltrofee 200km
    Foto
    wandelbrevet
    Foto
    10°Gouden Arend
    Foto
    Arend
    Camera


    Jeanpierre naamanimaties
    Mijn favorieten 2
  • Benelux Wandelen
  • Lionels wandelblog
  • Peregrino's on the road
  • Jopablog
  • Foto
    Foto
    Foto
    Imme



    Willekeurig Bloggen.be Blogs
    kate_1977
    www.bloggen.be/kate_19
    Foto








    Foto

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs