Zoeken in blog

"Allerlei linken"

Google maps

Google nieuws

Google vertalen

Den Bosrand


Routeplanner

fietsen in Oost-Vlaanderen

Vertalen met AltaVista

Vertalen met Google

Bureaublad achtergrond
Archiefkast

Recepten zoekmachine
 
Zandstorm creatief atelier


Verstuur één kaartje

Infolijn
schoolvakantie's

Millenniumschool

Take my hand

Lucky-Birds

ABC gezondheid

Tuinadvies

Kruiden

"Gastronomisch plezier"

 
Degustation

 Dôme

Het gebaar

 Eric Fernez

Kruidenmolen

 In de Wulf

"Kranten"

Nieuwsblad

Het laatste nieuws

Gazet van Antwerpen

De zondag

De standaard
"Vrouwenblad"

Libelle

Flair

Nina

Plusmagazine

Story

Lili
Archief per maand
  • 12-2024
  • 09-2019
  • 05-2019
  • 03-2019
  • 02-2019
  • 12-2018
  • 09-2018
  • 01-2018
  • 12-2017
  • 11-2017
  • 10-2017
  • 04-2017
  • 01-2017
  • 12-2016
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 02-2007
  • 01-2007
  • 12-2006
  • 11-2006
  • 10-2006
  • 09-2006
  • 08-2006
  • 07-2006
  • 06-2006
  • 05-2006
  • 04-2006
  • 03-2006
  • 02-2006
  • 01-2006
  • 12-2005
  • 11-2005
  • 09-2005
  • 07-2005
  • 01-2005
  • 01-2004
  • 01-2003
    Betoverend veelzijdig

    24-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Leer leven met deze mannelijke trekjes
    Mannen komen van Mars, vrouwen van Venus, maar dat hoeft niet voor problemen te zorgen. Wie met deze typische mannelijke trekjes leert omgaan, stoort zich niet en is nog jaren gezegend met een gelukkige relatie.

    1.    Gisteren heb ik 'ik hou van jou' gezegd
    Dring niet aan op liefdesboodschappen. Vrouwen willen het graag dagelijks horen, mannen vinden dat minder belangrijk. Accepteer het. Het betekent niet dat hij minder van je houdt. Kijk naar wat hij voor je doet, dat zegt meer dan de mooiste woorden.

    2.    Je ziet er altijd goed uit!

    Wil je geen standaard antwoord, vraag dan niet of je er goed uitziet. Mannen weten dat je hun woorden in twijfel trekt en raken al in paniek bij de vraag alleen. Spaar hem en vraag raad aan je kinderen.

    3.    Ik staar niet naar haar!

    Jongens blijven jongens en ze hebben heus wel in de gaten als er een knappe vrouw in de buurt is. Zijn primaire neigingen hoef je niet te willen onderdrukken of er jaloers op te reageren.

    4.   Straks zijn we te laat, ben je nog niet klaar?

    Over mode en wat je draagt tijdens een avondje uit, kan hij meestal niet meepraten. Ontspannen doet hij echter niet door in de auto te wachten terwijl jij je schoenen nog moet uitzoeken. Probeer je tijdig klaar te stomen. Respecteer zijn tijd, zo kom je beiden ontspannen toe op het feestje.

    5
    .    Zijn mooie jurk
    Mannen appreciëren het wanneer je zijn moderaad opvolgt. Ziet hij je graag in een bepaalde kleur, draag deze dan ook. Zo denkt hij dat je je opdirkt voor hem en niet om een ander te imponeren.

    6.    Verveel ik je?

    Praat hij graag over Formule 1 of zijn nieuwste hobby? Toon interesse. Dat is het minste dat je kan doen voor alle roddels en beautypraat waarmee jij hem om de oren slaat.

    7.    Je bent oogverblindend

    Welke vrouw wil deze woorden niet horen uit zijn mond? Verzorg je daarom goed en maak je mooi, hij wil zich graag de gelukzak van de avond noemen als hij met jou ergens binnenwandelt.

    8.    Ik denk aan niets...

    Probeer niet te achterhalen waar je liefste aan denkt of hoe hij zich voelt. Vaak weet hij zelf niet wat er binnen in hem omgaat. Hem een beetje ademruimte gunnen, helpt om zijn breinbrekers op een rijtje te zetten.

    9.    Ja, ik draag dat!

    Vraag je man niet nadat hij zich klaarmaakte: 'ga je dat dragen?'. Wil je dat hij zich beter kleedt, kies dan de kleren voor hij ze aantrekt. Wedden dat je heel wat minder gemor krijgt te horen?

    10.    Laat me je helpen.

    Heb je een probleem, vertel het. Mannen kunnen geen gedachten lezen en houden er evenmin van het probleem te raden. Mannen denken praktisch en zullen gegarandeerd een snelle en ongecompliceerde oplossing voorstellen. (lvl)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bietensap verhoogt uithoudingsvermogen
    Het drinken van het sap van rode bieten verhoogt het uithoudingsvermogen doordat het de spieren efficiënter doet omgaan met hun 'brandstof'.

    Langer fietsen
    Vorig jaar zetten vorsers van de universiteit van Exeter jonge mannen tussen de 19 en 38 jaar op hometrainers. Daaruit bleek dat wie een week lang dagelijks een halve liter sap van rode bieten dronk, meer uithoudingsvermogen had. Hij kon maar liefst 16 procent langer fietsen dan anderen alvorens uitputtingsverschijnselen te vertonen.

    Spieren efficiënter
    Nu hebben diezelfde onderzoekers vastgesteld hoe dat komt. Uit hun verdere onderzoek blijkt namelijk dat bietensap de hoeveelheid nitraten in het bloed van de proefpersonen verdubbelt en tegelijkertijd de inspanning vermindert waarmee de spieren hun belangrijkste energiebron gebruiken. De nitraten die in het sap zitten, hebben een invloed op de bloeddoorstroming, op het hormonenpeil en op de celsignalisering in het lichaam. Met andere woorden: bietensap zorgt dat de spieren efficiënter gaan functioneren en hun zuurstofinname verlagen.

    Volgens onderzoeksleider professor Andy Jones "stellen we al enige tijd vast dat sporters steeds meer belang gaan hechten aan het drinken van bietensap en ik verwacht dat ons onderzoek die trend zal versterken". (belga/ep)

    >> Reageer (0)
    23-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bewegen om te genezen

    Wat? Een vernauwing van de kransslagaders rond het hart leidt ertoe dat onvoldoende zuurstofrijk bloed naar de hartspier kan stromen. Vooral bij lichamelijke inspanning en hevige emoties neemt de zuurstofbehoefte van het hart toe en dan ontstaan er tekorten die leiden tot angina pectoris (beklemmende pijn op de borst). In rust nemen deze klachten meestal af.


    Bij een hartinfarct raakt een kransslagader volledig afgesloten waardoor een deel van de hartspier geen zuurstof meer krijgt, wat blijvende schade kan veroorzaken. Risicofactoren voor hart- en vaatziekten zijn hoge bloeddruk, te hoge cholesterolwaarde, overgewicht, suikerziekte, roken en gebrek aan lichaamsbeweging!

    Invloed van beweging? Na een hartinfarct of een ingreep ter hoogte van het hart (dilatatie van de kransslagaders, overbrugging, enz.) wordt meteen in het ziekenhuis een hartrevalidatieprogramma gestart. In erkende revalidatiecentra worden zelfs 45 revalidatiesessies - mits ze binnen de zes maanden na het infarct of de ingreep gebeuren - door het RIZIV terugbetaald.

    Lichaamsbeweging zorgt ervoor dat de hartfrequentie in rust daalt, de hartpompfunctie verbetert, het hart overvloediger van zuurstof voorzien wordt door het ontwikkelen van kleine nieuwe bloedvaatjes en de zuurstof makkelijker door de hartspier wordt opgenomen. Onderzoek heeft aangetoond dat dit leidt tot een daling van de sterfte na een infarct met 25 % ten opzichte van patiënten die niet revalideren. De totale sterfte ten gevolge van hartaandoeningen daalt met 26 %, het aantal recidieven van hartinfarcten met 21 %, het aantal heelkundige ingrepen met 13 % en het aantal dilataties van de kransslagaders met 19 %. Maar wat u als patiënt vooral voelt, is een duidelijke verbetering van uw levenskwaliteit en een toename van uw fysieke mogelijkheden, om nog te zwijgen van de psychische aspecten: stress verdwijnt en uw zelfvertrouwen neemt zienderogen toe.

    Bewegingsadvies? In het begin zijn lichte activiteiten zoals rustig wandelen of fietsen op een hometrainer met een lichte weerstand aan te bevelen. Bouw de inspanningen geleidelijk op, te beginnen met enkele minuten per dag om uiteindelijk tot minimaal een halfuur per dag te komen, al dan niet gespreid over meerdere sessies. Af en toe een rustdag is zeker in het begin niet verkeerd.

    Sporten in groep is leuker en motiverend. Misschien kan het uw twijfels en onzekerheden wegnemen indien u gaat sporten in een van de Hartclubs, onder begeleiding van gespecialiseerde monitoren en onder toezicht van een arts. Een lijst van alle adressen vindt u op de internetsite www.cardiologischeliga.be/nl/02.cfm, of u kunt info inwinnen bij de Belgische Cardiologische Liga, Elyzeese-Veldenstraat 43, 1050 Brussel, 02 649 85 37.

    Welke sporten? In het algemeen zijn alle bewegingsvormen goed waarbij u nog gewoon kunt blijven praten. Aan te bevelen zijn: wandelen, fietsen, zwemmen, langlaufen, golf, (aqua)joggen, fitness, roeien en dansen.

    Welke sporten niet? Minder geschikt zijn alle bewegingsactiviteiten waarbij de hartslag hoog kan oplopen en de spieren verzuren, zoals bij zware krachttraining of wedstrijdsporten (voetbal, basket,...). (plusmagazine)

    Tips

    • Overleg met uw arts vooraleer u start met een sportieve activiteit.
    • Vermijd maximale inspanningen, zorg dat u steeds kunt blijven praten.
    • Als u tijdens het sporten last krijgt van hartkloppingen, duizeligheid of een beklemmend gevoel, stop dan meteen en raadpleeg een arts.
    • Rust af en toe even uit. Laat u door niemand opjutten.

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Plattelandsvakanties met de kids! (4)

    't Klein Gerigt (Limburg


    © 't Klein Gerigt

    In't Klein Gerigt ontvangen Mia en Wilfried gasten die willen genieten van de rust in de oude dorpskern van het Limburgse Neerharen. In de twee gerestaureerde, mooi ingerichte en comfortabele bijgebouwen van een voormalige boerderij, bevinden zich 2 of 3 slaapkamers. Elke woning heeft een aparte ingang met eigen terras en tuinmeubelen.

    Er zijn twee speelweiden. Kinderen kunnen er spelen op de speeltuin met schommels en glijbaan of in de zandbak. Er is een bolderkar, een pingpongtafel en in de zomer een zwembad. Bovendien zijn er de dieren: een paard dat Roosje heet, schapen met lammetjes in de lente, kippen en Tijger, de muizenvanger.

    Wie méér wil kan naar de kinderboerderij Pietersheim. Daar is een grote gratis speeltuin, boerderijdieren en een cafetaria met zonneterras. Nadien kan je er de kabouterwandeling maken of de burchtruïne van Slot Pietersheim bezoeken, een van de toegangspoorten tot Nationaal Park Hoge Kempen.

    Met het hele gezin een dagtocht maken met paard en huifkar (zelf mennen!) behoort ook tot de mogelijkheden. (Lili)
    Voor prijzen en meer info, neem een kijkje op de site van 't Klein Gerigt.

    Plattelandsvakanties voor kids 1-2-3

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Uit met David Van Reybrouck

    Wetenschap of poëzie? David Van Reybrouck moet er niet tussen kiezen. Hij bijt zich even graag vast in een academische etnografische  studie, als in een fictieboek over een zoekende man. Zopas verscheen zijn nieuwste boek ‘Congo’. De auteur/filosoof/archeoloog/journalist, die we kennen van o.a. het Debuutprijsboek ‘De Plaag’ en van ‘Missie’ (KVS), noemt het zelf ‘mijn grote boek’. Honderd vijftig roerige jaren, gebundeld in 680 pagina’s. Dat kan tellen!
    PS.: wil je het boek winnen? Doe dan nu met met de wedstrijd (tot 10 juni)!


    Was er veel cultuur om je heen in je jonge jaren?
    Ja, mijn moeder was lerares tekenen en zelf actief als beeldend kunstenares, terwijl mijn vader vooral belangstelling had voor natuur en techniek. Naast boeken over bomen en ’zelf composteren’, hadden we boeken over Bruegel, Bosch en Van Gogh waar ik als kind graag in zat te bladeren. Nu pas besef ik wat voor een luxe dat was. Die detailopnames van de Boerenbruiloft en de Tuin der Lusten!
    Daarnaast was het creatieproces van kunst thuis als een evidentie aanwezig. Aan de geur in huis kon ik raden waar mijn moeder mee bezig was. Terpentijn gaf aan dat ze aan het schilderen was, salpeterzuur betekende etsen, drukinkt wees op grafiek. Ook mijn opa was artistiek. Hij was een cabaretier die tal van muziekinstrumenten speelde en zeer goed kon tekenen. Helaas had hij geen geld voor tekenpapier, waardoor hij zijn eigen werk moest uitgommen om opnieuw te kunnen tekenen.

    Heb je een culturele herinnering die je speciaal is bijgebleven?
    Op de jaarlijkse vakantie in Frankrijk romaanse kerkjes bezoeken. Die koelte als je binnenkomt. Dat halfduister. Onvergetelijk. Die lompe, stuntelige architectuur is me nog altijd veel dierbaarder dan de gotiek, barok of rococo nadien.
    Mijn moeder was ook bevriend met een Nederlandse beeldhouwer die vaak bij ons over de vloer kwam. Die man kwam aan de kost als buschauffeur in Brugge, maar hij leefde enkel voor zijn kunst. Ik was vier toen hij stierf en weet niet veel meer over hem, maar ik herinner me wel nog zijn intensiteit.
    Ook priester-dichter Gery Florizoone kwam bij ons over de vloer. Telkens als hij een nieuwe bundel uit had, kwam hij een exemplaartje brengen. Als kind stond ik voor de boekenkast en dacht: ‘Die man kennen wij!’. Ik vond dat ongelooflijk. Zijn gedichten lees ik nog altijd graag.

    Als je je schrijverstalent zou mogen ruilen met een ander artistiek talent, wat zou je dan verkiezen?
    Beeldhouwen. Ik heb vanaf mijn kindertijd geboetseerd en zou graag opnieuw naar de academie gaan. In mijn roman ‘Slagschaduw’ heb ik de intense ervaring van het modelboetseren proberen te beschrijven. En ook de schoonheid van lassen. Dat is echt alchemie! Stukjes staal aan mekaar doen plakken… begin er maar aan. Mijn gedichten zijn sculpturen op papier, een soort installaties van taal. Mocht ik tijd - en vooral ruimte – hebben, deed ik weinig anders dan beeldhouwen.

    Welke kunstdiscipline kan jou het meest bekoren? Welke het minst?
    Ik heb veel voeling met de beeldende kunsten. Dat kan moeilijk anders met zo’n kindertijd. In mijn teksten komen veel kleuromschrijvingen voor. Niets geeft zoveel sfeer als een suggestie van kleur. Het is dan ook geen toeval dat ik met verschillende visuele kunstenaars heb samengewerkt: met beeldhouwer-tekenaar Koenraad Tinel en fotografen Carl De Keyzer en Stephan Vanfleteren. Wat zij doen, versta ik intuïtief zoveel beter dan wat een muzikant doet.

    Stel: je mag een avond lang gaan tafelen met drie kunstenaars naar keuze. Wie zijn de uitverkorenen? Waarover zou het gesprek gaan?
    Da’s een makkelijke. Met Albert Camus en alleen met hem. Ik zou die twee andere kunstenaars vragen om een andere keer te komen. We zouden praten over verontwaardiging en verwondering, over de noodzaak om je uit te spreken en het verlangen naar eenzaamheid. Ik zou hem vragen naar zijn complexe liefdesleven en proberen te achterhalen hoe hij dat combineerde met zijn humanisme.

    In welke periode uit de kunstgeschiedenis had je wel willen leven?
    Ik ben lang geboeid geweest door de belle époque, de periode 1890 tot 1910, maar dat is toch verminderd. Ik heb steeds minder nostalgie of heimwee naar iets wat ik niet gekend heb. Elke periode is boeiend. Ik ben blij dat ik in dit land mag leven op een moment dat de culturele rijkdom ongeëvenaard is.

    Stel: in de hemel is er ook kunst. Wat wil je daar dan tot in de eeuwen der eeuwen aantreffen?
    De ’Grote marine’ van Constant Permeke. Dat is een schilderij om in te verzuipen. Maar eigenlijk zou ik liever in de hel belanden om mij tot in de eeuwigheid te mogen vergapen aan Jeroen Bosch live. En meedoen, van eigens.

    Welke Vlaamse kunstenaar verdient volgens jou een standbeeld?
    Permeke, maar dan moet het beeld in zijn stijl zijn en niemand kapt Permeke zoals Permeke. (uit in Vlaanderen)


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Iedereen wil Sonja Kimpen als coach
    VTM denkt aan 'turbo cursus' na 'Sterren op de dansvloer'

    Half Vlaanderen wil bij Sonja Kimpen in de leer na 'Sterren op de dansvloer'. VTM heeft haar gevraagd een 'massa coaching' te doen voor honderden mensen.
     
    De finale van Sterren op de dansvloer zal ze vrijdag niet dansen, maar voor veel Vlamingen is Sonja Kimpen nu al de morele winnaar van de danswedstrijd. Op je 51 jaar een perfecte spreidstand uitvoeren: het werkt inspirerend. Dit weekend neemt Sonja de tijd om uit te rusten, maar maandag vliegt ze er weer in.

    Dat is nodig, want ze heeft heel veel afspraken om mensen te coachen moeten uitstellen. 'Ik heb drie maanden voltijds gedanst, voor iets anders was er amper tijd. Er zijn heel veel mensen die personal coaching willen en ik heb enorm veel mensen moeten ontgoochelen. Ik zal mijn energie moeten verdelen.'

    Nieuw boek
    Sonja Kimpen zal de komende weken vaker 'massa coaching' of 'turbo cursussen' geven waarbij ze grote groepen van mensen advies geeft over beweging en voeding. 'VTM heeft me gevraagd ook iets in dit richting te doen. Ik heb dat al vaker gedaan, hoor: groepen van achthonderd of duizend man coachen.


    Zo'n zaal geeft enorm veel energie, het is een fantastische manier van werken. Ik moet het aanbod van VTM nog eens goed bekijken, maar de eerste coaching zou in juni moeten plaatsvinden. Geen slechte timing: veel mensen gaan voor de vakantie nog snel op dieet en dat is uiteraard geen goed idee.'

    Door Sterren op de dansvloer heeft Sonja nog geen tijd gehad om haar nieuwe boek voor te stellen: Dagelijkse kost gezonder. 'De meest gehoorde reactie van mensen is dat ze wel gezonder willen eten, maar dat ze hun favoriete kost niet willen laten staan. Dat hoeft ook niet. Spaghetti, pitta, steak met frieten: het mag allemaal, maar in mijn kookboek laat ik zien dat je die gerechten een klein beetje kunt aanpassen om ze gezonder te maken.' Sonja draagt het boek op aan Arman Eranosjan, haar danspartner uit Sterren op de dansvloer die geblesseerd raakte. Sonja looft Arman altijd om zijn 'vijfsterrenlichaam', maar vindt zijn eetgewoonten iets minder sterren waard.

    In de agenda van Sonja staan de komende weken twee woorden: werken en afkicken. Sonja geeft toe dat ze één dag na haar uitschakeling al ontwenningsverschijnselen heeft. 'Ik heb drie maanden aan topsport gedaan. Het was zwaar, maar vooral een ongelooflijke ervaring. Ik ga dit weekend zwemmen of joggen, anders gaat mijn lichaam van een vol trainingsregime naar bijna niks. Ik moet trouwens ook afkicken van mijn danspartner. Ik zag Arman zó vaak en we belden en sms'ten altijd.' Vrijdag ziet Sonja Arman terug in de finale van Sterren op de dansvloer: alle afvallers zullen nog één keer de benen strekken. (nieuwsblad Tom Deleur)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Geniet van het leven, het duurt maar even
    "Wees welkom en geniet"
     
     
    "Nieuws voor de welwillende lezer"
    Ik blijf bezig met wat zich aandient of in me opkomt.

    ß

    >> Reageer (0)
    22-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De smaak van stilte
    Hoe ik bij mezelf ben gaan wonen, door Bieke Vandekerckhove (afkomstig uit Kuurne)

    Op negentienjarige leeftijd wordt Bieke Vandekerckhove (1969) ziek. De diagnose is hard: de dodelijke spierziekte ALS. Levensverwachting: twee tot vijf jaar.

    Wat begin je dan met dat schamel restje leven?
    Omstandigheden brengen haar naar het Sint Liobaklooster in Egmond- Binnen.

    Ze leert er de spiritualiteit van Benedictus en het psalmgebed kennen. Het beïnvloedt haar leven voorgoed. Drie jaar later hoort Bieke dat de ziekte gestabiliseerd is, maar elk moment opnieuw de kop kan opsteken. Nu leeft ze al twintig jaar met ALS. Ze is getrouwd en heeft twee assistenten, die haar afwisselend helpen, waar nodig.

