Zoeken in blog

"Allerlei linken"

Google maps

Google nieuws

Google vertalen

Den Bosrand


Routeplanner

fietsen in Oost-Vlaanderen

Vertalen met AltaVista

Vertalen met Google

Bureaublad achtergrond
Archiefkast

Recepten zoekmachine
 
Zandstorm creatief atelier


Verstuur één kaartje

Infolijn
schoolvakantie's

Millenniumschool

Take my hand

Lucky-Birds

ABC gezondheid

Tuinadvies

Kruiden

"Gastronomisch plezier"

 
Degustation

 Dôme

Het gebaar

 Eric Fernez

Kruidenmolen

 In de Wulf

"Kranten"

Nieuwsblad

Het laatste nieuws

Gazet van Antwerpen

De zondag

De standaard
"Vrouwenblad"

Libelle

Flair

Nina

Plusmagazine

Story

Lili
Archief per maand
  • 12-2024
  • 09-2019
  • 05-2019
  • 03-2019
  • 02-2019
  • 12-2018
  • 09-2018
  • 01-2018
  • 12-2017
  • 11-2017
  • 10-2017
  • 04-2017
  • 01-2017
  • 12-2016
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 02-2007
  • 01-2007
  • 12-2006
  • 11-2006
  • 10-2006
  • 09-2006
  • 08-2006
  • 07-2006
  • 06-2006
  • 05-2006
  • 04-2006
  • 03-2006
  • 02-2006
  • 01-2006
  • 12-2005
  • 11-2005
  • 09-2005
  • 07-2005
  • 01-2005
  • 01-2004
  • 01-2003
    Betoverend veelzijdig

    02-04-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Deze week in de story!



    Laura Lynn & Tonnie, hun eerste gesprek: "Onze onvervulde kinderwens" Samen naar India!


    Showbizz Bart spreekt met Prins Filip Lins uit Mijn restaurant!: "Zo diep was mijn hel"
     

    Gaelle flirt na liefdesbreuk. Is Claudio al vergeten?

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jeroen en Isaura dienen klacht in tegen clint.be
    'Mijn Restaurant' kan niet klagen over aandacht dit seizoen. Het debacle met Inge en Catherine, het Aalsterse duo, deed kranten en magazines al vollopen, en nu is er een nieuw schandaal om van te smullen: drie redacteurs van clint.be gingen undercover en werden zonder grondige check-up aangenomen bij Jeroen en Isaura in Mechelen. Voor het eerst is het programma dus 'gehackt'. Jeroen & Isaura hebben ondertussen laten weten dat ze klacht indienen tegen Clint.be.

    Cain Ransbottyn, Helen Heynssens en Bart Pierreux trokken op de sollicitatiedag van 'Mijn restaurant' naar Mechelen.  Tot hun verbazing werden ze alle drie aangenomen, respectievelijk als barman, dienster en maître d'hotel. Een keuring door de jury (vanavond op tv te zien) overleefden ze, een 'CV-check', na aanporren van de jury, ook.  Dat vertellen de drie in filmpjes op hun website, clint.be.

    Gemonteerd
    De filmpjes zijn altijd achteraf opgenomen en bevatten dus maar weinig hard bewijsmateriaal. In een geheime opname horen we hoe Jeroen vertelt dat hij er geen respect heeft voor Peter Goossens. De drie redacteuren hebben die geluidsopname wel gemonteerd, en dus is niet duidelijk hoe die uitspraak tot stand is gekomen of wat er na nog volgt.

    Duidelijk is wel dat Jeroen & Isaura naïef zijn geweest, en te vaak hebben geloofd wat de drie hen hebben opgedist. Een simpele Google-check had al kunnen volstaan, bijvoorbeeld.

    Toeval?
    Ruim drie weken hebben ze hun toneeltje volgehouden. "Uiteindelijk besloten we zelf om ermee op te houden, voor er echt schade werd berokkend aan het koppel", staat te lezen op de website.

    Toch lijkt het wel erg toevallig dat ze hebben besloten om er mee te stoppen en hun undercoverreportage wereldkundig te maken op de dag dat de jurykeuring zal worden uitgezonden. Bovendien gaat het restaurant op 3 april echt open. Drie dagen voor de opening drie ervaren zaalpersoneelsleden vinden is geen sinecure.

    Juridische regels
    Jeroen & Isaura en VTM kunnen er alvast niet mee lachen. Het koppel dient klacht in, en VTM meldt in een persbericht dat "juridische regels en journalistieke deontologie" zijn overtreden.

    Undercover gaan mag je zelfs als journalist niet zomaar. Het aannemen van een andere identiteit of het verhullen van je eigen identiteit, om vertrouwen te winnen en informatie te verkrijgen dient om geheimen en strafbare feiten aan het licht te brengen. Dat is hier duidelijk niet gebeurd.

    Streep door de rekening
    Volgens vtm werd het koppel drie dagen voor de opening geconfronteerd met 'mollen' in hun restaurant. "Drie redacteurs van een website hebben zich met valse CV's bedrieglijk uitgegeven voor ervaren horecapersoneel en hebben een tijdje meegewerkt tijdens de voorbereidingen in het restaurant in Mechelen. Net voor de officiële opening van het restaurant moeten Jeroen en Isaura het dus plots met drie personeelsleden minder doen. Een serieuze streep door de rekening voor het jonge koppel", aldus VTM.

    Als grap?
    De zender betreurt dat mensen met oneerlijke bedoelingen de boel proberen te saboteren. "Zoals ze zelf aangeven was 'het infiltreren van de opnames van Mijn Restaurant een grap om zoveel mogelijk volk naar de website te lokken'. Een 'grap' met ernstige gevolgen want hun acties zijn allerminst onschuldig", klinkt het.

    "We vertrouwden ons personeel voor 100 procent en dan gebeurt er dit. We blijven echter gaan voor onze grote droom", zegt Jeroen nog. De goesting is er duidelijk nog, en dat is hard nodig want het koppel kreeg nog niet veel goede kritieken van de jury, ondanks het feit dat Jeroen uiteindelijk toch chef mocht zijn in zijn eigen keuken. Volgens de filmpjes op clint.be krijgen Jeroen & Isaura ook in de uitzending van vanavond slechte kritiek te slikken van de jury.

    De naam van het restaurant in Mechelen lekte ondertussen ook vroegtijdig uit. Jeroen en Isaura kozen voor 'Kom'af'. (edp/belga)
     
    Uitspraak van clint.be. Uiteindelijk besloten we zelf om ermee op te houden, voor er echt schade werd berokkend aan het koppel.

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Laat het paasfeest je slanke lijn niet verknallen
    Lekkere chocolade eitjes en een uitgebreide paasmaaltijd, het klinkt allemaal heerlijk.

    Voor vrouwen echter die hun lichaam bikiniklaar willen krijgen kan dit hun gezonde eetpatroon in de war sturen. We leren je alvast hoe je slanke lijn in deze periode te behouden.



    Discipline
    Pasen staat synoniem voor chocolade: eitjes van melk-, witte en donkere chocolade zijn nu alomtegenwoordig en zijn overal aanwezig om je te verleiden. Als je eenmaal begonnen met deze lekkernij niet meer kunt stoppen, is het belangrijk dat je terug leert de controle te nemen. Wanneer je te veel eet komt dit vaak omdat je niet nee durft te zeggen tegen familieleden of vrienden uit beleefdheid. Maar zet je scrupules opzij en leer vaker nee zeggen. Je mag genieten van een chocolade eitje, een glas champagne als aperitief of een stukje taart, maar hou het dan bij dat. Als je je niet laat gaan, naar je lichaam luistert en stopt wanneer je voldaan bent, kun je de schade beperken.

    Wees voorbereid
    Als je weet dat je aan heel waat verleidingen blootgesteld gaat worden, wees dan voorbereid. Honger is namelijk vaak sterker dan wilskracht, dus stel dat niet op de proef. Als je weet dat je veel zoete verleidingen gaat voorgeschoteld krijgen, zorg dan dat je eerst een voedzame maaltijd eet. Dan heb je geen honger meer en kun je met mate van chocolade genieten. Het haalt weinig uit bepaalde voedingsgroepen volledig te schrappen, want dan ga je er enkel meer zin in krijgen. Neem je zin in zoet weg door volkorenproducten te eten die traag hun energie vrijgeven, denk aan haver en bruine rijst. Zorg ook dat je genoeg groenten opneemt om je mineralen en vitamines in balans te brengen.

    Bewegen
    Probeer tijdens het paasfeest ook te bewegen. Stel voor om met de ganse familie na de maaltijd te gaan wandelen of zorg dat je sport voor het feest begint. Heb je achteraf nog een berg chocolade liggen waar je moeilijk aan kunt weerstaan? Dan kun je alles wegsmijten of weggeven. Nodig bijvoorbeeld je vrienden uit voor de koffie en laat hen alles opeten. Als laatste kun je het ver in de kast opbergen en dit het hele jaar door in je desserts verwerken.

    Verstandige keuze
    Daarnaast is het ook belangrijk verstandige keuzes te maken. Zo weten velen dat pure chocolade minder calorieën bevat dan een wit eitje, maar een gevulde praline met likeur is bijvoorbeeld een nog slimmere keuze. Een klein paaseitje van pure chocolade is goed voor 40 calorieën en dus alles behalve een ramp.  Ga je voor een groter exemplaar dan is dat al meer een caloriebom, voor eentje van 50 gram moet je toch 270 calorieën rekenen. Een grote paashaas van 150 gram is goed voor 800 calorieën. (ep)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kim triomfeert bij 4de matchbal na straffe comeback Juju
    Kim Clijsters heeft na een nieuw heroïsch tennisgevecht tegen Justine Henin de stand op 12 - 12 gebracht in de confrontaties tussen onze twee Belgische toppers en zo de finale van morgen tegen Venus Williams bereikt.

    In Miami was het tennis minder hoogstaand dan begin dit jaar in de finale van Brisbane, maar de strijd was minstens even bloedstollend. Kim won de eerste set vol fouten, vooral van de kant van een onkennelijke Henin, met 6-2 in een halfuur en leek bij 3-0 in de tweede op weg naar een vlotte zege. Uitgerekend met haar rug tegen de muur herrees Henin weer. Ze weerde een break point af en forceerde een tiebreak die ze vlot won met 7-3. Juju ging voort op haar elan met een 2-0-voorsprong in de beslissende set. Nu was het Kim die ijzersterk terugvocht. In een uiterst nagelbijtend slot van de set kwam Henin op twee punten van de match bij deuce op 6-5, maar Clijsters overleefde. In de tiebreak verkwanselde de Limburgse eerst drie matchpunten, om het dan in stijl af te maken bij haar vierde: 6-2, 6-7 (3/7) en 7-6 (8/6) na 2u34 en een nieuwe Belgische propagandapartij voor het vrouwentoptennis.

    Clijsters staat na deze nieuwe triomf op één zege van de toptien en dat amper acht maanden na haar comeback. Een unieke prestatie. Ook Justine Henin forceert een heel straffe stoot, want na twee finales en een halve finale in amper drie maanden terug op het circuit dringt Juju alweer de top-20 binnen, waarin ook Yanina Wickmayer stevig gebeiteld zit. Kim moet wel nog voorbij Venus Williams geraken en dat wordt niet evident, want de Amerikaanse staat 6-5 voor in de onderlinge confrontaties. Op de US Open won de Limburgse nog een vreemde match tegen Venus, die vorige maand nog de beste was tijdens een exhibitie in New York.

    Kim 63 unforced errors
    Dat Clijsters de match won, mag een wonder heten als je het aantal unforced errors ziet: 63 op 233 punten of om de vier punten tegen 44 in het verliezende kamp van Henin. 19 ongedwongen fouten meer, maar ook 19 winners meer (37-18) en dat maakte het verschil. Vooral in de langere rally's dreef de kracht van Clijsters boven. Henin verdient dan weer een enorme pluim voor haar vechtlust met de rug tegen de muur.

    Misbaksel
    De eerste set was eigenlijk een misbaksel als we het topniveau van Kim en Justine in acht nemen. Clijsters scoorde maar vier punten meer dan Henin, maar die sloeg juist op de beslissende momenten grove fouten die we niet van haar gewoon zijn. 6-2 na een halfuur. Een set om snel te vergeten, vooral voor Juju. Dat lukte hoegenaamd niet, want haar niveau zakte zo mogelijk nog verder weg. In een mum van tijd stond de Waalse ook 0-3 in het krijt in de tweede set. Het leek erop dat Clijsters gewoon op haar elan van de vorige wervelwindmatchen voortraasde.

    10de driesetter op 24
    Maar Justine zou Justine niet zijn als ze juist op dat extreem moeilijke moment niet zou terugvechten. Na vijf verloren games op rij redde ze een break point en kwam op 1-3. Clijsters schrikte zo hard dat ze drie dubbele fouten in een game sloeg en Henin bracht de set weer in evenwicht. Bij 5-5 ging Henin weer door de service van Clijsters. In het uiterst spannende twaalfde game miste Kim eerst twee break points, waarna Henin ook een setpunt liet liggen. Clijsters forceerde een tiebreak, maar die haalde Juju vlot binnen met 7-3. We kregen voor de tiende keer in 24 ontmoetingen een derde en beslissende set.

    Wisselende kansen
    Het aantal wisselende kansen in die set was niet te tellen. Eerst stoomde Henin dankzij een paar staaltjes van haar onversneden klasse door naar een 2-0-voorsprong. Na 100 minuten tennis herleefde Kim dan weer, onder meer door twee dubbele fouten van Henin, die nu op haar beurt helemaal van slag was. Drie 'love' games en een 12 op 12 verder stond het plots 4-2 voor Clijsters.

    Overrule
    Wie dacht dat Henin nu zou begeven, kwam weer bedrogen uit. De Waalse knokte nog maar eens terug (wat een karakter in dat tengere lijf!) tot 4-4. In het ongelooflijk cruciale negende game zag Henin een game point (wellicht terecht ) overruled worden door de hoofdumpire. In plaats van 5-4 voor stond Juju plots 4-5 achter en Clijsters mocht serveren voor de match. Weer kon Kim het niet afmaken, want op break point sloeg ze haar negende dubbele fout.

    Gemiste smash
    Een tweede tiebreak moest de twee toppers dan maar scheiden en die was bloed-stol-lend. Henin sloeg net als in de vorige tiebreak het eerste kloofje tot 2-0. Het derde punt was wellicht het definitieve keerpunt. Juju drong Clijsters helemaal in het hoekje, maar die redde nog schitterend dankzij haar fenomenale verdediging. Henin kreeg dan een makkelijke smash niet over het net en in plaats van 3-0 werd het 2-1. Clijsters won dan vijf van de zes volgende punten en dwong drie matchpunten af. Ze miste ze alledrie, maar maakte het dan toch af bij haar vierde. Al bij al een verdiende overwinning voor Clijsters, die in de heel spannende partij slechts vijf puntjes meer maakte dan Henin: 119-114. Kim nam na haar triomf het schattige initiatief voor drie kussen aan het net ten teken van de definitieve verzoening. Leuk met het oog op de Fed Cup over drie weken. Laat daarna die 25ste Kim - Justine maar komen. Bij die 'jubleummatch' is de inzet wie met een dertiende zege op voorsprong komt. (hlnsydney/kh)

    >> Reageer (0)
    01-04-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Uit met Frank Boeijen

    In de jaren '80 was Frank Boeijen een tieneridool. De singles Kronenburgpark, Zwart wit en Welkom in Utopia werden in heel Nederland en Vlaanderen meegezongen. In 1991 ging hij solo en ook dan scoorde hij, o.a. met Koud in mijn hart. Al 30 jaar staat de zanger/muzikant in het vak. Hij ruilde ondertussen de feesttenten voor de theaterzalen en wisselde ook regelmatig van bezetting. Maar wat bleef is zijn herkenbare stemgeluid en zijn talent als tekst- en liedjesschrijver. Momenteel is zijn 23ste album uit (Camera) en toert hij rond in Vlaanderen.

    Hoe lang is cultuur al in je leven?
    Ik ben het 10de kind in een katholiek, socialistisch gezin. Bij ons thuis in de jaren ’60 werd veel muziek gedraaid. Op de radio hoorde ik muziek van Harry Belafonte, Joan Baez, Pete Seeger, Bob Dylan,…  Ik denk dat me dat wel heeft beïnvloed. En op partijtjes was er altijd wel iemand die gitaar speelde en dan werd er aan tafel gezongen.  Dat is eigenlijk nog steeds zo op familiefeestjes. Dus muziek, het zingen en vooral samen zingen was er al van jongs af aan.

    Heb je een herinnering van een concrete gebeurtenis uit je jeugd?
    Ik kan me nog goed herinneren dat mijn oudste broer trots thuiskwam met een stereo-installatie en daar platen op ging draaien. Dat vond ik als kleine jongen fascineerd!

    Mocht jij als klein broertje daar dan ook aankomen?
    Ik kon er nauwelijks bij, denk ik. (lacht)

    Zou je graag je muzikaal talent eens zou willen ruilen met een andere artistieke uiting?
    Dan zou dat beeldende kunst zijn. Ik heb samen met een schilder Eric de Bruijn het boek ‘36,9°’ gemaakt, met schilderijen van hem en teksten van mij. Er zit ook een CD bij met een lied van langer dan een uur. Je kunt dus luisteren naar de muziek en tegelijkertijd teksten lezen en kijken naar de schilderijen.
    Mijn vader was typograaf, dus ben ik opgegroeid met een grote liefde voor boeken en voor typografie. Ik let dan ook altijd op het visuele aspect van mijn CD’s: het moet er goed uitzien. En mijn boeken moeten mooi afgewerkt zijn, met een mooi lettertype bijvoorbeeld.

    Ga je zelf vaak naar tentoonstellingen, concerten,…?  Zijn er kunstvormen waar je je toe aangetrokken voelt?
    Toen ik tiener was, ging ik wel drie keer per week naar de bioscoop. Je had hier in Nijmegen een alternatieve bioscoop waar je voor weinig geld naar avant-gardefilms kon kijken van Jean-Luc Godard, Felinni, Andy Warhol,… . Die interesse voor de Europese cinema is gebleven. Ik ga nog steeds graag naar het Filmhuis in Nijmegen om Europese films uit het alternatieve circuit te bekijken.
    Verder ben ik al van jongs af aan zeer geïnteresseerd in poëzie. Daarom schrijf ik ook zelf mijn teksten. Film, typografie, beeldende kunst, poëzie,… het komt volgens mij allemaal uit eenzelfde bron van inspiratie.

    Waar gaat je interesse niet naar uit?
    Ik zou niet snel naar klassieke toneelvoorstellingen, naar operette of naar walstoestanden gaan. Dat spreekt me niet aan.

    Welke kunstenaars zou je uitnodigen voor een gezellige avond tafelen?
    Om te beginnen zou ik singer-songwriter Bob Dylan uitnodigen. Hij heeft een grote invloed op mij gehad. Hij is de Picasso onder tekstdichters. Hij heeft een gigantisch groot oeuvre. Zijn teksten zijn prachtig van taalgebruik. Hij heeft zichzelf voortdurend vernieuwd en is altijd zijn eigen weg gegaan. En dat al 45 jaar lang! Hij heeft de popmuziek inhoud gegeven en er voor gezorgd dat ook in de folkmuziek maatschappelijke onderwerpen werden aangesneden. Want daarvoor was rock ’n roll toch vooral ‘shake your body’ en ‘biebabelooba’. Ik denk dat iedere singer-songwriter uiteindelijk wel bij Bob Dylan uitkomt.

    Verder: Vincent Van Gogh. Hij was een zeer getroubleerd jongeman, die in een korte tijd ongelooflijk veel heeft geschilderd. Het was geen natuurtalent, maar wel een heel interessant figuur. Eigenlijk had hij ook schrijver kunnen worden. Het is fantastisch om in zijn goed gedocumenteerde brieven te lezen hoe hij worstelde met zijn vraagstukken, met zijn kunst. Je krijgt daardoor meer begrip voor zijn werk.
    En tenslotte Hugo Claus: een groot schrijver, helaas niet meer onder ons. Zijn poëzie is geweldig: zeer beeldend en barok.

    En welk onderwerp zou je met deze genodigden willen bespreken?
    Ik zou het met hen hebben over het wonder dat elke creatieve uiting toch wel is. Het wonder om een gevoel of idee om te zetten in een lied, een schilderij of een boek. Het is heel vreemd dat uit het niets plots iets ontstaat, dat dan heel lang kan bestaan. Bovendien blijkt dat niet alleen veel mensen er behoefte aan hebben om hun realiteit op hun eigen creatieve manier te uiten, maar ook dat er veel mensen behoefte aan hebben om die uiting te beluisteren, te bekijken of te lezen. Mooi, toch?

    Is er in de geschiedenis een culturele periode waar je had willen bij zijn?
    Wat me altijd heeft aangesproken is de sfeer rond de dichters Paul Verlaine, Rimbaud, Appolinaire,… in Parijs in de 19de eeuw. Ik zou met hen wel een glas absint willen drinken op café. In die tijd is er ongelooflijk veel veranderd in de kunsten, met onder andere Picasso, Van Gogh… En er was toen ook de industriële revolutie… Een boeiende en interessante tijd!

    Welke kunstwerken wil je voor eeuwig en altijd in de hemel aantreffen?
    De schilderijen van Rembrandt zouden daar wel mogen hangen. Ik denk gewoon dat alle mensen die hebben geprobeerd in hun leven om iets moois te maken daar wel een plaatsje verdienen. (lacht)

    Wie krijgt van jou een standbeeld?
    Ik ben niet zo voor standbeelden. Wat ik wel mooi vind, is gedichten die op gevels hangen, zoals ik eens in Antwerpen zag. Het zou leuk zijn om dichters die iets betekend hebben standbeelden in woorden te geven. Je zou dan gedichten die iets te maken hebben met de plek of de stad op de gevels van grote, lelijke gebouwen kunnen hangen, of ook in metro- en treinstations of op vliegvelden, plaatsen waar mensen lang moeten wachten. Voor de voorbijgangers is dit een mooie kennismaking met poëzie: een beetje onverwacht. Dat zou de wereld ietsje mooier maken.
    (uit in Vlaanderen)

    Meer info: www.frankboeijen.nl


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kim versus Justine in Miami
    Na Justine Henin heeft ook Kim Clijsters zich geplaatst voor de halve finale van Key Biscayne in Miami. Onze twee landgenotes komen daarin vannacht tegenover elkaar te staan.

    Clijsters had afgelopen nacht twee sets nodig om zich van die halve eindstrijd te verzekeren. Na één uur en 17 minuten stond het 6-3 en 7-5 tegen de Australische Amanda Stosur, het nummer 10 van de wereld.

    Clijsters stuit nu op een op zijn zachtst gezegd oude bekende. In de halve finale van het met 4,5 miljoen dollar gedoteerde WTA-toernooi treft ze Justine Henin.

    'De finale in Brisbane begin dit jaar was één van de leukste matchen uit mijn carrière.' Clijsters won toen. Betekent dat dat ze vanavond met een psychologisch voordeel aan de match begint?

    'Neen. Elke wedstrijd die je speelt, begin je vanop nul. Uiteraard haalt dat soort wedstrijden het beste in jezelf naar boven. Ik heb dat met Jankovic en Serena ook gehad. Je weet dan dat er van alles kan gebeuren. Ik weet dat ik tegen Justine mijn beste tennis zal moeten spelen om te winnen. En zij gaat dat ook proberen. Ik denk dat de vorm van de dag zal beslissen morgen.'

    Henin met pijn in de rug

    Henin verzekerde zich enkele uren eerder al van een plaats bij de laatste vier, na winst in drie sets van de Deense Caroline Wozniacki. Dat ging weliswaar iets moeizamer: Wozniacki is dan ook het nummer twee van de wereld en was onder andere de tegenstandster van Kim Clijsters in de jongste finale van de US Open.

    Na 2 uur en 45 minuten stond er evenwel 6-7 (5/7), 6-3 en 6-4 op het scorebord in het voordeel van de 27-jarige Belgische ex-nummer 1.Tijdens de wedstrijd moest ze zich wel een paar keer aan de rug laten behandelen. 'Ik had pijn in de onderrug', verklaarde onze landgenote. 'Gelukkig hadden de behandelingen effect. Ik heb nooit aan opgeven gedacht.'

    'Fysiek zat ik op het einde van de wedstrijd niet fris meer, maar kon ik nog wel mijn beste tennis produceren. Het was voldoende om het verschil te maken.'

    Henin boekte 16 zeges en leed drie nederlagen sinds haar comeback. Ze was finaliste in Brisbane en op de Australian Open, maar ging er in Indian Wells in de tweede ronde uit. Als ze ook tegen Clijsters wint komt ze de top twintig van de wereldranglijst binnen.

    Gelijke stand

    Clijsters van haar kant krijgt vannacht -het duel staat pas om 21 uur plaatselijke tijd gepland in Florida - de kans om de tussenstand van de onderlinge confrontaties met Henin naar een gelijke stand te brengen. Momenteel leidt de Waalse met 12-11.

    De winnares van het Belgische onderonsje neemt het in de finale op tegen Venus Williams of Marion Bartoli. (standaard)


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Krantenredacties ontkomen niet aan 1 april
    1 april: vliegende hulp bij motorpech, Eddy Wally op Tomorrowland en veiligheidsmuur rond Brussel

    Op de grappendag bij uitstek plakken kinderen vrolijk vissen op elkaars rug en op de werkvloer proberen collega’s elkaar beet te nemen. Ook krantenredacties ontkomen niet aan 1 april. Onze redactie selecteerde de opmerkelijkste 1-aprilverhalen van 2010 en zet ze even voor u op een rij.

    Vliegende mannetjes helpen bij motorpech

    Op de website van de Daily Mail staat te lezen dat Britten met motorpech in de toekomst zullen merken dat hulp zomaar uit de lucht komt vallen. Letterlijk dan. Want volgens de website is de Britse pechverhelpingsdienst een nieuw systeem aan het uittesten. Zogenaamde Rocketmen zouden met een jet-pack op hun rug naar iemand in panne toevliegen om het drukke verkeer te omzeilen. Zo zouden ze mensen sneller uit de nood kunnen helpen. De Rocketmen zouden niet de hele tijd door de lucht vliegen omdat het te kostelijk is, maar vanop een afstand ‘gelanceerd’ worden. De krantenwebsite gaat vrij ver in het verhaal. Bij het artikel staat zelfs een kort filmpje over de zogenaamde testen.

    Eddy Wally op Tomorrowland

    Onder de titel ‘It won’t get any bigger than this’ kondigen de organisatoren van het festival Tomorrowland een nieuwe headliner aan: niemand minder dan Eddy Wally. Ze omschrijven hem als ‘niemand minder dan de co-producer van hits als We are your friend van Justice en de stem achter One more time van Daft Punk’. Dat Wally alles waarschijnlijk zelf maar al te ‘geweldig’ zou vinden, hoeven we u niet te vertellen. 

    Veiligheidsmuur rond Brussel

    Woensdag ontvingen heel wat inwoners van Brussel een folder met daarop de melding dat de Brusselse regering beslist had om een veiligheidsmuur rond Brussel te bouwen. Onder anderen Bruno De Lille zegt daarin dat wanneer de muur af is ook de auto uit de stad zal gebannen worden. Aan de onderkant van de folder staat: ‘de werken zullen aanvangen op 1 april 2010 en eindigen op 1 april 2011’. Op donderdag stonden heel wat burgers met de folder naar het stadhuis om uitleg te vragen. Blijkbaar gaat het om een grap van Vlaams Belang. Zij willen via deze weg de ‘aankondigingspolitiek’ die de regering volgens hen voert, aanklagen. 
     

    Automaten op de vliegtuigen van Ryanair

    Ryanair zou bekend gemaakt hebben dat ze automaten met drank en snacks zullen installeren op al hun vliegtuigen. Zo zouden ze kunnen besparen op personeel aan boord. (nieuwsblad)


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Harig ondergoed roept op tot comeback van schaamhaar
    Omdat steeds meer mensen hun schaamhaar scheren, ontwierp het Finse designerduo Tärähtäneet Ämmät harig ondergoed. Zo roepen ontwerpers mensen het haar op intieme delen te laten floreren.

    Niet enthousiast
    De Finse Katriina Haikala en Vilma Metteri van Tärähtäneet Ämmät maakten slipjes, onderhemdjes en leggings met een print van schaam-, been- en borsthaar. Ze gaven de collectie de voor de hand liggende naam 'Hairy Underwear' en stelden dit onlangs op een markt in Helsinki aan het publiek voor, die reageerden niet meteen enthousiast.

    Trend?
    De designers willen hiermee mensen oproepen niet te buigen voor het huidige schoonheidsideaal waarin perfectie en Photoshop de toon zetten. Ze willen dat mensen zich hier tegen verzetten door hun overal haar weelderig te laten groeien. Het zou veel vrouwen alvast heel wat tijd besparen. Als de bizarre Lady Gaga dit gewaagde ondergoed durft aan te trekken, voorspellen wij een trend. (ep)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Obesitas en alcohol binnenkort dodelijker dan kanker en hartziekten
    Het aantal patiënten met een ziekte als gevolg van een ongezonde levensstijl stijgt, terwijl steeds minder overlijden aan de traditionele dodelijke ziekten als kanker en hartziekten. Dat blijkt uit recent Brits onderzoek.

    Levensstijl
    'Binge drinking' en obesitas doen het aantal aandoeningen door levensstijl als leverziekten en diabetes stijgen. Tegelijkertijd daalt het aantal doden van kanker en hart- en vaataandoeningen. Uit de studie blijkt dat Engeland het grootste aantal mensen met obesitas heeft van West-Europa. Een op de vier volwassenen in Engeland kampt nu met obesitas, dat is twee keer zoveel als in Frankrijk, Italië of Nederland.

    Diabetes en zieke lever
    Het gevolg is dat ziekten als diabetes en leverziekten steeds vaker voorkomen. Bij Engelse mannen steeg het aantal suikerzieken bijna met een derde, bij Engelse vrouwen nam dit met een kwart toe.  Diabetes kan tot ernstige complicaties leiden als amputatie en blindheid. Leverziekten zijn vaak een gevolg van binge drinking. Het spijtige aan de hele zaak is dat 95 procent van alle leverziekten volledig te voorkomen zijn, toch sterven in Engeland hier 300 mensen per week aan. Vooral bij jonge mensen is een stijging van sterfgevallen als gevolg van overmatig alcoholgebruik merkbaar. (ep)

    >> Reageer (0)
    31-03-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Villa Vanthilt naar Hasselt en Kortrijk

    Deze zomer slaat Marcel Vanthilt opnieuw zijn tenten op op het Kolonel Dusartplein in Hasselt voor zijn livetalkshow 'Villa Vanthilt'. Na de Ronde van Frankrijk trekt Vanthilt naar de andere kant van het land. 'Villa Vanthilt' zal dan vanuit Kortrijk live in de ether gaan.

    In de keuze voor Hasselt en Kortrijk speelde de beschikbaarheid van een groot plein - de villa van Marcel is zo'n duizend vierkante meter groot - een belangrijke rol. Maar ook "het Limburggevoel" en "de West-Vlaamse samenhorigheid" wisten de vrt wel te bekoren.

    Studenten architectuur, kinderen van tekenscholen, reclame– en ontwerpbureaus, enzovoorts konden de voorbije maanden hun ontwerpen voor de nieuwe villa inzenden. Uit de meer dan 300 voorstellen wordt binnenkort één voorstel gekozen. (vandaag.be)


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Handenvrij bellen in wagen

    Handenvrije telefoons in de wagen zijn volgens een Brits onderzoek even gevaarlijk als dronken met de auto rijden. De reden hiervoor is dat mensen niet geconcentreerd kunnen blijven als ze twee dingen tegelijk doen. Dat meldt de Daily Mail.

    Onderzoekers ontdekten dat mensen die een handenvrije set gebruiken in een wagen met concentratieverlies kampen dat vergelijkbaar is met boven de alcohollimiet zitten. Bestuurders die de - nochtans wettelijke - handenvrije toestellen gebruiken, doen er bijna een vijfde langer over om te remmen in een noodsituatie en zijn zich minder bewust van het andere verkeer. Het geheugen ging bij de bellers met zo'n 11 procent achteruit, en de afstanden met voorliggers vergrootte met zo'n 30 procent - volgens de researchers is dat omdat telefoongebruikers het ritme van het verkeer minder aandachtig volgen.

    Weinig 'mulitaskers'
    Volgens psychologen Jason Watson en David Strayer, die hun tests uitvoerden bij 200 personen in een verkeerssimulator, bewijzen de resultaten dat de overgrote meerderheid van de bestuurders slechts één taak tegelijk aankan. In het onderzoek ging deze stelling op voor liefst 97,5 van de automobilisten, slechts 2,5 procent waren 'supertaskers' die verschillende zaken tegelijk konden doen. "Hoewel we allemaal graag denken dat we de uitzondering op de regel zijn, bewijzen de cijfers dat die kans heel klein is", zegt Watson.

    Het is al geruime tijd verboden om een telefoon vast te houden achter het stuur, maar handenvrije kits zijn wel toegelaten. Dit onderzoek kan de wenselijkheid van die regeling op de helling zetten. (tw)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wielergekte in Desselgem en Waregem

    Wie als eerste de eindstreep van de Ronde van Vlaanderen op 4 april 2010 zal overschrijden is nog koffiedik kijken, maar wie er op deze sportieve dag uitgebreid zal feesten, dat is al lang geen geheim meer. Desselgem, als Dorp van de Ronde, en de stad Waregem zullen dan in een gigantische feestroes verkeren.

    Het project 'Dorp van de Ronde van Vlaanderen' werd opgestart in 2000. In de pare jaren wordt de titel toegekend aan een West-Vlaamse gemeente, terwijl in de onpare jaren Oost-Vlaanderen aan de beurt is. Na Ingelmunster, Kluisbergen, Tielt, Eeklo, Lichtervelde, Brakel, Ichtegem, Gavere, Bellegem en Wetteren viel nu de keuze op Desselgem. Dat dé Flandrien bij uitstek, Briek Schotte, daar een groot deel van zijn leven sleet, is daar niet vreemd aan.

    Waregem, dat Desselgem onder haar deelgemeenten telt, heeft IJzeren Briek geboekstaafd als 'Waregems Ereburger' en viert ook net dit jaar haar tienjarige bestaan als stad. De organisatoren van de Ronde van Vlaanderen besloten de stad dan ook extra in de spotlights te plaatsen. Zo sturen ze de koerscaravan na ongeveer 100 km wedstrijd over een afstand van zo'n tien kilometer over Waregemse bodem. Daarbij mag een doortocht als eerbetoon aan Briek Schotte uiteraard niet ontbreken. Zo beloven de renners op 4 april doorheen Desselgem, over het Briek Schotteplein en langs de laatste rustplaats van de Flandrien te trekken.

    De koers directie met Wim Vanherreweghe, inclusief chauffeur Walter Godefroot, én een eregast zijn bereid gevonden om een stop in te lassen in Desselgem en op de Markt van Waregem. Dat dit niet ongezien zal voorbijgaan, daar staat het feestcomité garant voor. En er is meer. Drie dagen lang zal het comité ervoor zorgen dat Waregem bruist van de (feest)activiteiten, met een spetterend hoogtepunt op de dag van Vlaanderens mooiste zelf.

    Spektakelronde
    Op vrijdag 2 april al wordt om 20 uur in de feesttent op het Kerkplein het startschot gegeven van de feestelijkheden in Desselgem met een muzikaal optreden van covergroep 'Headlines', gevolgd door een gigantische fuif. Op zaterdag gaat Desselgem op haar elan verder met wielertoeristen, de Ronde van de Paashaas en een gezellige namiddag met koffie en taart en koersgezelschapspelen. Ondertussen zet ook Waregem de feestneus op met 'In den klop van de hamer' vol 'muziek, drank en versnaperingen uit de streke', fietsen op rollen met miniatuurrenners, GP Memorial Briek Schotte vinkenzetting, een Briek Schottekaarting en om 20 uur een optreden van Raf Coppens in zaal De 3 Sleutels.

    Op zondag wordt op het Briek Schottepleintje om 10.30 uur plechtig het borstbeeld van Briek Schotte onthuld.De apotheose volgt in de feesttent achter de kerk, waar het 'Dorp van de Ronde Spektakel' plaatsvindt. Een hele dag feesten als de beesten met keuze uit een heerlijk ontbijt, muzikaal opgefleurd door Marino Punk, een culinair eetfestijn en de mogelijkheid om tussen pot en pint of koffie en taart de finale van de Ronde van Vlaanderen op diverse schermen te volgen. Na de aankomst zorgen coverband 'Wannabee' en 'Johnny Turbo's alive band' er voor een spetterende afsluiter. Voeg daarbij een kinderdorp met onder meer gekke fietsen, de nodige straatanimatie en volksfeesten bij de plaatselijke horeca op het parcours en je kan enkel dit concluderen: Waregem en Desselgem lijden aan een Rondedelirium!

    Eresaluut voor Ijzeren Briek
    Op zondag 4 april 2010, de dag van de Ronde van Vlaanderen, is het dag op dag zes jaar geleden dat wielrenner Briek Schotte overleed. De legendarische Flandrien en Waregems ereburger bracht een groot deel van zijn leven door in Desselgem, dit jaar het Dorp van de Ronde. Geen renner die zo aansloot bij het Vlaamse oerkarakter van de met hellingen en kasseien beladen Ronde van Vlaanderen als Briek Schotte.

    Van 1940 tot en met 1959 nam hij onafgebroken deel aan Vlaanderens mooiste. In die twintig (!) edities stond de man met zijn typische Vlaamse karakterkop maar liefst acht keer op het podium, waarvan twee keer als winnaar (1942 en 1948). Flandrien pur sang Briek Schotte overleed op 4 april 2004. (Freddy Galle)

     


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kleine berg, hoge verwachtingen

    Het kan voor bewoners van de Alpen en andere straffe massieven een beetje lachwekkend overkomen dat er aan de Vlaamse Dender een puist ligt van  amper 110 meterhoog die zich berg durft te noemen, maar Geraardsbergenaars hebben daär geen moeite mee.Zij zien hun Oudenberg vooral als een plaats waar hoge verwachtingen' worden opgewekt. Diekunnen van religieuze aard zijn, maar evengoed sportief. Als straks de Ronde van Vlaanderen voorbijtrekt wordt  de afstand tussen Oudenberg en hemel plots heel klein.



    De Oudenberg is altijd al een mythische plek geweest. Ooit heersten er de goden en kreeg de heilige maagd Maria er een vaste plek na een miraculeuze redding met een losgeslagen paardenkar. Er werd een kapel opgetrokken en de Oudenberg werd een Mariaoord dat nog steeds erg in trek is.

    Maar vandaag zijn ook de wielergoden baas op het dak yan de stad, zeker als de Ronde van Vlaanderen in het land is en de magische klim een relikwie wordt voor duizenden wielerfans. Dat laatste kent zijn oorsprong in 1950, toen de Muur van Geraardsbergen werd uitgevonden en de Omloop Het Volk voor het eerst renners over het steile stukje kasseiweg stuurde richting Oudenbergtop. De Muur deed zijn werk en zorgde voor een schifting in het peloton, waardoor de Omloop attractiever werd. (Geert Perraert)


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dansen maakt gelukkig

    Goed voor lijf en geest.
    Dansen is gezond, maakt gelukkig en verbetert je seksleven. En iedereen kan het. Het gaat namelijk vooral om creatief bewegen. Met dansen train je verschillende spiergroepen en door het ritmisch bewegen maak je je hoofd leeg.

    Geluk
    Iemand die minstens eenmaal per week danst, heeft een grotere kans op een gelukkig en evenwichtig leven. Wil je een gelukkige relatie? Dan moet je regelmatig uit dansen gaan met je partner. Met dansen maak je endorfine aan. Deze stof zorgt voor een gevoel van geluk. 

    Snelheid
    Met dansen kun je je snelheid trainen. Maar dan moet je wel op muziek dansen. Je reageert namelijk op de ritmes. Het is dus belangrijk dat je een goed reactievermogen hebt.

    Uithouding
    Je traint ook je uithoudingsvermogen. Wanneer je een avondje gaat dansen, beweeg je al snel twee uur op de vloer. Als je dat intensief genoeg doet, ben je aan het eind van de avond fit.

    Coördinatie
    Je coördinatie train je doordat je niet alleen met je benen danst, maar ook je armen, buik, handen en hoofd gebruikt. Je ledematen moeten namelijk een vloeiende beweging maken.

    Geheugen
    De choreografie bij dansen zorgt voor een intensieve oefening van het geheugen. Je moet goed nadenken wanneer je welke bewegingen moet maken. Daarnaast train je je gevoel voor timing. De bewegingen moeten exact op de muziek worden geplaatst.

    Afvallen
    Een danser verbrandt evenveel kilocalorieën als iemand die wandelt, zwemt of fietst. Volgens de Britse dokter Vincent Forte is dansen zelfs gezonder dan aerobics of jogging. Doe je aan salsa of een andere actieve dans, dan merk je na een paar weken de eerste resultaten.

    Bloeddruk
    Positief is ook, dat je met dansen nooit te hard traint. Je gaat zweten en je hartslag versnelt. Maar dat is alleen maar positief, omdat je daarmee letterlijk je hart en je longen rekt. Hierdoor daalt je bloeddruk en verbetert de bloedcirculatie.

    Botten
    De zijdelingse bewegingen die je met dansen maakt, versterken je scheenbeen, kuitbeen, en dijbeenbot. Dat zijn de botten die ons gewicht dragen. Ouderen die regelmatig dansen, hebben minder last van osteoporose. 

    Seks
    Onderzoekers van de University of Sydney ontdekten dat dansers sneller, vaker en bevredigender aan hun seksuele trekken komen. Ze vinden bovendien sneller een vaste partner. (gezondheidsnet)


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Lins en vriendin Evi beleefden horrorjaar
    Deze week te lezen in de Story

    Maagontsteking, depressie, ontrouw, relatiebreuk, faillissement, schulden…

    Je zou van minder ziek worden als dit je allemaal zou overkomen. Geen wonder dus dat Lins Mommen (37), de Antwerpse ex-eigenares van Matizze uit de eerste reeks van Mijn restaurant!, in het ziekenhuis belandde.

    Samen met haar vriendin Evi Geysels (31) vertelt ze deze week - openhartiger dan ooit - over hun horrorjaar.


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Darmklachten onder de loep

    Prikkelbare darm syndroom of ontstoken darm

    Pijnlijke darmen, een opgeblazen buik en winderigheid. Eén op de vijf mensen heeft er last van. Soms af en toe, soms vaker. Hoe vervelend het ook is, patiënten moeten ermee leren leven. Maar pas op dat de klachten niet te vaak voorkomen, want dan kan er wel eens meer aan de hand zijn.

    Darmen. Het zijn organen met een belangrijke functie voor mens en dier. De vertering van voedsel, het opnemen van voedingsstoffen en het verwerken van afvalstoffen, alles vindt plaats in de darmen. Helaas doen de meterslange linten hun werk niet altijd even soepel: één op de vijf personen heeft af en toe last van zijn darmen. Vaak gaat het om pijnlijke darmen, ontstekingen, een opgeblazen buik en winderigheid.


    Spastische darm of PDS
    Sommige mensen kunnen niet goed tegen melkproducten, zij hebben een lactose-intolerantie. Maar als de klachten vaker voorkomen of verergeren naar buikpijn, verstoppingen, diarree, gewichtsverlies, koorts en bloedverlies, is er misschien meer aan de hand. Spastische darm bijvoorbeeld, ook wel prikkelbare darm syndroom (PDS) of spastische colon genoemd. (Irritable Bowel Syndrome (IBS) in het Engels).

    De darmen, de dikke darm in het bijzonder, zijn dan erg gevoelig. De klachten beginnen vaak tussen het twintigste en dertigste levensjaar en vrouwen hebben er opvallend vaker last van dan mannen. De klachten verschillen van persoon tot persoon. Zeurende en stekende pijn, krampen in de buik en/of diarree afgewisseld met obstipatie.


    Chronisch ontstoken
    Het kan ook erger. Darmen kunnen chronisch ontstoken zijn en dat wordt Inflammatory Bowel Disease (IBD) genoemd. Met de ontsteking komen zweren en bloedingen. Zit de ontsteking alleen in de dikke darm, dan is er sprake van colitis ulcerosa.

    Bij de ziekte van Crohn zit de ontsteking vaak in de overgang van de dikke naar de dunne darm. In sommige gevallen komt de ontsteking zelfs in het hele spijsverteringskanaal van mond tot anus voor.

    Als de ontsteking niet wordt behandeld, leidt dat zowel bij colitis ulcerosa als bij de ziekte van Crohn tot bloedingen, vernauwingen en abcessen. Bovendien kunnen er fistels optreden: ontstekingen tussen de darmen en andere organen, zoals de blaas en de vagina en tussen de darmen en de huid rond de anus.

    Colonoscopie
    Over de oorzaken van IBD is nog weinig bekend. Waarschijnlijk is er een genetische oorzaak, waarbij de darm heftig reageert op iets uit de darminhoud dat in principe onschuldig is. De ziekte begint net als IBS doorgaans tussen het twintigste en dertigste levensjaar.

    Om het verschil met PDS vast te stellen, wordt er een colonoscopie uitgevoerd. Hierbij wordt een flexibele slang via de anus het lichaam binnengebracht.

    De slang heeft een cameraatje, waardoor de arts direct meekijkt en stukjes weefsel af kan snijden. Eventueel kan er nog maag- en bloedonderzoek worden gedaan, voordat er een conclusie wordt getrokken.

    Behandeling
    IBS is niet te behandelen, patiënten moeten er maar mee leren leven. Er zijn alleen medicijnen om de darmkrampen te verminderen. Ook IBD is niet te behandelen, alleen te onderdrukken. Dat gebeurt met lichte medicijnen. Als dat niet helpt, worden ze steeds zwaarder totdat er medicijnen worden gebruikt die de afweerreactie van het lichaam onderdrukken. (gezondheidsnet)


    >> Reageer (0)
    30-03-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Claudio van Dell'Anno spreekt over de breuk met Gaëlle
    Sinds de breuk tussen Claudio en Gaëlle bekend raakte, is het winnende 'Mijn restaurant'-koppel van vorig jaar hotter dan ooit. Eén keer wil Claudio Dell'Anno over de breuk van het jaar praten: 'Ik heb een mooie tijd met Gaëlle beleefd en ik zal de goede momenten onthouden.'

    Mijn restaurant zit midden in het derde seizoen. Maar daar moeten we het voorlopig stellen met een taalrelletje in Halle en twee ruziënde madammen in Aalst. Hét Mijn restaurant-nieuws draait rond een koppel van vorig jaar, uit Kortrijk. Claudio én Gaëlle, de lievelingen van zowel jury als publiek, zijn uit elkaar. Claudio zag er gisteren, na de middagservice, prima uit. Hij heeft een mentale tik gekregen. Maar het dagje Parijs met enkele vrienden, vorige week, heeft hem deugd gedaan.

    Het doet pijn maar ik ben geen bleiter
    'Natuurlijk doet de breuk pijn. Maar als het niet meer gaat, dan moet je dat durven en kunnen inzien', zegt hij. 'De mensen denken waarschijnlijk dat ik koelbloedig ben, of emotieloos: Het is gedaan en hij doet gewoon verder met zijn restaurant. Maar dat is niet zo. Ik heb afgezien van onze breuk, en ik heb veel nagedacht. Maar ik ben geen bleiter, neen. En ik moet verder.'

    Toen het nieuws van jullie breuk uitlekte, ontkende jij eerst.
    Claudio: 'Omdat ik het echt nog niet wist. Het was iets wat al lang aan het borrelen was. Zoiets sleept aan. Het gaat niet van pief-poef-paf en nu is het gedaan.'

    Wat was voor jou de druppel?
    'De laatste weken en maanden was Gaëlle nog nauwelijks in de zaak. Omdat haar studies voorgingen. Tja. Vorig jaar waren er de tv-opnames en kon ze niet naar de les gaan en deed ze niet mee aan de examens. In de zomer heeft ze twee weken gestudeerd voor haar tweede zit, en ze was met glans geslaagd. Daarmee heeft ze bewezen dat het niet nodig was om naar de les te gaan.'

    En dan begon de ergernis.
    'Er was af en toe ruzie. We gooiden geregeld met modder en met verwijten naar elkaar. Gvd, ik sta hier mijn kl... af te draaien in ons restaurant, terwijl jij aan het feesten bent in Gent.'

    Met andere mannen, als we de bladen mogen geloven.
    'Ja. Tommy, Jean-Jacques De Gucht, ... als ik alles zou moeten geloven wat er in de boekskes staat, dan was ik één brok rancune. Tot de dag van vandaag heeft Gaëlle me nooit iets van andere mannen gezegd. Ik kan niet anders dan haar geloven.'

    De naam van die ene cameraman blijft anders wel opduiken.
    'Ik ken hem ook. Hij heeft ooit meegedaan aan Expeditie Robinson en is later cameraman geworden. Hij maakt documentaires, en hij staat in zijn zwembroek te filmen tijdens van die stomme poolparty's. Ik geloof nooit dat ze voor zo iemand zou kiezen. Gaëlle is héél slim, veel slimmer dan ik. Zij heeft een begaafde gast nodig, een advocaat of zo. Maar toch niet zo'n tweederangsfiguur.'

    Wat is de belangrijkste reden waarom jullie uit elkaar zijn gegroeid?
    'Ik heb één grote fout gemaakt. Na de finale van Mijn restaurant hebben we bijna onmiddellijk ons restaurant geopend. Dat was verkeerd. We hadden drie, vier maanden de tijd moeten nemen. Om te verbouwen, om de administratie in orde te maken, ... maar vooral om eventjes tijd te maken voor onszelf. Een lange vakantie had wonderen kunnen doen voor ons, en voor onze relatie. Misschien waren we dan nog samen. Maar neen: het was altijd rush-rush-rush. Ik wist op geen enkel moment waar mijn hoofd stond. Ik was áltijd met het restaurant bezig. Misschien heb ik Gaëlle wel weggejaagd, ja.'

    Gaan jullie ook professioneel uit elkaar? Dell'Anno is van Claudio én Gaëlle.

    'Ik ken koppels in de horeca die uit elkaar zijn gegaan maar professioneel zijn blijven samenwerken. Ik zou dat niet kunnen. Bij mij is het alles of niets. Maar de vraag is niet aan de orde. Gaëlle heeft al laten weten dat ze uit de zaak wil stappen. Hopelijk kunnen we tot een regeling komen zonder een advocaat, zonder te vechten.'

    Sta je financieel sterk genoeg om Gaëlle uit te kopen?

    'Neen. Onmogelijk. Ik zal op zoek moeten naar een zakenpartner of met de bank moeten praten. En als er niets anders op zit dan zal ik de boel moeten overlaten en terugkeren naar Knokke.'

    Da's drastisch.
    'Ja, maar ik zal er alles aan doen om dat te voorkomen.'

    Voor vrijgezelle vrouwen is jullie breuk goed nieuws. Knappe Claudio is weer op de markt.

    'Ik heb het al willen merken. Op mijn vrije dagen ga ik wel eens een glas drinken in Knokke. Omdat ik het fijn vind om terug te keren naar de plek waar ik vandaan kom. Naar de oude vrienden van wie ik nu heel veel steun krijg, vooral van één iemand. Vorige week werd ik plots door vrouwen aangeklampt. Ik heb gehoord dat het gedaan is met Gaëlle ....en ze zijn vertrokken. Maar we zien wel. Ik ben alleszins niet op zoek.'

    Zou je Gaëlle aanraden aan de mannen?
    (lacht) 'Dat zou een beetje raar zijn. Mag ik daar niét op antwoorden?'

    Je wil je nu meer dan ooit focussen op je keuken.
    'Het laatste jaar kwamen hier heel veel mensen over de vloer die eigenlijk alleen naar mij en Gaëlle kwamen kijken. Ik wil dat hoofdstuk afsluiten. Ik wil een vaste waarde zijn in Kortrijk, Dell'Anno moet één van de topadressen van de stad worden. Als de mensen hier buiten wandelen, moeten ze lekker gegeten hebben. Mezelf bewijzen als chef, dat is nu het belangrijkste.'

    Wanneer wil je je eerste Michelinster?
    'Ik wil daar naar streven, ja. Maar daarvoor heb ik eerst een stabiel team nodig. En daar moet ik eerst, met het vertrek van Gaëlle in het achterhoofd, aan werken. Zolang dat er niet is, mag ik die ster op mijn buik schrijven.' (standaard)


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tunnel vervangt Lange Wapper
    Vlaams minister-president Kris Peeters (CD&V) heeft bevestigd dat de Vlaamse regering voor een tunnel kiest in plaats van het Lange Wapper-viaduct om de Antwerpse ring te sluiten. Er worden wel drie voorwaarden aan de beslissing verbonden: de lange tunnel moet haalbaar, betaalbaar en snel realiseerbaar zijn.


    Of de tunnel aan de drie voorwaarden voldoet, moet nog voor de zomer onderzocht zijn. Mocht blijken dat niet aan de vooropgestelde voorwaarden is voldaan, komt de Lange Wapper er toch.

    Afgelopen nacht bereikte de top van de Vlaamse regering een akkoord over het dossier van de Antwerpse mobiliteit. Dat akkoord werd eerder vandaag voorgelegd aan de voltallige ministerraad, waarna de regering het bereikte akkoord bevestigde.

    Masterplan van 5 miljard euro
    Het vernieuwde Masterplan voorziet in nieuwe wegen, extra tram- en lightrailprojecten, fietspaden, binnenvaart, enz...

    Zo komt er ten oosten van Antwerpen op termijn een nieuwe verbinding tussen de E313 en E34 op het geplande spoortracé (A102). Ten westen van Antwerpen wordt een betere doorstroming voorzien vanuit het Waasland en een betere benutting van de Liefkenshoektunnel. Totale kostprijs van het nieuwe Masterplan bedraagt 5 miljard euro.

    Tunnel onder de Schelde
    Maar de eerste prioriteit is de derde Scheldekruising. Over de tunnel onder de Schelde met verbinding tot aan het Oosterweelknooppunt bestaat geen discussie meer. Die komt er. Bedoeling is ook dat voor de verdere sluiting van de ring het bestaande BAM-tracé wordt gevolgd. De regering opteert daarbij onder voorbehoud voor vier kleinere tunnels (met twee rijstroken) in plaats van het Lange Waper-viaduct met 4x2-rijstroken.

    Er zijn wel een aantal voorwaarden voor die tunnelvariant. Zo moet gekeken worden of de plannen conform de Europese tunnelrichtlijn zijn. Dat wordt afgetoetst bij een Europese tunnelautoriteit. Voorts mag de tunnelvariant niet duurder zijn dan de brug (2,2 miljard euro) en mag de realisatie niet langer duren dan de brug. Als aan die voorwaarden niet voldaan is, komt de Lange Wapper er toch.

    "Alleen maar winnaars"
    "Hier zijn alleen maar winnaars", vertelde minister-president Kris Peeters tegenover de VRT-nieuwsdienst. Hij bevestigde dat het de brug er komt indien de tunnel alsnog wordt afgekeurd: "Het zal niet nog iets anders worden." N-VA reageerde gelijklopend: "Dit is een nieuw concept", luidde het daar. "Er zijn winnaars noch verliezers."

    Voorontwerp
    Tegen de zomer moet er een voorontwerp op tafel liggen, en op basis daarvan wordt de haalbaarheid van de tunnel beoordeeld. Minister van Mobiliteit Hilde Crevits (CD&V) moet nu de timing, budgetten en studietrajecten opstellen, en deze voorleggen aan de Vlaamse regering. Een princiepsbeslissing is er dus al, maar de definitieve beslissing komt er wellicht pas voor de zomervakantie. (belga/kh/adv/tw)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tante van Frans Bauer vermoord
    In een huis in het Nederlands-Brabantse Fijnaart is gisteren het lichaam gevonden van de tante van zanger Frans Bauer. De vrouw zou om het leven zijn gebracht. In het huis werd ook haar zwaargewonde echtgenoot aangetroffen.

    De gebeurtenissen zouden hebben plaatsgevonden in een wijk waar ook de ouders van Bauer zelf wonen. Het lichaam van de tante is gevonden in het huis naast dat van de Bauers. Het was gisteravond nog onduidelijk wat er precies is gebeurd. Mogelijk gaat het om een gezinsdrama.

    Frans Bauer zelf kwam meteen ter plaatse. Via zijn woordvoerder liet hij weten 'zeer aangeslagen' te zijn. (nieuwsblad)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jarige Herbert Verhaeghe

    Herbert Verhaeghe werd geboren op 30 maart 1974. Hij deed jeugdwerk, gaf les, was bankier en is sinds 2000 radioman.

    Hij startte als presentator bij Radio 2 West-Vlaanderen, waar hij vooral de luisteraars wakker kietelde in 'Ochtendpost'. Sinds 2001 zingt hij bij de Radio 2 Band en vanaf 2004 is hij presentator van “Radio 2 Zomerhit”.

    Dit is een stevige muziekshow van drie uur met meer dan 25 grote Vlaamse én internationale artiesten.


    Sinds november 2004 presenteert Herbert elke zondagmiddag ‘Viva Vlaanderen' op Radio 2, dat een staalkaart biedt van Vlaamse muziek. Bij het programma hoort ook een live-tour waarin hij presenteert en zingt: in 2005 was dat in het zog van het populaire één-programma ‘Fata Morgana’.


    >> Reageer (0)


     Eigen hoekje

    't Blogkrantje

    Place2beyvette

    Yvi magazine

    Yvi pagina

    Intro

    Medium 4 you


    "Uit Kuurne"

    Centrumschool

     

    Go santiago


    Mordekoi

    Marc van Roosje




    "Vrije tijd"

    Motel-Saint-Michel

    Le CLos domange
    (Igé)


    Het boerderijleven
    voor kinderen

    Warandehof

    Pieterkenshoeve

    Reutelhoeve

    't Klein Gerigt

    Wilgenhof

    Populierenhoeve

    Schraevenacker

    Klein Burkelhof

    Hof de Abeeleboom

    De Bouwhoeve

    Predikerhof
     
    Jos theys boerderij

    Hageland

    Wambashoeve


    Het Weidehof

    "Franse streken"

    Vakantiestreken in frankrijk

    1/Savoie mont blanc maurienne

    2/Aube en champagne

    3/Ardeche

    4/Aubergne

    5/ De Jura

    Archief per maand
  • 12-2024
  • 09-2019
  • 05-2019
  • 03-2019
  • 02-2019
  • 12-2018
  • 09-2018
  • 01-2018
  • 12-2017
  • 11-2017
  • 10-2017
  • 04-2017
  • 01-2017
  • 12-2016
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 02-2007
  • 01-2007
  • 12-2006
  • 11-2006
  • 10-2006
  • 09-2006
  • 08-2006
  • 07-2006
  • 06-2006
  • 05-2006
  • 04-2006
  • 03-2006
  • 02-2006
  • 01-2006
  • 12-2005
  • 11-2005
  • 09-2005
  • 07-2005
  • 01-2005
  • 01-2004
  • 01-2003


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs