Hoe ik bij mezelf ben gaan wonen,door Bieke Vandekerckhove (afkomstig uit Kuurne)
Op negentienjarige leeftijd wordt Bieke Vandekerckhove (1969) ziek. De diagnose is hard: de dodelijke spierziekte ALS. Levensverwachting: twee tot vijf jaar.
Wat begin je dan met dat schamel restje leven? Omstandigheden brengen haar naar het Sint Liobaklooster in Egmond- Binnen.
Ze leert er de spiritualiteit van Benedictus en het psalmgebed kennen. Het beïnvloedt haar leven voorgoed. Drie jaar later hoort Bieke dat de ziekte gestabiliseerd is, maar elk moment opnieuw de kop kan opsteken. Nu leeft ze al twintig jaar met ALS. Ze is getrouwd en heeft twee assistenten, die haar afwisselend helpen, waar nodig.
De afgelopen tien jaar kwam ze in contact met de stilte van zen. Ook die ontmoeting is beslissend. Haar boek geeft weer wat ze meemaakte, zag en proefde in de stilte van het leven: De benedictijnse spiritualiteit en het zenboeddhisme zijn de twee longen geworden waarmee ik adem.
Een parel met literaire diepgang (Ten Have) Recensies Leer stil zijn en leer niets doen en leer wachten. t Geheim der sterken school altijd daarin dat zij zich instelden op lange drachten Zo schreef de dichteres Henriëtte Roland Holst. Bieke Vandekerckhove wilde het leren ze moest wel: leven met een ongeneeslijke ziekte. Luisterend, mediterend, de stilte uithoudend, werd zij één der sterken en schreef een vertroostend boek. - Huub Oosterhuis Er zijn beproevingen in het leven, maar soms kan een enkeling te midden de ergste beproeving plots onvergankelijk licht zien. Er is veel onzin in het bestaan, maar we hebben getuigen nodig die met hun leven zeggen: en toch!, en blijven glimlachen doorheen al hun tranen. Dit boek is zon glimlach, onweerstaanbaar echt. - Benoît Standaert
Verschenen bij Lannoo/ Ten Have NUR code 728 Druk 1e - mei 2010 159 blz. ISBN 9789059959798 Prijs 16,95
Onder een welverdiend luid applaus verliet Sonja Kimpen definitief de dansvloer. Bekijk de jive hier
Een echte jive is pure rock n roll en gaat snel. Dat had Sonja Kimpen goed begrepen toen ze Shake, rattle n rollde met Aerjen Mooijweer op de muziek van Bill Haley. Het pittige geheel eindigde met een spectaculaire spagaat, maar dat was helaas niet genoeg om mee door te stoten naar de finale. Onder een welverdiend luid applaus verliet Sonja Kimpen definitief de dansvloer.
Volgende week is er de grote finale van 'Sterren op de Dansvloer' met Kevin Janssens en Louis Talpe. (Vtm)
Het is waarschijnlijk bij velen aan de aandacht ontsnapt. vtm heeft er dan ook weinig ophef rond gemaakt. Maar het is nu officieel: Goedele Liekens is terug aan de Medialaan! Ze maakt haar grote rentree pas in september aan de zijde van Bruno Wyndaele, maar de diva van de Vlaamse televisie mag nu al warm lopen in één van de verkiezingsprogramma's van vtm.
Goedele Liekens zal in de aanloop naar de verkiezingen van 13 juni het programma 'De Stem van Vlaanderen' presenteren. Een talkshow in ware Goedele-stijl. Het is een bescheiden terugkeer naar vtm, maar vanaf september is la Goedele weer helemaal vtm. In het nieuwe programma van Bruno Wyndaele, 'Het Sterke Geslacht', zal ze aantreden als kapitein van de vrouwenploeg. Meer informatie is over het programma nog niet bekend. (TV Visie Nico De Freyn)
Goedele Liekens koos in mei 2007 voor een nieuwe carrière én exclusiviteit bij VT4 en VIJFtv. Maar na iets meer dan een jaar werd ze door (...) Lees het volledige artikel
De Reutelhoeve in West-Vlaanderen ideale locatie voor de kids.
De Reutelhoeve is een vakantiewoning op een boerderij waarbij de vroegere bedrijfswoning dienst doet als vakantieverblijf. De hoeve is gelegen in het Westvlaamse Beselare en is ideaal als uitvalsbasis naar historische steden, wandel- en fietspaden.
Er zijn drie slaapkamers waaronder één met kinderbedje. Bij de vakantiewoning hoort er ook een terras met tuinmeubelen en een aparte tuin met schommel, zandbak en een barbecue.
Ook zijn er verscheidene neerhofdieren: kippen, poesjes en 2 hondjes (Fien en Dina). Op de boerderij kan je kijken naar de dieren, hoe de koeien gemolken worden, hoe de varkens gevoederd worden, hoe bloemkolen gesneden worden en je kan zelfs helpen een kalfje drinken geven. Met de boer een ritje maken met de tractor kan ook of gewoon rustig genieten van het uitzicht.
Voor prijzen of meer info, neem een kijkje op de website van de Reutelhoeve.
Dat zonnen slecht is voor je huid en dat je beter zelfbruiner smeert om dat mooie bruine kleurtje te bekomen, weten we ondertussen. Maar hoe vermijd je eruit te zien als een wortel?
- Onder het motto 'de voorbereiding is het halve werk' ga je best voor een scrubbeurt voor je met zelfbruiner begint. Zo worden dode huidcellen verwijderd en bereid je je huid voor. Richt je vooral op de ruwe gedeeltes van je huid zoals ellebogen, knieën en enkels.
- Verwijder alle resten dagcrème of make-up, want ze kunnen het resultaat beïnvloeden.
- Doe eerst een testje op een onopvallend stukje huid. Lijkt het resultaat nogal oranje, wees dan genadeloos voor je crème of spray en verban hem naar de vuilnisbelt.
- Breng de zelfbruiner best 's ochtends aan, zo maak je geen vlekken op de lakens.
- Klassieke fout: vergeet ook de minder zichtbare plaatsen zoals je oogleden, de achterkant van je hals, je oksels en je polsen niet.
- Was je handen na het smeren, de vlekken zullen je anders verraden!
- Om je kleurtje in stand te houden gebruik je best om de twee dagen een hydraterende crème met licht bruineffect. (nieuwsblad)
Als we de gokkers mogen geloven, is België niet kansloos op het Songfestival. Tom Dice zal zich met 'Me and my guitar' kunnen plaatsen voor de finale van de 55ste editie, zo verwachten bookmakers. Dice staat 5 tegen 1 genoteerd voor een finaleplaats. Zijn kansen op winst worden heel wat lager ingeschat: 35 tegen 1.
Ons land moet ook dit jaar proberen om via de halve finale een plaatsje in de finale te versieren. Het is al 7 jaar geleden dat we nog meedongen in het uiteindelijke festival.
Azerbeidjan Topfavoriet voor de overwinning is Azerbeidzjan, op de hielen gezeten door Israël en Duitsland. De bookmakers verwachten dat het tussen deze 3 landen zal worden uitgevochten.
Oost-Europa Opvallend is dat dit jaar de top 10 niet gevuld staat met Oost-Europese landen. Of dat ook zo zal zijn weten we op 29 mei, wanneer de finale in Oslo plaatsvindt. Tom Dice is de tiende deelnemer van de eerste halve finale op 25 mei, de tweede halve finale vindt plaats op 27 mei. (belga/edp)
Modellen showen lingerie tijdens de 'Triumph Inspiration Award 2010'.
Een designwedstrijd georganiseerd door ondergoedmerk Triumph zoekt het beste lingerieontwerp van modestudenten in Tokyo.
De Japanse winnaar krijgt een finaleplaats in de internationale wedstrijd voor de Inspiration Award in Londen. We zagen veel ludieke beha's en slipjes met een erg vrouwelijke toets.
In het VTM-programma Sterren op de Dansvloer wordt het nu wel echt razend spannend. Louis Talpe, Kevin Janssens en Sonja Kimpen streven als laatsten nog naar dé oppergaai.
Vooral voor Sonja wordt het best moeilijk om het hoofd boven water te houden.
Haar professionele danspartner Arman Eranosjan liep begin deze week een blessure op aan de rug. Aerjen Mooijweer, de voormalige danspartner van An Lemmens, zal nu met Sonja haar finalekansen verdedigen.
De drie brengen elk een jive en een American Smooth. (nieuwsblad)
De Pieterkeshoeve is een vierkantshoeve gelegen in een typisch Haspengouws dorpje (Vechmaal). De hoeve is een gemengd bedrijf van akkerbouw, veeteelt en fruitteelt, maar er zijn ook varkens en biggetjes, een paard, konijntjes, pony's, duiven, kippen, katten en geitjes! De kinderen mogen trouwens meehelpen met de verzorging van de dieren.
De Pieterkenshoeve is de ideale vakantie voor uw kinderen. Op de binnenkoer kan naar hartelust gespeeld worden met de tractors, gocarts, fietsen of in de zandbak en bij slecht weer is er een binnenspeelruimte. Boer Bart neemt zijn gasten trouwens graag mee voor een ritje met de huifkar, quad of tractor.
Er zijn 2 appartementen voor 6 personen en 1 appartement voor 4 personen. En niet onbelangrijk: je moet pas op zondagavond om 18u vertrekken! Voor prijzen of meer info, neem een kijkje op de website van de Pieterkenshoeve.
Vicky Versavel (36), Brenda uit 'Familie', moet na dertien jaar de soap verlaten. 'Het is uiteraard een financiële opdoffer, maar ik ben vooral een sociaal netwerk en een heleboel vrienden kwijt', zucht ze.
Had je het voelen aankomen? foto VTM Vicky Versavel: 'Totaal niet, in geen honderd jaar. Het is hard aangekomen. Een patat in mijn gezicht. De makers hebben zo lang mogelijk gewacht om het mij te vertellen. Ze wilden het mij niet onnodig moeilijk maken. Gelukkig maar. Op de set staan terwijl je weet dat je weg moet, is niet makkelijk.'
Hoe lang heb je nog werk? 'Tot eind augustus. Ik ben nog volop aan het bekomen. Nadat ik het bericht gehoord had, kwam ik op de parking iemand van de productie tegen. Daar brak ik voor het eerst. Ik ben in tranen uitgebarsten. Dertien jaar is lang hé.'
'Er komt ook een einde aan het luxueuze leventje waarin je je geen zorgen hoeft te maken over de volgende dag. Ik had werkzekerheid, ook al wist ik dat er elke dag een eind aan kon komen.'
'Ik ben zeker niet rancuneus en mag al blij zijn dat ik dertien jaar heb kunnen meespelen. Ik ben een verwend nest, kwam recht van de schoolbanken bij Familie terecht en hoefde nooit audities te doen.'
Wat ga je nu doen? 'Ik weet het nog niet zo goed. Ik loop nog een beetje als een zombie rond, op automatische piloot. Het zijn emotionele dagen. Het is uiteraard een financiële opdoffer, maar ik ben vooral een sociaal netwerk en een heleboel vrienden kwijt. Mijn dagelijkse babbel met de schminkster, het gelach op de set. Ik had weinig tijd om echt uit te gaan. Familie was een stuk van mijn sociaal leven.'
Zal je je collega's nog zien? 'Ik ben daar heel nuchter in. Natuurlijk zeg je wel dat je elkaar nog zal zien, maar dat verwatert op den duur. Het is een vluchtige sector. Als je even weg bent, kraait geen haan meer naar jou.'
'Maar ik heb mijn man, twee kindjes, lieve vrienden en mijn Infraligne gezondheidscentra die ik ook uitbaat. Vroeger was dat soms moeilijk om te combineren met mijn acteerwerk. Nu zal ik meer tijd hebben.'
Maar wil je nog acteren? 'Ja, heel graag. Dat is mijn passie. Het is een triestige dag, maar ik zie mijn ontslag ook als een uitdaging. De adrenaline stroomt door mijn lijf. Ik wil proeven van alles wat op mijn weg komt.'
Welke scène blijft jou altijd bij? 'De laatste scène voor ik er een tijdje uit moest omdat ik kanker had. Ik moest toen een scène spelen in de armen van Geert Hunaerts. Ik was één en al onzekerheid over wat zou komen. Of ik zou genezen of niet. Dat was echt een vies gevoel.'
'Maar ik heb ook echt genoten van de scène waarin ik als Brenda ontvoerd in de kelder lag. Ik heb me toen totaal gegeven en mijn diepste emoties erin gelegd. Ik was elke avond stikkapot, maar ben nog trots op wat ik toen heb gepresteerd.'
Ga je nog naar 'Familie' kijken? 'Ik weet het niet. Als het niet te veel pijn doet. Ik ben nog tot februari 2011 te zien op het scherm. Ik zal het missen. Zeker weten.' (nieuwsblad)
Als je te weinig water drinkt, kan je grijze materie krimpen. Hierdoor wordt nadenken moeilijker, waarschuwen experts.
Zweten Wetenschappers scanden het brein van tieners die een uur en een half fietsten. Sommigen van hen droegen drie lagen zweetopwekkende kledij, anderen fietsen enkel in een short en t-shirt. Degenen die goed ingepakt waren, verloren bijna 1kg aan zweet, waardoor hun hersenweefsel kromp. Onderzoekers Matthew Kempton en Ulrich Ettinger: "De mensen die het meeste vocht kwijt raakten, vertoonden de grootste verkleining van het brein." De studenten moesten achteraf een computerspelletje spelen om problemen op te lossen, alle deelnemers scoorden hier even goed op, maar bij degenen die veel gezweet hadden, moesten hun hersenen harder laten werken, dat blijkt uit hersenscans.
Hersenen Dehydratatie beïnvloedt niet alleen de grootte van het brein, maar dus ook hoe het werkt. Door 90 minuten hevig te zweten kan het brein evenveel krimpen als een jaar van veroudering. Als je wekenlang te weinig drinkt ka een tekort aan vloeistof volgens de onderzoekers je prestaties op het werk of op school beïnvloeden. Het goede nieuws is dat het brein na twee glazen water terug normaal functioneert. (ep)
De finale van Mijn Restaurant komt dichterbij. Over enkele weken weten we wie het derde seizoen wint. Dat is alvast Halletwee niet, want Ludo en Jürgen werden weggestemd door de kijker. Daarmee krijgt het Aalsterse Karnivale een derde kans, en halen ze de halve finale.
Toch enigszins verrassend aangezien Halletwee in het begin op veel sympathie kon rekenen. Maar gaandeweg zijn ze de sympathie verloren geraakt, waarschijnlijk samen met het verlies van hun drive en drang tot vernieuwing.
Potentieel De kijker heeft gestemd voor het potentieel van Karel en Ken en hun voortdurende vervelling tot iets meer en beter. Dit in tegenstelling tot Halletwee dat snel op punt stond, en vervolgens stabiliseerde. De wisselende kritieken (de ene keer goed, de andere keer totaal afgebroken) verbeterden dat imago niet.
Vechtlust Maar wat hen uiteindelijk de das heeft omgedaan is de weinige vechtlust van Ludo en de mogelijks ook de onderschatting van de tegenstanders. De kijker kon die houding niet appreciëren, en koos voor het positivisme en enthousiasme van de Aalsterse Antwerpenaren, die er altijd voor bleven gaan.
Flair en stijl Ongelijk kunnen we de kijker na de aflevering vanavond niet geven. Bij een diner in zijn eigen restaurant, zat Ludo er tegen zijn goesting bij. Lange tanden, lang gezicht en op en top humeurig. Waar is de positieve, energieke Ludo naartoe die alles aanpakte met flair en stijl?
Gedwongen door de productie, of zit hij er echt compleet door? "Ik zal het wel opeten uit respect voor de mensen die het gemaakt hebben, maar door de stress heb ik eigenlijk geen honger." Jürgen was positiever: "Dat is toch eens wijs, dan kan je het eens van een andere kant bekijken."
Derde kans Karel en Ken krijgen dus nog een derde kans, en zijn net op kruissnelheid gekomen. Een ingrijpende personeelswissel (Karel naar de zaal en een nieuwe chef in de keuken) maakt dat 'het kind Karnivale' (dixit Karel) nu stevig op koers zit. Maar kunnen ze ook op tegen het Nieuwpoortse La Muse en favoriet Terrae?
Asperges Die twee restaurants kregen te maken met een aspergeopdracht, gekeurd door Peter Goossens en Dirk De Prins zelf. Lucie scoorde op smaak, maar de creativiteit en het vonkje ontbraken. Bovendien waren de asperges in het voorgerecht (Thais currysoepje) niet gaar, en was de saus van het hoofdgerecht geschift. "Toch lichtjes teleurgesteld over het hoofdgerecht" besluit Goossens.
Ook in La Muse was Goossens teleurgesteld. De gerechten telden te weinig asperges. Het voorgerecht had geen samenhang. "Niet lekker", concludeert Goossens. "Zonde van de asperges", oordeelt De Prins. Ook het hoofdgerecht viel niet in de smaak. "Dat wordt niet gemakkelijk", beaamden de twee die nog een winnaar moest kiezen.
Niemand wint Verrassend genoeg besloten ze geen prijs toe te kennen omdat de creaties ontgoochelend waren en niemand het verdiende om te winnen. Nieuwpoort leek de zware implicaties van dat verdict beter in te schatten dan Terrae, dat het nog licht opnam. "Beter dan te verliezen toch, niet?" aldus Lucie.
Maar de tegenstanders onderschatten ze alvast niet. Jimmy herinnerde zich nog het eerste seizoen waarin underdog d'Hoogeschool het uiteindelijk haalde. "We gaan er duizend procent voor", klonk het strijdvaardig. (Elke De Pourcq)
Wil jij je kinderen het boerderijleven van dichtbij laten meemaken, op een pony laten rijden of de dieren verzorgen? Dan is dit vakantieverblijf zeker iets voor jouw familie. Er zijn er in elke provincie, dus voor elk wat wils. En ze dragen allemaal het label van Kindvriendelijk verblijf. Jouw kind is er koning, dus wat wil je nog meer?
Hoevehotel Warandehof ligt midden in het Pajottenland (Gooik) en is een authentieke vierkantshoeve met akkerbouw en neerhofdieren. Voor de kinderen is het er een waar paradijs. Zij kunnen deelnemen aan de hoeveactiviteiten, op de pony's rijden of een ritje maken met de tractor. Willen ze hun energie kwijt, dan kan dat bij slecht weer in de Speelschuur, bij mooi weer is er een speeltuin en zwembad voorhanden.
Ouders kunnen de mountainbike- of ruiterroute uitproberen en er is ook mogelijkheid om de sauna te huren. En als afsluiter kan het hele gezin bovendien een koets- of huifkartocht maken (op reservatie).
Uiteraard kan je ook overnachten! Er zijn 7 comfortabele kamers met douche en meerdere gezellige zithoeken en zonneterrassen. Boven is er een sfeervolle ontbijtruimte met schitterend uitzicht. Mogelijkheid tot half pension, waarbij het avondeten bestaat uit een driegangenmenu à volonté. "Wordt vervolgd"
Voor prijzen en meer info, neem een kijkje op de website van Hoevehotel Warandehof. (lili)
Zwevegems gehucht keert zich massaal tegen verplicht vertrek. In een periode dat geestelijken onder vuur liggen door pedofilieschandalen, doen de dorpelingen van Zwevegem-Knokke er alles aan om hun pastoor, die in een andere parochie aan de slag moet, te behouden. Een Facebookgroep ronselde in twee dagen tijd 600 leden.
Populaire priesters? Ja, ze bestaan nog. Het volstond om gisternamiddag post te vatten aan de kerk van het West-Vlaamse gehucht Zwevegem-Knokke, bij Kortrijk, om dat te zien. Dominiek Vercruysse, de pastoor van de Sint-Maria-Bernardaparochie, kreeg begin deze week te horen dat hij voortaan als priester in Brugge moet werken. Honderden kinderen, jongeren en volwassenen maakten aan de kerk duidelijk dat ze helemaal niet opgezet zijn met die beslissing van het bisdom.
De man die zoveel mensen samenkreeg, is Jeroen Bridelance, een 20-jarige student die ook misdienaar is in Zwevegem. Hij richtte enkele dagen geleden een Facebookgroep op, Geef Zwevegem-Knokke zijn pastoor terug.
120 misdienaars 'Het verbaast me niet dat we na twee dagen al zeshonderd leden tellen, want Dominiek is geen priester als een ander', vertelt Jeroen. 'Vraag het aan iedereen hier en ze zullen u vertellen dat hij ieders vriend is. Dankzij hem is deze parochie helemaal opengebloeid. De KSA en de Chiro zijn opnieuw succesvol en dat is mee dankzij hem. Tien jaar geleden waren hier amper tien misdienaars, nu zijn dat er meer dan 120. Weet je dat hij op zondag zelfs een bijna volle kerk lokt met zijn eucharistievieringen? Waar zie je dat nog?'
Dominiek Vercruysse, de 43-jarige pastoor om wie alle heisa draait, is zichtbaar ontroerd door de loftuitingen en door de massale aanwezigheid van jong en oud om hem in Zwevegem-Knokke te houden. 'Ja ik ben hier toch wel door geraakt', zegt de priester. 'En ik geef toe dat ik hier met pijn in het hart zal vertrekken, maar bij mijn wijding elf jaar geleden heb ik gehoorzaamheid beloofd aan de Kerk en bij de beslissingen van het bisdom hebben we geen keuzemogelijkheid.' Hij zegt het duidelijk met spijt in het hart.
De parochieraad wil het er alleszins niet bij laten. Gisteravond vond een vergadering plaats om te bepalen wat er precies zal gebeuren. 'We overwegen om met een uitgebreide delegatie naar het bisdom te trekken', vertelt Frank Dejaeghere (47). 'Iedereen hier is in shock. Ik zal meer zeggen: als deze pastoor moet vertrekken, zal deze gemeenschap weer doodbloeden.' (nieuwsblad)
"Te veel pillen tegen koppijn veroorzaken chronische hoofdpijn"
Drie keer meer vrouwen dan mannen hebben te kampen met het fenomeen.
Overmatig en langdurig gebruik van pijnstillers tegen hoofdpijn veroorzaken chronische koppijn, blijkt uit een Zweedse studie. Vooral vrouwen zijn het slachtoffer van dit fenomeen. Drie keer meer vrouwen dan mannen die regelmatig pillen tegen hoofdpijn slikken, krijgen op termijn aanhoudende hoofdpijn.
"Dit is een paradoxale vaststelling en we kennen de oorzaak van dit fenomeen niet, nog niet", zegt Pernilla Jonsson, onderzoekster aan de universtiteit van Göteborg in de krant Dagens Nyheter. "Maar feit is dat patiënten die meer dan tien dagen per maand pijnstillers tegen hoofdpijn slikken na drie maanden van pillengebruik een groter risico lopen op aanhoudende hoofdpijn." Dat blijkt uit een studie onder 45.000 vrijwillig geselecteerde proefpersonen die ondervraagd werden over hun gebruik van pijnstillers tegen hoofdpijn.
Volgens de krant Dagens Nyheter lijden 150.000 Zweden aan chronische hoofdpijn. Uit het onderzoek blijkt verder dat vooral het gebruik van 'triptans'-een populair middel uit de jaren tachtig tegen migraine- het snelst chronische hoofdpijn veroorzaakt. Het regelmatig slikken van medicijnen als Alvedon veroorzaken dan weer het vaakst aanhoudende hoofdpijn.
De onderzoekers waarschuwen dan ook tegen het overdreven gebruik van pillen tegen hoofdpijn. Op termijn maken ze de toestand alleen maar erger en ze kosten de ziekteverzekering handenvol geld. "Het is beter om het gebruik van pijnstillers af te bouwen. Op korte termijn gaan patiënten meer afzien maar dat weegt niet op tegen het effect op lange termijn want aanhoundend gebruik van pijnstillers maakt de hoofdpijn alleen maar erger", besluit Jonsson. (vsv)
Mensen die dagelijks een halve fles wijn drinken zijn gezonder dan geheelontouders. De alcoholinname staat namelijk in verband met een verhoogd niveau van goede cholesterol bij mannen en vrouwen.
Gezonder Franse onderzoekers bestudeerden de data van 150.000 mensen, 97406 mannen en 52367 vrouwen. Ze werden in vijf verschillende groepen verdeeld: geheelonthouders, degenen die minder dan een glas per dag , mensen die tussen één en drie glazen per dag, mensen die meer dronken en geheelonthouders die vroeger wel alcohol consumeerden. Daaruit blijkt dat degenen die gematigd wijn drinken, minder risico lopen op cardiovasculaire ziekten, een lagere hartslag, minder stress, minder symptomen van depressies en een lager bmi hadden. Ze scoorden ook beter qua ademhaling en lichamelijke conditie.
Sociale status Onderzoeker Boris Hansel: "De resultaten suggereren dat alcoholconsumptie een belangrijke indicator is van sociale status en dat kan een reden zijn waarom gematigde drinkers gezonder zijn. Ook blijkt uit het onderzoek dat drinkers meer bewegen en minder stress hebben, dit is ook goed voor je hart."
Hart beschermen Alcohol wordt geassocieerd met een hoog niveau van goede cholesterol in het bloed. Volgens de onderzoekers is er wel geen bewijs dat alcohol een beschermde functie voor het hart heeft en kunnen we uit de resultaten niet afleiden dat wijn hartziekten kan voorkomen. De vorsers waarschuwen namelijk dat het drinken van gematigde hoeveelheden alcohol een hoge bloeddruk, beroerten en sommige kankers kan veroorzaken." Er zijn veel gezondere manieren om je hart te beschermen", besluiten de wetenschappers. (ep)
"ABC gezondheid" De druk in de bloedvaten (= bloeddruk) wordt veroorzaakt door de kracht van de pompwerking van het hart en mate waarin de bloedvaten zijn verwijd of vernauwd (dit bepaald weerstand tegen bloeddoorstroming). De bloeddruk wordt -als zodanig- niet gevoeld, maar wel de eventuele gevolgen van langdurige bloeddrukverhoging (= chronische hypertensie). Op middelbare en oudere leeftijd neemt met name de bovendruk (= systolische druk) geleidelijk toe.
Mogelijke ongemakken bij bloeddrukverhoging zijn o.a.: - geringe tot matige verhoging : meestel geen klachten - ernstige verhoging (vanaf bovendruk 150): meestal op termijn o.a. hoofdpijn, licht gevoel in het hoofd, duizeligheid, rusteloosheid, misselijkheid, braken, kortademigheid en wazig zien - zeer ernstig (vanaf bovendruk 180): de hiervoor genoemde verschijnselen, slaperigheid en risico op bewusteloosheid en op termijn ernstige beschadiging van o.a. hart, hersenen, nieren en ogen.
Clouseau en Arid zijn dit jaar de hoofdacts op het gratis Mechelse stadsfestival Maanrock. De stadsvzw Mechelse Feesten maakte vandaag het festivalprogramma bekend. Ook Das Pop, Arid en The Van Jets zullen er spelen.
Maanrock is op 21 en 22 augustus toe aan zijn 15de editie. "De voorbije jaren telden we telkens meer dan 120.000 bezoekers. Daarmee nestelt Maanrock zich moeiteloos in het lijstje van de meest succesvolle festivals van Vlaanderen", zegt Kurt Moens, voorzitter van de Mechelse Feesten.
Op zaterdag zijn de bekendste namen Fixkes, The Van Jets, Mintskov, Das Pop en Arid op het hoofdpodium op de Grote Markt. Op de zijpodia op IJzerenleen en Vismarkt zijn dat Jean Bosco Safari, Les Truttes, The Ditch, Andes en Blaute en Melaerts.
Zondag treden onder meer Tom Dice, Mama's Jasje, Leki & The Sweet Mints, The Magical Flying Thunderbirds, De Kreuners en Clouseau aan op de mainstage. Paul Michiels en Luka Bloom staan op de IJzerenleen. Amatorski, Baloji en Howie & Linn treden op de Vismarkt op.
De organisatoren van Maanrock kunnen zich vinden in de bekommernissen die enkele festivals onlangs formuleerden. "Ook wij moeten oppassen voor problemen in verband met de overreglementering en btw-perikelen", aldus Moens. (belga/adb)
Nu de zomer in aantocht is, dromen heel wat vrouwen van een platte buik. Heel wat producten en sportprogramma's beloven dit, maar leveren geen resultaat. Daarom een overzichtje van wat wel werkt. Wat helpt wel? Saunagordels, elektrodes, pillen en shakes, al deze wondermiddeltjes beloven je buik platter te maken. Helaas is dit meestal echter niet zo eenvoudig. Een mooie buik vergt heel wat moeite, doorzettingsvermogen en tijd, maar met de juiste oefeningen en veel lichaamsbeweging kun je het vet in dit probleemgebied wegwerken. Daarnaast helpt een gezond eetpatroon met veel fruit, vezels water en groenten, meldt gezondheidsnet.nl.
Een overzichtje van de meest efficiënte oefeningen: - Lig op je rug en krom je onderrug een beetje, dit kun je eventueel doen door er een opgerolde handdoek onder te leggen. Je handen hou je bij je oren, je ellebogen wijzen naar binnen. Het is niet de bedoeling dat je armen al het werk doen, laat ze dus ontspannen aan je oren rusten, ze dienen enkel ter ondersteuning van je nekspieren. Beweeg nu je linkerschouder richting je rechterknie, je elleboog draait dus naar binnen. Werk een set van vijftien af, herhaal dan met je rechterschouder.
- Bij de volgende oefening ga je ook weer op je rug liggen met een holle onderrug. Vervolgens hef je je benen licht omhoog. Vervolgens laat je ze weer rustig zakken zonder de grond te raken. Herhaal dit vijftien keer.
- Toestellen die helpen je oefeningen meer gecontroleerd uit te voeren als de AB-roller kunnen ook helpen, deze ondersteunen namelijk je nek. Daarbij is het belangrijk dat je korte en langzame bewegingen maakt, je buikspieren moeten steeds gespannen zijn. Je schouders mogen nooit helemaal de vloer raken, zorg dus dat ze steeds een beetje gekromd zijn. Adem uit bij het naar voor gaan, inademen doe je wanneer je terug naar ruststand gaat. (ep)