    De afgelopen tien jaar kwam ze in contact met de stilte van zen. Ook die ontmoeting is beslissend. Haar boek geeft weer wat ze meemaakte, zag en proefde in de stilte van het leven: ’De benedictijnse spiritualiteit en het zenboeddhisme zijn de twee longen geworden waarmee ik adem.’

    Een parel met literaire diepgang (Ten Have)
    Recensies
    ’Leer stil zijn en leer niets doen en leer wachten.
    ’t Geheim der sterken school altijd daarin
    dat zij zich instelden op lange drachten –’
    Zo schreef de dichteres Henriëtte Roland Holst.
    Bieke Vandekerckhove wilde het leren – ze moest wel:
    leven met een ongeneeslijke ziekte.
    Luisterend, mediterend, de stilte uithoudend,
    werd zij één der sterken en schreef een vertroostend boek.

    - Huub Oosterhuis
    Er zijn beproevingen in het leven, maar soms kan een enkeling te midden de ergste beproeving plots onvergankelijk licht zien.
    Er is veel onzin in het bestaan, maar we hebben getuigen nodig die met hun leven zeggen: en toch!, en blijven glimlachen doorheen al hun tranen.
    Dit boek is zo’n glimlach, onweerstaanbaar echt.
    - Benoît Standaert

    Verschenen bij Lannoo/ Ten Have
    NUR code  728
    Druk 1e -  mei 2010
    159 blz. 
    ISBN 9789059959798
    Prijs€ 16,95

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Exit voor Sonja Kimpen
    Onder een welverdiend luid applaus verliet Sonja Kimpen definitief de dansvloer. Bekijk de jive hier
     
    Een echte jive is pure rock ‘n’ roll en gaat snel. Dat had Sonja Kimpen goed begrepen toen ze ‘Shake, rattle ‘n’ roll’’de met Aerjen Mooijweer op de muziek van Bill Haley. Het pittige geheel eindigde met een spectaculaire spagaat, maar dat was helaas niet genoeg om mee door te stoten naar de finale. Onder een welverdiend luid applaus verliet Sonja Kimpen definitief de dansvloer.

    Volgende week is er de grote finale van 'Sterren op de Dansvloer' met Kevin Janssens en Louis Talpe. (Vtm)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Goedele Liekens maakt rentree bij vtm

    Het is waarschijnlijk bij velen aan de aandacht ontsnapt. vtm heeft er dan ook weinig ophef rond gemaakt. Maar het is nu officieel: Goedele Liekens is terug aan de Medialaan! Ze maakt haar grote rentree pas in september aan de zijde van Bruno Wyndaele, maar de diva van de Vlaamse televisie mag nu al warm lopen in één van de verkiezingsprogramma's van vtm.


    Goedele Liekens zal in de aanloop naar de verkiezingen van 13 juni het programma 'De Stem van Vlaanderen' presenteren. Een talkshow in ware Goedele-stijl. Het is een bescheiden terugkeer naar vtm, maar vanaf september is la Goedele weer helemaal vtm. In het nieuwe programma van Bruno Wyndaele, 'Het Sterke Geslacht', zal ze aantreden als kapitein van de vrouwenploeg. Meer informatie is over het programma nog niet bekend. (TV Visie Nico De Freyn)

    Goedele Liekens koos in mei 2007 voor een nieuwe carrière én exclusiviteit bij VT4 en VIJFtv. Maar na iets meer dan een jaar werd ze door (...)
    Lees het volledige artikel


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Plattelandsvakanties met de kids! (3)

    De Reutelhoeve in West-Vlaanderen ideale locatie voor de kids.

    De Reutelhoeve is een vakantiewoning op een boerderij waarbij de vroegere bedrijfswoning dienst doet als vakantieverblijf. De hoeve is gelegen in het Westvlaamse Beselare en is ideaal als uitvalsbasis naar historische steden, wandel- en fietspaden.

    Er zijn drie slaapkamers waaronder één met kinderbedje. Bij de vakantiewoning hoort er ook een terras met tuinmeubelen en een aparte tuin met schommel, zandbak en een barbecue. 

    Ook zijn er verscheidene neerhofdieren: kippen, poesjes en 2 hondjes (Fien en Dina).
    Op de boerderij kan je kijken naar de dieren, hoe de koeien gemolken worden, hoe de varkens gevoederd worden, hoe bloemkolen gesneden worden en je kan zelfs helpen een kalfje drinken geven. Met de boer een ritje maken met de tractor kan ook of gewoon rustig genieten van het uitzicht.

    Voor prijzen of meer info, neem een kijkje op de website van de Reutelhoeve.
     
    Plattelandsvakantie 1 - 2



    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vermijd zelfbruiner-bloopers
    Dat zonnen slecht is voor je huid en dat je beter zelfbruiner smeert om dat mooie bruine kleurtje te bekomen, weten we ondertussen. Maar hoe vermijd je eruit te zien als een wortel?

    - Onder het motto 'de voorbereiding is het halve werk' ga je best voor een scrubbeurt voor je met zelfbruiner begint. Zo worden dode huidcellen verwijderd en bereid je je huid voor. Richt je vooral op de ruwe gedeeltes van je huid zoals ellebogen, knieën en enkels.

    - Verwijder alle resten dagcrème of make-up, want ze kunnen het resultaat beïnvloeden.

    - Doe eerst een testje op een onopvallend stukje huid. Lijkt het resultaat nogal oranje, wees dan genadeloos voor je crème of spray en verban hem naar de vuilnisbelt.

    - Breng de zelfbruiner best 's ochtends aan, zo maak je geen vlekken op de lakens.

    - Klassieke fout: vergeet ook de minder zichtbare plaatsen zoals je oogleden, de achterkant van je hals, je oksels en je polsen niet.

    - Was je handen na het smeren, de vlekken zullen je anders verraden!

    - Om je kleurtje in stand te houden gebruik je best om de twee dagen een hydraterende crème met licht bruineffect. (nieuwsblad)


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.België niet kansloos op Eurovisie Songfestival
    Als we de gokkers mogen geloven, is België niet kansloos op het Songfestival. Tom Dice zal zich met 'Me and my guitar' kunnen plaatsen voor de finale van de 55ste editie, zo verwachten bookmakers. Dice staat 5 tegen 1 genoteerd voor een finaleplaats. Zijn kansen op winst worden heel wat lager ingeschat: 35 tegen 1.


    Ons land moet ook dit jaar proberen om via de halve finale een plaatsje in de finale te versieren. Het is al 7 jaar geleden dat we nog meedongen in het uiteindelijke festival.
     
    Azerbeidjan
    Topfavoriet voor de overwinning is Azerbeidzjan, op de hielen gezeten door Israël en Duitsland. De bookmakers verwachten dat het tussen deze 3 landen zal worden uitgevochten.

    Oost-Europa
    Opvallend is dat dit jaar de top 10 niet gevuld staat met Oost-Europese landen. Of dat ook zo zal zijn weten we op 29 mei, wanneer de finale in Oslo plaatsvindt. Tom Dice is de tiende deelnemer van de eerste halve finale op 25 mei, de tweede halve finale vindt plaats op 27 mei. (belga/edp)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Frivole lingerie

     Modellen showen lingerie tijdens de 'Triumph Inspiration Award 2010'.


    Een designwedstrijd georganiseerd door ondergoedmerk Triumph zoekt het beste lingerieontwerp van modestudenten in Tokyo.

    De Japanse winnaar krijgt een finaleplaats in de internationale wedstrijd voor de Inspiration Award in Londen. We zagen veel ludieke beha's en slipjes met een erg vrouwelijke toets.

    >> Reageer (0)
    21-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sonja danst zonder Arman

    En toen waren ze nog met drie.

    In het VTM-programma Sterren op de Dansvloer wordt het nu wel echt razend spannend. Louis Talpe, Kevin Janssens en Sonja Kimpen streven als laatsten nog naar dé oppergaai.

    Vooral voor Sonja wordt het best moeilijk om het hoofd boven water te houden.

    Haar professionele danspartner Arman Eranosjan liep begin deze week een blessure op aan de rug. Aerjen Mooijweer, de voormalige danspartner van An Lemmens, zal nu met Sonja haar finalekansen verdedigen.

    De drie brengen elk een jive en een American Smooth. (nieuwsblad)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Plattelandsvakanties met de kids (2)

    Pieterkenshoeve (Limburg)

    © Pieterkenshoeve

    De ‘Pieterkeshoeve’ is een vierkantshoeve gelegen in een typisch Haspengouws dorpje (Vechmaal). De hoeve is een gemengd bedrijf van akkerbouw, veeteelt en fruitteelt, maar er zijn ook varkens en biggetjes, een paard, konijntjes, pony's, duiven, kippen, katten en geitjes! De kinderen mogen trouwens meehelpen met de verzorging van de dieren.

    De Pieterkenshoeve is de ideale vakantie voor uw kinderen. Op de binnenkoer kan naar hartelust gespeeld worden met de tractors, gocarts, fietsen of in de zandbak… en bij slecht weer is er een binnenspeelruimte. Boer Bart neemt zijn gasten trouwens graag mee voor een ritje met de huifkar, quad of tractor.

    Er zijn 2 appartementen voor 6 personen en 1 appartement voor 4 personen. En niet onbelangrijk: je moet pas op zondagavond om 18u vertrekken!
    Voor prijzen of meer info, neem een kijkje op de website van de Pieterkenshoeve.

    Plattelandsvakantie 1

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Brenda uit familie na 13 jaar ontslagen
    Vicky Versavel (36), Brenda uit 'Familie', moet na dertien jaar de soap verlaten. 'Het is uiteraard een financiële opdoffer, maar ik ben vooral een sociaal netwerk en een heleboel vrienden kwijt', zucht ze.
    Had je het voelen aankomen? foto VTM
    Vicky Versavel:
    'Totaal niet, in geen honderd jaar. Het is hard aangekomen. Een patat in mijn gezicht. De makers hebben zo lang mogelijk gewacht om het mij te vertellen. Ze wilden het mij niet onnodig moeilijk maken. Gelukkig maar. Op de set staan terwijl je weet dat je weg moet, is niet makkelijk.'

    Hoe lang heb je nog werk?
    'Tot eind augustus. Ik ben nog volop aan het bekomen. Nadat ik het bericht gehoord had, kwam ik op de parking iemand van de productie tegen. Daar brak ik voor het eerst. Ik ben in tranen uitgebarsten. Dertien jaar is lang hé.'

    'Er komt ook een einde aan het luxueuze leventje waarin je je geen zorgen hoeft te maken over de volgende dag. Ik had werkzekerheid, ook al wist ik dat er elke dag een eind aan kon komen.'

    'Ik ben zeker niet rancuneus en mag al blij zijn dat ik dertien jaar heb kunnen meespelen. Ik ben een verwend nest, kwam recht van de schoolbanken bij Familie terecht en hoefde nooit audities te doen.'

    Wat ga je nu doen?
    'Ik weet het nog niet zo goed. Ik loop nog een beetje als een zombie rond, op automatische piloot. Het zijn emotionele dagen. Het is uiteraard een financiële opdoffer, maar ik ben vooral een sociaal netwerk en een heleboel vrienden kwijt. Mijn dagelijkse babbel met de schminkster, het gelach op de set. Ik had weinig tijd om echt uit te gaan. Familie was een stuk van mijn sociaal leven.'

    Zal je je collega's nog zien?
    'Ik ben daar heel nuchter in. Natuurlijk zeg je wel dat je elkaar nog zal zien, maar dat verwatert op den duur. Het is een vluchtige sector. Als je even weg bent, kraait geen haan meer naar jou.'

    'Maar ik heb mijn man, twee kindjes, lieve vrienden en mijn Infraligne gezondheidscentra die ik ook uitbaat. Vroeger was dat soms moeilijk om te combineren met mijn acteerwerk. Nu zal ik meer tijd hebben.'

    Maar wil je nog acteren?
    'Ja, heel graag. Dat is mijn passie. Het is een triestige dag, maar ik zie mijn ontslag ook als een uitdaging. De adrenaline stroomt door mijn lijf. Ik wil proeven van alles wat op mijn weg komt.'

    Welke scène blijft jou altijd bij?
    'De laatste scène voor ik er een tijdje uit moest omdat ik kanker had. Ik moest toen een scène spelen in de armen van Geert Hunaerts. Ik was één en al onzekerheid over wat zou komen. Of ik zou genezen of niet. Dat was echt een vies gevoel.'

    'Maar ik heb ook echt genoten van de scène waarin ik als Brenda ontvoerd in de kelder lag. Ik heb me toen totaal gegeven en mijn diepste emoties erin gelegd. Ik was elke avond stikkapot, maar ben nog trots op wat ik toen heb gepresteerd.'

    Ga je nog naar 'Familie' kijken?
    'Ik weet het niet. Als het niet te veel pijn doet. Ik ben nog tot februari 2011 te zien op het scherm. Ik zal het missen. Zeker weten.' (nieuwsblad)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hersenen krimpen door watertekort
    Als je te weinig water drinkt, kan je grijze materie krimpen. Hierdoor wordt nadenken moeilijker, waarschuwen experts.

    Zweten
    Wetenschappers scanden het brein van tieners die een uur en een half fietsten. Sommigen van hen droegen drie lagen zweetopwekkende kledij, anderen fietsen enkel in een short en t-shirt. Degenen die goed ingepakt waren, verloren bijna 1kg aan zweet, waardoor hun hersenweefsel kromp. Onderzoekers Matthew Kempton en Ulrich Ettinger: "De mensen die het meeste vocht kwijt raakten, vertoonden de grootste verkleining van het brein." De studenten moesten achteraf een computerspelletje spelen om problemen op te lossen, alle deelnemers scoorden hier even goed op, maar bij degenen die veel gezweet hadden, moesten hun hersenen harder laten werken, dat blijkt uit hersenscans.

    Hersenen
    Dehydratatie beïnvloedt niet alleen de grootte van het brein, maar dus ook hoe het werkt. Door 90 minuten hevig te zweten kan het brein evenveel krimpen als een jaar van veroudering. Als je wekenlang te weinig drinkt ka een tekort aan vloeistof volgens de onderzoekers je prestaties op het werk of op school beïnvloeden. Het goede nieuws is dat het brein na twee glazen water terug normaal functioneert. (ep)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Karnivale naar halve finale

    De finale van Mijn Restaurant komt dichterbij. Over enkele weken weten we wie het derde seizoen wint. Dat is alvast Halletwee niet, want Ludo en Jürgen werden weggestemd door de kijker. Daarmee krijgt het Aalsterse Karnivale een derde kans, en halen ze de halve finale.


    Toch enigszins verrassend aangezien Halletwee in het begin op veel sympathie kon rekenen. Maar gaandeweg zijn ze de sympathie verloren geraakt, waarschijnlijk samen met het verlies van hun drive en drang tot vernieuwing.

    Potentieel
    De kijker heeft gestemd voor het potentieel van Karel en Ken en hun voortdurende vervelling tot iets meer en beter. Dit in tegenstelling tot Halletwee dat snel op punt stond, en vervolgens stabiliseerde. De wisselende kritieken (de ene keer goed, de andere keer totaal afgebroken) verbeterden dat imago niet.

    Vechtlust
    Maar wat hen uiteindelijk de das heeft omgedaan is de weinige vechtlust van Ludo en de mogelijks ook de onderschatting van de tegenstanders. De kijker kon die houding niet appreciëren, en koos voor het positivisme en enthousiasme van de Aalsterse Antwerpenaren, die er altijd voor bleven gaan.

    Flair en stijl
    Ongelijk kunnen we de kijker na de aflevering vanavond niet geven. Bij een diner in zijn eigen restaurant, zat Ludo er tegen zijn goesting bij. Lange tanden, lang gezicht en op en top humeurig. Waar is de positieve, energieke Ludo naartoe die alles aanpakte met flair en stijl?

    Gedwongen door de productie, of zit hij er echt compleet door? "Ik zal het wel opeten uit respect voor de mensen die het gemaakt hebben, maar door de stress heb ik eigenlijk geen honger." Jürgen was positiever: "Dat is toch eens wijs, dan kan je het eens van een andere kant bekijken."

    Derde kans
    Karel en Ken krijgen dus nog een derde kans, en zijn net op kruissnelheid gekomen. Een ingrijpende personeelswissel (Karel naar de zaal en een nieuwe chef in de keuken) maakt dat 'het kind Karnivale' (dixit Karel) nu stevig op koers zit. Maar kunnen ze ook op tegen het Nieuwpoortse  La Muse en favoriet Terrae?

    Asperges
    Die twee restaurants kregen te maken met een aspergeopdracht, gekeurd door Peter Goossens en Dirk De Prins zelf. Lucie scoorde op smaak, maar de creativiteit en het vonkje ontbraken. Bovendien waren de asperges in het voorgerecht (Thais currysoepje) niet gaar, en was de saus van het hoofdgerecht geschift. "Toch lichtjes teleurgesteld over het hoofdgerecht" besluit Goossens.

    Ook in La Muse was Goossens teleurgesteld. De gerechten telden te weinig asperges. Het voorgerecht had geen samenhang.  "Niet lekker", concludeert Goossens. "Zonde van de asperges", oordeelt De Prins. Ook het hoofdgerecht viel niet in de smaak. "Dat wordt niet gemakkelijk", beaamden de twee die nog een winnaar moest kiezen.

    Niemand wint
    Verrassend genoeg besloten ze geen prijs toe te kennen omdat de creaties ontgoochelend waren en niemand het verdiende om te winnen.  Nieuwpoort leek de zware implicaties van dat verdict beter in te schatten dan Terrae, dat het nog licht opnam. "Beter dan te verliezen toch, niet?" aldus Lucie.

    Maar de tegenstanders onderschatten ze alvast niet. Jimmy herinnerde zich nog het eerste seizoen waarin underdog d'Hoogeschool het uiteindelijk  haalde. "We gaan er duizend procent voor", klonk het strijdvaardig. (Elke De Pourcq)


    >> Reageer (0)
    20-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Plattelandsvakanties met de kids (1)

    Hoevehotel Warandehof (Vlaams-Brabant)


    © Warandehof
    Wil jij je kinderen het boerderijleven van dichtbij laten meemaken, op een pony laten rijden of de dieren verzorgen? Dan is dit vakantieverblijf zeker iets voor jouw familie. Er zijn er in elke provincie, dus voor elk wat wils. En ze dragen allemaal het label van Kindvriendelijk verblijf. Jouw kind is er koning, dus wat wil je nog meer?

    Hoevehotel Warandehof ligt midden in het Pajottenland (Gooik) en is een authentieke vierkantshoeve met akkerbouw en neerhofdieren. Voor de kinderen is het er een waar paradijs. Zij kunnen deelnemen aan de hoeveactiviteiten, op de pony's rijden of een ritje maken met de tractor. Willen ze hun energie kwijt, dan kan dat bij slecht weer in de Speelschuur, bij mooi weer is er een speeltuin en zwembad voorhanden.

    Ouders kunnen de mountainbike- of ruiterroute uitproberen en er is ook mogelijkheid om de sauna te huren. En als afsluiter kan het hele gezin bovendien een koets- of huifkartocht maken (op reservatie).

    Uiteraard kan je ook overnachten! Er zijn 7 comfortabele kamers met douche en meerdere gezellige zithoeken en zonneterrassen. Boven is er een sfeervolle ontbijtruimte met schitterend uitzicht. Mogelijkheid tot half pension, waarbij het avondeten bestaat uit een driegangenmenu à volonté. "Wordt vervolgd"

    Voor prijzen en meer info, neem een kijkje op de website van Hoevehotel Warandehof. (lili) 

    >> Reageer (0)


     Eigen hoekje

    't Blogkrantje

    Place2beyvette

    Yvi magazine

    Yvi pagina

    Intro

    Medium 4 you


    "Uit Kuurne"

    Centrumschool

     

    Go santiago


    Mordekoi

    Marc van Roosje




    "Vrije tijd"

    Motel-Saint-Michel

    Le CLos domange
    (Igé)


    Het boerderijleven
    voor kinderen

    Warandehof

    Pieterkenshoeve

    Reutelhoeve

    't Klein Gerigt

    Wilgenhof

    Populierenhoeve

    Schraevenacker

    Klein Burkelhof

    Hof de Abeeleboom

    De Bouwhoeve

    Predikerhof
     
    Jos theys boerderij

    Hageland

    Wambashoeve


    Het Weidehof

    "Franse streken"

    Vakantiestreken in frankrijk

    1/Savoie mont blanc maurienne

    2/Aube en champagne

    3/Ardeche

    4/Aubergne

    5/ De Jura

    Archief per maand
  • 12-2024
  • 09-2019
  • 05-2019
  • 03-2019
  • 02-2019
  • 12-2018
  • 09-2018
  • 01-2018
  • 12-2017
  • 11-2017
  • 10-2017
  • 04-2017
  • 01-2017
  • 12-2016
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 02-2007
  • 01-2007
  • 12-2006
  • 11-2006
  • 10-2006
  • 09-2006
  • 08-2006
  • 07-2006
  • 06-2006
  • 05-2006
  • 04-2006
  • 03-2006
  • 02-2006
  • 01-2006
  • 12-2005
  • 11-2005
  • 09-2005
  • 07-2005
  • 01-2005
  • 01-2004
  • 01-2003


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs